Wyświetleń: 12339

Przełamanie w karnych w festiwalu niewykorzystanych okazji

2015-12-22 22:52:55

Hokeiści Ciarko PBS Bank STS Sanok po raz pierwszy w tym sezonie wygrali serię rzutów karnych. Wcześniej czterokrotnie ta sztuka się im nie udała. We wtorkowym meczu w festiwalu niewykorzystanych okazji sanoczanie okazali się lepsi od GKS Tychy pokonując mistrza Polski 2:1. W trzeciej tercji na lód poleciały pluszaki w ramach akcji Teddy Bear Toss.

W pierwszej połowie tercji nie było zbyt wiele sytuacji. Jedyną okazję zmarnował Marcin Kolusz, który sama na sam nie zdołał oszukać Jasona Missiaena. Pierwsza bramka padła w 10 minucie gdy podczas okresu gry w przewadze Bartosz Ciura przestrzelił Jasona Missieana, który odbił pierwszy strzał Jakub Witecki. Pod koniec odsłony dwie sytuacje do wyrównania zmarnowali gospodarze. Najpierw Azari zbyt wolno wyszedł w sytuacji sam na sam i już zza obrońcy oddał niecelny strzał a następnie Bryan Cameron na pełnej szybkości ze środka tafli wyprzedził Kolarza ale przegrał pojedynek "oko w oko" z Żigardym.

Kolejne dwadzieścia minut nie przyniosło żadnej z drużyn bramki. Chociaż najdogodniejszą sytuację miał Biały ze Sliwinskim, którzy pojechali we dwóch na bramkarza, ale Kanadyjczyk nie trafił w krążek do pustej bramki.

W ostatniej odsłonie wreszcie niemoc strzelecką przełamali gospodarze. W 45 minucie Jared Brown zagrał do Bryana Camerona a ten w sytuacji sam na sam na raty pokonał Żigardyego. Na lód poleciało setki pluszaków w ramach akcji Teddy Bear Toss i wspomogą fundację Czas Nadziei. W kolejnych minutach oba zespoły oddały kilka groźnych strzałów ale Brown i Kogut nie znaleźli sposobu na dobrze dysponowanych bramkarzy.

- Dopiero kilka dni trenuje z drużyną, dlatego z meczu na mecz będzie coraz lepiej wyglądała współpraca naszej piątki na lodzie - zapewnia Jared Brown.

W dogrywce nie padła żadna bramka a w rzutach karnych po raz pierwszy w tym sezonie lepsi okazali się gospodarze. Jedynego gola zdobył Bryan Cameron, który ładnie wymanewrował tyskiego bramkarza i wpakował gumę do pustej bramki.

- Sanoczanie zagrali dobre spotkanie, widać w ich zespole coraz to nowszych zawodników, to już nie jest ten zespół co na początku rozgrywek. Zagraliśmy dość słabo, ta przerwa nie posłużyła nam dobrze. Mieliśmy czas na mocne treningi, jednak wolę grać i być w rytmie meczowym - powiedział po meczu Josef Vitek, napastnik GKS Tychy.

Kari Rauhanen (trener Ciarko PBS Bank): To było świąteczne show dla kibiców. Mecz na bardzo wysokim poziomie, szybki hokej, dobra gra w defensywie i ofensywie. Cieszy zwycięstwo w karnych z zespołem z czołówki tabeli. Teraz będziemy mieli trochę przerwy, później czas do przygotowania i dostosowania nowych zawodników do drużyny. 19 lutego będziemy gotowi do startu w play-offach.

Krzysztof Majkowski (II trener GKS Tychy): Było to ciężkie spotkanie, ale podkreślić trzeba, że Sanok miał sporo klarownych okazji do zdobycia bramek w regulaminowym czasie gry. Przerwa ligowa na pewno się nam przydała, chociaż z drugiej strony nie byliśmy we właściwym rytmie meczowym. Ostatnio mieliśmy duże natężenie treningowe, co było widać. Zdobyliśmy jeden punkt, ale pozostaje niedosyt gdyż przyjechaliśmy po pełną pulę. W Sanoku nastąpiło sporo zmian, więc te mecze są coraz bardziej wyrównane.

Ciarko PBS Bank STS Sanok - GKS Tychy 2:1 po rzutach karnych (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0) karne 1:0.

0:1 Bartosz Ciura - Jakub Witecki, Radosław Galant (9:40, 5/4)
1:1 Bryan Cameron - Jared Brown, Quinn Sproule (45:09)
2:1 Bryan Cameron (decydujący rzut karny)

Sędziowali: Zbigniew Wolas - Wiktor Zień, Piotr Madeksza.
Minuty karne: 6 - 6
Strzały: 31 - 39
Widzów: 2000

Ciarko PBS Bank: Missiaen - Tarasuk, Sproule (2); Cameron (2), Brown, Danton - Roberts, Tuominen; Azari, Dahlman, Strzyżowski (2) - Salija, Olearczyk; Sliwinski, Kostecki, Biały - Rąpała, Skokan; Bielec, Wilusz, Naparło.

GKS Tychy: Zigardy - Kolarz (2), Ciura, Bagiński, Galant, Witecki - Pociecha, Sokół; Kolusz, Kalinowski, Łopuski - Bryk (2); Kogut, Komorski, Vitek - Jeziorski, Kartoszkin (2), Majoch.

Sejba weż ich naucz na treningach wykorzystywać karne i sytuacje sam na sam z bramkarzem bo na to się już nie da patrzeć.Po treningu każdy zawodnik wykonuje rzut karny i nie schodzi z lodu dopóki nie zdobędzie bramki.Ten element gry który u nas jest bolączką może niedługo zdecydować o wygranym meczu.
Tylko że te karne w Polskiej lidze to nikt nie potrafi strzelać szczególnie z polaków.
a Milana Baranyka pamiętasz?
Miałem na myśli teraźniejszość. :)
a sprawdzałeś jak karne wykonuje Podhale?
Brawo Sanok zaczyna to iść w dobrym kierunku. Brown pokazał klasę no i Cameron to strzał w dziesiątkę... .
Na trzy próby dwa strzały nie były nawet w światło bramki.Wstyd!!!
Wygląda na to, że forma rośnie. Cameron - świetny zawodnik. Nadal jednak kuleje skuteczność, strzelamy strasznie mało bramek, a sytuacji nie brakuje właściwie w każdym meczu. Uważam, że czwórka jest w zasięgu, co było by sporym sukcesem patrząc na to kiedy drużyna zaczęła przygotowania.
Gratulacje drużynie Sanockiej.
Tym razem o tę jedną bramkę byli lepsi.
A bo my bylismy w rytmie meczowym... się zdecyduj panie Majkowski albo się przydala przerwa albo nie... Czekam na komentarze typu ze Tyskie przegrały bo SA w innym mikrocyklu treningowym ze wzgledu na PK . Bravo Sanoki;)
to jest chyba logiczne, że są trenują pod kątem PK. Nie widzę w tym nic dziwnego.
Co tu trenować to tylko 3 mecze więcej w styczniu... A Pan Kolusz juz od listopada jest zmęczony a gdzie tu jest jeszcze do rozegrania runda ,turniej na Wegrzech ,PO i mistrzostwa swiata
Spokojna twoja, kondycyjnie sa przygotowani jak nigdy i to podkreśla każdy w Tychach. Sejba skupiony jest tylko na PK w tym momencie. Przed każdym turniejem mieszkał w Tychach i prowadził treningi tylko pod kątem PK, a jak jest liga to treningi prowadzi Majkowski, a Sejba wraca do siebie. Przygotowanie do turnieju to nie tylko kondycja.
a druga sprawa wszyscy w Tychach zdają sobie sprawę, że sezon zasadniczy jest odpuszczany ;) Priorytet w tym sezonie to PK, więc wyniki takich meczów jak wczoraj są sprawą drugo, a nawet trzeciorzędną, ale mimo wszystko gratulacje zwycięstwa.
thpwk, widać że dostałeś rozwolnienia, bo biegasz po całym portalu, lepiej pomóż mamie robić makowki.
Gratulacje STS za zwycięstwo.Brawa dla całej drużyny a w szczególności Cameron i Brown super chłopaki,i tak dalej powodzenia i szczęścia.STS
mta1993: pamietasz swoja wypowiedz jak Sanok awansował do 6tki i to chetnie nam tyłek zlejecie? a tu prosze 4 mecze i tylko raz wygraliscie i to na samym poczatku, kiedy to nie był ten STS co teraz, dobrze to wszystko wygląda :)
a co do meczu, to tyskie strasznie słabiutkie, niech dziekują naszym za ten 1 punkcik...
Dwa razy wygraliśmy na lodzie.
4 mecze, 12pkt do zdobycia, my 9 wy 3...
hmm zwycięstwo w karnych za 3 punkty? A to ciekawe.
walkowera nie liczę ;) Na lodzie byliśmy lepsi, pokonaliśmy was i to się dla mnie liczy ;)
szkoda że nie graliście w siedmiu strzelając jeszcze pare bramek więcej, bo wtedy to zwycięstwo na lodzie było by jeszcze większym powodem do dumy
sorki, racja wy 4 my 8 :) a byw, najlepiej zagrajcie bez zadnych mlodziezowcow, moze wiecej wygracie :)
liczenie punktów, tyle wam pozostało ;) łap plusa, bo nawwet mnie rozbawiłeś z tymi młodzieżowcami
fakt jest taki że jest 3:1 dla Sanoka w meczach z Tychami
stssanok rad ze głupi
Dahlman
To kompletne nieporozumienie....
Postęp jest w grze ale muszę sobie pozwolić na pewną rzecz na trzy piątki nie da się grać trzeba mieć cztery piątki na równym poziomie które będą punktować w każdym meczu bo na dzień dzisiejszy są tylko trzy ale punkuję na jedna pierwsza więc trzeba coś tym zrobić co do samej gry je progres i pomysł tylko trzeba popracować nad przewagami.
Mecz o nic, bez żadnych emocji jak wszystkie pozostałe w sezonie zasadniczym. Miejsce w PO mamy, w PP mamy. Taki rozjazd przedświąteczny ;) Teraz znowu parę dni przerwy na odpoczynek i doleczenie kontuzji. Jak na 5 obrońców i 3 ataki to i tak niezły wynik. Brak Woźnicy, Kotlorza, Hertla, Gazdy, Bepierszcza, Rzeszutki. Za tydzień ważne mecze ;)
buahahaha, śmieszny jestes! jeszcze powiedz, ze oddaliscie nam mecz haha
Tyszanie zawsze mają coś do dodania....
zarówno z jednej jak i z drugiej strony był to mecz o nic, bo Sanok również ma pewne miejsce w PO
thpwk wyluzuj i nie błaźnij się już
ale czym się błaźnie? Tym, że podaje fakty?
O! Znów!
Jak zawsze! Zwycięstwo - tak to bardzo ważna wygrana jeżeli patrzymy przez pryzmat mistrzostwa.. Przegrana - eeeeeeee, niech się cieszą że im daliśmy wygrać bo to tylko tak żebyśmy wszystkiego w sezonie nie wygrali bo nas posądzą o czarną magie! To i tak się nigdzie nie liczy!
thpwk a to czasem nie liczą się punkty zamiast tego kto kiedy i w jakich okolicznościach był lepszy ? niedługo punkty będą rozdawać za to kto więcej razy w meczu leżał na lodzie! Komorski zgarnia nagrodę za wczoraj!
Wskaż mi te opinie po zwycięstwach, że są one ważne. Chodzi mi tylko o sezon zasadniczy. Play-off to co innego, wiadomo. Tylko jacyś niespełna rozumu goście podniecają się zwycięstwami w zasadniczym kiedy udział w PO i PP jest pewny. Jak dla mnie mecze towarzyskie po, których dopisuje się 3, 2 albo 1 punkt w zależności od wyniku. I właśnie to czyni naszą ligę taką nudną, od września do lutego żadnych emocji.
Mnie tylko cieszą wygrane nad Cracovią, bo lubię posłuchać i pośmiać się z tłumaczeń Rohacka.
Pewnie, że liczą się punkty, bo można przez cały mecz oddać 50 strzałów i nie wpadnie nic, a przeciwnik odda 20 i wpadną 4, ale w przypadku walkowera to na lodzie was pokonaliśmy, przy stoliku niestety byliśmy gorsi ;) Ale w Tychach mało kto się tym przejmował, wiesz po głowie bardziej nam chodził Puchar Kontynentalny.
a mnie zajebiscie ciesza wygrane a takimi tychami, bo lubie posluchac i posmiac sie z tłumaczeń takich znawców jak thpwh hehe :)
Ja tez lubię go poczytać. Śpieszmy się czytać takich ludzi tak szybko odchodzą... . :)
thpwk, dla was nuda, dla Unii była walka o 6 i radość z awansu. Ale masz racje. Teraz to już tylko ustawka przed PO.
cieszmy się z małych rzeczy stssanok :) to klucz do szczęścia, łap plusa
dokładnie, bo jak widać zwyciestwo z tyskimi to nic wielkiego ani trudnego ;)
To był bardzo nietypowy mecz Sanoka z Tychami, bo pierwszy raz między zawodnikami praktycznie nie iskrzyło. Powiem więcej zdarzały się poklepywania i pogaduchy. Jak na koniec Danton podał rękę Bagińskiemu to zacząłem się rozglądać, z której strony wjedzie scena z gwiazdą Disneya, która zaśpiewna o magii świąt. A na poważnie to napiszę, że my waczyliśmy bardzo dzielnie, choć z dramatyczną skutecznością. Natomiast Tychy imponowały zgraniem - od razu widać, że ci zawodnicy nie grają ze sobą od miesiąca.
...... mogę powiedzieć WRESZCIE. Wreszcie STS wraca na właściwe tory. Wreszcie widać że budzi się "Team Spirit". Myśle, że do playoff-ów drużyna się poukłada i zgra we wszystkich piątkach. Wczorajszy mecz przywrócił te dobre wspomnienia w których byliśmy drużyną mocniejszą z lepszą grą i wieloma bramkowymi sytuacjami. Tychy we wczorajszym meczu nie zasłużyły na dogrywkę i 1 pkt śmiało mogę to powiedzieć. Ale cóż taki jest sport. Szkoda niewykorzystanych sytuacji ale ja ciesze się z tego że wreszcie drużyna je stwarza. Cameroon szacun za grę i pięknego "karniaka" - a całej drużynie dzięki za grę. Krótko można powiedzieć "WRACAMY DO GRY" !!!!!!
Na koniec Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego roku dla wszystkich kibiców i drużyn PLH !!!!!
minusik zapewne od tego co nie widział meczu na oczy :-)
Fakty . Sanok wygrał mecz w rundzie zasadniczej .GKS Tychy aktualnym mistrzem, finalistą PK o raz PP , Tychy pkt 70 a Sanok 50 i to by było na tyle.....
Sanok wygrywa z Tychami kolejny mecz (po wygraniu w Tychach).A wiec mamy progres. kuba- pamiętaj do końca sezonu jeszcze chwilę a STS dopiero obudzi się z letniego snu. W play-off będzie zapewne ciekawie !!!! Może wtedy stworzą się nowe " FAKTY"