Wyświetleń: 8610

Sanok wywozi trzy punkty z Jastrzębia

2015-12-06 20:47:28

Ciarko PBS Bank STS Sanok pokonał w Jastrzębiu miejscowy JKH GKS 3:2. Jastrzębianie nie zagrali zbyt dobrego meczu, ale do końca walczyli o korzystny wynik, jednak tym razem nie udało im się powtórzyć wyczynu z poprzedniego spotkania z GKS-em Tychy.

Już w 4. minucie dogodną okazję do wyprowadzenia gości miał Danton, lecz przegrał pojedynek z Zabolotnym. W odpowiedzi z dwóch metrów uderzał Laszkiewicz, jednak trafił prosto w Missiaena. W 10. minucie wynik meczu otworzył Tuominen, którego wrzutkę z niebieskiej przepuścił zaskoczony Zabolotny. W kolejnej minucie wyrównać mógł Plichta, ale w świetnej sytuacji uderzył obok bramki.

W 15. minucie jastrzębianie znowu mieli dobrą okazję, tym razem Danieluk, który uderzył jednak tuż obok słupka. Co nie udało się Plichcie wcześniej, udało się w 18. minucie. Czech ładnie wjechał przed bramkę na pełnej szybkości i strzałem z bliska pokonał Missiaena, ustalając wynik pierwszej tercji.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej tercji swój udział w spotkaniu zakończył Sylvester Bzdyl, który bardzo brzydko zaatakował Radka Nalewajkę, za co został ukarany karą meczu i jastrzębianie mieli grać przez 5 minut w przewadze. Mieli, ale po raz pierwszy w tym sezonie na ławkę kar odesłany został Laszkiewicz i z przewagi JKH nic nie wyszło, za to przyjezdnym udało się po raz drugi pokonać Zabolotnego. Roberts zamarkował strzał, minął obrońcę i silnym, płaskim strzałem nie dał szans golkiperowi JKH.

Cztery minuty później sanoczanie grali w przewadze, którą dobrze rozegrali i Biały miał już praktycznie pustą bramkę, jednak kąt był zbyt ostry i Zabolotny zdążył dołożyć parkan do słupka i odbić gumę. W kolejnych minutach obie ekpy oddały po kilka niegroźnych strzałów, jednak w 37. minucie powinno być 2:2 po akcji Danieluka, który położył już Missiaena, lecz wyrzucił się za bardzo do boku nie miał jak umieścić krążka w bramce.

W 46. minucie fatalną stratę we własnej tercji zaliczył Sproule, krążek przejął Danieluk i wyszedł sam na sam z Missiaenem, ale uderzył w poprzeczkę. Zemściło się to dwie minuty później, kiedy to Azari uderzył z okolicy bulika, a przy interwencji nie popisał się Zabolotny, przepuszczając krążek do bramki. W 52. minucie ponownie Danieluk mógł pokonać Missiaena, uderzając tuż po wznowieniu, a krążek przeszedł między parkanami Missiaena, jednak szczęśliwie dla niego nie niego nie zmierzał w światło bramki.

W końcówce Zabolotny zjechał do boksu i jastrzębianie grali w przewadze, co udało im się wykorzystać. Z dystansu uderzał Bigos, krążek strącił Stantien, czym nie dał szans na skuteczną obronę Missiaenowi. W ostatnich sekundach mogła paść identyczna bramka, tym razem jednak krążek strącał Laszkiewicz, ale ten przeszedł centymetry obok słupka i ostatecznie sanoczanie zdobyli na Jastorze trzy punkty.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko PBS Bank STS Sanok 2:3 (1:1; 0:1; 1:1)
1:0 - Joni Tuominen - Robert Kostecki (10:08)
1:1 - Michal Plichta - Patrik Stantien, Michał Szczurek (17:53)
1:2 - Samuel Roberts - Mike Danton, Quinn Sproule (25:29) 4/4
1:3 - Zsolt Azari - Bogusław Rąpała (47:06)
2:3 - Patrik Stantien - Tobiasz Bigos, Leszek Laszkiewicz (58:35) 6/5

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny - Szczurek, Górny; Laszkiewicz, Nalewajka Ł., Bordowski - Semrad, Vrana; Kulas, Stantien, Danieluk - Bigos, Gimiński; Świerski, Petro, Plichta - Dudkiewicz, Nalewajka R., Stasiewicz.

Ciarko PBS Bank STS Sanok: Missiaen - Roberts, Sproule; Danton, Azari, Biały - Salija, Tuominen; Strzyżowski, Kostecki, Ćwikła - Demkowicz, Rąpała; Bzdyl, Wilusz, Sliwinski - Olearczyk.

Sędziowali: Sebastian Molenda (główny) - Mateusz Bucki, Paweł Kosidło (asystenci)
Kary: JKH - 8 min., Ciarko - 29 min. (w tym kara meczu dla Sylvestra Bzdyla)
Widzów: 800.

Jak na grę trzema piątkami to wynik bardzo dobry. Na minus Bzdyl z głupim faulem, reszta zasługuje na pochwałę.
Coraz bardziej mi się gra Sanoka zaczyna kojarzyć z hokejem. Widać przynajmniej zalążki zgrania, a to dobrze rokuje przed dalszą częścią sezonu. Bramki Robertsa i Azariego wręcz genialne. Niestety dalej jest problem z wysokim pressingiem rywala, nie ma komu wyjechać z krążkiem, ataki są niemrawe i jakieś takie bez wiary.

A co do kary meczu... ja bym jeszcze za ten bezsensowny i bezmyślny faul wysłał *a za autobusem do Sanoka.

Tak czy siak, gratulacje dla Sanoka i szacunek dla JKH za horror w końcówce.
Fizoloff ty chyba za dlugo biegasz za autobusem i wachasz spaliny. Jaka kara??? To byla dramato-komedia.
Obejrzyj jeszcze raz
Dla mnie to nawet nie bylo 2 minuty. Nalewajka zobaczyl ,ze Jedzie ktos szybko , odwrocil sie bokiem i podskoczyl. Normalny reprezentant 6-tej pilkarskiej reprezentacji Wloch amatorow 'divingu'
Obejrzałem kilka powtórek i faktycznie nie wyglądało to super celowo ze strony Bzdyla. Co jednak nie zmienia fakty, że jakiś tam atak na zawodnika bez krążka był. Ale prawdę rzeczesz dawgface, to się nie kwalifikowało na karę meczu. Bzdyl może wsiadać do autobusu, jak dla mnie.

P.S.
Osobiste wycieczki sobie zostaw dla kolegów proszę, bo nie masz pojęcia, kto jest po drugiej stronie.
JKH nam lezy , mecze z Nimi sa wyrównane, może być ciekawie w play of jak trafimy na siebie. Sanok jeszcze się wzmocni
W tym sezonie pewnie tak, ale w poprzednich latach uważam, że wręcz przeciwnie. Pomimo mocniejszej drużyny na papierze prawie zawsze żeśmy się z nimi męczyli.
Świetna gra chłopaki tak mało brakowało !!! HEJ HEJ JASTRZĘBIE !!! :D
Dlaczego tak mało kibiców chodzi na mecze w Jastrzębiu?
Moim zdaniem jsstrzebieonline powinno zrobić płatną transmisję internetową.
Z pewnością kibiców hokeja będzie więcej.
No jasne tak jak u was w Sanoku droższa transmisja w internecie niż bilet heh :)
Ale jak widzisz działa bo więcej w Sanoku jak u was... . :P
A tak poważnie to dobrze sobie pożartować. :)
Na początku gratulacje dla wygranych jak i przegranych mecz mógł się podobać.Wiesz u nas jest siatka jeszcze i kibice się podzielili .Zostało 700-800 wiernych kibiców i oni nie zawodzą.Nie wszystkich stać chodzić tu i tu .Zobacz w piątek mecz z Tychami na lodo wczoraj siata dzisiaj zaś hokej.
Dziś myk z wycofaniem Davida sie udał a było blisko, raz sie wygrywa raz przegrywa, gromy dalej chopy!!! do boju Jastrzębie do boju GKS!!! :)
miało być " myk nie udał sie do końca " :)
Sanok cos tam zaczyna grac Laszka dalej plaszczy lige gosc poprostu lata technika bajeczna ale przypadkowy faul i strata bramki Sanok zagral konsekwentnie i dzieki temu 3 pkt. ale te nasze koncowki to tragedia staja jak dzieci we mgle i licza ze czas szybciej ucieknie a tu... klapa dobrze ze to wygrali bo jeszcze minuta i cos czuje ze bylby remis :)
No i pierwsza jego kara w sezonie i taki pech.
Jkh gra cały sezon na trzy piątki jak długo starczy nam sił. Dzięki za walkę do końca
Obejrzalem mecz na youtube.
To jakas farsa z ta kara meczu dla Bzdyla. To nawet nie wygladalo na kare.
Nalewajka wystraszony podskoczyl jak pilkarz JKH Szmacianki Jastrzebie i padl jakby go snajper zdjal z ambony. Ja juz lecialem do brata po krew zeby transfuzje robic po amputacji. Mielam pudlo z lodem na przastrzepy nerek tez.
Ale kurde cud na Swietego Mikolaja i przezyl. Nawed wrocil na lud w nastepnych minutach. Brawo sedziowie za wypatrzenie zranienia.
tyś jest cały jak "przestrzep" lepiej mózg wsadź w "lud"
Ahh za duzo bledow narobilem w podnieceniu :)
*Mialem pudlo ... na przeszczepy
*Nawet na lod
Widać progres a nasza gra w końcu zaczyna wyglądać jak hokej :)oby zwyżkowa fala trwała.
Gratulacje dla chłopaków.
STS!
STS lepiej gra na wyjazdach ostatnio jak w Arenie. Ale co sie dziwic na wyjazdach nikt ich nie wyzywa i nie wygwizduje jak sanockie buraki-kibice.ps. jestem z Sanoka matoly
Wiele osób u nas na trybunach wykrzykuje takie głupoty, że aż trudno uwierzyć, że nie pierwszy raz są na meczu hokeja.
Brawo za grę dla całej drużyny STS-u i wygraną,oby tak pozostało.Pozdrawiam.STS,STS!
Chciałem napisać kilka słów na temat naszej drużyny. Bardzo dobra gra całego zespołu, pressing na całej tafli lodowiska spowodował że JKH chwilami nie potrafiło sobie z tym poradzić. W dzisiejszym meczu zwycięstwo zawdzięczmy przede wszystkim walce o każdy krążek i jeśli spojrzymy na skład naszej drużyny która grała na niepełne trzy piątki po karze meczu dla Bzdyla którą sędzia udzielił bardzo pochopnie a według mnie kara 2 min była wystarczająca to widać jak bardzo warto inwestować w naszych chłopaków którzy potrafią wygrywać i stać tą drużynę na czwórkę. Nie wiem dlaczego zarząd a przede wszystkim pan Bilański upiera się przy wzmocnieniach zamiast dać chłopakom z Sanoka. Chciałbym się w końcu dowiedzieć o co STS w tym sezonie ma grać. Sprowadzanie w tym momencie nowych zawodników spowoduje znowu zmiany w piątkach które zanim znowu się zgrają będą problemy a jeśli nie spełnią oczekiwań? Dlaczego nie jest tak w naszym klubie że ważniejsi są nasi wychowankowie, przecież w nich jest przyszłość STS a nie w armii zawodników którzy przychodzą tylko po pieniądze najlepszym przykładem jest nawet Danton który nie robi żadnej różnicy w grze na tą chwile niż nasi wychowankowie a co do waleczności nawet odstaje od nich. Uważam że Główni sponsorzy również byli by bardziej szczęśliwi jak medale które w tym sezonie wcale nie są nie możliwe do zdobycia wywalczyli w większości nasi tym bardziej że takie były założenie na początku gdy zaczęli sponsorować naszą drużynę. Dobrze by było żeby obecny zarząd sobie to przypomniał.
Nie można sobie dać rady z trzema piątkami i pięcioma obrońcami. Co jakiś czas musi zdarzyć się słabszy mecz. Poza tym dwóch młodzieżowców pojechało na kadrę U20, a i tak mieliśmy w składzie ośmiu. Sanok ledwo trzech :) Tu wczoraj wyszła różnica.
Zgadzam się również z sts9 i kaktusem że na trybunach Areny Sanok pseudo kibice zamiast dopingiem motywować drużynę do walki wykrzykują obelgi do naszych zawodników co wcale im nie pomaga natomiast cały czas wypisują tylko o wzmocnieniach bez których nie potrafimy grać