Wyświetleń: 3096

"Pierniki" nadal bez zwycięstwa na własnym lodzie

2015-10-27 21:20:16

Nesta Mires Toruń doznała kolejnej porażki na "Tor-Torze", ulegając Polonii Bytom 3:5. Torunianie popełniali katastrofalne błędy w obronie co skrzętnie wykorzystali przyjezdni.

W pierwszych minutach każdy z zespołów stworzył sobie po dwie dogodne sytuacje. W drużynie Nesty szczęścia próbowali Dołęga i Wiśniewski, z kolei w ekipie przyjezdnych - Demjaniuk i Cunik. W 11. minucie los uśmiechnął się do bytomian: Zza linii bramkowej idealnie dogrywał Słodczyk, a Salamon precyzyjnie wstrzelił się w odsłoniętą część bramki. Na minutę przed końcem pierwszej tercji przyjezdni podwyższyli prowadzenie, a ładną dwójkową akcję zakończył Wieczorek.

W drugiej odsłonie goście dorzucili kolejne dwa trafienia: W 22. minucie z bliska trafił Tomečko, a nieco ponad 10 minut później błąd obrony wykorzystał Frączek. Kiedy wydawało się, że Polonia kontroluje grę, torunianie w odstępie pięciu minut dwukrotnie znaleźli drogę do bramki. Strzelcami goli byli Kukuszkin i Żyliński.

Na początku trzeciej tercji bytomianie podwyższyli prowadzenie. Salamon sprytnie zagrał przed bramkę do lepiej ustawionego Przygodzkiego, a ten ładnym strzałem nie dał szans Plaskiewiczowi. W końcówce - grający w przewadze - torunianie za sprawą Šaršoka zniwelowali rozmiary porażki, ale na więcej w tym meczu nie było ich już stać.

Nesta Mires Toruń - TMH Polonia Bytom 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
2:5 Martin Przygodzki - Błażej Salamon, Marcin Słodczyk (51:43),
3:5 Jaroslav Šaršok - Jarosław Dołęga (58:47, 5/4).

Sędziowali: Janusz Strzempek (główny) - Maciej Byczkowski, Paweł Pomorzewski (liniowi)
Minuty karne: 2 - 8
Strzały: 31 - 40
Widzów: 500

Nesta Mires Toruń: Plaskiewicz (Bojanowski n/g) - Zacharanka, Huzarski; Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Lidtke, Żyliński; Kasztanau, Šaršok, Dołęga - Skólmowski, Chrzanowski; Fraszko, Kuchnicki, Wiśniewski (2) oraz Heyka, Husak, Dzięgiel, Winiarski.
Trener Oleg Małaszkiewicz

TMH Polonia Bytom: Landsman (od 34:22 Kraus) - Cunik, Działo (2); Salamon, Słodczyk, Przygodzki - Falkenhagen, Owczarek; Kłaczyński, Frączek, Cgojevs - Lipsberg, Kulik; Tomečko (4); Drozd, Demjanuk - Uherek, Stępień; Mazur, Krzemień, Wieczorek (2).
Trener: Dariusz Jędrzejczyk