Wyświetleń: 8394

Jak rasowy bokser (WIDEO)

2015-10-23 22:49:30

Szóste z rzędu ligowe zwycięstwo zapisali na swoim koncie hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ. Tym razem nowotarżanie pokonali – drugi raz w tym sezonie - na wyjeździe drużynę Ciarko PBS Bank STS Sanok i tym samym już raczej definitywnie pozbawili ją szans na awans do „szóstki".

- Byliśmy w tym meczu jak rasowy bokser. Świetnie się broniliśmy, a po kontratakach wyprowadzaliśmy ciosy, po których gospodarze już nie byli w stanie się podnieść - cieszył się po spotkaniu trener "Szarotek" Marek Ziętara.

Gole w tym meczu zaczęły padać od drugiej tercji, po której „Szarotki" prowadziły 2:1. Podhalanie bramki zdobyli po świetnych, indywidualnych akcjach kolejno Dariusza Gruszki w 24 min i Filipa Wielkiewicza w 34 min. W między czasie – w 28 min – trafienie zaliczyli sanoczanie, za sprawą Michela Dantona.

Wygraną nowotarżanie przypieczętowali w trzeciej tercji. Najpierw swojego drugiego gola w meczu zdobył w 46 min Gruszka - obsłużony doskonałym podaniem od Patryka Wronki - a 93 sekundy przed końcem meczu gospodarzy „dobił" Jusii Tapio trafiając do pustej bramki, po tym jak sanoccy trenerzy chwilę wcześniej zdecydowali się na manewr z wycofaniem bramkarza.

- Spodziewaliśmy się trudnego spotkania. Sanok po wygranej w Jastrzębiu zyskał wiarę w to, że awans do „szóstki" znów jest w ich zasięgu. Wiedzieliśmy, że postawią wszystko na jedną szalę. Zagraliśmy jednak bardzo dobry mecz, szczególnie w defensywie. Pierwsza tercje wyrównana. Od drugiej tercji już zaczęliśmy przejmować inicjatywę. Trochę trudno zrozumieć mi decyzję sędziego, który w jednej akcji ukarał dwóch naszych zawodników i w konsekwencji tego straciliśmy gola. Szybko jednak opanowaliśmy sytuację, gol Wielkiewicza znów pozwolił nam odzyskać kontrolę nad tym co działo się na tafli. Zdecydowanie najlepsza była w naszym wykonaniu tercja trzecia. Do minimum ograniczyliśmy poczynania gospodarzy – podsumował Ziętara.

Ciarko PBS Bank STS Sanok – TatrySki Podhale 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Bramki: 0:1 Gruszka (Bryniczka, Wronka) 24, 1:1 Danton (Tuominen) 28, 1:2 Wielkiewicz 34, 1:3 Gruszka (Zapała, Wronka) 46. Sędziował: Paweł Breske z Jastrzębia. Kary: 8-14 min. Widzów: 1700

Sanok: Missiaen – Roberts, Tuominen, Dalhman, Danton, Breault – Salija, Sproule, Ćwikła, Ouellte, Strzyżowski – Demkowicz, Rąpała, Śliwiński, Kostecki, Biały oraz Olearczyk, Wilusz, Naparło, Bielec.
Podhale: Raszka – Haverinen, Jaśkiewicz, Jokila, Zapała, Tapaio – Aleksiuk, Różański, Wronka, Bryniczka, Gruszka – Łabuz, Mrugała, Wielkiewicz, Neupauer, Michalski – Sulka, Tomasik, Stypuła, D. Kapica, Olchawski.

Graty dla Szarotek.Ważne zwycięstwo. Ciekawi jak wyglądał mecz z perspektywy kogoś z Sanoka. Może kilka słów komentarza, bo brakuje tego z samej meczowej relacji?
Tragedia
A kurw wa ma ć!
Krótko i węzłowato jak na komentarz,ale...dobre i to.
Podhale, gratulacje! Macie swietna druzyne. My? No coz... Takie efekty jak zaczyna sie budowac druzyne w sierpniu
Warto dodać, że Bytom również budował drużynę w sierpniu, bo długo nie było wiadomo, czy zagrają w PHL czy 1 lidze :)
W Sanoku albo trener zły albo zawodnicy nie pasują do siebie :-P bo co?na papierze druzyna niby lepsza niz Orlik,Polonia,nie gorsza niz Unia,NT czy Jastrzębie a gra każdy widzi jaka jest.
Czyli w Bytomiu także z 20 chłopa odeszło i z 18 przyszło przed sezonem na miesiąc przed startem ligi?
Nowy Targ piekna wymiana krazka pomysl na gre wjazdy w tercje z idealnymi podaniami :) Sanok dokladnie wszystko na odwrot ... ale co tu duzo gadac jak caly sezon ;d szkoda tylko ze sciagneli tego biednego bramkarza ktory mogl isc do duzo lepszych europejskich druzyn i sie pokazac ale jeszcze nic straconego
To fakt w grze drużyny podhala widać taktykę, porządek (wjeżdżają do tercji kilkoma podaniami) ale to efekt pracy na treningach nad różnymi elementami gry natomiast Sanok wykonuje jedną akcję - napastnik zabiera krążek w swojej tercji i jedzie jedzie a jak nie ma już co zrobić to bezsensownie wbija go do tercji w której zabiera go w 80 % obrońca Podhala i zaczyna hokejową akcję.
Widać nad czym pracują na treningach nasi zawodnicy.
Okręt mój płynie dalej.
Patrząc na grę powiem krótko. Nadzieja już umarła. Meczu nie wygra się tylko wiata w zwycięstwo. Meczu nie wygra się mając tylko dobrego bramkarza. Niestety STS jest tylko drużyna na papierze. Drużyna budowana bez pomysłu która nie ma c taktyki i pomysłu na grę. Fińska szkoła wyraźnie nie dla nas. Chyba juz czas aby Rouhanen opuścil nasze szeregi. Gość noc nie wnosi do zespołu wiec po co go trzymać. Drużyna jest nie poukładana. Transfery słabe to i team przeciętny. Panie czy warto inwestowania wx drużynę w słabszej 6-ce i utrzymać ją na 3 mecze w play- off bo jakoś nie x wierze ze będziemy mieli szansę z 1 czy 2 PLH. Jedno jest pewne drużynę trzeba budować z głową od kwietnia. Postawić na trenera potem bramkarza. W sierpniu można kupić już tylko spady zawodnikow zec słabych v zespołów które Omasta mam podsyla. Sezonu szkoda ale cóż takie życie. Podhale pokazało że drużyny nowej nie buduje się przez 1 sezon. Najpierw dostawali baty od każdego by teraz każdemu spuszczac ładnie. Mając tylko 2 czy 3 zawodników z za granicy. I za to szacunek dla góralskiej szkoły hokeja. A dla nas to niech będzie lekcja pokory.
Brawo Chlopaki za wygrany mecz :) wynik cieszy tym bardziej ze jestesmy blisko 1 miejsca jak dobrze pojdzie :) z Teamem musimy wygrac i Kibice w tym pomoga na hali, wynik z Sanoka cieszy no i Team przegral z JKH :)
HEJ HEJ PODHALE :)niedziela bedzie dla Nas :)PODHALE
...a zawodnicy grali ładnie i mieli kolorowe koszulki. A trener był fajny. Sędziowie też są fajni. Wynik świetny jak i gra naszej drużyny fajna. I bardzo ładne lodowisko które również mi się podoba.(I tak w deseń...) A pani zaraz po meczu znowu zamknęła nas w szpitalnej sali. Nie lubię tej pani.Ani tej sali. Na ścianie był napis "Oddział Psychiatryczny". ;)
buntus brawo za opinie hehehehe :)
powiem ci ze czekalem az cos napiszesz :) prosze o jeszcze powalony czlowieku
Buntus cwoku prosze o jeszcze hehehehehe :)
Powalony to cię zrobił. A dziś zbiera tego żniwo w postaci tych wpisów którymi nas raczysz. Ale jakoś przebolejemy.
* 2014 daj jeszcze jakiś ciekawy opis meczu. Robisz to wyśmienicie a grono twoich fanów czeka na kolejne posty np:

"Zawodnicy grali ładnie. Mieli szybkie łyżwy i fajne kaski. Rolba była fajna. Kibice byli super. Ja też jestem fajny i służę do mszy a moja mama mnie lubi..itd.ty d.u.r.n.i.u bez szkoły.
:))
język polski jest tak piękny i bogaty w słowa a Ty nas chłostasz bez końca swoimi wypocinami!!!czytając bzdury które wypisujesz można się wyleczyć z hokeja...
jak milo poczytac negatywne opinie :) buntus postaraj sie lepiej :)
Koniec Hokeja w Sanoku przez nieudolność działaczy klubowych tak właśnie wyszło jak wyszło marni zawodnicy marny sztab szkoleniowy na czele z Karim Rauhanenem słabe przygotowanie do sezonu to pózniej procentuję tak słaba gra przede wszystkim nie dopracowane poszczególne elementy hokejowego rzemiosła czyli przewagi osłabienia dyscyplina gra w destrukcji brak strzałów na bramkę co do bramkarza nie mam mu nic zarzucenia bo jak wiemy sam bramkarz meczu nie wygra jeśli reszta druzyny nie pomoże.
hahahaha brawo podhale,macie swoje transfery dwa razy w tygodniu nowy grajek
RYBA PSUJE SIĘ OD GŁOWY resztę sobie dopiszcie brak słów
Polityka Sanoka to jakaś farsa.Ale ja pytam gdzie są krzykacze i kibice pełna gęba którzy dzieli już miejsca. TymczasEm Bytom i Opole to póki co wielkie niespodzianki a i postawa Podhala ponad pewna normę
Ponad pewną formę to ma Sanok a nie Podhale które gra bardzo madry hokej i wie czego chce w każdym meczu,ponad normę to ty miałeś wczoraj alkoholu w głowie.
Gruszka to lepszy zawodnik w tym sezonie.