Wyświetleń: 4369

Przegrana przed własną publicznością

2015-10-23 22:08:39

Podopieczni Waldemara Klisiaka, po ciekawym, pełnym walki spotkaniu, przegrali 1:2 z zawodnikami HK Zagłębie Sosnowiec. Jedyne trafienie dla gospodarzy zdobył Adrian Parzyszek.

Bezbramkowym remisem zakończyła się pierwsza odsłona spotkania pomiędzy zawodnikami Naprzodu Janów a Zagłębia Sosnowiec. Mimo, iż w pierwszej odsłonie nie padły bramki spotkanie na pewno mogło podobać się kibicom. Obie ekipy zaprezentowały się z dobrej strony i pokazały kawałek dobrego hokeja. Sytuacji bramkowych nie brakowało. Najlepszą okazję w 20. Minucie spotkania zmarnował Tomasz Kozłowski, którego strzał odbił się od słupka bramki Michała Elżbieciaka.

Pod koniec pierwszej odsłony do przepychanki doszło pomiędzy Michaiłem Kozłowem a Oskarem Krawczykiem, obaj zawodnicy za swoje zachowanie odesłani zostali na ławkę kar.

Na początku drugiej odsłony, po strzale Mariusza Jakubika krążek trafił w słupek. Sytuacja ta dodała wiatru w żagle gospodarzom, czego efektem było trafienie Adriana Parzyszka . Napastnik gospodarzy popisał się precyzyjnym strzałem w okienko.
Goście odpowiedzieli niespełna trzy minuty przed końcem drugiej tercji wykorzystując grę w przewadze. Krążek, po akcji Adriana Kowalówki z Łukaszem Rutkowskim, do bramki skierował Martin Keckes.

Po tej sytuacji kibice zgromadzeni na Jantorze mogli obejrzeć kolejny pięściarski pojedynek. Tym razem rękawice skrzyżowali ze sobą Adrian Kurz i Karol Wąsiński.

O wyniku spotkania zadecydowała trzecia tercja, w której jedyne trafienie zdobyli przyjezdni. Błąd w obronie gospodarzy wykorzystał Adrian Kowalówka i strzałem pod poprzeczkę zmusił do kapitulacji Elżbieciaka po raz drugi.

Trener Waldemar Klisiak do końca wierzył w korzystny wynik i na 59 sekund przed końcem spotkania zdecydował się na zdjęcie bramkarza. Nie przyniosło to zamierzonego rezultatu a kolejne 3 punkty do swojego konta dopisali zawodnicy HK Zagłębie Sosnowiec.

Waldemar Klisiak, trener Naprzodu Janów: Mecz był dość wyrównany. Mieliśmy dużo szans, trochę mniej szczęścia. Było parę pozytywów w grze, jednak na pewno musimy poprawić element gry w przewadze.  W drużynie są nowi zawodnicy, którzy zadebiutowali w dzisiejszym spotkaniu i na pewno potrzebujemy trochę czasu, żeby to wszystko poukładać.

Mieczysław Nahunko, trener HK Zagłębie Sosnowiec:  Generalnie, było to twarde i mocne spotkanie. Przeciwnik nie odpuszczał do samego końca. Nasi napastnicy pokazali, że skuteczność jest im obca. Jesteśmy zadowoleni, że z ciężkiego terenu wywozimy 3 punkty.

Naprzód Janów Katowcie – HK Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:0; 1:1; 0:1)
1:0  Parzyszek  - Jakubik (25:56)
1:1 Keckes – Kowalówka, Rutkowski (37:42, 5/4)
1:2 Kowalówka (47:24)

Naprzód Janów Katowice: Elżbieciak M., - Kurz (4), Jakubik, Gryc, Parzyszek, Indra(2) – Vrana, Kosakowski, Bibrzycki, Pohl, Sękowski – Kozłow (4), Semiannikow (2), Stachura, Michiejenak (2), Rajski – Krokosz, Sarna, Musiał, Piper, Elżbieciak Ł. Trener: Waldemar Klisiak.

HK Zagłębie Sosnowiec: Kieler – Keckes, Krawczyk (6), Kozłowski M., Kozłowski T. (2), Rehak – Bułanowski (2), Kowalówka, Jaros, Rutkowski, Sikora – Jaskólski J. (2), Andrejkiw, Markowski, Czerniadiew, Nahunko – Horzelski, Bar, Jaskólski A., Stojek, Wąsiński (4). Trener: Mieczysław Nahunko.
Sędziowali: Tomasz Heltman (główny) – Maciej Byczkowski i Mariusz Smura (liniowii)
Minuty karne: 16 (w tym 2 minuty za nadmierną ilość graczy na lodzie) :16
Widzów: 350

Typowy mecz walki.sędziowanie - totalne dno
powiecie mi kto to jest "Bibrzycjum Pohl"? hahahaha
zeby nie bylo, nikog nie mialem zamiaru obrazic, ale strasznie mnie to rozbawilo :)
Kilka sytuacji kontrowersyjnych , natomiast większość kar zasłużonych. Naprzód w końcówce powinien dodatkowo otrzymać karę kiedy to Koziołkowi zawodnik Naprzodu bezpardonowo wyrwał kij.Jednak wyraźnie bał się gwizdnąć. Co do przebiegu meczu to Naprzód nie wytrzymał kondycyjnie tego tempa które narzucił w tym meczu, słaniając sie po lodzie.W tej sytuacji Zagłębie skrzętnie opanowało sytuacje w 3 tercji i choć w 2 tercji nietęgo sosnowiczanie wyglądali to 3 pkt udało się dosłownie wyrwać po bezpardonowej walce.Brawa dla obydwu drużyn za walkę.
Janow tez w 1 tercji powinien dostac kare za to ze obronca podal kij bramkarzowi gdy on mu wypadl ;d
Pierwsze czytam aby karę nakładano za podanie kija bramkarzowi.Takich sytuacji juz kilka razy widziałem i żadnej kary nie pamiętam aby sędziowie odgwizdywali.
350 kibiców?
dobry mecz był :D byłem byłem :D
BRAWO WIELKIE ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC !!!
najlepsze było jak graliśmy w przewadze wchodzi Keckes na lód a jakaś babka za nami "Keckes o wchodzi o nie mamy prze...." :P wykrakała he he he
A jak w takim razie wytłumaczysz sytuację kiedy po bójce Kozłow dostaje podwójną karę mniejszą a Sosnowiczanin zwykłą i nie problem w tym , że dostał podwójną bo mógła dostać za wcześniejszy faul ( choć ja takiego nie widziałem i prędzej to Sosnowiczanin powienien dostać podwójną karę za atak na bramkarza po gwizdku!!!!! ) ale dlaczego do ch..a nie siedział 4 minuty tylko graliśmy w osłabieniu? skoro wykluczenie było obustronne!!!!!???????
Sory to miała być odpowiedzź do posta dzidzio, a druga sytuacja z karą dla Siemiannikowa, ok było trochę symulacji, ale Sosnowiok też powinien dostać karę, bo przeciągnął mu kijem po goleniach jak nic i nie powiesz mi , że nie!!!!
Przyznam się szczerze że też byłem zdziwiony kiedy Kozłow otrzymał podwójną karę.Byłem pewny że skończy się na obustronnym wykluczeniu. Stało sie inaczej. Może chodziło też dodatkowo że Kozłov rzucał sie i bił na oślep kiedy Krawczyk stosunkowo zachowawczo się zachowywał a sędziowie chcieli debiutującemu w Polsce ruskiemu pokazać że to nie KHL i tu się sędziów szanuje a nie bije i szarpie.

Co do uderzeń po goleniach to akurat Janowianie w tym meczu dosłownie brylowali więc nie dziwi że goście też odpowiadali tym samym. Naprzód skrzętnie wykorzystywał przewagę warunków fizycznych i grał agresywniej co akurat mnie się podobało tak jak sposób w jaki bronili Elę.Dlatego że sędziowie zaczeli puszczać ostrzejszą grę to i skutkiem były takie sytuacje odwetowe. Warto po prostu patrzeć w obie strony.
tak jak mówisz pewnie za faul przed walką , skaczecie na sędziego a popełniał błędy w obie strony
np : podanie kija bramkarzowi w 1 tercji przez zawodnika Janowa, dlaczego nie graliście w osłabieniu?
kija można podać ręką i w tym momencie nie można dotknąć krążka , a kara jest za podsunięcie kija kijem przez zawodnika
Stasiu gupoty godosz, nie może zawodnik mieć w rękach dwóch kijów bo bo grać może tylko jednym już my Ci to tłumaczyli
A kara jako się za to dostaje nazywo się "używanie nieprzepisowego sprzętu i wyposażenia" (illegal equipment). Nawet kiedyś był na you tube fajny filmik jak zawodnik schylo się po kij żeby podać bramkarzowi a sędzia go ostrzego , że jak go podniesie to dostanie kara i wtedy podsuwo mu ten kij swoim kijem i som bramkarz się po niego schylo.
Lysyjanow proponuje wziąć przepisy do ręki i poczytać ze zrozumieniem. I jeszcze jedno zmień informatora....
Ha ha ha to zapodaj link,który przeczy temu co napisałem?