Wyświetleń: 4241

Zdecydowała druga tercja

2015-10-13 21:47:32

Ciekawy pojedynek obejrzeli kibice zgromadzeniu na Jantorze. Mimo, iż podopieczni Mariusza Jakubika ulegli Orlikowi Opole 2:6, to nie można im odmówić chęci i woli walki.

Mimo, wielu świetnych sytuacji pierwsza tercja spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.  . Idealną okazję na pierwsze trafienie przyjezdni zmarnował w 11. minucie, kiedy Dakota Klecha nie trafił w krążek, który świetnie nagrał mu Michael Cichy. Gospodarze najlepszą okazję mieli w 17. minucie, kiedy przez minutę i 18 sekund grali z przewagą dwóch zawodników.  Niestety żaden z zawodników Naprzodu nie zdołał znaleźć sposobu na dobrze spisującego się w bramce Franca Slubowskiego.

Wynik spotkania w 28. minucie otworzył Michał Gryc, który wykorzystał podanie od Adriana Parzyszka i strzałem po lodzie pokonał golkipera przyjezdnych.

Radość miejscowych nie trwała jednak zbyt długo, gdyż niespełna trzy minuty później do remisu doprowadził Dakota Klecha. Kolejne trafienie również należało do przyjezdnych. W 33. minucie na listę strzelców po raz drugi wpisał się Klecha, który oddał precyzyjny strzał w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy. Goście poszli za ciosem i 34 sekundy później Łukasz Korzeniowski wykorzystując podanie od Szymona Marca, zmusił do kapitulacji Elżbieciaka po raz trzeci. Zawodnicy Orlika nie zwolnili tempa i w 36. minucie indywidualną akcją, po której golkiper gospodarzy zmuszony był wyjąć krążek z siatki, popisał się Filip Stopiński.

Trzecią tercję od zdobycia piątego trafienia rozpoczęli przyjezdni. Alex Szczechura uderzył precyzyjnie w samo okienko bramki. Gospodarze odpowiedzieli niespełna dwie minuty później, kiedy krążek do siatki skierowałMarek Indra.  Wynik spotkania w 57 minucie ustalił Michal Korenko.

Mariusz Jakubik, trener Naprzodu Janów: Myślę, że do 1:0 była super gra w obronie, gra konsekwentna. Mieliśmy szanse w dzisiejszym meczu wykorzystać, moim zdaniem niepełną dyspozycję Opola. Szybko stracone bramki ustawiły mecz. Moja absencja w dzisiejszym spotkaniu spowodowana była gorączką, więc mam nadzieję, że na piątek będę już gotowy do gry.

Jacek Szopiński, trener Orlika Opole: Spodziewałem się trudnego meczu. Zawodnicy Naprzodu dzisiaj walczyli, mimo widocznych braków w przygotowaniu fizycznym. My zakładaliśmy, że ten mecz jest z gatunku, które musimy wygrać, jeżeli chcemy wejść do lepszej szóstki. Dzisiaj mieliśmy momenty bardzo dobre, byliśmy szybsi od przeciwnika i stwarzaliśmy dużo sytuacji. Mimo, to nadal musimy popracować nad skutecznością, która w dalszym ciągu nie jest na wystarczającym poziomie.

Naprzód Janów Katowice – Orlik Opole 2:6 (0:0; 1:4; 1:2)

1:0 Gryc – Parzyszek (27:03)

1:1 Klecha – Rompkowski, Cichy (29:17, 5/4)

1:2 Klecha – Rompkowski, Sordon (32:24)

1:3 Korzeniowski – Marzec, Łymanski (32:58)

1:4 Stopiński (35:56)

1:5 Szczechura – Klecha, Cichy (40:51)

2:5 Indra – Parzyszek, Kurz (42:36)

2:6 Korenko – Fabry (56:17)

Naprzód Janów Katowice: Elżbieciak M., - Kurz, Elżbieciak Ł. (2), Michiejenak, Parzyszek, Indra – Vrana (4), Kosakowski, Bibrzycki (2), Pohl, Sękowski – Sarna, Krokosz, Stachura(2), Piper (2), Gryc – Rasikoń, Lacheta, Radwan, Podsiedlik, Rajski. Trener: Mariusz Jakubik.

Orlik Opole: Slubowski – Stopiński M., Sznotala (6), Stopiński F., Szydło, Fabry – Rompkowski, Sordon (14), Szczechura (2), Cichy, Klecha – Korenko (2), Kostek, Marzec, Korzeniowski, Łymanski – Obrał, Dolny, Zwierz. Trener: Jacek Szopiński.

Sędziowali: Przemysław Kępa (główny) – Robert Długi i Mateusz Niżnik (liniowii)

Minuty karne: 12:24 (w tym 10 min. za niesportowe zachowanie dla Mateusza Sordona)

Widzów: ok. 300