Wyświetleń: 3792

W meczu beniaminków lepsze Zagłębie

2015-09-29 23:12:20

Drugie ligowe zwycięstwo na koncie Zagłębia Sosnowiec. Po niedzielnym zwycięstwie nad SMS U20 dzisiaj sosnowiczanie pokonali Nestę Mires Toruń 5:2(1:0, 2:1, 2:1).

W drużynie Zagłębia nie wystąpił Łukasz Bułanowski i wiele wskazuje, że tego nie uczyni zbyt prędko. Zawodnik porozumiał się w sprawie kontraktu lecz musiał przejść badania lekarskie. Ich wyniki wykazały uraz kolana, a to wyklucza go z normalnej gry na okres około czterech tygodni. W tym przypadku działacze Zagłębia nie związali się pisemną umową z zawodnikiem. W Sosnowcu pojawili się również  Słowacy: Branislav Malacha oraz Martin Keckes. Obaj wzięli udział w porannym rozjeździe.

Mimo zawirowań kadrowych sosnowiczanie po bardzo dobrym spotkaniu pokonali Nestę Mires Toruń – drużynę, z którą jeszcze kilka miesięcy walczyli o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W pierwszej tercji zgromadzeni na „Stadionie Zimowym” kibice zobaczyli tylko jednego gola autorstwa Aleksjeja Czerniadiewa. Rosjanin wykorzystał podanie Adriana  Kowalówki z lewej strony i zdobył swoją pierwszą bramkę w polskiej lidze. Podopieczni Mieczysława Nahunko przeważali na lodzie, a to przyniosło kolejne trafienie w 26 minucie – strzelcem Adrian Kowalówka. Goście nawiązali kontakt siedem minut później po trafieniu Bartosza Fraszko. Młody napastnik gości skutecznie dobił strzał Michała Kalinowskiego. Radość z trafienia przyjezdnych trwała jednak krótko, gdyż chwilę po wznowieniu Zagłębie strzeliło kolejną bramkę(dwójkową akcję braci Kozłowskich wykończył Tomasz).

Można powiedzieć, że gospodarze rozegrali swój najlepszy mecz w tym sezonie w szczególności pod względem skuteczności. W trzeciej tercji do strzeżonej przez Michała Plaskiewicza bramki trafili jeszcze Marcin Kozłowski i Adam Jaskólski. Rozmiary zwycięstwa mogły być dużo większe jednak dobra postawa bramkarza gości zapobiegła kanonadzie. Wynik pojedynku w ostatniej sekundzie ustalił Siarhiej Kukuszkin, który z bliska skierował krążek za linię bramkową.

Po meczu powiedzieli:

Mieczysław Nahunko(trener Zagłębia):
Bardzo dobrze zagrał dzisiaj w szczególności drugi atak. Co prawda zdobyli dzisiaj tylko jednego gola ale byli naszą najlepszą piątką. Najlepiej rozgrywali przewagi przy okazji dobrze zapobiegali zagrożeniu naszej bramki. Myślę, że powoli, małymi kroczkami z tą młodzieżą pójdziemy do przodu. Na pewno zawodnicy muszą zachowywać więcej zimnej krwi w kluczowych momentach gry. Spotkanie mogliśmy rozstrzygnąć w drugiej tercji przy tylu okazjach.

Aleh Małaszkiewicz(trener Nesty Toruń):
Dopiero w drugiej tercji wyglądało to tak jakbyśmy zaczęli współpracować na lodzie. Niestety łapaliśmy dużo kar, w dodatku bardzo niepotrzebnych. Przeciwnik potrafił wykorzystać dzisiaj swoją przewagę. My sami musimy być na lodzie bardziej skoncentrowani i starać częściej rozgrywać akcję skrzydłami.

HK Zagłębie Sosnowiec – KS Nesta Mires Toruń H.S.A. 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

1:0 Czeniadiew – Kowalówka – Jaros 14.03
2:0 Kowalówka – Czerniadiew – Jaros 26.51 4/3
2:1 Fraszko – Kalinowski M. – Kamko 32.27
3:1 Kozłowski T. – Kozłowski M. – Rutkowski 33.17
4:1 Kozłowski M. - Kozłowski T. - Jaskólski J. 45.36
5:1 Jaskólski A. – Jaskólski J. 56.45 5/4
5:2 Kukuszkin – Minge – Kantor 59.59

Kary: 12-16 min. (w tym 2 min tech. Zagłębia)