Wyświetleń: 3523

Wypunktowani

2015-01-13 22:20:14

W zaległym spotkaniu 28 kolejki PHL hokeiści HC GKS Katowice wysoko przegrali z Comarch Cracovią 1:10 (0:3, 0:7, 1:0).

W drużynie z Katowic wystąpił w dzisiejszym spotkaniu Kyle Heffernan, który po ponad dwumiesięcznej rozłące powrócił do drużyny.

Wtorkowe spotkanie od pierwszych minut pokazało dominację gości, którzy mimo wielu szans nie byli w stanie pokonać Krzysztofa Burdy. Taki stan utrzymywał się do połowy pierwszej tercji, gdyż po tym czasie dominacja podopiecznych Rudolfa Roháčla wzrastała z minuty na minutę. „Pasy” punktowały rywala, czego efektem było dziesięć trafień po dwóch odsłonach.

- Ten mecz nam absolutnie nie wyszedł. Mimo że we wcześniejszych spotkaniach z Sanokiem czy Tychami również traciliśmy dużo bramek, to jednak ta nasza gra wyglądała o wiele lepiej. Próbowaliśmy manewrować  bramkarzami, jednak to nie pomogło. W trzeciej tercji można było zauważyć jakieś pozytywy, gdyż po części były wypełniane założenia taktyczne – mówił po meczu szkoleniowiec miejscowych, Róbert Spišák.

Słowa trenera potwierdzili zawodnicy, którzy w ostatnich dwudziestu minutach dobrze grali w defensywie i często zagrażali bramce Roberta Kowalówki. Jedynego, a zarazem honorowego gola dla „GieKSy” zdobył na początku trzeciej tercji Arthur Gulbinowicz (bramka ta została uznana po analizie wideo).

- Myślę, że najbardziej wyrównana była pierwsza tercja, w której strzeliliśmy trzy bramki. W drugiej tercji przeciwnik chciał grać presingiem, za bardzo się otworzył i chciał szybko wjechać w tercję. Przez to stwarzaliśmy skuteczne kontrataki i strzeliliśmy siedem bramek. Ostatnia odsłona pokazała zmianę taktyki Katowic, którzy zagrali bardzo mądrze i dobrze. Gdyby nie nasza przewaga  bramkowa, to mecz mógł mieć inny przebieg – podsumował spotkanie trener Cracovii, Rudolf Roháček.

HC GKS Katowice – Comarch Cracovia 1:10 (0:3, 0:7, 1:0)

0:1 Stoklasa – Kalus – Fraszko 10.52
0:2 McCauley 14.01
0:3 Słaboń – Pasiut 15.52 5/4
0:4 Słaboń – Kowalówka S. 20.55
0:5 Kalus – Fraszko – Stoklasa 22.25
0:6 Kowalówka S. – Wajda – Wiśniewski 23.49
0:7 Kozłowski – McCauley – Wróbel 24.36