Wyświetleń: 4014

Kolejne derby dla Naprzodu Janów

2014-12-02 22:37:48

W zaległym meczu 5. kolejki Polskiej Hokej Ligi hokeiści GKS Katowice ulegli zawodnikom Naprzodu Janów 3:11.

Już na początku spotkania fatalny błąd popełnił Michał Działo. Obrońca gości w dziecinny sposób stracił krążek, czego efektem było trafienie Maroša Gogi w 13. sekundzie spotkania. Działo zrehabilitował się już trzy minuty później i zmieniając tor lotu krążka zagranego przez Adriana Kurza wyrównał wynik spotkania.

- Było to mój ewidentny błąd, na pewno nie powinienem się tak zachować. Nieoczekiwanie jednak podziałało to na drużynę mobilizująco. Efektem tego było wygranie przez nasz pierwszej tercji 1:6 - powiedział obrońca gości Michał Działo.

To trafienie zapoczątkowało  kanonadę strzelecką w wykonaniu zawodników Naprzodu. Ani Johannes Selin, który strzegł bramki przez niespełna osiem minut, ani Mateusz Domogała nie znaleźli sposobu na zatrzymanie zawodników gości.

Pierwsza tercja przesądziła o losach spotkania a gospodarze nawet przez chwilę nie byli bliscy przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. - Pozytywnym aspektem dzisiejszego meczu było to, że zawodnicy pokazali serce na lodzie, waleczność i nie odpuścili do ostatnich minut. Efektem tego była taka minimalna wygrana, czyli 2:1 w trzeciej odsłonie - podkreślił Robert Spišak

- Było to dość łatwe zwycięstwo, mimo iż to gospodarze jako pierwsi zdobyli bramkę. Udało nam się jednak wyprowadzić drużynę na dużą przewagę i już w 10. minucie prowadziliśmy 1:5. Później już do końca kontrolowaliśmy mecz, graliśmy spokojnie i daliśmy pograć wszystkim zawodnikom - skomentował dzisiejsze spotkanie Waldemar Klisiak, trener Naprzodu Janów.

GKS Katowice – MUKS Naprzód Janów 3:11 (1:6, 0:4, 2:1)
1:0 - Goga – Čičala  (00:13)
1:1 - Działo – Kurz, Jakubik (03:14)
1:2 - Klemientjew – Frączek (03:39)
1:3 - Gryc – Kogut, Frączek (06:59,5/4)
1:4 - Pohl (07:39)
1:5 - Kogut – Klemientjew, Vrana (10:05, 5/4)
3:10 - Goga –  Čičala (49:18, 4/5)
3:11  - Podsiadło – Bernat, Pohl (49:48)

Sędziowali: Paweł Breske (główny), Mateusz Bucki i Robert Długi (liniowi).
Minuty karne: 14-10.
Widzów: ok. 600.

MUKS Naprzód Janów: Napnenko – Działo, Kurz (2); Sękowski, Jakubik, Stachura – Klemientjew(2), Vrána, Gryc, Frączek, Kogut – Podsiadło, Kosakowski(2); Ł. Elżbieciak, Pohl, Bernat(2) – Rasikoń, Sarna, Holy, Piper, Radwan.
Trener: Waldemar Klisiak.

HC GKS Katowice: Selin (od 07:39 Domogała) – Žitaňsky, Krokosz (4), Čičala, Piják(2), Goga – Lacheta(4), Cyganek, Kafan, Komarchew, Bezuhłyj – Gulbinowicz, Kret(2), Swiderski(2), Kulawik.
Trener: Robert Spisak