Wyświetleń: 3363

Polonia wygrała w Janowie

2014-09-13 11:54:44

Ciekawe i wyrównane spotkanie obejrzeli kibicie zgromadzeni na Jantorze. Podopieczni Waldemara Klisiaka na zakończenie fazy meczów sparingowych nieznacznie przegrali z Polonią Bytom 3:4.

W drużynie Bytomia zabrakło kontuzjowanych Bigosa, Banaszczaka oraz Fabry'ego, a pod koniec pierwszej tercji z gry wypadł Jo Araya. Ten ostatni po niegroźnie wyglądającym starciu przy bandzie z zawodnikiem Janowa doznał stłuczenia barku i nie był w stanie kontynuować meczu.

Natomiast w drużynie z Janowa pojawił się obrońca, 23-letni Rosjanin Stanisław Wierietiennikow, który ostatnio był testowany przez ekipę wicemistrza Polski - GKS Tychy.

Wynik spotkania w 3. minucie otworzył Radek Meidl. Jednak z prowadzenia drużyna z Bytomia cieszyła się przez zaledwie 15 sekund, bo wkrótce wyrównał Łukasz Elżbieciak. W pierwszej odsłonie na listę strzelców wpisali się jeszcze Kogut (8., 18.) oraz Salamon (20.).

Zarówno w drugiej, jak i w trzeciej tercji do siatki trafiali tylko bytomianie. W 28. minucie Przygodzki, a w 53. Bucenko. Były to bardzo wyrównane tercje, w których obie drużyny miały szansę na strzelenie bramki.

- Zagraliśmy dzisiaj bardzo nerwowo. W pierwszej tercji popełniliśmy zbyt wiele indywidualnych błędów. Jednak cieszę się, że udało nam się wyciągnąć wynik z 3-1 na 3-4. Pokazaliśmy charakter i dowieźliśmy ten wynik do końca - skomentował po meczu Mariusz Kieca.

- Mieliśmy przewagę od początku do końca i zdecydowanie więcej szans. Częściej byliśmy przy krążku, jednak w dzisiejszym meczu nasza nieudolność strzelecka spowodowała, że zdobyliśmy o jedną bramkę mniej. Mimo przegranej, jestem zadowolony z gry i postawy moich zawodników - stwierdził z kolei opiekun Naprzodu Waldemar Klisiak

MUKS Naprzód Janów – TMH Polonia Bytom 3:4 (3:2, 0:1, 0:1)

Minuty karne: 4 – 4.

Naprzód: Napnenko (od 40:01 Niemczyk) - Kurz, Działo; Ł. Elżbieciak, Pohl, Stachura - Kulik, Mejka;  Kogut, Frączek, Sękowski - Sarna, Podsiadło; Gryc, Jakubik, Bernat – Rasikoń, Kosakowski; Radwan, Piper, Rajski oraz Wierietnikow.
Trener: Waldemar Klisiak.

TMH Polonia: Suczkow – Andrejkiw, Bychawski; Meidl, Bucenko, Dołęga – Owczarek, Araya; Salamon, Słodczyk, Przygodzki – Stępień, Dorszewski; Wieczorek, Bajon, Kłaczyński oraz Dybaś.
Trenerzy: Mariusz Kieca i Mariusz Puzio.