Wyświetleń: 6930

Zabrakło 14 sekund (aktualizacja)

2013-08-09 16:36:03

Hokeiści Aksam Unii Oświęcim byli o krok od sprawienia niespodzianki i pokonania Kristałła Saratów, drużyny występującej na zapleczu KHL. Ostatecznie Rosjanie odwrócili losy spotkania i wygrali po dogrywce 4:3.

Podopieczni Jewgienija Lebiediewa dobrze weszli w mecz i już w 5. minucie spotkania, po trafieniu Kamila Kalinowskiego, objęli prowadzenie. Trzy minuty później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Adamus. 26-letni skrzydłowy najszybciej dojechał do odbitego krążka i potężnym uderzeniem zaskoczył bramkarza rywali.

Rosjanie jeszcze w pierwszej tercji zdołali zdobyć kontaktowego gola i taki wynik utrzymał się przez prawie czterdzieści minut.

Gdy w 51. minucie trzecią bramkę dla biało-niebieskich strzelił Adamus, na grodzieńskim lodowisku zaczęło pachnieć sensacją. Jednak Kristałł zdołał odmienić losy spotkania. Na 14 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Aleksandr Naurow, a zwycięskiego gola w drugiej minucie dogrywki zdobył Jewgienij Sapożkow.

Dzięki zwycięstwu z Unią, hokeiści Wiktora Bogatiriewa wygrali memoriał Alaksandra Dubki. Oświęcimianie zajęli czwarte miejsce.

Aksam Unia Oświęcim - Kristałł Saratów 3:4 d. (2:1, 0:0, 1:2, d. 0:1)
1:0 - Kalinowski - Komorski (4:54, 4/5),
2:0 - Adamus - Chomko (7:52, 5/4),
2:1 - Czernikow (10:17),
3:1 - Adamus (50:05),
3:2 - Garifulin (51:29, 5/4),
3:3 - Naurow (59:46),
3:4 - Sapożkow (61:32),

Kary: 18 min  - 10 min.

Aksam Unia: Fikrt - Połącarz, Kasperczyk; Adamus, Nikulin, Chomko - Piekarski, Ciura; Jaros, Tabaczek, Wojtarowicz - Skorochod, Riabenko; Komorski, Kalinowski, Fiedor - Wardecki, Lacheta; Klaja, Stachura, Kwadrans.