Wyświetleń: 5325

Urbanowicz: Wielki Piątek i wielkie emocje

2013-03-29 12:44:44

Kto zdobędzie mistrzostwo Polski – to pytanie coraz bardziej nurtuje niemal wszystkich kibiców w naszym kraju. Emocje sięgną zenitu o godzinie 18.30, bo wtedy rozpocznie się ostatnia odsłona finałowej serii. Dziś poznamy nowego mistrza Polski!

Takiego przebiegu finału play-off chyba nikt się nie spodziewał. Cracovia wygrała trzy pierwsze spotkania i przed niedzielnym meczem wydawało się, że w drodze po złoto nic już jej nie zatrzyma. Na dodatek po pierwszej tercji czwartej konfrontacji podopieczni Rudolfa Rohaczka prowadzili 3:1 i nawet najwięksi optymiści przestali już wierzyć, że jastrzębianie odwrócą losy spotkania. Jednak zawodnicy z ulicy Leśnej pokazali niesamowity hart ducha.

W przerwie powiedzieliśmy sobie, że nie chcemy kończyć sezonu w taki sposób. Dlatego zmobilizowaliśmy się, zaczęliśmy grać ofensywniej i mocniejszym pressingiem. Efekt tego był taki, że Cracovia zaczęła się gubić i miała z nami spory problem – zaznaczył Maciej Urbanowicz, kapitan JKH GKS Jastrzębie. − Gdy graliśmy na wyższych obrotach, to byliśmy drużyną lepszą, a gdy zostawialiśmy krakowianom więcej wolnego miejsca, to wjeżdżali w naszą tercję, jak w masełko. Potem właśnie dochodzili do groźnych sytuacji – analizował.

Twardość i nieustępliwość

Jastrzębianie w każdym z wygranych meczów lepiej grali na bandach i przy każdej możliwej okazji atakowali rywali ciałem. Świetnie prezentowali się także podczas gier w osłabieniu i z łatwością wybijali krążek z własnej tercji. Prym w tym elemencie hokejowego rzemiosła wiódł duet Maciej Urbanowicz - Radek Prochazka.

Mamy w drużynie różnych zawodników i każdy wykonuje inną pracę na lodzie. Jesteśmy kolektywem i to widać − mówił kapitan JKH.  Wszyscy wiedzą, jaka jest moja rola i do czego jestem drużynie potrzebny, a ja staram się po prostu nie zawieść

W ostatnim meczu podopieczni Jirziego Reżnara pokonali na wyjeździe Cracovię 3:2, choć do samego końca wynik był sprawą otwartą. − Dobrze graliśmy w defensywie, a poza tym mieliśmy w bramce Kamila Kosowskiego, który jest w genialnej formie. Oby tak było do samego końca! − stwierdził 26-letni skrzydłowy.

Siódmy, decydujący mecz zostanie rozegrany dzisiaj o godzinie 18.30.  Emocji na pewno nie zabraknie   zapewnił "Urbi".