Wyświetleń: 10564

Walka o brąz jeszcze trwa! (VIDEO)

2013-03-21 21:10:31

W trzecim spotkaniu o brązowy medal hokeiści GKSu Tychy przegrali z Ciarko PBS Bank KH Sanok 1-4. Walka o brązowy medal jeszcze trwa, jutro kolejne spotkanie. Tyszanie prowadzą 2-1 w rywalizacji do trzech zwycięstw.

W Tychach na trzecim meczu z serii spotkań o brązowe medale pojawił się prezes PZHL Piotr Hałasik i przywieziono też brązowe medale. Wszak GKS po dwóch wyjazdowych zwycięstwach w Sanoku był o krok od zakończenia rywalizacji. Jeśli ktoś jednak myślał, że zespół Ciarko PBS Bank wyjechał na tyską taflę„na ścięcie” szybko przekonał się, że tak nie jest. Podopieczni Stefana Mikesza o wiele lepiej weszli w grę. Pomógł im w tym Wanacki, który w 3 minucie usiadł na ławkę kar. Goście potrzebowali 62 sekund, żeby zamknąć swój zamek strzałem Strzyżowskiego z metra do pustej bramki. Co prawda tyszanie szybko odpowiedzieli golem Csoricha w podbramkowym zamieszaniu, w okresie przewagi (na ławce kar siedział Kubat), ale wcale nie przejęli inicjatywy, choć grali dwa razy w przewadze. W 15 minucie rolę się odwróciły, bo tyszanie najpierw dokonali nieprzepisowej zmiany, a 30 sekund później Szimiczek popełnił faul i sanoczanie przez 90 sekund grali pięciu na trzech. Sobecki obronił jednak strzały Malasinskiego i Vitka. Dopiero gdy do końca kary Szimiczka zostało 6 sekund, a sędziowie sygnalizowali karę za faul Baranyka goście po strzale Kotaszki z niebieskiej znowu wyszli na prowadzenie.
W drugiej tercji w dalszym ciągu groźniej atakował zespół Ciarko. Sobecki obronił w 24 minucie sam na sam, ale po kontrze w 28 minucie, sfinalizowanej strzałem Bartosza był bez szans. Nie miał jednak czasu na rozmyślanie o stracie gola, bo w 29 minucie stanął oko w oko z Malasińskim i znowu był górą. A w od 32 minuty, gdy Łopuski za przypadkowe zranienie Bellusa usiadł na ławce kar na 4 minuty bramkarz tyszan napracował się broniąc strzały z dystansu. Dopiero w końcówce tej odsłony GKS zaatakował, ale ani Witecki w 36 minucie, ani Bagiński w 38 minucie nie zdołali zaskoczyć Kachniarza i na trzecią tercję sanoczanie wyszli mając dwa gole przewagi.
Na początku przetrwali osłabienie po karze nałożonej na Vitka w 43 minucie, a gdy Sokół został odesłany na „odpoczynek: Sobecki dał się zaskoczyć Mojżiszowi z niebieskiej choć strzał był lekki i wprost w bramkarza. To trafienie „dobiło” GKS i sprawiło, że dzisiaj o godzinie 18.00 kibice w Tychach zobaczą mecz numer 4.

Marcin Ćwikła – drugi trener Ciarko: Dobry mecz dla nas. Zagraliśmy dobrze taktycznie, a rozstrzygnięcie nastąpiło w przewagach. Po porażkach z Cracovią w półfinale chłopcy już ochłonęli i teraz powinno być już do końca dobrze. Nie grał Zapała, bo ma anginę i 39 stopni gorączki więc został w domu.

Dominik Salamon – drugi trener GKS: - Nie zawsze jest niedziela... W niedzielę zagraliśmy w Sanoku bardzo dobrze, w poniedziałek dobrze, a w czwartek spisaliśmy się słabo, Nie wyszedł nam ten mecz od początku, bo sędzia odgwizdywał kary, a rywale wykorzystywali przewagi. W rewanżu będziemy się chcieli w pełni zrehabilitować.

Kto zastąpi Pawlika?
Prowadzący tyski klub hokejowy przez 11 ostatnich lat Karol Pawlik ogląda mecze jako kibic, a Alina Sowa prezes spółki Tyski Sport finansującej GKS Tychy jeszcze nie wie kto będzie jego następcą. - Niebawem zaczniemy poszukiwania osoby, która przejmie funkcję kierownika sekcji hokeja na lodzie. Wykluczam kierunek zagraniczny. Będzie to Polak, znający środowisko i potrafiący pokierować naszym klubem.

GKS Tychy - Ciarko PBS Bank KH Sanok 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

0:1 Marek Strzyżowski - Peter Bartoš - Tomasz Malasiński (03:19) 5/4
1:1 Marian Csorich - Grzegorz Pasiut - Teddy Da Costa (05:16) 5/4
1:2 Ivo Kotaška - Martin Vozdecký - Tomasz Malasiński (16:29) 5/4
1:3 Peter Bartoš - Martin Belluš - Marek Strzyżowski (27:15)
1:4 Pavel Mojžíš - Marek Strzyżowski - Patryk Wajda (49:00) 5/4

GKS: Sobecki - Dutka, Jakes, Baranyk (2), Simicek (2), Bagiński - Csorich, Zion, Łopuski (2), Pasiut, Da Costa - Majkowski, Sokół (2), Bernat, Parzyszek (2), Janos - Ciura, Wanacki (4), Przygodzki, Galant, Witecki.

Ciarko PBS: Kachniarz - Pociecha, Mojzis, Vozdecky, Kolusz, Vitek (2) - Kotaska, Wajda, Strzyżowski (2), Bartos, Bellus (2) - Kubat (2), Rąpała, Mery, Dziubiński, Malasiński - Bułanowski, Biały, Gruszka, Milan (2), Mermer.

Kary: 18 - 10 min.
Strzały: 27 - 47 (10:20, 8:15, 9:12)
Sędziowali: Włodzimierz Marczuk, Maciej Pachucki - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz.
Widzów: 1 800
Stan rywalizacji: 2:1 dla GKS-u. (Brązowy medal zdobędzie zespół, który wygra trzy mecze. Kolejne spotkanie w piątek o godz. 18 w Tychach)

Źródło: silesiasport.com

Parodia hokeja! Sanok słaby, Tychy jeszcze słabsze. Adieu do września z nadzieją na duuuże zmiany!
Parodia to będzie jak jeszcze Tychy przegrają ten brąz!! STS!
a może to taki tyski prezent dla Polonii Bytom? Bo jakby dziś Sanok przegrał, to by "wychowankowie" mogli iść walczyć o awans z Polonią do e-ligi. A tak Podhale musi dograć swój play-off bez Zapały, Kolusza, Malasińskiego, Dziubińskiego, Gruszki... Z nimi by raczej wygrało.
ty tak na poważnie?
Oby chłopcy mieli jaja i jutro dobili Sanok - inaczej mogą się bardzo rozczarować jeśli doprowadzą do stanu 2:2.
Sędziów nie komentuje - każdy widział co widział, już przed meczem wiadomo było że będą jaja i były...
Wydupcyć wszystkich starych dziadów-młodym dać grac !
Ktos wie co sie dzieje z Dronią?
Dronia ma złamany palec co wiadomo już od dawna... Ale wy jesteście oporniaki
Jakos przeoczyłem ten fakt to dlatego w obronie tak słabo gramy od długiego czasu :) thx
Jeżeli Tychy grały na podobnym poziomie jak w Sanoku, to niech ktoś mądry odpowie mi: Jakim cudem wygrali 2 mecze???
Dzisiejsze spotkanie to 60 min "męki Pańskiej!"
To, że gwiazdy obydwu klubów są obrażone za swoją i działaczy nieudolność to nie powód, żeby kibiców traktować jak nic nie znaczący motłoch!
To jest walka o medal??? Parodia, dokładając do tego poziom sędziowania, to po prostu TOTALNA PARODIA HOKEJA!!!
Mam tylko nadzieję, że przedłużanie tej parodii nie jest wynikiem umowy między klubami, żeby rozegrać 5 spotkań i poprawić budżet.
Czekamy na zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany!
Aż tak fatalnie to wyglądało??
Sanok jeździł na lodzie 2 x szybciej od Tyszan. Sędziowanie powinien ocenić obserwator PZHL, i jak Ci sędziowie będą dalej gwizdać mecze, to powinien być oskarżony o współudział :)
Co to mialo byc ?? To ma byc mecz o medal ?? Parodia hokeja !! Mecze o utrzymanie sa bardziej emocjonujace sanok slabizna tychy jeszcze slabiej ciekawe co bedzie jutro.
brawo walczymy do końca o brąz,cały czas wierze w to
Może jeszcze nie wszystko stracone?Może sezon dla obu drużyn zakończy się dopiero w niedzielę? Hej,hej STS !!
Ja to bym jeszcze w kwestii ze nic nie stracone był ostrożny.
Nie takie zaskakujące "kwiatki" żeśmy widzieli.
wie ktoś czemu w składzie nie było Zapały?
Zapala chory
Pachucki ?? Co ?? Sami wiecie nie muszę Wam mówić ...
Sobek dzis obronił dwie 100 % sam na sam...
Sanok szybszy na lodzie, Tychy za mało strzałów w przewadze a o sędziowaniu nic nie mowie bo to jest kpina ! ! !
hmmm to co sie dzieje w sanoku mowie o władzach bez komentarza to jak graja niech graja byle by wygrali medal dla sanoka tyle mnie obchodzi zeby zaden klub sie nie rozsypał a nasz hokej robił sie profesjonalny tego wszystkim zycze oraz wielu ciekawych meczy w nastepnym sezonie bez glupich komentarzy szczegolnie dzieci ktore sie napinaja po odpadnieciu sanoka i rozdaniu brazu tyszanom dobranoc.
tylko 20 komentarzy bo Sanok wygrał a jestem pewny że jakby Tychy to wygrały to było by ich już tak z 50 60 może nawet i wiecej o tej porze. Przecież artykuł sie ukazał po 21-wszej, wniosek jest prosty: napinacze siedzą cicho i nic nie piszą jak Sanok wygrywa bo żal im d sciska a wcześniej z Cracovią i z Tychami w Sanoku byli tacy aktywni po prostu żal.
Panie Przyprawa skończ pierd.... głodne kawałki. Czym tu się zachwycać? Dla obu drużyn sezon skończył się po przegranych w półfinałach. Sam się napinasz pisząc takie teksty. Zapewne byłoby więcej wpisów, gdyby GKS zdobył dzisiaj medal, ale tak się nie stało i gramy dalej. Jeżeli poprawi Ci to humor, to gratuluje wygranej w dzisiejszym meczu.
poszukaj sobie w rodzinie swojej pana przyprawe czy jak mu tam, stwierdzam fakty a ty jakis niedorobiony jestes ale to nie mój kłopot.
bez pozdrowien
kierownikiem sekcji winni Matczaka zrobić
Panowie kończcie tą żenadę dzisiaj, bo żal patrzeć na to, co niby nazywacie hokejem na lodzie. Gratulacje Sanok, że chociaż Wam się troszkę chciało.
Dokładnie. "Hokej na lodzie"
Brawo za zwycięstwo na obcym terenie pomimo osłabionego składu. Dronia i Zapala to co by nie mówić trzon naszej drużyny. Marek dwie asysty i bramka:) Oby mobilizacji, zdolności, wiary w siebie i szczęścia starczyło jeszcze na dziś, a w Sanoku już teraz powinno być łatwiej.
Podniesienie sie po tym co było świadczyło by nie tylko o charakterze poszczególnych zawodników ale też wróżyło im lepsze kontrakty na nowy sezon więc gra toczy się nie tylko o satysfakcję kibiców ale też przyszłość własną i swoich rodzin.
Głowa do góry i ogień!
Z kolei Woźnica i Kotlorz to co by nie mówić trzon naszej drużyny... nie ma co się licytować kto grał a kto nie chodzi raczej o chęci, podejście i sens grania takich spotkań. Nawet ludziom w Tychach i Sanoku nie chce się chodzić na takie mecze.
...Więc dlaczego to robisz?
U nas ta długa przerwa w rozgrywkach zrobiła za dużo złego zarówno w nogach jak i w głowach zawodników, winnych trzeba zatem zacząć szukać począwszy od tych co układali grafik rozgrywek, przez trenerów, działaczy którzy nie potrafili zapewnić zastępczych meczy a często jeszcze przez swoje posunięcia psuja atmosferę w zespole aż po kibiców co po jednej przegranej potrafią pluć jadem na swoich pupili.
Ale na koniec oczywiście to zawodnicy maja bezpośredni wpływ na przebieg spotkania i to w ich rękach spoczywa odpowiedzialność za wynik.
rabarbarze o lepszych kontraktach moga raczej zapomniec no chyba ze znajdzie sie jakis dodatkowy duzy sponsor niech walcza o to co maja i co moga miec bo watpie ze w innym klubie beda wynagradzani lepiej.
Dzisiaj pewnie już nikomu nie bedzie sie chciało przyjsc na mecz ogladac tej jakże pasjonującej i trzymającej w napięciu gry. Panowie marnujecie sie w naszej extralidze, powinniscie wszyscy podziekować spakować się i za ocean, tam czuje że dopiero nabierzecie wiatru w żagle i pokażecie nam wszystkim środkowy palec.
jedna jaskółka wiosny nie czyni ... :)
Ani dwie bo nadal mamy zime wrocila w nocy:Di znowu 20 cm sypło a to znak ze dzis wygramy
Nie przeczę, Tyszanie zagrali słabo. Ba! BARDZO SŁABO. Jednak nasz ulubiony sędzia za bardzo nam nie pomagał. To była niczym powtórka z meczu z Jastrzębiem. PORAŻKA! Za rok w PO powinni sędziować umiejętne osoby, znające się na hokeju i nikogo nie faworyzujące.
PORAŻKA !!!
Bo u nas jest tak jak zawodnicy chcą to grają a jak nie chcą to nie grają.
Widac że nasi zawodnicy przed meczem widzieli na swoich szyjach ten gówniany kolor ,że mecz sam się wygra a bramki jakoś będą wpadały jak zawsze .
Wczorajszy mecz to już historia , gorzka bo gorzka ale historia.Gratulacje dla SANOKA.Dzisiejszy jest ostatnim w Tychach tego sezonu,myślę że powalczą .Czy wygrają ? Nie wiem i tak pójdę.
A ja tam jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy . Za karnet zaplaciłem 75 zł i będąc na dzisiejszym meczu stracę tylko 3 zł. Za to klub zyska 1000 (około) kibiców po średnio 12 zł. to kwota 12.000zł. I oto chyba chodziło. Mecz żenada śzczególnie ze strony tyszan.
No faktycznie. Tychy to taki hokejowy tuz że ustawia mecze pod sprzedaż biletów.
może strzele :) ja bym widział Czerkawskiego ma chłop kontakty zagranicą może by trenera z Szwecji tak jak to zrobił dla repry gość się postawił Pzhl-owi to go wywalili przydał by się Skandynaw np inny tok myślenia grania gwiazdki na pewno nie miały by tu nic do gadania ale to tylko luźne moje przemyślenie
Np Franz?:)
Co roku gdy jest problem to pojawia się temat żeby Czerkawski coś zrobił...
Unia teraz wybrała bardzo dobry kierunek Ruska szkoła hokeja jest według mnie nejlepsza :) Tylko trzeba mieć jeszcze kim grać ale myślę że będą wzmocnienia na następny sezon
Kibicku KSU 1946,czy tu jest mowa o zakichanej Unii?to są komentarze po meczu Tychy-Sanok więc won!wy już macie zasłużone przed ostatnie miejsce więc poczekajcie sobie do następnego sezonu co
Pery grzecznie bo sam się wpierdal... a do kogoś masz pretensje :)
a co do meczu totalne dno i faktycznie możnaby było powiedzieć że nasi chcieli zarobić,oby tylko się nieprzejechali...a jeśli to było normalna gra,to ja ciężko widzę nawet ten brąz,po sezonie musowo trzeba przewietrzyć skłaD,i trener z jajam i musi być
Pery zostaw KibicaKSU1946 dziś dał trzy komentarze i nikomu nie nabluzgał,sie chłopina cywilizuje a ty go z buta.A co do cudów i zmian to trzeba zaspokoić się naszą ligową rotacją zawodników.A cudu to mógłby dokonać tylko pan H.GRUTH szkoląc młodych bo seniorzy już są ukierunkowani.