Wyświetleń: 9118

Mocne nerwy Baranyka (VIDEO)

2013-01-20 22:27:54

Wielu emocji dostarczyła kibicom konfrontacja tyszan i jastrzębian. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W nich nie pomylił się tylko jeden zawodnik - Milan Baranyk, który tym samym zapewnił GKS-owi Tychy dwa punkty.

Już pierwsze minuty pierwszej tercji pokazały, że to będzie ostry i ciężki mecz dla obydwu drużyn. Zawodnicy sprawiali wrażenie, że nie interesuje ich odzyskanie krążka, a raczej znokautowanie przeciwnika. Zacięty i  wyrównany początek przyniósł bramkę dla gości, którą zdobył Mateusz Danieluk. Tyszanie odpowiedzieli jeszcze w pierwszej odsłonie, a do wyrównania doprowadził Adam Bagiński, który najpierw odzyskał krążek, a potem z obrońcami na plecach pokonał Kamila Kosowskiego. Po golu na 1:1 mecz zaczął się od nowa. Zawodnicy walczyli o każdy kawałek lodu. Cztery minuty po wyrównującej bramce Teddy Da Costa dał prowadzenie swojej drużynie popisując się pięknym, celnym strzałem po wcześniejszym podaniu Mikołaja Łopuskiego. Do końca tercji utrzymywał się wynik 2:1.

Druga tercja rozpoczęła się od ataków gości. Tyszanie przez pierwsze minuty nie umieli wyjechać z własnej tercji. Na szczęście trzecia bramka, którą zdobył Mikołaj Łopuski uspokoiła sytuację na lodzie. Uspokoiła tylko w sensie hokejowym, bo na lodzie emocje brały górę nad zawodnikami Jastrzębia, którzy coraz ostrzej atakowali tyskich graczy. Ataki zawodników JKH mogły doprowadzić do poważnej kontuzji Kacpra Guzika. Na szczęście Guzikowi nic się nie stało, a na atakującego go Adriana Labryge sędzia nałożył karę meczu za atak od tyłu. Mimo wielu kar nałożonych na graczy obu drużyn zawodnicy nie uspokoili się. Hokeiści JKH GKS Jastrzębie w drugiej części meczu zdobyli bramkę kontaktową. Zapisał ją na swoim koncie kapitan – Maciej Urbanowicz. Do końca tercji utrzymał się wynik 3:2 dla gospodarzy. W ostatnich sekundach szanse miał jeszcze Radosław Galant, który prawie  na leżąco uderzył krążek w stronę bramki. Nie miał szczęścia w tej sytuacji, bo guma uderzyła o konstrukcję bramki. Zacięta i ostra gra oraz wynik na styku zapowiadały ciekawą trzecią tercje na Stadionie Zimowym w Tychach.

W ostatniej odsłonie spotkania jastrzębianie postawili wszystko na jedną kartę i nie pozwalali tyszanom na grę. Grali wysokim pressingiem, co uniemożliwiło tyszanom choćby wjechanie do tercji obronnej gości. Po raz kolejny w dużej mierze do zwycięstwa przyczynił się Arkadiusz Sobecki, który parę razy uratował tyskie zespół od straty gola. Niestety dziesięć minut przed końcem Radek Prohazka, podczas zamieszania pod bramką znalazł drogę do bramki Arkadiusza Sobeckiego. Po tej bramce tyszanie się obudzili i byli drużyną lepszą. Mimo to nie zdobyli bramki, która dałaby im zwycięstwo w meczu. Wszyscy na Stadionie Zimowym, czekali więc na dogrywkę.

Pięć minut dogrywki nie przyniosło żadnej bramki, ale okazję mieli do tego hokeiści obu drużyn. Najpierw pokonać Sobeckiego mógł Maciej Słodczyk jednak tyski bramkarz popisał się doświadczeniem i spokojem. Potem swoją okazję miał Marian Csorich, ale strzelił prosto w bramkarza. Bezbramkowa dogrywka doprowadziła do rzutów karnych, w których lepsi okazali się tyszanie. Bohaterem został Milan Baranyk, który wykorzystał dwa rzuty karne. Tyszanie dzięki dzisiejszemu zwycięstwu umocnili się na drugiej pozycji w tabeli i zwiększyli swoją przewagę nad Jastrzębiem do czterech oczek.

(Błażej)

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie k. 4:3 (2:1, 1:1, 0:1, d. 0:0, k. 2:1)
0:1 - Danieluk - Bordowski, Pastryk (07:18)
1:1 - Bagiński (14:08)
2:1 - Da Costa - Łopuski, Csorich (17:16, 5/4)
3:1 - Łopuski (21:39)
3:2 - Urbanowicz - Słodczyk (28:17)
3:3 - Prochazka (50:20)
4:3 - Baranyk - decydujący rzut karny

GKS Tychy: Sobecki - Jakesz, Dutka; Woźnica, Szimiczek, Bagiński - Csorich, Wanacki; Łopuski, Da Costa, Pasiut - Sokół, Kotlorz; Baranyk, Parzyszek, Janosz - Majkowski, Ciura; Witecki, Galant, Guzik.

JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Zatko, Górny; Danieluk, Kral, Kapica - Labryga, Bryk; Sulka, Słodczyk, Bordowski -  Pastryk, Mat. Rompkowski; Salamon, Prochazka, Urbanowicz - Dąbkowski; Kogut, Mac. Rompkowski, Marzec.

Sędziowali: Przemysław Kępa - Robert Długi, Wojciech Kolusz.
Kary: GKS - 12 min; JKH - 37 (w tym kara meczu za atak z tyłu dla Adriana Labrygi)
Widzów: 1800.

Dobry mecz dużo szybkich akcji, było widać walke w końcu Tyszan, mało błedów szkoda 2 kartofli Arka ale ważne zwycięstwo:) licze na ładniesze mecze w play - off z JKH w półfinale.
Chyba byłes na innym meczu albo jestes slepy tak jak i kepa.
Jeden z lepszych meczy Arka i zero błedów z jego strony
Arek bronił dobrze cały mecz pod koniec 3 tercji nawet uratował remis ale brakuje mu koncentracji 2 i 3 bramka jego kartofle
dzidek to chyba ty byles na innym meczu dwa farfocle Arka
Popis Kepy w II tercji ,gościu nie panował nad wydarzeniami ,ogólnie mecz szybki i wyrównany ,Arek bronił bardzo dobrze a jeżeli mówisz o farfoclach to byliśmy chyba na innym meczu ,bo bramka wyrównujaca nie z winy Arka a po błędzie Dudki ,trudno ważne że chłopaki powalczyli i było widać przede wszystkim chęć gry
Ja też uwazam ze 99 był na innym meczu Sobecki zasłużył na wyróżnienie,żadnych kartofli nie puścił.
To co Arek obronił na 5 sek przed końcem I tercji klasa światowa, ogólnie może trzecia trochę go obwinia, ale mecz dobry w jego wykonaniu. Brutalna gra jastrzębian to najbardziej irytowało, nie na jednej karze meczu powinno się skończyć, a Labryga przegiął!
Ważne że przewaga na JKH się zwiększyła, choć mogło być 6 pkt. Obiektywnie jednak zasłużyli na ten 1 pkt.
Kępa po Pachuckim to kolejny anty sędzia w PLH, ciekawe jaka notę dostanie za tę błazenadę?
Cieszy, że zjawili się kibice JKH w grupce zorganizowanej, szkoda że nie do końca to uszanowano, ale to jest Polska i nie ma się co dziwić. Jak widać w Tychach po gębach przyjezdnych nie leją jak to fama głosi.
Jakiej grupce?
a myślałam,że u Was gra Dutka
a Dudka to ten z piłki :P
Jak dla mnie był to najlepszy mecz jaki oglądałem w Tychach w tym sezonie
A bramki Bagisia,Da Costy i Łopuskiego palce lizać,dla takich akcji warto przyjść na mecz,oby było ich więcej! Brawo Tyszanie za niesamowitą ambicję i zaangażowanie,
A kto pięknie wypracował te bramki Da Coscie i Łopuskiemu???
Marian!
Bramkarz, no raczej nie ty, skoro byłeś na innym lodowisku.
Z tego co pamiętam to Łopuski akurat po indywidualnej akcji strzelił bramkę
Po indywidualnej akcji strzelił Bagiś a na 3:1 - Łopuski - Wanacki - Csorich (21:39)
To że są dwie asysty zapisane nie przeczy temu że bramka była zdobyta po indywidualnej akcji... dla mnie Łopuski sam sobie wypracował pozycje i oddał dobry strzał.
No tak juz jest ktoś musi podac żeby ktoś oddał dobry strzał ,chyba że , tak jak Bagiś wtedy mamy samodzielnie wypracowną pozycję do oddania strzału.Ale czy to takie ważne ,wazne ,że były super brameczki.
Poczekałam aż do dzisiaj,aby nie poniosły mnie emocje.Nie obrażajcie się na mnie,bo nie mam zamiaru na nikogo się spinać,ale czytając komentarze zastanawia mnie jedno,a mianowicie Wasz zachwyt nad grą Tyszan.Czy na prawdę to był aż taki mecz? aż takie piękne bramki? Myślę,ze widzieliscie spotkania bardziej trzymające w napieciu,piękniejsze popisy bramkarza i lepszą skuteczność zawodników,tylko to pojedynek z JKH przysłonił to wszystko.Oczywiście gratulacje dla obu drużyn i uwazam,że Jastrzębiu przynajmniej ten jeden pkt się należał.
Beta, nie gniewaj sie, ale chyba wpadłas w jakies samouwielbienie... proszę Cie, dla nas mecz z Jastrzebiem to jeden z wielu na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Moze jesli spotkamy sie w finale wbudzi to wieksze emocje, ale poki co, nawet dopingowac się nam nie bardzo chce, wiec teksty jak to na nas dzialacie, są lekko niepoważne.
:))) haha aleś wymyslił,ja tylko sie zastanawiam czym sie tak co niektorzy zachwycają ? co to ładnych bramek nie widzieli,na mecze nie chodzą ? Moje przemyslania raczej szły w tym kierunku,ze przeciez był to normalny (kolejny)mecz fazy zasadniczej a tu takie pienia-pozdrawiam
Temis-bramki miodzio ,brawo Tyszanie !!!
A o którym meczu piszesz? Bo to raczej z dwóch różnych by wyszło.
bramkarz, a ja słyszałem-czytałem, że ty gola i asystę w sanoku nastrugałeś, z tym golem sprawa trochę niejasna, oświecisz nas? ;)
Ciesza punkty- przewga nad JKH teraz trudny mecz z GKS-em,trzeba utrzymac 2 miejsce jeszcze raz brawo Tyszanie !!!
Byłoby śmieszne, gdybyś w tym kolejnym meczu trzymał kciuki za Tychy.
Bramkarz to jest chyba sam Marian C.
Dlaczego tak sadzisz ??? juz kiedyś wszyscy mnie kojarzyli z Drzewieckiem i co Ty na to???
Bramkarz to od dawna Drzewiecki !!!
Super mecz :) drga bramka dla Jastrzębia moim zadaniem po błędzie sobeckiego .
Co tam błąd ,a karne jak wybronił cudnie !!! Super meczyk i dogrywka i karne !!!
Jak Jastrzębie bedzie tak grało z GKS-em jak z Tychami,to może być niezła "jatka ",bo Gwiżdz i Cescon nie beda im dłużni.
hokej to twarda dyscyplina sportu nie dla c i p
No to do Play-Off z 3 lokaty niestety...
Pit-Bull pożyjemy ,zobaczymy zostało jeszcze kolka meczy.Więc jakaś szansa jest.Może już w piątek w Katowicach będą śpiewać :Graj nam piękny Cyganie:I będzie już ,tylko punkt różnicy.Trza wierzyć i grać
Jastrzębie samo jest sobie winne, bo mogli nas zmieść, ale jak się marnuje 3 takie sety po których krążek widzi się w bramce, to o czym tu gadać, oczywiście Arek robił co mógł, ale to ewidentnie błedy zawodników Jastrzębia. Kral też nie pomógł, bo podjechał do karnego jakby nie chciał strzelić:)
My też mieliśmy kilka sytuacji po których wypada strzelić bramkę, jednak możliwość strzelenia, a obowiązek to drobna różnica.
Jeszcze zapomniałem napisać, że nasi też są sami sobie winni, ze nie wygrali tego normalnie, trzeba było wykorzystać odpowiednie momenty żeby dobić przeciwnika 4 albo i 5 bramką, chociaż Kępa trochę przeszkadzał, a i bramki stacone głupio.
heh szczerze? pierwsza moja myśl...że Kral strzelał jakby z przekonaniem że strzela swoim ;-)
SOBECKI JEST TAK SŁABY ŻE SIĘ ŻYGAĆ CHCE
CO ZA PIERDOŁA DWA GOLE KTÓRE PUŚCIŁ TO MOJA
STARA BY OBRONIŁA !!! WITEK DO BRAMKI
popieram
słaby to jest twój mały móżdżek
Tyle komentarzy a o Baranyku ani slowa gdzie sa ci co naniego nadaja jak z sosnowcem niee strzelil to byl placz teraz nam wygral drugi wazny mecz z Sanokiem i wczoraj to jest wlasnie egzekutor napastnikow mamy wielu ale on jest wlasnie od takich akcji dla mnie teraz moze znowu ze dwa mecze nic nie strzelic a potem znowu nam wygrac wazny mecz Brawo MILAN.
dokładnie jeszcze nie tak dawno łacha darli z Milana tez jest wielce się rozpisują znawcy masakra !!!!!!!!
zwasze JKH
mezo, za ktorą bramką tym razem stałeś ? :D wielki znawco tyskiej rolby.
ARTURGKS, faktycznie Milan to spec od karnych ale w całym sezonie niegra nic .To już parzyszek wiecej zasówa na lodzie .W miejcse Milana powinien grać Galant a Milan wychodzić za niego w czwartym ataku no i do rzutów karnych może by do niego dotarło że od niego wymaga się więcej.
niewiem gdzie widzisz te zasuwanie Parzysska ale niechce mi sie drazyc tematu moze i zasuwa cala druzyna a co z tego jak bez milana meczu nie potrafia wygrac moze i robi malo za to skutecznie
To fakt bez jego karnych słabo to widze Tyje nazwisk a karnego niema komu strzelać może wkońcu Milan sie rozkręci .Wszyscy znamy jego możliwości
Racja ,dobrze że Baranyk te karne umie strzelać ale w grze wygląda słabiutko tak się mu ostatnio przyjżałem to bardzo często sobie tylko jeżdzi bez jakiegokolwiek presingu czy agresji,na Parzyszka bym tak nienarzekał chłopina się widać stara ale widocznie nie te lata już...,jeśli poprawimy jeszcze grę w przewagach będzie Git.,wczoraj fajny meczyk...ale myśle że jeszcze się nic nieprzesądziło .pozdro Był Będzie Jest Tyski GKS
Zawód Sobka to strażnik miejski a hokej traktuje amatorsko,zresztą On sam się tak wypowiada więc oceniajcie Go adekwatnie do sytuacji.
Baranyk zrobił to od czego Go mamy i to co potrafi najbardziej
BURAK 07 JEŻELI JA MAM MAŁY MÓŻDŻEK TO TY GO NIE MASZ
WCALE CHYBA ŻE PIJESZ Z STRAŻNIKAMI TEXASU WÓDE
I SOBECKIEGO WIDZISZ PO PIJAKU JAK BRONI WTEDY TO
ROZUMIEM KLASA ŚWIATOWA
Tak jak już powiedziałem wczesniej : ten zawodnik bedzie decydował o tytule Mistrza Polski w hokeja . Na Odrobnego ma patent i zawsze go pokona w najwazniejszym momencie meczu w finale PLH . . Wspaniały zawodnik Podhalu zapewnił Mistrza Polski , ma silne nerwy i strzela decydujące bramki o zwycięstwie . Reszta musi pracować 60 min w meczu , bo to wyroblincy i nie mają tego talenu danego przez Wszechmogącego M.Baranykowi .
Mecz, meczem...a jak napiszę tak :-) pozdrowienia dla Wszystkich Jastrzębskich kibiców, którzy zawitali na nasze lodowisko i kulturalnie dopingowali swoich zawodników, a szczególnie dla tych którzy siedzieli z lewej strony zegara. Emocje były ogromne, ale potrafiliśmy sobie wspólnie porozmawiać, pożartować i życzyć sobie powodzenia w dogrywce i karnych...Pani, która jarała szlugi w naszym towarzystwie (niebieska kurtka, krótkie czarne włosy, wie o co chodzi, pozdrawiam) rozumiała, że bluzga się na drużyny przyjezdne, ale...nie zrozumiała, jak można obrażać kogoś...tylko za to, że przyjechał z innego miasta...i nie chodziło o chłopaków z "młyna" tylko o starych, dziadków, najeb... jak ruskie plecaki, którzy pewnie czuli się na swoim lodowisku :( sam na meczech rzucam kur...ale szacunek dla kibiców przyjezdnych (którzy dopingują swoją drużyną i nie bluzgają na naszych!!!) SIĘ NALEŻY :-) Koniec kropka...a Ci co się ze mną nie zgadzają...to...CHWDP ;-)
Tak szacun szacunem ...stare dziadki dały ciała a mianowicie jeden starszy pan co ciągle nadawał na babki z Jastrzębia,ale wezmy pod uwagę że my jedziemy zawsze do Jastrzębia w zoorganizowanej grupie a gdybyśmy jechali cywilnie i dopingowali nasz GKS na ich lodowisku pewno nie jeden by się znalazł co by z nas drwił i przezywał więc ?...To nasza Polska w tej kwestii nigdy myśle się niezmieni i niema co nadawać że w Tychach sami bandyci itp.,a z drugiej strony ktoś jak się nawali gorzałą to wiadomo ...może przezywać Jastrzębie gołebie bo ma więcej odwagi hehe pozdro Tylko Tyski GKS!
Arek puścił dwa buraki , ale to nic .
Milan najlepszy w całym meczu jak i w karnych !
a świstak siedzi i zawija je w te sreberka!
Na każdym lodowisku powinni być wpuszczani kibice gości i to powinien być standard, bo hokej to sport dla kibiców. Jak jest w rzeczywistości to wszyscy wiemy...