Wyświetleń: 8370

Tym razem w dogrywce (VIDEO)

2013-01-13 23:12:00

Drugi raz z rzędu 60 minut nie wystarczyło, by w meczu z udziałem JKH wyłonić zwycięzcę. W niedzielnym starciu z Unią zdecydowała dogrywka, w której gola na wagę wygranej zdobył Maciej Urbanowicz.

Premierowa odsłona pojedynku nie dostarczyła kibicom zbyt wielu emocji. Wartą odnotowania była jedna akcja przyjezdnych, po której Jerzy Gabryś opieczętował tylko słupek. Biało-niebiescy grali wtedy w przewadze, bowiem chwilę wcześniej na ławkę kar powędrował Maciej Urbanowicz, który nieprzepisowo zaatakował Petera Tabaczka. Tercja zakończyła się przedwcześnie, bo trzy minuty przed końcową syreną po starciu Michała Kasperczyka i Radka Prochazki przy bandzie w drobny mak roztrzaskały się dwa elementy osłony ze szkła hartowanego. Sędziowie zdecydowali więc, by dograć tę odsłonę po przerwie.

Po dokończeniu pierwszej tercji i zmianie stron lodowiska widowisko się rozkręciło. Wreszcie zaczęły padać bramki. Wynik otworzył w 24. minucie Richard Kral, który wyjechał zza bramki i pewnym strzałem wpakował krążek do oświęcimskiej bramki. Goście odpowiedzieli błyskawicznie, gdyż minutę później wyrównał Mariusz Jakubik. Jastrzębianie odzyskali prowadzenie dopiero w 37. minucie. Niesygnalizowanym strzałem Michala Fikrta pokonał Mateusz Danieluk, który skierował krążek w samo okienko. Chwilę później mogło być już 3:1, ale po długo trwającej analizie wideo główny arbiter zawodów, Tomasz Radzik gola się nie dopatrzył.

Wydawało się, że w trzeciej odsłonie podopieczni Jirziego Reżnara postawią wreszcie kropkę nad i. Miejscowi mieli sporo okazji, by podwyższyć prowadzenie. Kilka zmarnowanych szans zemściło się na JKH, bowiem w 50. minucie padł gol wyrównujący. Marek Modrzejewski urwał się obrońcom i nie miał żadnych problemów z pokonaniem Ramona Sopko. W 59. minucie wydawało się, że krążek znów wpadł do oświęcimskiej bramki. Po raz drugi w tym meczu sędzia musiał skorzystać z zapisu wideo. Skończyło się podobnie jak za pierwszym razem i mecz w dalszym ciągu pozostawał nierozstrzygnięty. Zwycięzcę wyłoniła dopiero dogrywka, w której szalę zwycięstwa na korzyść JKH przechylił kapitan, Maciej Urbanowicz.

JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 3:2 d. (0:0, 2:1, 0:1, d. 1:0)
1:0 - Kral - Danieluk, Prochazka (23:18)
1:1 - Jakubik - Sarnik, Tabaczek (24:36)
2:1 - Danieluk - Górny (36:50)
2:2 - Modrzejewski (49:36)
3:2 - Urbanowicz - Prochazka (63:10)

Sędziowali: Tomasz Radzik - Marcin Młynarski, Tomasz Przyborowski.
Kary: 22 minut (w tym 10 min. za niesportowe zachowanie dla Macieja Urbanowicza) - 6 minut.
Strzały: 45-37.
Widzów: 800.

JKH GKS: Sopko - Górny, Zatko; Kapica, Kral, Danieluk - Bryk (2), Labryga; Bordowski, Słodczyk, Salamon - Mateusz Rompkowski, Pastryk; Urbanowicz (6+10), Prochazka (2), Marzec oraz Maciej Rompkowski, Kogut (2).
Trener: Jirzi Reżnar

Aksam Unia: Fikrt - Kasperczyk (2), Nikolov; Piotrowicz (2), Rzeszutko, Różański - Gabryś (2), Piekarski; Jakubik, Tabaczek, Sarnik - Skrzypkowski, Połącarz; Modrzejewski, Adamus, Wojtarowicz.
Trener: Tomasz Piątek

W skrócie: sędzia dał popis, dosyć szybka i składna gra, Bryk dalej jeździ momentami z głową w chmurach, chyba najbardziej wyróżniali się dziś Kral, Urban i Prochazka, Pastor ładnie grał ciałem, Unia bez szału trochę to wyglądało jakby się momentami bali Fikrt na +. Szkoda pleksy :( (nawet 2) i jeszcze raz brawo sędzia.
chyba widziales innt mecz
Bo nie uznał poprzeczek jako goli?
ml3ko
mniej więcej tak :D
tak kadir, możliwe, że nie byłeś na meczu na Jastorze.
Zatko o sytuacji z 59 min w tvp3 wczoraj: wszyscy widzieli bramkę, nawet zawodnicy Unii mówili, że wpadło. dziękuję, dobranoc

dziękuję dobranoc ponownie
Pierwsza tercja to hokejowe szachy. Od drugiej gra zaczeła jakoś wyglądać. Nie rozumiem komentarza ml3ko, ktry faktycznie był chyba na innym meczu. Po Piątkowym spotkaniu Pan Bryk wziął sobie chyba Wasze komentarze do serca, bo wczoraj razem z Zatko najlepsi obrońcy, ładne ofensywne akcje, które zagrażały bramce Oświęcimian, mocna i aktywna gra ciałem, naprawdę wielka metamorfoza tego zawodnika. Szkoda nie uznanej bramki Zatko, bo pełna pula pozostała by w Jastrzębie, ale cóż... Dobre i to :)
Najlepsi w ataku: Urban, Kral i Prochazka
Najlepsi w obronie: Zatko i Bryk
Gra Bryka na pewno lepsza niż w piątek ale żeby Go porównywać do Zatki to kpina przy pierwszej bramce dla Unii stał zagubiony jak dziecko we mgle nie wiedząc czy atakować zawodnika z krążkiem czy kryć kogoś innego o i co 1-1 a jego zapędy do przodu po co przecież jest obrońcą mimo wszystko lepiej niż w piątek oby tak dalej
polscy sędziowie tragedia i nie chodzi już o te bramki bo może ich nie było ale powinni być rozjemcami a oni tylko zagęszczali atmosferę na lodzie tak wczoraj jak i w piątek
nasza liga jest nie prezentuje zbyt wysokiego poziomu ale poziom sędziowania sięgnął dna
gdyby ktoś pytał to Bryk był przy obu bramkach więc jak można powiedziećże był z Zatkiem najlepszym obrońcą!!! Co do napastników to jak najbardziej Kral, Prochazka i Urbanowicz ale niezapominajmy o Danieluku który w kolejnym meczu strzelił bramke i asystował. Co do sędziowania to nie ma najmniejszego sensu się nad nimi rozpisywać bo co mecz odgwizdują bzdurne kary po obu stronach. Pozdro dla prawdziwych kibiców
dajcie już na luz z Brykiem wczoraj dobrze zagrał a to że czasem są słabsze dni trudno
Nawiązałem tylko do gry z Krakowem... poza tym napisałem "momentami" więc nie myślę tutaj o jakiejś gigantycznej porażce ;)
Powiem tyle: sędzia żenada na całej lini :)no ale czasem wesoło musi być. A co do Krala to może i bramkę strzelił ale jakiś wczoraj chyba nie swój był, chodzi mi o to ze strasznie jakoś dziwnych ruchów czasem wykonywał,no ale mogę się mylić :)POZDRO !!
Sędzia wypaczył wynik meczu i tyle mam do powiedzenia...
hahahahaha poprzeczki to bramki ?
Za mało strzałów z dystansu, JKH chciało wjechać z krążkiem do bramki, szkoda tylu sytuacji. Sędziowie ŻENADA , oni już chyba chcą by zawodnicy "całowali się" na tafli. Ładna gra ciałem Urbana. No i sędzia troszkawo ślepy co do tych bramek. I starysatyr nie wiem gdzie ty byłeś i na jakim meczu jeśli widziałeś poprzeczki zamiast bramek
A no i Rysiu się wkurzył porządnie po decyzjach sędziego, że aż pod koniec zaczął grać ciałem : )
Słuchaj, skoro macie zapisy z tych strzałów na których widać ewidentnie gole to dlaczego ich nie wyślecie do PZHL-u z oficjalną skargą i żądaniem zweryfikowania wyniku meczu w regulaminowym czasie na rzecz JKH?Wiem,że wy kibice jastrzębscy chcielibyście widzieć po każdym strzale waszego zawodnika bramki, ale od ich zatwierdzenia w meczu jest sędzia,prawda?

P.S.
Zgadzam się, że sędziowanie w tej delikatnie mówiąc przeciętnej lidze jest słabe, ale cóż na to poradzić....trzeba grać.Pozdro
Gorbaczow jak takiś mądry to daj mi te taśmy i obejrzymy je sobie razem, trzeba było być na meczu i widzieć wszystkie popisy sędziego
Przecież ci pisz - wasze lodowisko,wasz monitoring. Tylko nie wiem czy są rejestrowane na nośnik zapisy i czy można je później jeszcze wykorzystać? Suma sumarum potwierdzam to co piszecie i zdania także nie zmieniam...sędziowanie jest bardzo słabe przy słabym poziomie ligi(ktoś kto oglądał ostatni mecz w Oświęcimiu pomiędzy Unią a GKS-em K-ce wie o co chodzi) i dlatego uważam, że jak się nagradza najlepszych rozjemców to dlaczego ma się nie karać dyscyplinarnie najsłabszych? A może dlatego, że obserwator oceniający pracę arbitrów też jest z tego samego kręgu?Nie wiem, może ktoś ma więcej informacji na ten temat się wypowie. Pozdro
Mezo na następnym meczu w Jastrzębiu,jak się zjawi Hokej.PLH ,to na pewno gościa poznamy.Ciemne okulary i długa biała laska ,prowadzony przez psa przewodnika lub kogoś znajomego
sędziowanie tragedia kto był i widżiał wałki w dwie strony a już szczególnie druga nie uznana bramka jestem ciekaw jaką ocene wystawił Radzikowi i pozostałym dwóm sędzią obserwator ????????
NIE BYŁO BRAMKI !
była była nie wiem kolego gdzie stałeś ale zaręczam Cię że była bez napinki :)
widziałem dokładnie ,guma odbiła się od poprzeczki .
hokejPLH ...stamtąd gdzie siedziałeś nie mogłeś dokładnie widzieć(mam na myśli strzał Zatki w 59 min)
Beta nie mam słabego wzroku i widziałem dokładnie ..
to była strona skąd wyjezdza rolba-nie ma cudów
było, nie ma ch.ja, widać w powtórce, heh...Reznar już tyle czasu w Polsce ale ja nadal go nie rozumie co on gada
hokejPLH a slyszales taki charakterystyczny dzwiek poprzeczki? cala hala go nie uslyszala, bo przy wczesniejszych 3 slupkach bylo to wyraznie slychac w calej hali, a tu masz ci klops poprzeczka bez tz. brzekniecia......ot nagle bramka z gumy sie zrobila, nie wpadles na to ze guma odbila sie od wewnetrznej ramy bramki ktora jest oblozona materialem ? zapraszam na strone * tam jest relacja z tego mecz.
GibkiGibon perzy drugiej klepie Gabrysia też dźwięku poprzeczki nie słyszałem , a więc można by tutaj dalej się wykłócać ..

mimo wszystko pasiaki dały wczoraj popis ..
sygnalizacja kary na władce pierścieni,że to on wybił krążek poza lodowisko , a potem zmiana decyzji , żenada ..
to proponuje odwiedzic specjaliste, ja takiego problemu nie mialem i kumple wokol mnie tez
75% hali widziało bramkę 24% nie przyznaję się do tego i siedzi cicho 1% to sędziowie i ludzie z problemami ze wzrokiem i chyba wiem hokejPLH, do której grupy należysz
hokejPLH jak dobrze kolego Cię kojarzę to nosisz okulary no ogolonej głowie i zawsze jesteś na meczach Unii w J-biu ale tego nie mogłeś widzeć bo wiem gdzie stałeś :)
mezo to chyba mnie nie kojarzysz dobrze ahahahahahahahahaha ;)
PRZYNAJMNIEJ UNIA WALCZYLA-DZIEKI ZA WALKE CHLOPAKI!
jeśli ktoś widział bramkę w powtórce na video w okolicach 3:25 to po prostu ma problem z wzrokiem. To że Zatko na minutę przed końcem widział krążek w siatce i gestykulował oscentacyjnie to nie znaczy, że bramka była. No chyba, że w Jastrzębiu gra się inaczej i poprzeczka to też gol.
..." Do dzisiaj nie wiadomo także, bo nie rozstrzyga tego zapis wideo - ani ten zainstalowany na lodowisku, ani telewizyjny - czy po strzale Miroslav Zatki krążek wpadł do bramki. Zdania w tym temacie są podzielone. Bramkę widzieli nawet... niektórzy hokeiści Unii. Wszystkiemu tak na dobrą sprawę winien jest system rejestru video, który obowiązuje nie tylko w Jastrzębiu, ale na polskich lodowiskach"
W magazynie "Po Bandzie" po analizie video orzekli, że były 2 gole!!!
dokładnie też oglądałem po bandzie i gole BYŁY!!

Obejrzyjcie sobie, na internecie może trochę słaby obraz ale bramka Labrygi ewidentna, co do Zatko pewny nie jestem bo za słaby przekaz.
bramkę Zatko widać na linku,ktory podałam wyzej (z Jasnetu)
Pewnemu panu o końcówce nicku PLH chyba oczy CI.Ą zarosły I oprócz fugi nic nie widzi
Meczu na żywo nie widziałem. Może powinni udostępniać w takich sytuacjach zapis z kamer nad bramkami, bo sędziowie z tych własnie korzystają. Z materiałów tu zamieszczonych nic nie wynika. O pierwszej sytuacji w Po Bandzie mówią, że krążek odbił się od wspornika w samym środku bramki, zaś w materiale z Jasnetu mówią, że pół Jastora widziało krążek w okienku. No jednak między okienkiem, a samym środkiem bramki jest spora różnica. Więc jeżeli nie wiadomo gdzie wpadł krążek, to chyba tym bardziej nie można stwierdzić, że on się tam wogóle znalazł. Co do sytuacji Zatki, zwróćcie uwagę, że tam siatka ani odrobinę nie drgnęła. Taka sytuacja jest możliwa tylko, gdy krążek trafi w poprzeczkę (słupek) lub, jak to napisał GibkiGibon,w wewnętrzną ramę bramki. Komentator z Jasnetu użył określenia, że krążek zatańczył wokół poprzeczki. Nie wiem co miał na myśli, ale na materiale widać, że do bramki nie wpadł, a zatem od wspomnianej wewnętrznej ramy bramki nie mógł się odbić, a skoro siatka w bramce stoi jak skała i ani drgnie, to krążek trafił w poprzeczkę. Drogą dedukcji trzeba wysnuć wniosek, że żadnej z tych rzekomych "bramek" nie można być pewnym. Zaznaczam jednak, że w mojej ocenie zamieszczony tu materiał (wraz z linkami) nie dostarcza dowodów ani na tak, ani na nie. Przy czym bramki Zatki RACZEJ nie było, zaś Bramka Labrygi BYĆ MOŻE była.
wiesz Ty to chyba ten sędzia jesteś czytają ten wpis to normalnie 100% sędzia !!!???????
strzelając z prawej strony (Zatko) jeśli trafiłby w poprzeczke to krążek odbiłby się na lewo
może mi wytłumaczy ktoś jak mógł wrócić na prawą stronę jeśli była poprzeczka
fizyka na poziomie podstawówki się kłania
idio.tami są ci co piszą że nie było a największymi sędzia
Oni /sędziowie/, oglądają na video wyłącznie gołe baby, a nie powtórki z sytuacji bramkowych. Dlatego tak długo, to wszystko trwa. A decyzje o tym, czy była bramka, czy też nie, to oni mają zapisaną w głowie, jeszcze przed rozpoczęciem meczu.
no to w koncu wiem,czemu tak sie sędzia wycierał i popijał mineralkę :P
On /sędzia Radzik/, miał powody, aby się pocić obficie. Co najmniej dwa. Po pierwsze. Obawiał się, że sprawa się rypnie i wyjdzie na jaw, co on tak długo tam oglądał. Po drugie, bał się reakcji widzów na hali, gdy wyjedzie z boksu i nie wskaże na środek lodowiska, tylko bezradnie rozłoży ręce. I nie pomylił się. Dowiedział się od kibiców, że zgrzeszył przeciwko siódmemu przykazaniu. Były powody, aby krople potu pojawiły się na czole. I pewnie nie tylko na czole. P.
Robert Krajczi wraca do Aksam Unii na play offy gadałem z poinformowaną osobą i jest to już pewne w 100% a więc będzie ciekawie :-)
A Zukal?
KibicKSU 1946 , to ciekawe,że spełnili jego propozycje ;)
Ze strony klubowej Aksam Unii Oświęcim. "Wystawiamy do sprzedaży, dwa wolne miejsca dla obcokrajowców w sezonie 2012/13. Cena do negocjacji". Pewnie potrzebne pieniądze, na zaspokojenie wygórowanych oczekiwań Pana Roberta K.