Wyświetleń: 9228

"Szacun dla kibiców" (VIDEO)

2012-11-30 22:03:52

Piątkowy pojedynek z GKS Tychy był pierwszym w ramach „Weekendu z Zagłębiem” – czyli akcji organizowanej przez sosnowieckich kibiców, którzy od pierwszych minut głośno wspierali swoją drużynę.

Emocje w dzisiejszym spotkaniu rozpoczęły się w 8 minucie, gdy po strzale z linii niebieskiej Arkadiusza Sobeckiego zaskoczył Tomasz Kozłowski. Radość z prowadzenia w szeregach sosnowiczan trwała jednak krótko, gdyż w 13 minucie do wyrównania doprowadził Milan Baranyk. Napastnik GKS wjechał przed bramkę Bartłomieja Nowaka i strzałem „pod pachę” ustrzelił remis. Wynik tercji po dwójkowej akcji ustalił Jarosław Dołęga, który przekierował nastrzelony przez Martina Voznika krążek do bramki. Później na lodzie dominowali goście, a przede wszystkim Mikołaj Łopuski, który trzykrotnie pod rząd pokonał młodego bramkarza Zagłębia.

- Taki wyczyn nie zdarza się często, mało tego należy do rzadkości. Na pewno był dzisiaj najlepszym naszym zawodnikiem – mówił po meczu drugi szkoleniowiec gości, Dominik Salamon.

Od 53 minuty spotkania hokeiści Zagłębia niemal przez pięć minut grali w podwójnej przewadze i mimo sytuacji strzeleckich nie zdołali doprowadzić do remisu. Rozmiary porażki co prawda w 57 minucie meczu zmniejszył Łukasz Podsiadło, lecz był to tylko gol na przysłowiowe otarcie łez.

Warto również nadmienić o wspaniałej oprawie, którą na minutę przed końcem spotkania zaprezentowali dzisiaj fani sosnowieckiego hokeja. To oni zdecydowanie zwyciężyli na sosnowieckim lodowisku.

- Wspaniała oprawa, bardzo się nam wszystkim podobała. Wielki „szacun” dla kibiców i mamy nadzieję, że będzie ich na meczach coraz więcej – powiedział po meczu najlepszy zawodnik Zagłębia, Bartłomiej Nowak.

Trenerski dwugłos:

Dominik Salamon(GKS):
To, że ten mecz nie będzie łatwy wiedzieliśmy przyjeżdżając do Sosnowca. Chcieliśmy zamazać plamę po porażce w Katowicach. Wydaje mi się, że zawodnicy udowodnili, że stać ich na dobrą grę i walkę na lodzie. Dzisiaj to właśnie walką zapewniliśmy sobie to zwycięstwo. Wykluczenia nie ułatwiały nam gry, jednak chłopcy pokazali charakter i możemy się cieszyć z kompletu punktów.

Krzysztof Podsiadło(Zagłębie): Jestem zadowolony z dzisiejszego meczu po takiej porażce jakiej doznaliśmy w Jastrzębiu. Zawodnicy podbudowali się i zmobilizowali na dzisiejszy pojedynek. Zagraliśmy dobry mecz, lecz zabrakło skuteczności, szczególnie w przewagach. Myślę, że gdybyśmy podobnie jak w meczu z Cracovią w nich trafiali to zjechalibyśmy z lodu jako zwycięzcy.

Zagłębie Sosnowiec S.A. – GKS Tychy 3:4(2:1, 0:1, 1:2)

3:4 Podsiadło – M.Kozłowski- T.Kozłowski 57.00 PP2

Kary: Zagłębie – 12  min., GKS  - 32 min.(w tym 10 min. za niesp. zach dla Parzyszka)

Widzów:
ok. 800

Strzały: 25-40

Sędziowali: Pachucki – Moszczyński - Hyliński

Zagłębie: Nowak - Cychowski, J. Jaskólski, Sarnik, Voznik, Dołęga - Twardy, Duszak, M. Kozłowski, T. Kozłowski, Podsiadło - Kurz, Działo, Szewczyk, Zachariasz, Baca oraz A. Jaskólski, Nahunko, Jarnutowski.

GKS: Sobecki - Jakes, Dutka, Łopuski, Simicek, Bagiński, Csorich, Zion, Baranyk, Da Costa, Parzyszek - Sokół, Kotlorz, Przygodzki, Sosnierz, Witecki oraz Ciura, Wanacki, Banachewicz, Majkowski.

Przypominamy o nominacji zawodnika Zagłębia Sosnowiec Jakuba Jaskólskiego w plebiscycie "Zwykły bohater".

Jakub Jaskólski po wieczornym spacerze z narzeczoną zaszedł do sklepu. Znajdujący się w nim pijany mężczyzna groził dwóm ekspedientkom. Chciał zaatakować jedną z nich, a w drugą rzucił kasą fiskalną.

Jakub natychmiast zareagował – obezwładnił agresywnego mężczyznę i pilnował go do momentu przyjazdu policji.

Dzięki natychmiastowej reakcji Jakuba kobietom nic się nie stało.