Wyświetleń: 6208

Ważne punkty wicemistrzów (VIDEO)

2012-11-20 21:38:21

Cracovia w pojedynku z GKS zdobyła cenne punkty, które mogą być kluczowe na końcu rundy zasadniczej. Po pierwszej tercji wydawało się, że Pasy będą kontrolować przebieg tego pojedynku, jednak w drugiej części goście odrobili dwie bramki.- O zwycięstwie Cracovii zadecydowała czwarta bramka - podsumował mecz trener GKS Jan Vodila.

W przypadku zwycięstwa goście odskoczyliby wicemistrzowi w ligowej tabeli. Zwycięstwo Pasów pozwoliłoby ekipie Rudolfa Rohačka dogonić GKS Tychy na jeden punkt. Mimo wagi spotkania obie drużyny starały się grać przede wszystkim taktycznie. W grze brak było złośliwości i ostrych zagrań. W tym meczu przyjaźni skrupułów niemieli jednak gospodarze. Już w czwartej minucie Pasy wykorzystały okres gry w przewadze i objęły prowadzenie. Przez resztę tercji starały się zabezpieczać tyły, rozsądnie rozgrywać krążek i uderzać na bramkę Arkadiusza Sobeckiego przy każdej okazji. Ta taktyka spełzła by na niczym gdyby nie fenomenalna forma Rafała Radziszewskiego. Popularny Radzik uwijał się między słupkami jak w ukropie, a w ostatniej minucie tercji wykonał interwencję meczu broniąc strzał Adama Bagińskiego i dobitkę Michała Woźnicy

W chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania gospodarze prowadzili już 2:0 po strzale z ostrego kąta Sebastiana Kowalówki. Po niespełna siedmiu minutach było już 3:0 gdy Aron Chmielewski dobił gumę po akcji rozprowadzonej przez Roberta Kosteckiego. Goście odpowiedzieli błyskawicznie szybką kontrą Milana Baranka, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. - Przy stanie 3:0 przytrafił się nam niepotrzebny błąd. Mieliśmy kontrolować przebieg drugiej tercji - zdradził Rudolf Rohaček. Od tego momentu zawodnicy GKS osiągnęli optyczną przewagę i w osiem minut później złapali kontakt. Krążek uderzony przez Da Costę wcisnął się między parkany Radziszewskiego i wpadł do sieci. - Takie bramki jak ta się zdarzają. Taki jest hokej. Od tego momentu zrobiło się dramatyczne spotkanie - mówił po meczu trener gospodarzy.

To dramatyczne spotkanie trwało aż do momentu, gdy Daniel Laszkiewicz skierował krążek do bramki na początku ostatniej tercji. - O zwycięstwie Cracovii zadecydowała czwarta bramka - analizował szkoleniowiec gości. - Mimo straty kolejnego gola nadal walczyliśmy. W kilku sytuacjach bliscy byliśmy zdobycia bramki. Graliśmy do końca, ale się nie udało - podsumował Jan Vodila.

COMARCH CRACOVIA - GKS TYCHY 4 : 2 (1:0, 2:2, 1:0)

1:0 - Daniel Laszkiewicz - Leszek Laszkiewicz - Damian Słaboń 3:56 (5/4)
2:0 - Sebastian Kowalówka - Patrik Valčak 22:10
3:0 - Aron Chmielewski - Sebastian Kowalówka - Robert Kostecki 28:06
3:1 - Milan Baranyk - Michał Kotlorz 29:29
3:2 - Teddy Da Costa - Jakub Wanacki37:27
4:2 - Daniel Laszkiewicz - Sebastian Kowalówka - Leszek Laszkiewicz 42:32

Składy:

Comarch Cracovia: Radziszewski (Kulig) - Myjak (2), Besch, L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz (2) - Kłys, Dudaš, Valčak, Dvořak (2), Horowski - A. Kowalówka, Noworyta, Chmielewski, S. Kowalówka, Kostecki (2) - Sznotala, Zieliński, Kmiecik, Rutkowski, Cieślicki.

GKS Tychy: Sobecki (Witek) - Jakeš, Dutka, Woźnica, Simiček (2), Bagiński - Csorich (2), Wanacki, Sośnierz, Da Costa (2), Pasiut (2) - Sokół, Kotlorz, Baranyk, Parzyszek (2), Witecki - Ciura, Banachewicz, Bernat, Gurazda, Przygodzki.

Kary: Cracovia 8 min. - GKS Tychy 10 min.