Wyświetleń: 5417

Cracovia wygrywa po dogrywce (VIDEO)

2012-09-23 20:43:11

W ostatnim meczu pierwszej rundy hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali po dogrywce z Cracovią 3:4.

Od pierwszych minut ambitnie grający sosnowiczanie starali się szybko otworzyć wynik tego pojedynku, lecz dobra postawa Rafała Radziszewskiego sprawiła, że krążek po strzałach Jarosława Dołęgi i Piotra Sarnika nie przekroczył linii bramkowej. Dużo więcej precyzji zachował w 11 minucie Patrik Valcak, który z bliska pokonał Michała Elżbieciaka.

- Mecz źle się dla nas ułożył mimo, że graliśmy blisko Cracovii od samego początku. Kary, które łapał przeciwnik pozwoliły nam jednak na tworzenie sytuacji bramkowych – mówił po meczu trener Zagłębia, Mariusz Kieca.

W 14 minucie podczas gry z przewagą dwóch zawodników hokeiści z Sosnowca doprowadzili do wyrównania, a krążek do siatki skierował Vladimir Luka. 29 sekund później było już 2:1 dla podopiecznych Mariusza Kiecy, gdyż kolejną przewagę liczebną na bramkę zamienił Piotr Sarnik.

Po bramce Tobiasza Bernata w 34 minucie spotkania nadzieje na kolejne punkty w Sosnowcu stawały się coraz bardziej realne, lecz jak się później okazało była to dodatkowa motywacja dla podopiecznych Rudolfa Rohacka.

- Po wyjściu na prowadzenie w pierwszej tercji zaczęliśmy łapać kary, a to nas zgubiło. Ciężko nam się dzisiaj grało, lecz jestem zadowolony za zawodników, że zagrali do końca – komentował przebieg spotkania trener gości.

Sosnowiczanie mimo dobrej postawy nie zdołali zachować wypracowanej przewagi do samego końca, gdyż w 33 minucie do bramki trafił były zawodnik Zagłębia – Robert Kostecki, a 12 minut później do remisu doprowadził Sebastian Kowalówka.

Zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka, a w niej trójkową akcję przeprowadzili hokeiści z Krakowa, którzy rozpracowali defensywę rywala i już w 20 sekundzie zapewnili sobie zwycięstwo.

- W dogrywce kolejne fatalne zagrania obrońców spowodowały, że przeciwnik szybko strzelił bramkę. Myślę, że moja drużyna zasłużyła dzisiaj na dwa lub nawet trzy punkty – zakończył Kieca.

Zagłębie Sosnowiec S.A. – Comarch Cracovia 3:4 (2:1, 1:1, 0:1, d.0:1)

0:1 Valcak - Fojtik – Kostecki 10.30
1:1 Luka - Stefanka – Bernat 14.00 PP2
2:1 Sarnik - Cychowski - Dołęga 14.29 PP
3:1 Bernat – Luka - Zachariasz 30.54
3:2 Kostecki 33.31
3:3 S.Kowalówka – Słaboń – Piotrowski 45.28
3:4 L.Laszkiewicz – Słaboń – Kłys 60:20

Kary: Zagłębie 16 min.(w tym 10 min dla Działo za niesp. zach), Cracovia – 8 min.

Widzów:  ok. 800

Zagłębie: Elżbieciak - Stefanka, Kulik, Bernat, Zachariasz, Luka - Cychowski, Działo, Sarnik, Voznik, Dołęga - Kuc, Duszak, M. Kozłowski, T. Kozłowski, Szewczyk - Kurz, Jaskólski, Białek, Twardy, Podsiadło.

Cracovia: Radziszewski - Sznotala, Besch, L. Laszkiewicz, Dvorak, D. Laszkiewicz - Kłys, Dudaś, Piotrowski, Słaboń, S. Kowalówka - Noworyta, A. Kowalówka, Fojtik, Valcak, Kostecki - Witowski, Myjak, Chmielewski, Rytkowski, Kmiecik.