Wyświetleń: 6823

Nesta pokonana (VIDEO)

2012-09-21 23:55:57

Zwycięstwem GieKSy zakończył się mecz z zamykającą tabelę Nestą Karawelą Toruń. Drużyna HC GKS Katowice pokonała torunian 5:1.

Trener gości, Jaroslav Lehocky, powiedział po meczu, że dwie tercje zdecydowanie należały do gospodarzy. Jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy, gdyż katowiczanie w pełni kontrolowali tylko pierwszą i trzecią tercję spotkania. Początek mieli wymarzony - po dwóch minutach prowadzili 2:0. Już w 22 sekundzie wynik otworzył Nick Sucharski, a chwilę później podwyższył go Mateusz Bepierszcz. Po błyskawicznie straconych golach, trener Nesty poprosił o czas dla swojej drużyny. Po wznowieniu gry, hokeiści GieKSy w pełni kontrolowali jej przebieg, od czasu do czasu oddając strzał na bramkę Michała Plaskiewicza.

Zdecydowanie odmienny przebieg miała druga część spotkania. Co prawda w dalszym ciągu gospodarze stwarzali poważne zagrożenie pod bramką Nesty (m.in. Marcin Frączek trafił w słupek), jednak częściowo oddali inicjatywę rywalom. Gdy na ławce kar znajdowali się Artur Gwiżdż (HC GKS) i Przemysław Bomastek (Nesta), źle wyprowadzany krążek w strefie obronnej GKS-u przejął Jacek Dzięgiel i wykorzystał sytuację sam na sam z Kalembą. Pomimo, iż goście oddali w tych dwudziestu minutach więcej strzałów, tylko ten jeden znalazł drogę do siatki katowiczan.

Za słabszą drugą tercję, hokeiści GieKSy zrehabilitowali się w trzeciej, zdobywając w ciągu siedmiu minut trzy bramki. Rozpoczął Bepierszcz, finalizując akcję dwójki Frączek - Popko. Dwie minuty później, idealne podanie zza bramki od Jareda Browna, silnym strzałem zakończył Jakub Wiecki. Natomiast piątego i jak się okazało ostatniego gola dla HC GKS-u Katowice strzelił Sucharski. Te bramki były potwierdzeniem przewagi, jaką ponownie osiągnęli katowiczanie.

HC GKS Katowice - Nesta Karawela Toruń 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Widzów: 1000.

HC GKS: Kalemba (Szczerba) - Bychawski, Cescon, Popko, Frączek, Bepierszcz, Preece, Bigos, Sucharski, Chwedoruk, Drzewiecki, Pawlik, Gwiżdż, Brown, Komorski, Wiecki, Śmiełowski, Krokosz, Szymański, Guzik, Grobarczyk. Trener: Jacek Płachta.

Nesta: Piaskiewicz (Bojanowski) - Lang, Gula, Bomastek, Kalinowski K., Marmurowicz, Koseda, Skrzypkowski, Dzięgiel, Borovansky, Malat, Porębski, Lidtke, Minge, Kuchnicki, Kalinowski M., Huzarski, Gimiński, Husak, Gościmiński, Pieniak. Trener: Jaroslav Lehocky.