Wyświetleń: 5858

Zagłębie w końcu zwycięskie (VIDEO)

2012-09-18 21:59:20

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec wygrali pierwszy mecz w sezonie 2012/2013 pokonując Nestę Karawelę Toruń 6:3.

Gospodarze od początku spotkania starali szybko zdobyć pierwszego gola co udało się już w 87 sekundzie meczu, gdy krążek po strzale Kamila Duszaka do siatki przekierował  Marcin Kozłowski.

- Źle wyszliśmy do tego spotkania i zbyt szybko pozwoliliśmy strzelić sobie pierwszego gola. W kolejnych minutach  mogliśmy jeszcze nawiązać walkę, lecz niestety straciliśmy kolejne bramki – mówił po meczu szkoleniowiec gości, Jaroslav Lehocky.

Wspomniane przez szkoleniowca Nesty bramki padały po składnych akcjach hokeistów Zagłębia, którzy w 35 minucie prowadzili już 4:0. Najpierw Michała Plaskiewicza strzałem z niebieskiej linii zaskoczył Rafał Cychowski, zaś w drugiej odsłonie do bramki na przemian trafiali bracia Kozłowscy. Warto wspomnieć, że po 40 minutach czystego konta nie zachował również Michał Elżbieciak, który skapitulował po strzale Mariusza Kuchnickiego.

- Na tego gola czekaliśmy ponad 90 minut. Można to zaliczyć zatem do pozytywów dzisiejszego spotkania, podobnie jak trafienia w ostatniej odsłonie – komentował grę swoich zawodników Lehocky.

W trzeciej tercji gra się zaostrzyła, czego efektem były kolejne kary nakładane przez Sebastiana Krysia. Mając więcej miejsca na lodzie zawodnicy obu drużyn strzelili w ostatniej odsłonie po dwie bramki, a całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem miejscowych 6:3.

- Chcieliśmy zacząć od początku z impetem. Mocne rozpoczęcie ustawiło tercje, w drugiej przeciwnik miał swoje szanse po naszych błędach, na szczęście dla nas nie potrafił ich wykorzystać.  Nie możemy się zachłysnąć tym zwycięstwem, z goli możemy się cieszyć lecz  pamiętajmy ze grały obecnie dwie najsłabsze drużyny ligi – podsumował pojedynek trener Zagłębia Sosnowiec, Mariusz Kieca.

Zagłębie Sosnowiec S.A. – Nesta Karawela Toruń 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

6:3 - Bomastek - Kalinowski - Skrzypkowski 59.31 PP

Kary: Zagłębie – 16 min, Nesta – 24 min. (w tym 10 min. dla Kosedy za niesp. zach.)

Strzały: 46-35

Widzów: ok. 500

Sędziowali: Kryś oraz na liniach Gawron i Kaczmarek

Zagłębie: Elżbieciak – Stefanka, Kulik, Szewczyk, Zachariasz, Podsiadło – Cychowski, Działo, Sarnik, Voznik, Dołęga – Kuc, Duszak, Kozłowski M., Kozłowski T., Luka – Kurz, Jaskólski, Bernat, Białek, Stehlik

Nesta:
Plaskiewicz – Lang, Gula, Bomastek, Kalinowski K., Marmurowicz – Koseda, Skzypkowski, Borovansky, Dzięgiel, Malat – Porębski, Lidtke, Minge, Kuchnicki, Kalinowski M. – Huzarski, Gimiński, Husak, Pieniak, Gościmiński

Czy podobała Ci się praca sędziego głównego? Wyślij smsa o treści:

AT.KRYST
AT.KRYS
gdzie SMS z końcówką T oznacza, że dobrze oceniasz pracę sędziego. Wówczas wskazany przez ciebie arbiter otrzyma 1 punkt. Wysyłając SMS z końcówką N dzieje się dokładnie odwrotnie, a sędzia otrzymuje ujemny punkt.

SMSY o wybranej treści należy wysłać pod numer 71068.