Wyświetleń: 6841

Zagłębie przegrywa na własnym lodzie (VIDEO)

2012-09-09 22:41:43

W pierwszym meczu przed własną publicznością hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali z JKH GKS Jastrzębie 1:4. - Brak skuteczności zaczął się w piątek i widać, że ciągnie się za nami – mówił po meczu trener Zagłębia, Krzysztof Podsiadło.

Przed rozpoczęciem dzisiejszego pojedynku na lodzie odbyła się prezentacja  drużyny Zagłębia, której towarzyszyły lasery, kolorowe światła i fajerwerki. Odpalone race ograniczyły widoczność na tafli czego efektem była kilkuminutowa przerwa na wietrzenie hali zarządzona przez głównego arbitra.

Po niej do gry lepiej weszli miejscowi, którzy w 10 minucie otworzyli wynik meczu. Pierwszego gola w sezonie 2012/2013 na „Stadionie Zimowym” zdobył Piotr Sarnik, który dobił strzał Rafała Cychowskiego(warto wspomnieć, że po silnym uderzeniu defensora Zagłębia Ramon Sopko grał bez kasku).

- Sędzia podjął decyzję, że bramkę uzna. Wydaje nam się jednak, że wedle przepisów po takim strzale gra powinna być przerwana – mówił po meczu drugi trener JKH, Daniel Czubiński.

Strata bramki zmotywowała przyjezdnych, którzy po pierwszej słabszej tercji zaczęli przeważać na lodzie, czego efektem były dwie bramki. Pierwsza z nich padła po błędzie Tomasza Dzwonka, który przepuścił strzał Richarda Bordowskiego między parkanami, a siedem minut później z wysokości bulika podwyższył Richard Kral.

- Straciliśmy zbyt łatwo bramkę,  takie strzały powinny być kontrolowane przez bramkarza. Myślę, że ten gol wpłynął na naszą dalszą postawę – komentował przebieg gry Podsiadło.

W 43 minucie prowadzenie gości podwyższył Miroslav Zatko, który samotnie pomknął prawą stroną tafli i strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Dzwonkowi. Wynik spotkania w 52 minucie ustalił Maciej Urbanowicz.

- Początek meczu mieliśmy słabszy, lecz później zaczeliśmy grać swój hokej. Pierwsza tercja była słaba w naszym wykonaniu, lecz kolejne dwie zagraliśmy już lepiej. Na pewno należy pochwalić dzisiaj naszego bramkarza, który był pewnym punktem zespołu – zakończył Czubiński

Zagłębie Sosnowiec S.A. – JKH GKS Jastrzębie  1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Zagłębie:
Dzwonek(od 46.52 Elżbieciak) – Stefanka, Kulik, Bernat, Zachariasz, Golec – Cychowski, Działo, Sarnik, Voznik, Dołęga – Kuc, Duszak, Kozłowski M., Kozłowski T., Szewczyk – Kurz, Jaskólski, Białek, Twardy, Podsiadło

JKH: Sopko – Zatko, Górny, Lipina, Kral, Danieluk – Labryga, Rompkowski Mateusz, Bordowski, Prochazka, Urbanowicz – Bryk, Dąbkowski, Kulas, Rompkowski Maciej, Salamon – Pastryk, Sulka, Nalewajka R., Kąkol, Nalewajka Ł.

Czy podobała Ci się praca sędziego głównego? Wyślij smsa o treści:

AT.MESZYNSKIT
AT.MESZYNSKI
gdzie SMS z końcówką T oznacza, że dobrze oceniasz pracę sędziego. Wówczas wskazany przez ciebie arbiter otrzyma 1 punkt. Wysyłając SMS z końcówką N dzieje się dokładnie odwrotnie, a sędzia otrzymuje ujemny punkt.

SMSY o wybranej treści należy wysłać pod numer 71068.