Wyświetleń: 9098

Zwycięstwo na inaugurację

2012-09-07 22:00:06

Hokeiści Aksam Unii Oświęcim udanie zainaugurowali nowy sezon, pokonując na własnym lodzie Zagłębie Sosnowiec 4:1.

- Zwycięstwo na początek rozgrywek jest dla nas bardzo dobrym prognostykiem. Byliśmy dzisiaj lepsi od rywali - stwierdził Dalibor Sedlarz

Czeski golkiper, zdaniem Tomasza Piątka, zasłużył na miano najlepszego zawodnika spotkania: - Był architektem dzisiejszej wygranej. Jego interwencje, zwłaszcza te z pierwszej i drugiej tercji bardzo nam pomogły. Gdy w 25. minucie zatrzymał dwójkową akcję sosnowiczan, to ręce same składały się do oklasków.

- Ja bohaterem? Nie przesadzajmy. Cała drużyna zagrała bardzo dobry mecz, można powiedzieć, że świetnie się uzupełnialiśmy - skromnie odparł 25-letni Sedlarz.

Opiekun oświęcimian docenił też postawę pozostałych zawodników, którzy przed sezonem dołączyli do zespołu: Jarosława Różańskiego, Gleba Łucznikowa i Jarosława Rzeszutki. Ze wspomnianej trójki kibice najwyższą notę wystawili 22-letniemu Rosjaninowi. To właśnie jego trafienie z 48. minuty odcięło sosnowiczanom zapłon, a fanów biało-niebieskich wprawiło w świetny nastrój. Nic więc dziwnego, że kibice zgotowali niskiemu, acz niesamowicie zadziornemu "Malczikowi" owację na stojąco.

Ospały początek

Biało-niebiescy spotkanie rozpoczęli od błędu Michała Kasperczyka, który w 52. sekundzie zagrał krążek wprost na łopatkę kija Jarosława Dołęgi. Sosnowiecki skrzydłowy wykorzystał prezent i precyzyjnym strzałem zaskoczył Dalibora Sedlarza. - Zaczęliśmy ten mecz słabo, wręcz ospale. W pierwszej tercji byliśmy totalnie zagubieni - analizował trener Piątek.

Jego podopieczni wyrównali w 11. minucie, a sposób na Tomasza Dzwonka znalazł Damian Piotrowicz. Trzy minuty później biało-niebiescy mogli wyjść na prowadzenie, ale odrobiny szczęścia zabrakło Mateuszowi Adamusowi. Popularny "Bercik" odważnie wyszedł z kontrą, sprawnie objechał bramkę, ale jego uderzenie "od zakrystii" w ostatniej chwili obronił sosnowiecki golkiper.

Zmiany na lepsze

Co się odwlecze, to nie uciecze. Po zmianie stron oświęcimianie zadali dwa ciosy. W 23. minucie akcję Jakubika doskonale wykończył Stachura, a pięć minut później sposób na Dzwonka znalazł Michał Kasperczyk, który tym samym zrehabilitował się za fatalny błąd z pierwszej minuty.

- Zmieniliśmy troszkę schematy gry i to poskutkowało. W drugiej odsłonie prezentowaliśmy się znacznie lepiej - stwierdził Tomasz Piątek.

Inna sprawa, że sosnowiczanie po trzeciej bramce sprawiali wrażenie pogodzonych z porażką. Rzadko atakowali bramkę Sedlarza, a podczas gier w przewadze mieli ogromne problemy z założeniem zamka.

Pieczęć na zwycięstwie postawił filigranowy skrzydłowy Gleb Łucznikow, który po doskonałym dograniu Jarosława Rzeszutki musiał  tylko odopowiednio przyłożyć łopatkę kija. Dla "Malczika" było to pierwsze trafienie dla biało-niebieskich w oficjalnym meczu. - Moich podopiecznych dobił czwarty gol. Od tej chwili nie widziałem w zespole wiary w zwycięstwo. Cóż, mogę jedynie pogratulować Unii zasłużonych trzech punktów - powiedział Mariusz Kieca, trener Zagłębia.

Liczby meczu:

6 - tylu okresów gier w przewadze nie wykorzystali sosnowiczanie.

500 (złotych) - za taką kwotę jeden z kibiców wylicytował bluzę meczową Petera Tabaczka. Chwilę później stał się także posiadaczem kija z autografami zawodników, za którego zapłacił o dwieście złotych mniej. Pieniądze zostały przekazane na konto 4-letniej Nadii, która zmaga się z chorobą nowotworową. Dziewczynka dokonała symbolicznego rozpoczęcia meczu.

Aksam Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
0:1 - Dołęga (0:52),
1:1 - Piotrowicz - Wojtarowicz, Stachura (10:13),
2:1 - Stachura - Jakubik, Wojtarowicz (22:58),
3:1 - Kasperczyk - Łucznikow, Różański (27:44),
4:1 - Łucznikow - Rzeszutko, Różański (47:29, 5/4).

Sędziowali: Sebastian Kryś - Leszek Kubiszewski i Mariusz Smura.
Kary: 14-8 (w tym 2 minuty kary technicznej)
Widzów: ok. 1700.

Aksam Unia: Sedlarz - Kasperczyk (2), Urbańczyk; Łucznikow (2), Rzeszutko, Różański - Gabryś, Piekarski; Piotrowicz, Tabaczek, Adamus - Połącarz (2), Modrzejewski; Wojtarowicz, Stachura (2), Jakubik (2) - Żogała (4); Valusiak, Radwan, Jaros.
Trenerzy: Tomasz Piątek i Waldemar Klisiak.

Zagłębie Sosnowiec: Dzwonek - Działo, Cychowski; Sarnik, Voznik, Dołęga - Kuc, Duszak; M. Kozłowski (2), T. Kozłowski, Szewczyk (2) - Kulik, Sztefanka; Bernat, Zachariasz (2), Golec - Jaskólski, Kurz; Białek, Twardy, Podsiadło.
Trenerzy: Mariusz Kieca i Krzysztof Podsiadło.

Czy podobała Ci się praca sędziego głównego? Wyślij smsa o treści:

AT.KRYST
AT.KRYS
gdzie SMS z końcówką (T) oznacza, że dobrze oceniasz pracę sędziego. Wówczas wskazany przez ciebie arbiter otrzyma 1 punkt. Wysyłając SMS z końcówką (Ndzieje się dokładnie odwrotnie, a sędzia otrzymuje ujemny punkt.

SMSY o wybranej treści należy wysłać pod numer 71068.