Wyświetleń: 11696

Tyska lekcja hokeja na Jastorze (VIDEO)

2012-09-07 21:59:26

Fatalnie zainaugurowali hokeiści JKH GKS Jastrzębie sezon 2012/2013. Po słabym meczu przegrali na Jastorze 1:5 z GKS-em Tychy.

Mecz zaczął się od kary dla Petra Lipiny za zahaczanie. Tyszanie nie wykorzystali przewagi, a od drugiej minuty to jastrzębie grało z jednym zawodnikiem więcej na tafli. Pierwszą okazję do strzelenia gola miał Richard Bordowski, ale nie zdołał zaskoczyć Arkadiusza Sobeckiego. Swoją szanse wykorzystali natomiast goście. Podanie wszerz lodowiska Da Costy wykorzystał Mikołaj Łopuski, nie dając większych szans na obronę Sopce. Tychy stwarzały więcej sytuacji, lecz golkiper JKH nie dał się już więcej pokonać w tej tercji. W ostatniej minucie świetna sytuacje zmarnował Mirosław Zatko nie strzelając z najbliższej odległości.

W drugiej tercji jastrzębianie próbowali szybko odrobić straty, lecz to znów tyszanie znaleźli drogę do bramki Sopki. Bagiński dołożył kij po podaniu Kotlorza, a guma przeleciała pod parkanem bramkarza. JKH nie potrafiło wykorzystać przewagi dwóch graczy. Świetnie w bramce spisywał się Sobecki, który był najlepszym zawodnikiem na lodzie.

Gospodarze od pierwszych minut próbowali zdobyć choć jednego gola, ale to Tychy trafiały do bramki Ramona Sopki. W 43. minucie zamieszanie podbramkowe wykorzystał Mikołaj Łopuski, a dwie minuty później kolejne trefienie dołożył Grzegorz Pasiut. Jastrzębie stać było jedynie na trafienie Mateusza Danieluka. Wychowanek JKH nie dał szans golkiperowi Tychów strzelając miedzy słupkiem a parkanem. Goście nie odpuścili i udało im się strzelić piątego gola. Podanie Simicka wykorzystał Woźnica i pierwsza porażka JKH GKS na Jastorze stała się faktem.

Jan VODILA: Ten pierwszy ligowy mecz został rozegrany naprawdę w bardzo dobrym tempie. W sumie to zagraliśmy razem dopiero po raz pierwszy, bo część zawodników była na kadrze, a inni leczyli kontuzje. Szczególnie w pierwszej tercji oglądaliśmy szybki hokej. Obie drużyny grały dobrze, a z postawy mojego zespołu jestem zadowolony. W drugiej odsłonie gospodarze przeważali, ale nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji. Szczęście było po naszej stronie i strzeliliśmy drugiego gola. Trzecia tercja rozegrała się na przewagi. My strzelialiśmy w nich gole, natomiast rywale nie. Z wyniku jestem bardzo zadowolony, ale grę musimy jeszcze poprawić.

Jirzi REZNAR: Janek powiedział wszystko o tym spotkaniu. Graliśmy tylko na trzy piątki, bo taki jest nasz obecny stan posiadania. Było widać brak zgrania. Zawodnicy byli na kadrze i pewnych rzeczy nie udało się nam wypracować w ostatnim czasie. Źle zagrała nasza trzecia piątka. Straciła trzy gole w równowadze. Nie da się skutecznie walczyć grając dwoma i... pół atakami. Momentami mieliśmy więcej z gry, ale niestety nie mogliśmy strzelić bramki. Kiedy w osłabieniu trzech na pięciu straciliśmy czwartego gola, to byliśmy już zupełnie podłamani. Ciężko cokolwiek zmienić, kiedy przegrywa się 0:4.

(wypowiedzi: jkh.pl)

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Składy:
JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Zatko, Górny, Lipina, Kral, Danieluk - Labryga, Mateusz Rompkowski, Bordowski, Prochazka, Urbanowicz - Bryk, Dąbkowski, Kulas, Maciej Rompkowski, Salamon oraz Kąkol.
GKS Tychy: Sobecki - Dutka, Kotlorz, Woźnca, Simicek, Bagiński - Sokół, Majkowski, Baranyk, Parzyszek, Leskovjansky - Csorich, Wanacki, Łopuski, Pasiut, Da Costa oraz Przygodzki, Galant, Witecki.

Kary: JKH - 28 minut (w tym 10 minut dla Richarda Bordowskiego), Tychy - 18 minut.
Sędziowali: Przemysław Kępa - Wojciech, Kolusz, Robert Długi.
Widzów: 1200.
Strzały: 37:33 (11:15, 15:10, 11:8)
Najlepsi zawodnicy meczu (według Hokej.Net): Mateusz Danieluk - Arkadiusz Sobecki

Czy podobała Ci się praca sędziego głównego? Wyślij smsa o treści:

AT.KEPAT
AT.KEPA
gdzie SMS z końcówką (T) oznacza, że dobrze oceniasz pracę sędziego. Wówczas wskazany przez ciebie arbiter otrzyma 1 punkt. Wysyłając SMS z końcówką (Ndzieje się dokładnie odwrotnie, a sędzia otrzymuje ujemny punkt.

SMSY o wybranej treści należy wysłać pod numer 71068.

JKH dziś bez pomysłu na grę, Sopko dużo słabiej niż Kamil w tamtym sezonie. Ogólnie kiepskie wrażenie,no i tyscy "kibice" leczący kompleksy śpiewkami (jazda z k..rwami ) brawo :) JKH mam nadzieje ze to tylko wpadka i brak zgrania :)
Gratuluję spostrzegawczości, na 50 minut świetnego dopingu i zabawy wychwycić 2 okrzyki warte uwagi, naprawdę szacun. Jakim cudem wogóle coś słyszałeś, przecież graliście u siebie i powinniście nas przekrzyczeć:D Nie, nie jesteśmy grzecznymi chłopcami, tacy nie interesują się sportem, tylko chodzą do szkoły muzycznej, teatralnej, czy jakieś inne ASP, nie jesteśmy takimi chłopcami i będziemy to zaznaczać. Skoro tak cię to boli, to raczej ty masz kompleksy, a nie my. Równie dobrze mogłeś napisać, że straciliśmy bramkę i nie wspomnieć o tym, że 5 strzeliliśmy, wszyscy by myśleli, że jesteśmy słabi.
A tym czasem ten wieczór należał, tylko i wyłącznie do nas.
jesteś w błędzie gbr22, mnie zaczyna już denerwować to chamstwo z piłkarskich boisk, jestem kibicem GKS-u od 20 lat i czas na zmiany, dość tego syfu!!!
Przez takich gburów i chamciuków jak ty wielu, na prawdę wielu nie przychodzi na mecze!
ZT z całym szacunkiem ale u nas jakoś ta średnia oscyluje w okolicach 1800, nie jest idealnie i moze być lepiej, ale przy waszych 600 to i tak wymiata. Nie chce Ci tego broń Boże wypominać tylko popatrz teraz że u nas w zasadzie regularnie jest doping co za tym idzie wulgaryzmy, a u was wygląda to zdecydowanie słabiej pomijając PO, więc czy na pewno te wulgaryzmy tak odstraszają? Jest to jeden wielki mit tak jak to że, przecież na stadionie/lodowisku są dzieci... a dzieci już w przedszkolu się szkolą w tej dziedzinie. To że ktoś poklnie na stadionie to nie znaczy że klnie w domu, pracy itd. kiedyś wychowanie było inne i niektórzy jeszcze potrafią odróżnić pewne sprawy i dostosować się do sytuacji. Dla mnie bardziej przykre są dzieciaki w wieku góra 12 lat z "młynu" Jastrzębia wyma*ące fuckami czy innymi gestami i uwierz mi że nie wyniosły tego z meczu z GKSem Tychy, tylko z domu czy placu. To jest fajna wymówka dla rodziców którzy nie potrafią wychować dzieciaka, czy dla klubu który nieudolnie próbuje zapełnić trybuny zwalając to na złych wulgarnych kibiców. Chcecie pikniku idźcie na siatkówke, mi osobiście "atmosfera" spotkań siatkówki nie odpowiada i działa na mnie podobnie jak na was wulgaryzmy na innych arenach, każdy ma wybór.
Zadne kompleksy facet poprostu tyscy fani to sa kibole nie dzieci na jastorze i tyle.
jeżeli w Tychach na tym polega kibicowanie to ok :)
Jeśli dla Ciebie powodem do dumy są chamskie przyśpiewki, to współczuje twoim dzieciom (albo tym przyszłym). Ja jako normalny kibic gratuluje Tychom dobrego meczu, bo wygraliście zasłużenie. A jesli chodzi o Jastrzębie to mam nadzieje, że to wypadek przy pracy i efekt kontuzji ciągnących się w fazie przygotowań przed sezonem, sezon jest długi także jeszcze wiele może się wydarzyć. Pozdrawiam normalnych kibiców z Tychów ;)
Niestety kultury trzeba uczyć i uświadamiać że kibol to nie kibic bo ten pierwszy cierpi na zanik mózgu stąd chamstwo i buractwo.
do gkstychy1974 : twój komentarz powinien posłużyć jako przykład dla rodziców: co siędzieje gdy pozwalają dzieciom mimo późnej pory siedzieć przy kompie???
Pozdro dla normalnych, środkowy dla buractwa !!!

BYŁ!!!BĘDZIE!!!JEST!!!
Cracovia & Gks
jako kobic GKS-u jest mi wstyd za tą garstkę wyrosków która popisała sie kilkoma durnymi chamskimi hasłami. Generalnie doping był dobry, ale pytam po co te pare chwil chamstwa???
To są dzieciaki z kilkoma straszymi chuliganami brak perspektyw na życie cimne interesy chęć podniesienia adrenali wyniesienie klubu na szczyt bo przylejsz komuś w ryło albo zaśpiewasz Unia Je.... Oni nie umią znaleźć sobie czegoś abitnijszego bo po prostu im się nie chce niestety Polska jako kraj nie umie sobie poradzić z taką częścią społeczeństwa co widać na przykładzie piłki idź sobie z dzieckiem na mecz i niech wysłu*e chamskich przyspiewek a potem mu tulumacz ze tak nie wolno po mimo ze 300 ludzi na meczu tak spiewalo albo co gorsza usiadz kolo takiego to jeszcze za to ze nie stoisz i nie spiewasz dostaniesz.
Masz rację 99, jeden z drugim nie ma gdzie upuścić agresji to idzie na mecz sie wyżyć, a przecież jest mata czy ring i też można, ale po co tak jest łatwiej.
Nie jest dobrze, eufemistycznie mówiąc. Tychy lepsze pod każdym względem.
Trudno powiedzieć po I meczu czy my tacy dobrzy czy wy tacy słabi, ale wygrać w Jastrzębiu czterema bramki to jest coś. U nas do wzmocnienia obrona. U was Kosa na bramę.
i gitara
Zagraliście z atakiem okrojonym, więc trudno powiedzieć, jak wrócą kontuzjowani gra może byc o 100% lepsza. Życzę powrotu do zdrowia wszystkim waszym kontuzjowanym zawodnikom, bo nikt jak my tyscy kibice nie może wypowiedzieć się co to jest mieć od 5 do 8 kontuzjowanych zawodników przez 2/3 sezonu. Głowa do góry będzie medal zobaczycie.
mile zaskoczony !!!!! Hokej totalny. Bravo
Brawo Tyszanie!!! na Jastorze zawsze ciężko się gra każdemu,wygrana 5-1 na inauguracje cieszy !!! BYŁ BĘDZIE JEST!!!
Zgoda- Tychy lepsze w tym meczu choć też nie był to jakiś super hokej w ich wykonaniu . Jastrzębie do bramki z krążkiem chciało wjechać zamiast strzelać. Tak było w kilku sytuacjach. Pierwsze koty za płoty aczkolwiek rozmiar porażki trochę niepokoi.
Jeszcze zapomniałem, macie za krótkie siatki za bramkami, nie obejmują całego promienia strzałów, dla kogoś to się może kiedyś tragicznie skończyć, a pozwy o odszkodowania będą kosztowne.
Nasi zagrali slabo w kazdym elemencie, ale na jednym meczu sezon sie nie konczy. Kubel zimnej wody moze dobrze zrobic zawodnikom. Co do siatek, to sa juz trzeci sezon i pierwszy raz slysze takie obawy. Moze sek w tym, ze nasi nie strzelaja? :)
Ja pamiętam, że kogoś od was odwoziła karetka po uderzeniu krążkiem parę sezonów wstecz. Nie wiem na ile przyczyniły się do tego te siatki.
Normalnie się na takie rzeczy nie zwraca uwagi, dopiero konkretne zdarzenia wyciągają różne sprawy na wierzch. Wczoraj 2 razy, a może nawet 3 krążek bardzo niebezpiecznie wylatywał w okolicach bramki, z czego raz moze z 10 letni chłopak został niemalże oskalpowany przez krążek, decydowały naprawdę milimetry. Ciekawe jak na innych lodowiskach w tym u nas.
teraz krótki komentarz do meczu. Tyszanie miło zaskoczyli, jak widać słowa Adika przed sezonem nie poszły na marne, wszyscy zawodnicy na lodzie musza pokazać swą wartość. Arek w bramce super, gdyby nie on to wynik mógłby byc zupełnie inny. Atak nr III Tadek-Gregory-Miki może być nie tylko najlepszy w tyskiej ekipie ale i całej PLH. W JKH widać, że atak bez paru graczy, bramkarz nie zachwycił. Generalnie brawo za 3 i tak dalej, jak juz pisałem kiedyś jak strzelimy 5 bramek to wygramy mecz, może obrona nie najlepsza le atak... :)))
Gratulacje dla Tychów - od początku do końca konsekwencja, lepsza dynamika i świeżość Waszych zawodników.
Sopko chyba musiał "zapłacić frycowe" bo nie pomógł zbytnio drużynie, Zatko, Prochazka i kilku innych zdecydowanie poniżej poziomu, którego się od Nich oczekuje. Gdyby nasz bramkarz zbliżył się poziomem do Sobeckiego to mecz byłby bardziej wyrównany
GKS Tychy wygrał zasłuzenie,spodziewałam się jednak lepszej gry JKH. W poczynaniach naszej drużyny brakowało dokładności i przede wszystkim strzałów,(tych z daleka)
Trochę chamstwa z trybun zawsze musi być, to tak musi być :) ważne żeby nie co chwile i nie z byle powodu!!! ale w niedziele to z czystym sumieniem zaśpiewam: TYSZANIE JAZDA Z *URWAMI!!! ;)
Przed dziećmi po drugiej stronie?Co do niedzieli jak najbardziej z czystym sumieniem:Jazda z k....mi!!Tyszanie jazda z k....mi.Pozdro
I będziecie z tego dumni jeden z drugim?!
Jak maja przychodzić na mecze całe rodziny z dziećmi jak banda wyrostków społecznych chamsko się zachowuje.
Jakoś na siatkówce, koszu, żużlu czy piłce ręcznej można normalnie a w hokeju i kopanej nie, dziwne to, inni ludzie na mecze chodzą czy co?
Jastrzębie bardzo rozczarowało brak zgrania i pomysłu na grę miało wiele okazji do zdobycia bramki ale Sobecki bronił jak w transie a to jeszcze bardziej deprymowało JKH. Rozczarowuje gra Zatko i Prochazki w Uni potrafili przesądzić o losach meczu a tu sądzę że lepiej jak by grali bracia Nalewajka bo szybkością i sercem do gry to ich biją na łeb. Co do kibicowania to wszystko by było ok gdyby nie wyzwiska pod adresem JKH i kibiców bo nie na tym to chyba polega
Ludzie dajcie juz spokoj. To jest hokej a nie teatr , na trybunach takze !!!

GKS TYCHY - Zawsze Dobra Marka
Ale nie znaczy aby bez powodu kogoś wyzywać od k... i ch... bo to nie jest normalne. Kultura obowiązuje wszędzie na lodowisku także. W pracy tez jedziesz łacina na lewo i prawo? Wiadomo że czasem się wymsknie każdemu, ale to musi być poważny powód.
Nie przesadzał bym z tą złą grą JKH lub na odwrót świetną Tyszan. Tychy po prostu zagrały mecz na 100 % szczęścia. Ile było takich sytuacji że krążek minąłjuż bramkarza i tańczył wokół słupków odbity dziwnym trafem, czy też strzał na pustą bramkę Krala w 2 tercji (z boku). Wpadły by bramki dla Jastrzębia w 2 tercji to wynik byłby dokładnie odwrotny. Jak dla mnie wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania gdyby np. był 4-3 lub 3-4 było by bardziej sprawiedliwie.
100% szczęścia? A ha. No to ktoś musi przekazać Reznarowi, żeby potrenował szczęście, to zamiast przegrywać 1:5, będzie wygrywał ze swoim zespołem 4:3. Dobrze, że przewidziałeś też, co by się stało, gdyby wpadły bramki, przecież druga drużyna wtedy tylko stała by i się patrzyła, jak ich leje wielkie JKH, a Sobecki by się rozpruł w tej bramce jak spodnie z tandetnego materiału. Bankowo, musowo.
Owszem, 1:5 nie odzwierciedlało do końca przebiegu meczu, ale 4:3 dla JKH mogło być? Wy w zeszłym sezonie mieliście co najmniej dwa takie mecze, gdzie wynik na waszą korzyść nie odzwierciedlał przebiegu, ale tak czy inaczej, wygrał lepszy zespół. wczoraj gospodarze zagrali na poziomie praktycznie tylko drugą tercję, a ty wieszczysz, że "gdyby, jakby", to by wygrali? Yhyyyyyyyyyym. No gdyby Sobecki puszczał każdy strzał, to byłby pogrom. ;]
Z orkiestrą strzał w 10, o ile przyjemniej słucha się "Karolinki" niż ogłada występ transwestyty na rurce:)

Co do meczu, Sopko złym bramkarzem nie jest myślę, że będziecie mieć z jego gry sporo radości.
Brawo Tyszanie,ten sezon musi być przełomowy dla klubu,z taką paką i takim wsparciem nie ma innej opcji jak złoto,Jastrzębianie na dzień dobry "sprowadzeni na lód".
Wg mnie to w JKH źle ułożone były piątki, bo chcąc się bić o najwyższe cele i rywalizować z najlepszymi drużynami, to w trzech piątkach trzeba mieć zawodników, którzy pociągną grę. A nasza trzecia to był zlepek średnich lub słabych zawodników i Łopuski z Tadkiem to w bardzo dobry sposób obnażyli. Stracili 3 pierwsze bramki i był koniec imprezy.
A po drugie to Sopko w porównaniu do Sobeckiego wypadł blado, takie mam wrażenie, że co miało wpaść, to wpadło.
No i po trzecie nie ma się co tłumaczyć brakiem 4 zawodników, bo to nie są zawodnicy, którzy stanowią o obliczu tej drużyny. Poza tym panie Reznar, Tychy też oddały swoich zawodników na kadrę.
Jest jeszcze jedna rzecz która mnie martwi - przygotowanie fizyczne. Każda próba zagrania ciałem kończyła się tym, że nasz zawodnik leżał, ew. dostawał kare. A nie jest to rzecz, która wynika z braku zawodników.
Ogólnie mecz w naszym wykonaniu wybitnie ujowy, a Tychy grając swoje nas wypunktowało.
No cóż przegrana boli,choć to dopiero początek,jednak takiego lania to dawno nie pamiętam.Mam tylko nadzieję że to słabszy dzień A tak nawiasem to nasz Król Richard to może swoje Bauery i czarny kask JOFA powinien powiesić na kiju,a nasz prezes znaleźć jakiegoś Ryśka młodszego z wyrwą i szybkością .Ale to jest tylko moje zdanie
Słabiutko Reznar,powtórka z ubiegłego sezonu
-brak gry ciałem
-słabiutkie przewagi 5 na 3
-PASTOR znowu na ławce ??(na play off grał bardzo dobrze)
-pierwsza piątka bez formy
ale to dopiero początek sezonu,pożyjemy zobaczymy
Sam Reznar po meczu idąc z boksu do szatni stwierdził że Mamy Super doping i drużynę.. A co do samego meczu to dominacja przez cały mecz co cieszy.. Arek tylko tak dalej.. Tylko Tyski GKS
Jest miły dla Was bo czuje,że trzeba szukać pracodawcy a tyski klub to jest to, Sanok też pasuje panu trenerowi,On potrzebuje do trenowania takiej drużyny której nie trzeba trenować.
On potrzebuje do trenowania takiej drużyny której nie trzeba trenować
Święte słowa kolego.
50 minut dopingu kibiców GKS-u! Dwa razy jazda z k... i chyba raz wypier... w stronę zawodnika JKH gdy schodził na ławkę kar!!! Trzy przekleństwa na cały doping! A nie będę tu przytaczał ile poszło wulgaryzmów w stronę Woźnicy gdy ten się starł przy bandzie z Waszym zawodnikiem!!! Więc nie przesadzajcie z tym chamstwem i bydłem! Wasz młyn ma przyśpiewki kulturalne ale cała reszta już jedzie z mięsem jak w całej Polsce! Wyjątkiem w tej dziedzinie nie jesteście!
do tego tych przekleństw tyszan dodaj jesze "je*ać PZHL" i "Je*ać Jastrzebie"
po co sie napinac wynik dobry nie rozumie tych co myslom ze sa gwiazdami na tym malym forum
Brawo tyscy,udany poczatek sezonu ,rozklepanie silnego kadrowo zespolu z Jastrzebia napawa optymizmem.Sportowo i kibicowsko duzy plus,oby tak dalej !!!
A ja się pytam gdzie jest KOSA??!!??!!??!! Na pewno by nie było takiej przewagi.