Wyświetleń: 10731

Konsekwentna gra kluczem do zwycięstwa (VIDEO)

2012-03-17 22:30:00

W sobotni wieczór JKH GKS Jastrzębie przegrało na własnym lodzie z Aksam Unią Oświęcim 3:4. Oznacza to, że zdobywcę brązowego medalu wyłoni siódme spotkanie, które zostanie rozegrane w poniedziałek w Oświęcimiu.

Działacze i kibice JKH bezgranicznie wierzyli w zwycięstwo swojej drużyny i historyczny medal. Na trybunach wyczuwało się napięcie, ale przede wszystkim panował radosny nastrój. Przygotowano serpentyny, w lodówkach mroziły się szampany, a na tacach połyskiwały medale... Jednak fetę trzeba było odłożyć, choć początek meczu był w wykonaniu podopiecznych Jirziego Reżnara naprawdę imponujący.

W 8. minucie worek z bramkami rozwiązał Richard Bordowski (jastrzębianie grali w przewadze), a 72 sekundy później na 2:0 podwyższył Tomasz Kulas, skutecznie dobijając uderzenie Petra Lipiny. - Przez pierwsze 10 minut graliśmy ohydny hokej, popełnialiśmy za dużo prostych błędów i daliśmy się zdominować Jastrzębiu. W garść wzięliśmy się dopiero w drugiej odsłonie - powiedział Tomasz Piątek.

Zaledwie 46 sekund po jej rozpoczęciu unici zdobyli kontaktowego gola i mecz w końcu nabrał rumieńców. Mikołaj Łopuski skutecznie ściągnął na siebie jastrzębskich obrońców, a pozostawiony bez opieki Wojciech Wojtarowicz precyzyjnym strzałem z bekhendu zaskoczył golkipera gości.

Wyrównujący gol padł w 42. minucie, również po akcji "Wojtara". Gdy biało-niebiescy grali w podwójnej przewadze (na ławce kar siedzieli Pastryk i Górny) skrzydłowy pierwszej formacji wstrzelił krążek przed bramkę. Guma odbiła się od łopatki kija Adriana Labrygi i kompletnie zaskoczyła Kamila Kosowskiego. 36 sekund później jastrzębski golkiper musiał przełknąć kolejną gorzką pigułkę. Kiedy kończyła się kara Górnego, do tercji Jastrzębia dynamicznie wjechał Lukasz Rziha, a następnie wycofał krążek do nadjeżdżającego Roberta Krajcziego, który nie miał większych problemów z wykorzystaniem sytuacji sam na sam.

Stracony gol zmotywował podopiecznych Jirziego Reżnara, którzy pięć minut później doprowadzili do wyrównania. Krążek po uderzeniu z nadgarstka Kamila Górnego skutecznie zbił Tomasz Kulas i znów na tablicy świetlnej widniał rezultat remisowy.

Ale była to motywacja na krótką metę. W 56. minucie akcję na miarę zwycięstwa przeprowadził Radek Prochazka, który wygrał próbę nerwów z Kosowskim. - Zwyciężyliśmy, bo w trzeciej odsłonie zagraliśmy bardzo konsekwentnie - przyznał Tomasz Piątek. - Poza tym powtórzę się jeszcze raz - prawdziwych mężczyzn poznaje się nie po tym jak zaczynają, ale po tym jak kończą.

JKH GKS Jastrzębie - Aksam Unia Oświęcim 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)

1:0 - Bordowski - Labryga, Słodczyk (7:06, 5/4)
2:0 - Kulas - Lipina (8:18)
2:1 - Wojtarowicz - Prochazka (20:46)
2:2 - Wojtarowicz - Prochazka (41:35, 5/3)
2:3 - Krajczi - Rziha, Jaros (42:11, 5/4)
3:3 - Kulas - Górny, Lipina (45:13, 5/4)
3:4 - Prochazka - Wojtarowicz (55:49)

Sędziowali: Przemysław Kępa i Paweł Meszyński (jako główni) - Mariusz Smura, Sławomir Szachniewicz (jako liniowi).
Kary: 12 minut (w tym 4 minuty kary technicznej) - 8 minut.
Stan rywalizacji (do 4 zwycięstw): 3:3. Kolejny mecz w poniedziałek w Oświęcimiu.
Widzów: ok. 1700.

JKH: Kosowski -  Iviczicz (2), Górny (2); Danieluk, Lipina, Kulas - Rompkowski, Bryk; Urbanowicz (2), Słodczyk, Bordowski (2) - Labryga, Pastryk; Marzec, Salamon, Drzewiecki oraz Strużyk.
Trener: Jirzi Reżnar.

Aksam Unia: Zborowski - Noworyta, Piekarski; Łopuski, Prochazka, Wojtarowicz - Połącarz (4), Urbańczyk; Stachura, S. Kowalówka, Modrzejewski - Gabryś, Kasperczyk (2); Rziha, Tabaczek, Krajczi (2) - Piotrowicz, Jakubik, Jaros oraz Valusiak.
Trener: Tomasz Piątek.

Szkoda bo JKH naprawdę zasługuje na brąz
Jakby zasługiwał, to by wygrał. A tak Unia zepsuła fetę i serpentyny po meczu poleciały bez okazji. Po ostatniej porażce Unii napisałem, ze były już takie przypadki, ze nie udało się zrobić ostatniego kroku (finał PLH 2002: Unia-GKS Katowice: najpierwsz 1-2, totem 2-3 szampany przez Katowice przygotowane na szósty mecz, potem na siódmy a ostatecznie wypiła je Unia).

W poniedziałek niech wygra lepszy ale teraz więcej szans daję UNII.
hahahahaha... chyba na czekolade... Nie ma co czarować. Unia jest zdecydowanie lepsza !! Tylko Kosa ratuje od wcześniejszych porażek... W poniedziałek Unia będzie "brązowa" !!
Tylko Kosa? A co on nie jest zawodnikiem JKH?
No to pałeczka po stronie ''biało-niebieskich'' :(
By to szlak jasny, *ki wygrały :(((((((((((((((((
p e d a ł k i *
12 lutego boli jeszcze! To bardzo dobrze. Przed sezonem prognozowałem podium: Sanok, Cracovia, Unia i do tego rozstrzygniecia jest już blisko.
oj boli boli. Żeby Unia pogrążyła niezwyciężony gks. Teraz tyskie płaczki będę za wszystkimi byle przeciwko nam.
miejmy nadzieje , że zagra jutro ..
Zatko był zaproszony przez Pana Prezydenta na wspólne polowanie.
filip z konopi : jak nie wiesz to nie udzielaj się w tej kwestii .
JKH powinno po sezonie podziękować Drzewieckiemu samolub - nic nie podaje traci krążki szkoda chłopaków z formacji panie Filipie hokej to sport zespołowy Sanok miał rację że sie go pozbył z meczu na mecz coraz gorzej. Strużyk, Szczurek, Pastryk, Kąkol to statyści którzy może by byli dobrzy na warunki 1 ligi. Salamon, Marzec, Kogut to młodzi zawodnicy sądze że może coś z nich być
dokładnie.
Drzewiecki tragedia zero gry zespołowej po co taki zawodnik
satyrycy z stsu, komu miał podawać jak tam nikogo nie było !!!
A jak im podawał to nie trafiali nawet do pustej.
Akurat Drzewko podawał najwięcej.
pozdrawiam satyre z sanoka !!
Błażej Grał w 1 Tercji i chyba początek drugiej potem już nie wyjechał bo zastąpił go Strużyk. I znowu gra JKH na 3 formacje. A Drzewko dobrze drybluje tylko szkoda że jeszcze nie widzi swoich partnerów.
W tamtym roku zrobili małe porzadki poleciał Bernacki, Furo, Galant w tym roku ciąg dalszy na porzadki i tez typuje tych zawodników do odstrzału. JSW mogło by trochę pieniążków dać więcej zamiast na nie grające gwiazdy siatkówki. Pewnie miesięczny budżet siatki to cały hokeja
Jastrzębski Węgiel jakby tylko chciał mógłby zrobić druzynę na mistrza!
co zrobisz, większe parcie jest na siate jak i u nas tak i w całej Polsce, jeszcze gdyby były jakieś wyniki w te dyscyplinie to nikt by tak nie psioczył na nich a tak pseudoprezes, pseudotrener i pseudogwiazdeczki zgarniają taką kase
* pzhl i cała strone intern. kibole za co kara w 3 tercji dla GKS Jastrzębie {3-5}? * pzhl i pzpn
Wyglada na to że po play ofach tabel pozostanie bez zmian z rundy zasadniczej
coż, była ogromna szansa sięgnąć po raz pierwszy w historii po medal, wierzyłem w zwycięstwo po wycofaniu Kosy do ostatniego gwizdka fryzjerów ale sie nie udało, teraz Unia gra u siebie....THE END
Cieszy fakt że Unia nie spanikowała po pierwszej tercji i po zimnym prysznicu zabrała się sensownie do gry. Żal będzie się rozstać z tym rozumiejącym się w ciemno duetem Krajci & Riha.Może w tym sezonie mniej widoczni,jednak zawsze w jakimś spotkaniu ,choć trochę potrafią namieszać i tak jak dziś to zrobili ukoronowali akcję świetną bramką.
Trzeba miec nadzieję, że bedzie inny duet, i nie gorszy :)
masz rację - w tym sezonie mniej błyskotliwi(Riha i Krajci) ale zawsze coś wam ugrali. Fajnie żeście kibicowali u nas. Teraz decydujący mecz u was i prawo seri będzie działać (dla nas). pozdro
2x krążek w trybuny, 2x "6" na lodzie -szok w takim meczu takie bezmuzgowie. Lipiec powinien rozgrywać w 2 piątce a Rysiu w pierwszej myśle że byłoby to korzystne gdyż widać było że Petr bardzo dobrze wyprowadzał ataki.
gratulację dla Unii choć nadal obstawiam że medal zdobędzie drużyna która w decydującym meczu będzie musiała wygrać na wyjeździe
Dobry mecz, a gol Prochazki sam miód :) JKH nałapał głupich kar i to ich zgubiło.
No i Rysio jednak jeszcze zagra, zobaczymy czy wypoczęty pokaże na co go stać. Szanse chyba jednak pół na pół, może minimalnie wyżej na Unię.
Kral dwa mecze przerwy liczę na jego fenomen
Nie dwa a trzy
a na mój gust to całą drużyne trzeba ustawić do pionu przed ostatnim meczem,tylko czy drużyne na to stać. po mojemu chrabański i reznar to nie są trenerzy i tyle czy ktoś się zgodzi czy nie??
Przykro.....nic wam juz nie pomoże nawet Kral jutro brąz dla Oświęcimia!!
Za mało czystej taktycznej i zespołowej gry za dużo głupich czasem bezsensownych kar ot i wszystko z tematu wczorajszego meczu. PS tym krążkiem fisklnej taśmy prawie trafiłem Piekarskiego eh było blisko
o co wy macie pretensje do Piekarskiego. Że mu kral oka nie wydłubał? Czy Piekarski nałożył na niego kare 3 meczy? Kral zachował się jak i.d.i.o.t.a i poniósł zasłużoną kare. Jak kral taki chojrak mógł mu wytłumaczyc pięściami swoje racje a nie kłóć kijem jak ostatni tchórz.
nie jeden wytłumaczył piekarskiemu pięściami a ten kogut dalej skacze
widocznie za mało :-) poza tym nie widzę zeby skakał
JKH na pewno nie odpuści ostatniego meczu, Unia musi podejść do niego z jajami. Liczę na zwycięstwo i ostrą grę w poniedziałek :)
Strózyk juz w pierwszej tercji mogł ustawic wynik mając juz tylko Zbore przed soba posłał krązek nad poprzeczka, gdyby strzelił na 3-0 mecz inaczej by wyglądał, a tak troche przegrana na własne zyczenie. Przy drugiej bramce dla unii Labryga troszke lepiej tez mógł sie zachowac moim zdaniem jego bramka :/ no ale teraz J-bie musicie POWALCZYC w oswiecimiu i brąz będzie wasz !!!pozdrooo
dobrze sie stalo tak jak sie stalo.....UNIA tego meczu nie wygrala to JKH go przegralo majac zwyciestwo w kieszeni,glupje kary itd.Ale zobaczyc zwyciestwo JKH w Oswiecimiu BEZCENNE dlatego juz mi szkoda kibicow UNII a bramkarz wasz nadal broni fatalnie.....jkh braz 100%
A w którym momencie meczu JKH miało "zwycięstwo w kieszeni" ???
cieniutka ta unia cieniutka
No skoro Unia "cieniutka" i "zwycięstwo w kieszeni" to czemu Jastrzębie przegrało ???
z tego samego względy jak Unia była lepsza w sobotę a przegrała
J ruutu widziałeś I tercję? wiem wiem mogło być 2-2 ale powinno być 4-0 i po meczu
z Ruutu nie nagadasz bo on zawsze jest najmadrzejszy wcina sie tam gdzie go nie trzeba
Przy 4-0 po pierwszej tercji można by ewentualnie pisać o "zwycięstwie w kieszeni". Lecz było tylko 2-0 (przynajmniej w meczu który ja widziałem...) i o tym własnie piszę. 2-0 to żadna przewaga, a mądrości typu "co by było gdyby" i kto "powinien wygrać" zostawiam innym.
Unia jak zwykle pierwsza tercja słabo i tak przez cały sezon,
dobrze ze się pozbierali i pokazali dobry hokej.
Jakby nie Kosa to by było dużo łatwiej!!!!!

Niech wygra lepszy!
Tylko Unia
niema co ukrywać pierwsza tercja była dla JKH, dominowali na lodzie i wpakowali 2 ładne bramki, krążek jest dalej w grze oby Unia nie zaprzepaściła szansy :)
Kibice Unii bili się między sobą? o masakra. Tylko pozazdrościć takich kretynów ;/
Kapsel nie wiesz o czym mowa więc się nie wypowiadaj i do bójki to jeszcze daleko było. Nawiasem na KAŻDYM wyjeździe, nie tylko hokejowym, jest zawsze jakaś spinka. Ale co Ty możesz o tym wiedzieć :)
Fakt, nie wiem bo nie jestem z Oświęcimia :) Nigdy nie uczestniczyłem w czymś takim na wyjazdach mojej drużyny.Na WSZYSTKICH wyjazdach zawsze liczył się doping a konflikty zostawały w domu. Pozdrawiam
na kazdym pod warunkiem ze to oszolomy z oswiecimia jada
kolega trans pozbieraj zabawki i spier... na ta swoją wioskę!!!
Słaba gra obu drużyn IMO
czy jest organizowany wyjazd do Oświęcimia
jest
bardzo fajny skrót meczu.
Jutro wyjazd do Oświęcimia,koszt 28zł przejazd + bilet wyjazd spod Jastora
Kibice ruszcie d...,żeby wspierać jutro naszych hokeistów.To ostatnia szansa na medal.TERAZ MUSIMY WYGRAĆ!!!!
Wygramy, mamy równe szanse, do tego Kralu wraca.
Jastrzębie tak łatwo się nie podda i zdobędą upragniony medal.
atut własnego lodowiska przemawia za Aksam Unią ( 60 % - 40 % dla biało - niebieskich )

wczoraj Unia udowodniła , że potrafi spiąć pośladki i wygrać bardzo ważne spotkanie , bo pierwsze 10 minut w ich wykonaniu było bardzo złe ..
ze stanu 0:2 na 3:4 rewelacja !
jutro kończymy OŚWIĘCIMIANIE !
JKH! tyle w temacie..
Brawoo UNIA walczymy do konca...:)
Jak czytam te komentarze to ogarnia mnie pusty śmiech: "Unia cieniutka, JKH zasługuje na brąz, JKH ma zwyciestwo w kieszeni" - trzeba było wygrać ostatni mecz u siebie a nie pisać teraz bzdur. Jutro moż się skończyć różnie ale większe szanse należy dać Unii. JKH swoją wczorajszą szansę zmarnowało.
Zmarnowało i jutro ma następną szansę tak jak i Oświęcim.
Póki co wygląda na to, że wyjazdy lepiej wychodzą na PO obu drużynom, ale pożyjemy zobaczymy :)
te wszystkie oswiecimskie k... które tu plują na Tychy. czemu wy k... jestescie na miescie takie ciche ?
buda psie bo po hycla zadzwonie
blehh gdzie tu masz plucie na tychy? no poza odpowiedziami na spine tyskiego kibica nikt tu sobie nie zwraca głowy tym śmiesznym klubikiem więc lecz się z nienawiści chory czlowieku...
Drogi blehh-u. Obawiam sie, ze to pierwsze objawy zaraźliwej manii prześladowczej. Tychy przestały mnie obchodzić, i chyba zdecydowaną większosć kibiców Unii, 12 lutego 2012. Natomiast dziwnie, co temat o Unii to chamskie komentarze lecą strony kibiców Tychów. Nie wiesz czasem dlaczego?

Kibice Unii Oświecim żyją jutrzejszym meczem o brąz a Tychy póki co mamy w d.... . Do września.
o której ten wyjazd do Oświęcimia i gdzie można się zapisać
zadzwoń pod 531198113, autokar jest już pełny, ale może będzie drugi :) wyjazd pewnie będzie około 17, skoro mecz startuje o 19 :)
mecz jest o 18:00
a kibice załatwiająjuż drugi autobus
to w porządku, nie wiem czemu tak mi się wydawało, czyli wyjazd będzie około 16 :)
do blehh

Ty *u z wielkiego miasta.
Lepiej się napij bo Cię nerwy biorą.
Dziekuję wszystkim kibicom Tychów za to,że kibicuja JKH GKS pozdrawiam.
też jest się z czego cieszyć. no ale w sumie ich klubik słaby to szukaja innego.
tyscy, po małym finale wpadnijcie do Oświęcimia lub Jastrzębia pooglądać medale.
Gratulacje dla Unii, że nie spanikowali tak jak nasi!!! Cztery głupie kary i nie wykorzystana sytuacja 5 na 3 się zemściły!!! No ale jutro i tak trzeba jechać do Oświęcimia i kibicować naszym! Czy będzie medal czy nie to i tak należy podziękować za sezon!!! Po drugie to ostatni mecz sezonu a następny dopiero za pół roku!!! Chciałem także pochwalić kibiców Unii za ciągły, głośny i kulturalny doping!!!
Dzięki Gwidon. Muszę przyznać, że z Waszym dopingiem, też jest coraz lepiej. Jesteście pojętni i szybko się uczycie. Od nas.
Tylko żeby ten doping chociaż częściowo przełożył się na następny sezon zasadniczy, a nie tylko PO. Zobaczymy co uda Nam się pokazać w Unii. Pozdro.
Moim zdaniem główną przyczyną sobotniej przegranej były idiotyczne kary na zakończenie 2 tercji (6-ciu na lodzie) i na początku trzeciej (wybicie krążka) - rozumiem że kary się zdarzają podczas walki, ale te kary to typowa głupota, tym bardziej że zdarzyły się 4 razy podczas meczu !!! (2 razy 6-ciu, 2 razy wybicie) - czyli 8 min gry w przewadze w prezencie...
Szanse na dzisiejszy mecz daje 50 na 50 zresztą jak i Jastrzębie tak i Unia zapracowały na brąz.Wygra lepszy !!!
Unia bardziej zapracowała na medal niż JKH ..