Wyświetleń: 9364

JKH zagra o medale!

2012-02-15 00:15:02

Po bardzo dramatycznym spotkaniu JKH GKS Jastrzębie osiągnął cel i wygrywając 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec zapewnił sobie awans do czwórki walczącej o medale PLH. Bohaterem gospodarzy został Richard Bordowski, autor obydwu goli.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od oblężenia sosnowieckiej bramki. Starania jastrzębian okazały się jednak bezskuteczne. Krążek jak nie trafił w bramkarza to szybował obok bramki. Z minuty na minutę gra coraz bardziej się wyrównywała. W ostatnich minutach swoich sił spróbowali goście, ale również Kamil Kosowski nie dał się pokonać i w pierwszych 20 minutach nie padł żaden gol.

Kolejna  część meczu nie odbiegała poziomem od poprzedniej. W dalszym ciągu w szeregach panowała strzelecka niemoc. Sytuacja zmieniła się dopiero w 31. minucie, kiedy to wynik otworzyli grający w przewadze gospodarze. Zbigniewa Szydłowskiego z najbliższej odległości pokonał Richard Bordowski. Kiedy wydawało się, że miejscowi pójdą za ciosem padł wyrównujący gol. Pierwsze trafienie dla gości zaliczył w 36. minucie Jarosław Dołęga. Po czterdziestu minutach marzący o czwórce jastrzębianie niespodziewanie remisowali z walczącym o utrzymanie Zagłębiem.

Trzecia tercja dostarczyła kibicom zdecydowanie najwięcej emocji. Najpierw w 44. minucie radość miejscowym fanom dał gol Richarda Bordowskiego, który mocnym strzałem nie dał żadnych szans Szydłowskiemu na obronę. Jak się później okazało był to gol rozstrzygający. Nie oznaczało to jednak końca dramaturgii. Wszystko dzięki skandalicznej postawie sędziów, którzy zaprezentowali się ze swojej najgorszej strony, często dyktując absurdalne kary. Mimo wielu przeciwności i dobrej postawy Zagłębia jastrzębianie dopięli swego i wygraną za trzy punkty zapewnili sobie udział w walce o medale.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

1:0 - Richard Bordowski (Maciej Urbanowicz) 31' 5/4
1:1 - Jarosław Dołęga (Jirzi Zdenek) 36'
2:1 - Richard Bordowski 44'

Składy:

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Elżbieciak) - Labryga, Bryk, Danieluk, Lipina, Kral - Rompkowski, Dąbkowski, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski - Pastryk, Ivicic, Kulas, Kąkol, Drzewiecki - Górny, Szczurek, Kogut, Strużyk, Marzec.

Zagłębie Sosnowiec: Szydłowski (Dzwonek) - Kuc, Duszak, Bernat, Twardy, Kostecki - Działo, Cychowski, Szewczyk, Zdenek, Dołęga - Kostromin, Banaszczak, Golec, Voznik, Zachariasz - Kurz, Kosakowski, Ślusarczyk, Białek, Kisiel.

Kary: JKH - 18 minut, Zagłębie - 16 minut.

Sędziowali: Jacek Rokicki - Bartosz Kaczmarek, Rafał Gawron.

Widzów: 1300.

GRATULACJE z Gdańska i powodzenia życzę.
Zagrajcie tak jak przyzwyczailiście wszystkich do waszej gry i zajedźcie Ciarko ! My postaramy się popracować nad Craxą i finał będzie w śród tych których dawno przekreślono !!!
ahahahahaha :D
bez urazy dla którejkolwiek z drużyn, ale Twój komentarz rozbawił mnie do łez :)
szczególnie jak zawodnicy z Twojego zespołu będą grali tak jak Jaros na zdjęciu poniżej :D

nie ma co, niezły przykład daje kolegom z drużyny,
zresztą nie tylko w grze na lodzie :)
I Ty Anno przeciwko nam ... :(
A to Ci dran z tego Jarosa hahahaha dobre phanta
OMGu nie jestem przeciwko wam, po prostu nie lubię jak ktoś siedzi przed komputerem i wróży ze swej kryształowej kuli, zanim zaczną się play offy.
Niech wygra lepszy! mam nadzieję, że spotkamy się w finale, ale ja wróżyć nie będę :)
To proste phantasmagoria, skoro chciał Go przejechać po nogach, to nie dziw sie kaumuku,że Go chwycił za kija...
kaumuka to sobie w rodzinie poszukaj t.e.m.p.a gwiazdko :) no chyba że sam ten tytuł nosisz, to wybacz...
poza tym tak się nie zachowuje normalny człowiek, jak chce sobie kija potrzymać to niech sobie potrzyma swojego o ile coś tam w ogóle ma
I oto chodziło, cieszę się bardzo z powodu wejścia do 4, chociaż na początku sezonu to większość osób stawiało Jastrzębie poza 4. Ostatni mecz rundy zasadniczej nie był łatwym meczem, ale to w głównej mierze dzięki sędziemu, który nie ma kompletnie o tym pojęcia. Dla mnie jako kibica Jastrzębia to i tak duży sukces z mała nadzieją na niespodzianke z Sanokiem. Do boju JASTRZĘBIE !!!
Jeszcze raz wielkie gratulacje dla JKH. Przyznam nie byliscie moim faworytem do 4. Pokazaliście charakter. życzę finału
Ostatni mecz ciężki. Zagłębie zagrało bardzo dobrze, szczególnie bramkarz. Nasz zespół bardzo spięty i chyba przemotywowany. Nie wchodziło kompletnie nic. Chwała Bordowskiemu za to, że trafił dwa razy. Przy drugim golu zrobił z Cycka wiatrak. Świetna solówka.

Ja już naprawdę nie chcę niczego insynuować, bo nawet bliżej mi jest do tyszan, aniżeli do pozostałych zespołów TOP 4, poza oczywiście JKH. Tylko dlaczego pan sędzia liniowy Gawron z Tychów sugeruje sześciu na lodzie i pan Rokicki nakłada karę w momencie, kiedy poszło info o wyrównaniu w Toruniu? Taką karę można nałożyć kiedy się podoba, taka jest prawda, chociaż wcześniej dwa razy nie zauważył takiego przewinienia Zagłębia! Myślałem, że Jirzi zdzieli go clipboardem, albo Leon kijem. Zdenek chyba chciał być fair i złapał kompletnie idiotyczną karę w momencie, kiedy Szydłowski został w boksie i było 6 na 4. Sędzia po prostu musiał ją nałożyć. Trzy, a może nawet cztery "spalone" na naszą niekorzyść przemilczę. To już wynikało z nieudolności obu sędziów liniowych, którzy nie potrafią się ustawić. Tak to sobie tłumaczę.

Precz zatem z nimi, no a teraz półfinały. STS musi, my możemy. Każde pojedyncze zwycięstwo ucieszy, a później zobaczymy. Drugi rok z rzędu gramy o medale. Tamten sezon był w ogólnym poglądzie lepszy od tego pod względem gry, choć miejsce takie samo, to znów z piątej drużyny pod względem personalnym i finansowym "na papierze" mamy co najmniej czwarte miejsce. Miło byłoby, gdyby na czwartym się nie skończyło. JKH!
Kiedy czytam takie rewelacje na temat sędziów, jestem zażenowany. Z zasady nie wypowiadam się na temat sędziowania, ale widzę że wczoraj dali upust swoim widzimisie w dziedzinie przepisów hokeja.Żałuję że nie byłem na meczu ( siła wyższa ) i że bezpośrednio nie obejrzałem popisów Panów Sędziów, pewnie byłbym równie zdenerwowany jak reszta publiki. Ale najważniejsze, koniec wieńczy dzieło i jesteśmy w PO ( cokolwiek to znaczy ). Może czas na jakiś wybryk w Sanoku w postaci minimalnej wygranej, ale wygranej. Do niedzieli trochę czasu by zregenerować siły. Z niecierpliwością będę czekał dobrych wieści z Arena Sanok. JKH, do, toho !!!
Jeszcze taka mała uwaga do administracji tego portalu (o ile takowa istnieje), dobrze by było, gdybyście dodali możliwość kasowania własnych komentarzy, bo nieraz człowiek się pomyli i musi drukować kolejnego komenta na poprawkę.
(o ile takowa istnieje) hehehe
to żeś sobie teraz nagrabił :P
normalnie jak ufoludek, spadłeś z nieba.
Ale Bordzio zap... na 2-1 :) Wygrane, opite Play-Off czas zacząć !
Gratulacje z Oświęcimia !!! Brawo Jastrzębie - do zobaczenia mam nadzieje w finale :)
Gratulacje z Oświęcimia też bym chciał żebyście razem z naszą Unią znaleźli się w finale :)
a no maly final bedzie ;P
Graty od PODHALA żeby tak jeszcze się wam udało z ciarko.
Recepta! JKH wygrajcie choć jeden mecz w Sanoku, a będziecie w FINALE.
W Jastrzębiu już sobie wydrukowali Twoje słowa, jak przejdą Sanok to Ci wyślą 5litrowego szampana w podzięce.
i tak ma byc :D plan wykonany tychy po za medalami ;d hahaha

HEJ HEJ ZAGLEBIE !!! :D
cenne 3 punkty zostały w Jastrzębiu i jesteśmy w 4 teraz jeszcze większe emocje i gra o medale HEJ HEJ JASTRZĘBIE.rokicki nie wracaj do Jastrzębia sprzedawczyku
Gratulacje Jastrzębie. A teraz mam nadzieję, że to my wyłączymy Was z walki o złoto i uda nam się zrewanżować za ubiegłoroczne play-offy, w których pokazaliście nam miejsce w szeregu. Pzdr, niech wygra lepszy.
Gratuluje postawy JKH!!! Teraz bedę Wam kibicował w PO. Martwi mnie tylko Wasza nierówna postawa, ale myślę, że uporacie się z tym. Obyście teraz tylko nie spoczęli na "laurach". Powinniście od samego poczatku wykorzystać to "rozleniwienie" STS-u. Oni teraz po tej przerwie będą musieli wrocić do siebie, żeby się pozbierać. Wykorzystajcie to od 1. meczu zanim się pozbierają. Zycze powodzenia!!!!
Twoje nie doczekanie , Sanok-Unia finał
"Gratulacje" dla "młyna" za przyspiewke Zdenkowi "wypier....", widac jak szanujecie graczy, ktorzy kiedys strzelali dla JKH bramki. Jak dla mnie żałosne.

Mecz z sfery bardziej w głowie rozgrywanych, niestety stres paralizuje poczynania i to było widac, a bramkarz gosci tez mial dzien konia. Cóż JKH swoje ugralo wedlug co ponad to bedzie sukces, teraz inni musza my tylko mozemy
Zdenkowi myślę, że trzeba podziękować za tą karę na 45 sekund przed końcem:-) Może zrobił to po znajomości? Zdenek wracaj do Jastrzębia!!! Wczoraj emocje udzieliły się wszystkim!!!
Zdenek dzięki za karę bo fryzjerzy już musieli to gwizdać ... a tak seria Zdeno wracaj do Jastrzębia !!!!!!!
Dla mnie totalną porażką PZHL JEST SĘDZIA Rafał Gawron Z TYCHÓW TAKI KOLEŚ SĄDZIUJE MECZ GDZIE JEGO KOLEDZY GRAJĄ W TORUNIU TEŻ O AWANS I POD 2 TERCJACH W TORUNIU 3:3 W JASTRZĘBIU 1:1 I ZACZYNA SIĘ JAZDA DZIWNE KARY SPALONE ITD >>>TRAGEDIA !!!!!!!!!!!!!
Możecie nas wszyscy pocałować w *.
W co tu całować?Przecież Wy nawet nie macie d.. tylko przedłużone plecy
A o j..... już nie wspomnę
Ty timon napewno nie masz nic bo zrobili cię na próbę i zapomnieli zabić a może zagazować.
Chłopie gdyby twój stary się spuścił na patelnie to przynajmniej by może naleśnik wyszedł a tak to tylko, dno ,zero,nic śmieć,
Jak w Polskim Hokeju ma być dobrze jak minister sportu...a zresztą sami przeczytajcie jakiego mamy eksperta od sportu w rządzie:
To pokazuje lichotę Tychów. Przy stanie 2:1 w Jastrzębiu sprawa awansu była otwarta aż do ostatniej minuty, jeśli Tychy wygrają. A tymczasem mój tyski GKS nie pokazał nic w dwóch ostatnich meczach o wszystko. Z przykrością muszę stwierdzić, że rzeczywiście Wy zasłużyliście bardziej na play-off. I pamiętajcie, że razem z Ocelari Trinec reprezentujecie Górny Śląsk w walce o medale mistrzostw swojego państwa!
Dlatego uważam, że Zagłębiu pomimo porażki należy się od Tyszan po dużym tyskim bo walczyli jak o życie!!!!
Z kolei Bordkowi to Kazek powinien odpalić niezłą kaskę za te 2 bramki!!!
Wyjaśnienie: wszystkie "złe" przyśpiewki z naszej strony były kierowane tylko i wyłącznie w stronę sędziego.....kto był na meczu ten wie dlaczego a już na pewno nie w stronę ZDENKA którego chcemy w przyszłym sezonie widzieć w naszych szeregach;)
Gratulacje dla JKH. Czekamy na Was w Oświęcimiu, oczywiście w finale. Żeby tylko Wasz zarząd nie wywalił takiego numeru jak w zeszłym sezonie.
W tamtym sezonie dostaliście bana za petardy na trybunach. W tym sezonie super dopingujecie to może nic nie wymyślą. Wasz zarząd też by mógł pomyśleć o sektorze dla gości bo może nie jeździmy zorganizowaną grupą ale dużo osób odwiedza wasze lodzio i podczas meczu w grudniu były groźby i nawoływania kolegów.
zastanawiam się tylko dlaczego nie został podyktowany rzut karny dla Zagłębia a została nałożona kara na drużynę z Jastrzebia? przecież przepisy wyraźnie mówią; jeżeli w dogrywce lub w ostatnich 2 minutach spotkania , któraś z drużyn "otrzyma" karę 2 min za nadmierną ilość graczy na lodzie to powinien zostać podyktowany rzut karny. no ale sędziowie tego nie widzą i to nie jest pierwszy raz !
Dokładnie to przepisy mówią:
"Jeśli w ciągu dwóch ostatnich minut meczu i w jakimkolwiek momencie dogrywki dokonano UMYŚLNIE nieprawidłowego zastępstwa (za dużo graczy na lodzie), sędzia przyzna drużynie niezawiniającej rzut karny. Przepis jest nieprecyzyjny i na pewno stwierdzenie tego czy było to dokonane umyślnie czy też nie zależy od oceny sędziego.
Gratulacje z Krynicy, będę trzymał kciuki do końca i to Wam życzę złota w tym sezonie. :)

Pozdrowionka
jedzie ktos do sanoka
JKH NIE WYGRA MECZU ANI U SIEBIE ANI W SANOKU!!!!!!! SZYBKIE 4-0 I FINAŁ Z CRAXĄ!!!!!!!!!!!!! A TAM W FINALE 4-2 SANOK!!!!!!!!!!!!
Zacznę od tego, że jestem z Tychów. Większość z Was chce głowy Pawlika a przypomnijcie sobie jak lizaliście mu jaja przed sezonem. Transfery najlepsze i tak dalej. Teraz to wróg publiczny numer jeden. Popatrzcie sobie na każdą inną dyscipline sportu na x transferów zdarza się kilka niewypałów przecież to jest normalne. Faktycznie Bobcek jest jednym z nich, za to dostaliśmy Pasiuta, DaCoste i garść młodych chłopaków. Błędem było postawienie na Płachte. Ewentualnie mógł się doszkalać przy jakimś ogarniętym doświadczonym coachu! Co do Wojtka Matczaka to przegrał 2 najważniejsze mecze w sezonie, trudno czasem tak bywa. Dużo mu nie można zarzucić podjął się misji ratowania nieprzygotowanej drużyny i się nie udało. Mam nadzieję, że to tylko był wybór tymczasowy, bo wielkim strategiem niestety on nie jest tzw. 'bij a leć'. Druga strona skoro WM płacze, że ma nieprzygotowany kondycyjnie zespół do po cholerę gra na 3 piątki skoro na ławce przez cały mecz są młodzi gniewni z piątki czwartej? Poza tym jak o ustawieniu na lodzie może decydować zawodnik? W tym wypadku chodzi o ostatni mecz z Aksamami. Matczak każe Sobeckiemu zjechać do bosku zeby grać przewage 6:3 a Parzyszek wygania go spowrotem do bramki i gramy 5:3. Już odpie***lcie sie od Kozłowskich Sośnierzy, Galantów itp. bo to są solidni w większości młodzi Polscy zawodnicy. Tej drużynie potrzeba trenera, który ogarnie hokeistów i będzie miał autorytet.

W przeciwieństwie do innych, ja nie muszę się chować pod nickiem tylko podpisuję się z imienia i nazwiska. Przy okazji to według mnie szczytem *izmu jest to, że większość z Was bardziej cieszy się z odpadnięcia przeciwników niż z awansu swojej ukochanej drużyny, ale to już temat na inny post. Nie tłumaczcie mi tylko proszę stwierdzeniami "bo tyscy zaczeli" ;D Tyle ode mnie powodzenia w PLay-Offach.