Wyświetleń: 6260

Unia lepsza o jedną bramkę

2012-01-31 22:05:48

Hokeiści Zagłębia po raz kolejny przegrali przed własną publicznością. Mimo ambitnej gry sosnowiczan to zawodnicy z Oświęcimia po końcowej syrenie cieszyli się z trzech punktów.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli goście, których ciągłe ataki zaowocowały bramką Wojciecha Wojtarowicza w 8 minucie spotkania. Napastnik Unii wykorzystał podanie Marcina Jarosa i strzałem przy słupku otworzył wynik spotkania. Gospodarze dwukrotnie mogli doprowadzić do wyrównania, lecz swojej szansy nie wykorzystał Robert Kostecki, któremu w klarownej sytuacji pękł kij i nie zdołał skierować krążka do odsłoniętej przez Przemysława Witka bramki. Dużo większą precyzją na początku drugiej odsłony popisał się Mikołaj Łopuski, który w 21 minucie podwyższył prowadzenie przyjezdnych.

-    Grając po pięciu obie drużyny prezentowały podobny hokej. Pierwsza tercja była dobra w naszym wykonaniu. Siedem minut drugiej również graliśmy dobrze, lecz później zaczęliśmy łapać niepotrzebne kary – komentował przebieg spotkaniu trener Unii, Charles Franzén.

Mimo liczebnej przewagi na lodzie hokeistom Zagłębia nie udało się zdobyć bramki w tej odsłonie głównie dzięki dobrze spisującemu się między słupkami Witkowi.

-    Był to mecz bramkarzy. Na pewno należy pochwalić Przemka, który bronił dzisiaj fenomenalnie – chwalił kolegę z drużyny Marcin Jaros.

Dobry spotkanie po drugiej stronie tafli rozegrał również Bartłomiej Nowak, który w 35 minucie leżąc już na lodzie zdołał zatrzymać strzał Łopuskiego.

- Bezapelacyjnie najlepszy zawodnik w naszej drużynie. W drugiej tercji zagraliśmy chwilami zbyt ofensywnie i zapominaliśmy o obronie, na szczęście mieliśmy Bartka. Mecz był na styku, a wygrywa zawsze ten, kto zdobędzie jednego gola więcej – mówił po meczu szkoleniowiec miejscowych, Krzysztof Podsiadło.

W ostatniej tercji goście starali się kontrolować przebieg spotkania.  Zagłębie mimo gry do ostatnich sekund tylko raz znalazło sposób na pokonanie Witka, który skapitulował w 42 minucie po strzale Andrzeja Banaszczaka.

-    W trzeciej staraliśmy się utrzymać wynik i ostatecznie się udało. Jestem zadowolony, gdyż wywalczyliśmy komplet punktów. To był bardzo trudny mecz, mieliśmy dużo szczęścia w końcówce. Na szczęście przeciwnik nie strzelił drugiego gola – zakończył Franzén.

Zagłębie Sosnowiec – Aksam Unia Oświęcim 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

0:1 Wojtarowicz - Jaros 8:33
0:2 Łopuski - Noworyta 21:58
1:2 Banaszczak - Ślusarczyk 41:58

Kary: Zagłębie - 8 min., Unia - 16 min. (w tym 2 min. tech.)

Widzów: ok. 300

Zagłębie: Nowak - Duszak, Kuc, Kostecki(2), Twardy (2), Bernat - Cychowski, Działo, Dołęga, Zdenek, Szewczyk - Kurz, Banaszczak, Ślusarczyk, Zachariasz (2), Podsiadło (2) oraz Golec

Unia: Witek – Zatko(2), Urbańczyk, Krajci (2), Tabacek, Riha (2) - Połącarz, Gabryś, Wojtarowicz (2), Jakubik, Jaros - Piekarski (4), Noworyta, Łopuski (2), Prohazka, Valusiak