Wyświetleń: 5374

Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 2:5

2012-01-29 21:57:54

Rozgrzewka w trakcie meczu w Sosnowcu. Podczas dzisiejszego spotkania arbiter główny analizował jedną z akcji ponad 10 minut z powodu przestarzałego sprzętu wideo. Ostatecznie bramka Łukasza Kisiela nie została uznana, a cały mecz sosnowiczanie przegrali 2:5.

Podczas przerwy zawodnicy musieli wyjechać z boksów i ponownie się rozgrzewać, gdyż oglądanie sytuacji wydłużyło się prawie do 15 minut. Długotrwała analiza spowodowała, że w trzeciej tercji przy podobnej sytuacji arbiter Maciej Pachucki nie podjął się ponownego rozpatrzenia strzału Roberta Kosteckiego, po którym zadźwięczała konstrukcja bramki.

- Przy wyniku 1:4 nie wiem czy nie było bramki Kosteckiego, a to mogłoby wpłynąć na naszą grę. O brak analizy należałoby zapytać sędziego, a nie mnie  – komentował sytuację trener Zagłębia, Krzysztof Podsiadło.

W słowach szkoleniowca można było jednak wyczytać, że sędzia nie analizował kolejnej sytuacji, gdyż sprzęt wideo w Sosnowcu jest po prostu przestarzały i niedokładny.

Początek meczu należał do hokeistów Zagłębia, którzy za sprawą trafienia Jaroslawa Kuca w 9 minucie wyszli na prowadzenie. Radość miejscowych trwała jednak krótko, gdyż w 12 minucie do remisu doprowadził Marcin Słodczyk, a dwie minuty później liczebną przewagę na bramkę zamienił Richard Bordowski.

- Po słabym początku później zaczęliśmy grać swój hokej i wygraliśmy tercję. Druga odsłona była wyrównana i szczęśliwie udało nam się podwyższyć prowadzenie – mówił po meczu drugi szkoleniowiec JKH, Jacek Chrabański.

Prowadzenie omawiane przez drugiego trenera przyjezdnych najpierw podwyższył Petr Lipina, a na minutę przed końcem drugiej odsłony podczas gry w osłabieniu na listę strzelców wpisał się Maciej Urbanowicz.

- Po dobrym początku zabrakło koncentracji i to wpłynęło na stratę dwóch bramek. W drugiej tercji kilkusekundowe rozluźnienie wpłynęło na to, że straciliśmy kolejną grając w przewagę. Mogliśmy zagrać bardziej zdeterminowani. Szóstego miejsca nie stracimy, jednak nie może być tak, że zawodnicy nie wypełniają naszych założeń – dodał Podsiadło.

W ostatniej tercji obie drużyny strzeliły po jednej bramce(dla Zagłębia Artur Ślusarczyk, zaś dla JKH ponownie Bordowski) i ostatecznie goście zwyciężyli 5:2.

Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

1:0 Kuc - Bernat 8:30
1:1 Słodczyk - Labryga 12:20
1:2 Bordowski - Lipina - Ivicic 13:59 PP
1:3 Lipina - Marzec – Rompkowski 35:54
1:4 Urbanowicz - Rompkowski 39:04 SH
1:5 Bordowski - Danieluk 55:14
2:5 Ślusarczyk - Podsiadło 56.29 PP

Zagłębie: Szydłowski - Kuc, Duszak, Bernat, Twardy, Kostecki - Działo, Cychowski, Dołęga, Zdenek, Szewczyk - Banaszczak (2), Kostromitin, Podsiadło, Zachariasz, Ślusarczyk - Jaskólski, Kurz (2), Białek, Baca, Kisiel.

JKH: Kosowski - Labryga, Bryk (2), Lipina (2), Bordowski, Danieluk - Górny, Ivicic, Urbanowicz, Drzewiecki, Marzec (2) - Rompkowski (6), Dąbkowski, Kylas, Kąkol, Strużyk oraz Pastryk, Kogut, Salamon, Słodczyk.

Kary: Zagłębie – 4 min., JKH – 14 min.(w tym 2 min. tech.)