Wyświetleń: 6406

Metalurg Lipawa bezkonkurencyjny w Toruniu

2011-08-07 23:45:43

Ostatniego dnia turnieju, Metalurg Lipawa wygrał z GKS Tychy 5:2, zdobywając jednocześnie Puchar Prezydenta Miasta Torunia. Drugie miejsce zajęła Reprezentacja Polski, która wygrała z Nestą Kawarelą Toruń 4:1. Torunianie uplasowali się na najniższym stopniu podium, a ostatnie miejsce przypadło tyskiemu GKS-owi, który nie odniósł żadnego zwycięstwa.

To nie był łatwy mecz dla Metalurga. Ostatnia drużyna turnieju nie oddała meczu łatwo i walczyła z Metalurgiem jak równy z równym. Do końca drugiej tercji Tyszanie dzielnie bronili swojej bramki i odpowiadali kontrami na ataki Metalurga. W porównaniu z wczorajszym meczem miejscowej Nesty, niedzielne spotkanie ten nie byłi tak agresywne, choć sytuacja w połowie drugiej tercji zdarzyła się idealna. Juris Upitis, którego wczorajsza przegrana bójka z K.Gościmińskim nie zaspokoiła, zaatakował defensora GKS-u, lecz sędzia w porę interweniował i zakończył szarpaninę.

Tyszanie, nie mieli wielkich problemów z wyprowadzaniem kontr i blokowaniem ataków Metalurga. Podopiecznym Jacka Płachty zdażały się luki w obronie, a Łotysze niemiłosiernie nękali bramkarza GKS-u Sebastiana Zgórskiego, który zwijał się jak w ukropie.

W trzeciej tercji Lipawa wzięła się za podwyższanie wyniku, lecz drużyna z Górnego Śląska odpierała ataki i wyprowadzała kontry. W końcu, do bramki GKS-u krążek wsadził Janis Straupe. Po tej bramce GKS zebrał siły i ruszył na bramkę Łotyszy, przez co Nikolais Zurkovs nie nudził się w ostatniej odsłonie meczu.

W 57. minucie Gunar Skvorcovs przejął krążek i wjechał do tyskiej tercji, ale rywala skutecznie powstrzymał Kotłorz, posiłkując się faulem. Pół minuty później do bramki Zgórskiego trafił Janis Straupe, ustalając wynik na 5:2 dla Metalurga Lipawa. Tym samym Łotysze wygrali Memoriał im.Ludwika Czachowskiego, a kapitan Metalurga Edgars Brancis z dumą wzniósł Puchar Prezydenta Miasta Torunia.

Metalurg Lipawa-GKS Tychy 5:2 (2:2,1:0,2:0)

5:2 J.Straupe (M.Indrasis,R.Demiters) 57.27

Metalurg Lipawa: Kalnins (30:43 Zurkovs) - Alisauskas, Gipters, Mickevics, Brancis, Jansons - Birzins, Alksnis, Verenis, Voronin, Skvorcovs - Bruders, Demiters, Upitis, Straupe, Indrasis - Tubelis, Liepins, Kalns, Zabis, Dilevka - Siksna, Bajaruns.

GKS Tychy: Zgórski - Bigos, Majkowski, T. Kozłowski, Parzyszek, Witecki - Jakes, Kotlorz, Sowa, Bagiński, Woźnica - Banachewicz, Wanacki, M. Kozłowski, Galant, Przygodzki - Ciura, Mejka, Sośnierz, Gurazda.

Strzały: 40:29
Kary: 18min-10min
Sędziowie: Pachucki- Moszczyński, Gabryszak
Widzów: 50
Kontuzje:
M.Gurazda- zwichnięcie lewego barku

W spotkaniu pomiędzy Nestą Karawelą Toruń a Reprezentacją Polski, trudno było wskazać faworyta. Wymiana ciosów trwała do 18. minuty.  Wtedy to wynik spotkania otworzył Damian Słaboń.

Bramka środkowego okazała się impulsem dla biało-czerwonych, którzy drugą odsłonę rozpoczęli z wysokiego "C". 18 sekund po wznowieniu gry na środku tafli sposób na Michała Plaskiewicza znalazł Leszek Laszkiewicz. Przewaga reprezentantów Polski zwiększała się z minuty na minutę. Bohaterem kolejnych akcji byli Mateusz Danieluk i Piotr Kmiecik. Zawodnik JKH GKS Jastrzębie znalazł sposób na Michała Plaskiewicza w 31. minucie, a skrzydłowy Podhala trafił do siatki sześć minut później.

Trzecia odsłona przebiegła pod dyktando podopiecznych Wiktora Pysza. rozpoczęła się pod dyktando polskiej kadry, lecz to torunianie zdobyli bramkę. W 55. minucie uczynił to  Dawid Maj, a asystę przy tym golu zaliczyli Daniel Minge i Justin Mazurek, który przebywa w grodzie Kopernika na testach.

- Mieliśmy bardzo trudnego przeciwnika, mecz był bardzo ciężki, przeciwnicy oddawali bardzo dużo strzałów na moją bramkę.  Pod koniec pierwszej tercji naciągnąłem jakiś miesień na plecach, także resztę meczu z bólem, ale jakoś dałem radę - podsumował spotkanie bramkarz Nesty Karaweli Michał Plaskiewicz.

Nesta Karawela Toruń-Reprezentacja Polski 1:4 (0:1,0:3,1:0)

0:1 Damian Słaboń (L.Laszkiewicz) 17:55
0:2 Leszek Laszkiewicz (G.Pasiut,D.Słaboń) 20:18 5/4
0:3 Mateusz Danieluk (M.Urbanowicz) 30:50
0:4 Piotr Kmiecik (A.Chmielewski,T.Ziółkowski) 36:37
1:4 Dawid Maj (D.Minge,J.Mazurek) 54:33

Nesta Karawela Toruń: Plaskiewicz - Bluks, Koseda, Bomastek, Kuchnicki, Marmurowicz - Smeja, Wachowski, Winiarski, Kalinowski, Jankowski - Gaisins, Maj, Gościmiński, Chrzanowski, Minge - Mazurek, Porębski, Husak, Chyliński, Pieniak.

Reprezentacja Polski: Zborowski - Rompkowski, Wajda, L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Dutka, Noworyta, Kolusz, Zapała, Dziubiński - Pociecha, Csorich, Urbanowicz, Pasiut, Danieluk - Chmielewski, Ziółkowski, Kmiecik oraz Podsiadło.

Strzały: 26:49
Kary: 8min-6min
Sędziowali:Dzięciołowski- Kasprzyk,Bartoszewski