Wyświetleń: 5789

Zwycięski, pierwszy sparing

2011-08-02 22:05:56

Zagłębie Sosnowiec z nowym prezesem i zmienioną kadrą rozegrało dzisiaj pierwszy sparing w ramach przygotowań do sezonu 2011/2012. We wtorkowym pojedynku sosnowiczanie pokonali JKH Jastrzębie 5:2.

W składzie Zagłębia wystąpiło dzisiaj pięciu testowanych zawodników, których sympatycy gumowego krążka znają z polskich lodowisk (Anton Lezo i Martin Opatovsky występowali już w Zagłębiu, Pavel Zdrahal i Jiri Zdenek w JKH, natomiast Michał Krokosz w Naprzodzie Janów).

Pierwsze dwie tercje należały do Zagłębia, które wypracowało sobie w tym czasie trzybramkowe prowadzenie. W pierwszej tercji podanie Roberta Kosteckiego na gola zamienił Łukasz Podsiadło. Nowy nabytek Zagłębia sam wpisał się na listę strzelców w 25 minucie spotkania, gdy wykorzystał błąd defensywy JKH i zdobył bramkę podczas gry w osłabieniu. Chwilę później było już 3:0 za sprawą Karola Golca, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości.

Goście dopiero w 54 minucie znaleźli sposób na Tomasza Dzwonka, gdyż rzut karny wykorzystał Tomasz Kulas. Kilkanaście sekund później kontaktowego gola zdobył Maciej Urbanowicz, który wstrzelił gumę przy słupku. Radość przyjezdnych z trafienia trwała jednak krótko, ponieważ swój indywidualny najazd i silne uderzenie na bramkę zamienił Martin Opatovsky.

- Przerwa od lodu zmotywowała nas wszystkich, ja sam powróciłem do gry po kontzji. Sparingi są od tego, byśmy się ogrywali ze sobą. Wynik jest sprawą drugorzędną, najważniejsze to przygotować się do sezonu – mówił strzelec gola.

Na trzy minuty przed końcem spotkania do siatki rywala trafił jeszcze Tobiasz Bernat i mecz zakończył się wynikiem 5:2.

- Mecz wygrany, lecz przed nami jeszcze sporo pracy. Wiemy co poprawiać i co zmieniać. Na dzień dzisiejszy mamy zagwarantowany lód, sprzęt i pensje więc spokojnie możemy przygotowywać się do sezonu – podsumował trener Zagłębia, Mariusz Kieca.

O spokój ma zadbać prezes Marcin Fall, który robi wszystko, by Zagłębie otrzymało licencję do gry w PLH.

- Najważniejszą sprawą dla nas były porozumienia z zawodnikami, wobec których powstały zaległości. Były to formalności priorytetowe, gdyż pozostałe można teraz finalizować już na spokojnie. Wszystkie dokumenty musimy dostarczyć go 16-go sierpnia, na chwilę obecną jesteśmy gotowi na 90%– powiedział prezes Zagłębia.

Zagłębie Sosnowiec – JKH Jastrzębie 5:2(1:0, 2:0, 2:2)

1:0 Podsiadło 9’56

2:0 Kostecki 24’34 (w osłabieniu)

3:0 Golec 25:26

3:1 Kulas 54’ (rzut karny)

3:2 Urbanowicz 55:25

4:2 Opatovsky 56:04

5:2 Bernat 56:35

Zagłębie: Szydłowski(31` Dzwonek) – Kuc, Duszak, Ślusarczyk, Zachariasz, Dołęga – Cychowski, Krokosz, Twardy, Lezo, Opatovsky – Jaskólski, Banaszczak, Podsiadło, Kostecki, Bernat – Kozłowski K., Działo, Zdrahal, Zdenek, Golec

Jastrzębie: Szczerba(31` Ryszkaniec) – Rompkowski, Dąbkowski, Urbanowicz, Lipina, Bordowski – Ivicic, Górny, Drzewiecki, Salomon, Danieluk – Labryka, Bryk, Kulas, Słodczyk, Kogut – Owczarek, Pastryk, Marzec, Kąkol, Strużyk.