Wyświetleń: 6619

Profesorów dwóch: Ovšak i Horný! KTH - GKS 4:3

2011-03-20 00:43:30

Pierwsze spotkanie barażowe rozstrzygnęło się dopiero w dodatkowym czasie gry. Mało, kto mógł się spodziewać, że grające w ekstraklasie KTH do wygrania meczu z pierwszoligowym GKS-em Katowice będzie potrzebowało dogrywki. Rzeczywistość okazał się ”brutalna” i mimo przewagi na lodzie po sześćdziesięciu minutach gry był wynik remisowy.

Pierwsza tercja zarysowała lekką przewagę gospodarzy. Z szacunkiem dla rywala Kryniczanie konstruowali swoje akcje. Niemniej krążek rozgrywany w tercji GKS-u w tej części gry był sporym zagrożeniem dla drużyny gości. Przyjezdni ograniczyli się głównie do przeszkadzania w rozgrywaniu krążka miejscowym. Sami zaś próbowali gry z kontrataku. Ta jednak nie przynosiła pożądanego efektu. Wynik spotkania otworzył w dziesiątej minucie, podczas podwójnej gry w przewadze Milan Ovšak - notabene najskuteczniejszy obrońca ekstraligi. Takim wynikiem, 1:0 zakończyła się pierwsza tercja spotkania.

Druga odsłona zniwelowała przewagę miejscowych. Co prawda zdobyli oni gola na 2:0 w liczebnym osłabieniu. Na listę strzelców ponownie wpisał się Ovšak. Kary, wykluczenia miejscowych pozwoliły Katowiczanom mozolnie odrobić straty. Najpierw Tomasz Cichoń wykorzystał okres gry w podwójnej przewadze swojej drużyny. Niespełna dwie minuty później ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania. Wynik spotkania remisowy, na lodzie żadna z drużyn nie potrafiła udokumentować swoich akcji zdobyciem gola.

Trzecia tercja rozpoczęła się od gry w podwójnej przewadze KaTeHetów. W tej sytuacji najlepiej zachował się Profesor Horný, który znalazł drogę do bramki rywali. Zamiast powiększyć i udokumentować swoją przewagę ”Mineralni” dali sobie wbić gola w dość niegroźnej sytuacji. Ponownie do remisu doprowadził wychowanek Orlika Opole, Grzegorz Pidło. Stracony gol podrażnił wyżej notowanych Kryniczan. Mimo gry ofensywnej, miejscowi musieli uważać na groźne ”wypady” gości pod bramkę rywali. Żadna z drużyn stworzonych sytuacji nie zdołała zamienić na gola.

Dogrywka okazała się być decydującą częścią meczu. Hokeiści KTH częściej nękali swoich rywali groźnymi akcjami. Ich przewaga została udokumentowana dopiero na nieco ponad minutę przed końcem dogrywki. Znów o sobie rywalom dał znać Profesor Karel Horný, - który zwieńczył dzieła.

Sobotnia wygrana pozwoliła hokeistom KTH objąć prowadzenie 1:0 w rywalizacji do czterech zwycięstw z GKS-em Katowice.

Na trybunach oprócz miejscowych kibiców, zgodnie z zapowiedzią pojawili się kibice Orlika Opole. Dziękujemy Im za przybycie i wsparcie w dopingu. Opolanie przywieźli również ze sobą regionalne słodkości za które należy się Wielkie Dzięki! Kibiców Orlika ZAPRASZAMY na mecze reprezentacji Polski  w drugi weekend kwietnia! Do zobaczenia na Sportowej 5!

KS KTH Krynica - Zdrój vs HC GKS 4 - 3 D (1:0, 1:2, 1:1; 1:0)
1-0 Ovšak - Štrach 09:21 (5/3)
2-0 Ovšak - Buček - Horný 28:18 (4/5)
2-1 Cichoń - Koszarek – Frączek 30:19 (5/3)
2-2 Cichoń - Koszarek – Frączek 32:14 (5/4)
3-2 Horný - Ovšak - Štrach 40:45 (5/4)
3-3 Pidło - Koszarek 50:33
4-3 Horný - Bryła - Cieślicki 63:57