Wyświetleń: 6795

Ciężko ale zwycięsko

2010-10-02 14:55:29

Sanoczanie wygrali z KTH Krynica 5-2, jednak do 41 minuty goście dzielnie walczyli o korzystny wynik. - Kary i brak dyscypliny ponownie nas pogrążyły - wyjaśnia Horny. - Cieszy dobra gra w trzeciej tercji, szczególnie, że to nasze pierwsze zwycięstwo u siebie w regulaminowym czasie gry. - dodaje Milan.

W pierwszej tercji gospodarze urządzili sobie festiwal nie wykorzystanych sytuacji. Pod bramką Ondreja Raszki co rusz się kotłowało, ten jednak bronił z wyczuciem a szczęście także było po jego stronie. Sytuacje bramkowe marnowali zarówno Vozdecky, Kubat czy Suur. Jedyną bramkę zdobył w 4 minucie Dariusz Gruszka, który z bliska wcisnął krążek pomiędzy słupkiem a parkanem bramkarza gości. W drugiej tercji inicjatywę przejęli goście, co rusz zmuszali Marka Rączkę do interwencji, ale ten bronił bardzo dobrze. Dopiero na 45 sekund przed końcem drugiej odsłony, aktywny Peter Valusiak dobił swój strzał, nie dając szans Rączce.

Świetnie drugą tercję rozpoczęli hokeiści Ciarko KH Sanok. 39 sekund po wznowieniu gry podanie zza bramki Vozdeckyego wykorzystał Wojciech Milan  lokując krążek pod poprzeczkę bramki gości. W 45 minucie akcję Gruszki wykończył na raty Słowakiewicz trafiają z bliska do pustej bramki. Dwie minuty później sanoczanie odskoczyli rywalom na trzy gole. Podczas gry w osłabieniu kontrę wyprowadził Suur z Gruszką, najpierw strzał tego pierwszego obronił Raszka, ale po chwili wyciągał krążek z bramki gdy kolejny strzał estońskiego obrońcy odbił się od bandy zza bramki i gdy wyszedł przed nią – Gruszka ze spokojem zdobył swojego drugiego gola w meczu. Rywali dobił Wojciech Milan popisując się efektownym mocnym strzałem pod poprzeczkę w 51 minucie. Wynik meczu ustalił na sześć minut przed końcem spotkania Karel Horny z bliska wykorzystując podanie Dubela.

Marek Ziętara (II trener Ciarko KH): Zagraliśmy w eksperymentalnym ustawieniu. W każdej piątce nastąpiły zmiany, nie mógł zagrać chory Zapała, kontuzjowany Mermer do tego z  urazami grali Vozdecky i Słowakiewicz. Ciężko w takiej sytuacji od razu zgrać poszczególne formacje. Cieszy wygrana i kolejne punkty. Każdy mecz jest dla nas trudny a Krynica postawiła ciężkie warunki.

Wojciech Milan (napastnik Ciarko KH): Ta niemoc strzelecka zmieniła się w trzeciej tercji. Miejmy nadzieje że to będzie przełamanie. Te zwycięstwo było nam bardzo potrzebne bo ostatnio mecze nam nie szły. Potrzebujemy zwycięstw, nie musimy grać ładnie ale skutecznie i zdobywać punkty bo to najważniejsze.

Karel Horny (napastnik KTH Krynica): W Sanoku przez 40 minut byliśmy wyrównanym przeciwnikiem. Później zresztą jak zawsze te osłabienia, padły dwie bramki i można powiedzieć  że było po meczu. By wywieść jakieś punkty z Sanoka to na pewno zabrakło nam dyscypliny. W każdym meczu mamy dużo osłabień, później dostajemy bramki z tego tego powodu, jeśli gramy  5 na 5 to możemy toczyć wyrównane boje z każdym przeciwnikiem a w osłabieniu tak niestety się nie da.

Ciarko KH Sanok - KS KTH Krynica 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)

1:0 Gruszka - Suur - Dziubiński 4:29 (w przewadze)
1:1 Valusiak - Horny 39:25 (w przewadze)
2:1 Milan - Vozdecky 40:39 (w przewadze)
3:1 Słowakiewicz - Gruszka 44:53
4:1 Gruszka - Suur 47:05 (w osłabieniu)
5:1 Milan - Kubat - Vozdecky 51:16
5:2 Horny - M. Dubel 54:10

Składy:

KH: Rączka - Ivicic, Kubat; Vozdecky, Milan, Radwański - Suur, Rąpała; Gruszka, Dziubiński, Poziomkowski - Guriczan, Bigos; Biały, Słowakiewicz, Strzyżowski oraz  Wilusz.

KTH: Raszka - Myjak, OVsak; Horny, Brocławik, Valusiak - Vychodil, Zieliński; Cieślicki, M. Dubel, Dzięgiel - Kruczek, Pach; Szewczyk, R. Kostecki, Bucek.

Kary: 30 - 24 min. (w tym 10 min. dla Vozdeckyego za niesportowe zachowanie)
Strzały: 33:25 (9:7, 8:12, 16:6)
Sędziowali: P. Kępa - W. Kolusz, R. Długi
Widzów: 1 800

mecz w I i II tercji bardzo wyrównany .. potem juz lepiej ale dalej to nie jest to. Jednak cieszą 3 pkt bo po meczu z NT była niepewnośc co do wyniku z krynicą . A co do sędziego : ośmieszył się w 55 minucie :)
Nie wyrównany tylko beznadziejny jazda figurowa i tyle w wykonaniu szczególnie naszych grajków.
Wczoraj nie było nic co by z wyglądu było że to hokej.
Zero zgrania kto dostał krążek to jazda do przodu wrzucenie i tyle... .
1-2 tercja to anty hokej w wykonaniu Sanoka.jedynie po rozmowie z prezesem (bo szedł w strone szatni)10minut gry 3terci 4bramki.wiec jak sie chce to mozna.ogolnie nie widze przyszłosci przed ta druzyna jesli nie zostawia czesci serca w Sanoku
a tak w ogole to widzów 1800troche smieszne sie wydaje !!!!!!bylo wiecej jak kiedys a wtedy podali 2200wiec nie kumam.no chyba ze z 500osob wchodzi za free a licza od biletów.a co z konkursami?mialy byc na kazdym meczu a juz po 2 razach sie skonczyło?....to wlasnie jest u nas normalne zaczac cos i zostawic
tatoo konkursy beda tylko Wojtek P wyjechal na urlop a w Sanoku nie ma drugiego ambitnego zeby go zastapic ;)
Krynica zagrała bardzo dobre zawody i napewno nie będzie chłopcem do bicia. W prawdzie przegrali, ale bardzo długo mecz był na styku. Mieli sporo dogodnych sytuacji, których nie wykorzystali, bądź na drodze stawał bardz dobrze dysponowany Rączes, który musiał się mocno natrudzić, żeby nic nie wpuścić. Cieszą trzy punkty, ale styl nadal pozostawia wiele do życzenia. Dobrze, że Gruszka wreszcie się obudził. Trzeba jednak też zauważyć, że w zasadzie wszystki ataki zostały mocno przemeblowane, co zostało wymuszone wieloma czynnikami: Mermer - kontuzja, Drzewko - out, nie wiem co z Zapałą?, no i Malaś ciągle nie zatwierdzony.
Pytanie do kibiców KTH na jakich zasadach gra u Was tylu obcokrajowców: Horny, Bucek, Valusiak, Ovsiak, Vychodil? Bo Raszka to wiem, że ma polskie korzenie. Pytam z ciekawości - bez napinki.
Raszka, Bucek i Valusiak sa traktowani jako gracze krajowi. Info jest na stronie PZHL.
byłem wczoraj na meczu ze znajomym, który pochodzi z podlasia i pierwszy raz był na meczu hokejowym... podczas meczu powiedział mi, że inaczej sobie to wyobrażał, że będzie bardziej dynamicznie i wyglądają jak by im się nie chciało.. oczywiście kilka bramek w trzeciej tercji wynagrodziło mu senne 2 poprzednie... ale jednak niedosyt pozostał
busioo dobrze zmyślona wypowiedz ;) pozdro STS !
W trzeciej piątce na obronie grał Bigos a nie Owczarek
Cieszą 3 punkty - martwi gra...Zawodnik meczu Rączka.Na wyróżnienie zasłużyli Milan,Gruszka,Słowakiewicz,a słabiutko wypadli Dziubiński(który to już raz?),Gurican(słaba szybkosć i potworne błędy w obronie) i niestety Vozdecky(osłabienie drużyny w końcówce meczu).Zgadzam się,że potrzeba czasu i że cały czas nie mały ustawionych ataków(kontuzje itd)...A może dać wolne Suurowi,grać Kosedą,Bigosem,Owczarkiem,Iviciciem,Rąpałą,Kubatem,Guricanem (Stępień?,Ciura?) i w miejsce dobrze opłacanego obrońcy,który blokuje miejsce dla obcokrajowca,ściągnąć kogoś do Vozdka i Zapały...?
piszesz że Vozdek słabo wypadł bo dostał 10 minut, tyle że sędzia się ośmieszył... tak samo jak wtedy jak dał krynicy karę 2x2min... Bardzo dobry mecz Rączki, brawo Marek !! Uważam że jak już miał ktoś wylecieć to właśnie Dziubiński a nie Filip, ten to na lodzie nie istnieje i tylko przeszkadza... 3 tercja zagrali tak jak powinni cały mecz, szkoda że w dalszym ciągu jest gra indywidualna, prywata prywata i prywata, Rudy w tym już przesadzał. Cieszą 3 pkt ale z taką grą w Krakowie można pozwiedzać Wawel. Pzdr
RS tak jak to kiedys napisal ktos z NT ze Gruszka z Dziubinskim bez Malasia duzo traca zobaczymy po paru meczach czy mial racje co do meczu to faktycznie Raczka super no i Darek Gruszka tez dobry mecz
Podobno Dziubińskiego jeszcze po południu widziano w szpitalu na kroplówce -grypa żołądkowa - Zapała też chory. Malasiński chwycił jelenia na auto w drodze do Sanoka.
Vozdecky słabo? To zobacz ile "setek" wystawił.
To Malasiński ma sporo kasy bo jego BMW stało bez śladów jelenia i otarć:D
jakie bmw TOYOTA :P
haha okularnik to od dziś bmw, czy toyota - dobre!
CO do meczu to dalej słabo grają krynica walczyła przez 2 tercje bardzo dzielnie potem nie wymuszone błędy za które zapłacili no cóż taki jest hokej aa muzyka na arenie pozostawia wiele do życzenia puszczajcie coś szybszego np hey baby ;p było fajne mam nadzieje ze jutro uda się wyrwać pkt cracovi pozdro cieszy gra gruszki oraz ogólnie 2 pierwsze piątku na plus . pozdro
hej baby to juz chyba klasyka z swiatowych lodowisk.u nas hmmm jak to u nas ,słaba organizacja i tyle
Co do muzyki. Jaki ma tytuł i jakiego wykonawce ta piosenka którą ptem kibice spiewali troche ? ; )))
okej. już mam :)
co za kawalek? daj linka
DJ Otzi "Hey babe"
Vozdek Top 5 pozdro ;)
A dlaczego artykuł pojawił sie dopiero dzisiaj???????????????????????????????????????????????????????????????????????????,czyżby jakaś konkurencja ze strony sportowe fakty.pl?????????????????????????????lub nienawiść??????????
Problemy z internetem :) Ale już zażegnane :)
heh pewnie popili wczoraj z radosci nad wygrana krynica i dla tego a nie internet
Po II tercji remis 1-1,w tym sensacyjnie przegrana przez KH Sanok II tercja przy "bezpłciowej"grze Sanoczan i świetnej postawie Raszki w bramce rywali.Gra w przewadze gospodarzy za wolna i na stojąco zmniejszała skuteczność.Męska rozmowa trenera z drużyną po II tercji doprowadziła wprawdzie do przyśpieszenia gry ale po strzeleniu kilku bramek przez sprytnego Gruszkę i Milana,Sanoczanie spoczęli na laurach.Kryniczanie szybko to wyczuli i od 52 min. wyraźnie dominowali.Na szczęście trafili na dobrze dysponowanego Rączkę.Kibice zobaczyli na rozgrzewce Malasińskiego.Szkoda,że nadal musi grzać ławę,bo trudno uwierzyć ,że zagra w Krakowie,choć Tygodnik Sanocki widział już taką możliwość w piątek.
od 52 min kryniczanie wyraznie dominowali? No to w czas :D
byłem na meczu,widac poprawę kondycyjną ale taktyka dalej zawodzi,gra w przewadze jeszcze nie dopracowana,najgorsze sa te jazdy w "kozi róg" i szamotanina...zamiast podawac partnerowi,przy takim osłabieniu wypadli na mały plusik,kar stanowczo za duzo,co prawda niektóre z bereta ale...ustawienie obrońców nieco lepsze,bramkarz na plus nareszcie a teraz 2 mecz prawdy...i to w niedzielę
Świetnie drugą tercję rozpoczęli hokeiści Ciarko KH Sanok. 39 sekund po wznowieniu gry podanie zza bramki

Raczej trzecią;)
ja uważam ze pierwsza kwestia jest to co robi w tej drużynie Słowakiewicz i Poziomka to jest jakieś nieporozumienie niby dlaczego oni są lepsi od Ćwikły,albo kostka (rozumiem sprawy poza sportowe),po drugie bramkarz powinien być już znany numer 1 i nie ważne czy to jest plaster czy rączes ale jeden który będzie czul na plecach presje przeciwnika a obrońcy wiedzieli kogo maja za plecami,ale będzie w rytmie meczowym mecz po meczu będzie mu się grało coraz lepiej,po trzecie przecież my jesteśmy na 4 miejscu w lidze wiec po co ta napinka i gwizdy wcześniej graliśmy tylko ogony
poziomka ok jeszcze bo duza kase na pewno nie bieze i gra w miare dobrze,ale słowakiewicz
Prośba do kibiców Krynicy.
Jeżeli decydujecie się na nieoficjalny wyjazd i zasiadacie na trybunach miejscowych to mała prośba aby po 1: mniej alkoholu a po 2: nie rzucajcie się w oczy głupimi komentarzami żeby przypadkowi ludzie nie musieli wam zwracać uwagi.
Naprawdę nikt nie ma nic przeciwko, że przyjechaliście, ale trzeba znać granicę i umiar żeby następnym razem wam nie przestawić nosów.
Hokej dla kibiców, pozdro!
Można prosić na PM info jakie to były komentarze? Ja aktualnie nie mam nawet możliwości żeby się wybrać na mecz, dlatego byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wyjaśnienia związane z tym spotkaniem, najlepiej jakiś przykład i własna refleksja.

Pozdrawiam.
o meczu mozna tylko powiedziec ze sie odbyl. Kolejny słaby mecz KH. Ile takich jeszcze?. Mecz przez 2 tercje to Żenada. Generalnie w dalszym ciagu mam wrażenie ze nie ma taktyki, wystawiamy 3 piatke na przewagi - heloo kto tak gra?. Mnóstwo niewykorzystanych sytuacji, gra w 2/1 makabra. Jedyny pozytywny aspekt to Marek Rączka, dzisiaj mozna powiedziec ze jego mecz. Wyciągnął kilka setek. Z gry KH to miałó około 12 min 3 tercji i tyle, to dalej za mało. Czekam na to ze poczuje po ktorymś meczu że zawodnicy KH zostawia "serce na lodzie" narazie tego nie ma. Gwizdy niestety uzasadnione, przykre ale z trybun tak to wyglada Panowie. NIe ma gry nie ma emocji są gwizdy i tyle. Panie Jancuska juz czas wprowadzic jakakolwiek taktyke w meczu a nie klepanie glowa w mur !!!!!