Wyświetleń: 6451

Nokaut w trzeciej tercji

2010-09-19 21:42:40

Nie wystarczyły dwie dobre tercję w wykonaniu nowotarskiego Podhala. Goście z Janowa pokazali, że trzeba grać do końca i ostatecznie zasłużenie wygrali spotkanie w Nowym Targu 7:4

Wynik spotkania już w drugiej minucie otworzył Mateusz Michalski, który to strzałem z bliskiej odległości nie dał żadnych szans Elżbieciakowi. Już dwie minuty później ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie swojej drużyny, lecz z metra nie trafił do pustej bramki. Kilka chwil później Patryk Kogut zostawiony sam przed nowotarską bramką uderzył zbyt lekko, aby pokonać już leżącego Tomasza Rajskiego. W dziewiątej minucie dwie doskonałe sytuację zmarnował Bartłomiej Neupauer pierw po indywidualnej akcji strzałem z backhandu nie zdołał umieścić ”gumy” w siatce bramki strzeżonej przez golkipera przyjezdnych, a po kilku sekundach nie trafił w krążek dwa metry przed pustą janowską  bramką. Podczas, gdy na ławce kar miejsce zajmował Kamil Kapica, Krokosz, oraz Zatko ostrzeliwali nowotarską bramkę, lecz ich strzały były przeważnie nie celne. Czternasta minuta przyniosła katastrofalny błąd drużyny Podhala, do zmiany zjechali wszyscy zawodnicy gospodarzy zostawiając na niebieskiej bez krycia Zatko, ten pojechał sam na sam, lecz przegrał pojedynek ”oko w oko” z Tomaszem Rajskim, który to w tej sytuacji popisał się fantastyczną interwencją. Goście do wyrównania doprowadzili w osiemnastej minucie, kiedy to Ślusarczyk dobił z najbliższej odległości strzał Koguta. Kilka sekund przed końcową syreną świetną sytuację do zdobycia bramki zmarnował Marek Pohl, który to obsłużony doskonałym podaniem zza bramki przez Kacira, posłał krążek wprost w golkipera ”Szarotek”.

W pierwszych minutach drugiej tercji zarysowała się lekka przewaga gości, którzy to już po pierwszych dwóch akcjach powinni zdobyć przynajmniej jedną bramkę. Już trzydzieści sekund po wznowieniu Mihalik z trzech metrów mógł pokonać Rajskiego, a po chwili Jóźwik po dobrym podaniu Koguta nie zdołał umieścić krążka w bramce gospodarzy. Co nie udało się zawodnikom Naprzodu, udało się Podhalanom, bowiem w momencie, gdy grali oni osłabieniu Marcin Kolusz popędził z kontrą i strzałem tuż nad lodem nie dał żadnych szans bramkarzowi z Janowa. Gospodarze poszli za ciosem i po chwili Rafał Dutka, oraz Wł. Bryniczka bliscy byli zdobycia trzeciej bramki dla swojego zespołu. W trzydziestej minucie Łukasz Sośnierz, obsłużony idealnym podaniem zza bramki przez Ślusarczyka posłał krążek tuż obok słupka. Trzecią bramkę dla ”Szarotek” w trzydziestej drugiej minucie uzyskał Damian Kapica, który to umieścił ”gumę” pomiędzy parkanami bezradnego Elżbieciaka. Mimo, iż w końcówce drugiej tercji przewagę posiadali gospodarze, to grzeszyli nieskutecznością, w trzydziestej siódmej minucie pokazał im jak strzelać Ślusarczyk, dokładnym strzałem umieszczając krążek pomiędzy Rajskim, a krótkim słupkiem jego bramki.

Pierwsze trzy minuty ostatniej odsłony meczu to nawałnica gości, która to przyniosła im dwie bramki, pierw Kogut mocnym strzałem umieścił krążek pod poprzeczką bramki Rajskiego, a zaledwie minutę później Marian Kacir w swoim stylu, mierzonym strzałem z nadgarstka nie dał szans golkiperowi Podhala. To był dopiero początek strzelania janowian, bowiem już trzy minuty później Michał Gryc wykorzystał idealne podanie Tomasza Jóźwika. Goście poszli za ciosem i Josef Mihalik przy drobnej pomocy nowotarskiego obrońcy zdobył szóstą bramkę dla swojej drużyny. Nowotarżan w tej tercji stać było tylko na zdobycie jednej, która była zasługą Marcina Kolusza, bowiem zakończył indywidualny rajd dokładnym strzałem.  Wynik spotkania w pięćdziesiątej siódmej minucie ustalił jeden z najlepszych zawodników tego meczu, Patryk Kogut, umieszczając ”gumę” w bramce Podhala z najbliższej odległości.

Z przykrością musimy poinformować, że od momentu w, który schedę po drużynie Wojas Podhale, przejęli ludzi związani z klubem MMKS, promocja hokeja w Nowym Targu wygląda nie ciekawie, żeby nie rzec tragicznie. Dziennikarzom odmawia się wydania akredytacji, a fotoreporterom utrudnia się w znaczący sposób rozdysponowywanie własnymi zdjęciami. Niestety nie jasna jest dla nas polityka promocyjna zarządców drużyny z Nowego Targu, mimo to my w dalszym ciągu, będziemy starali się przekazywać rzetelne informację dotyczące "Szarotek" i w ten sposób promować hokej!

MMKS Podhale Nowy Targ - Akuna Naprzód Janów 4:7 (1:1, 2:1, 1:5)

01:29 1:0 Mateusz Michalski (Maciej Sulka, Bartłomiej Neupauer)
17:08 1:1 Artur Ślusarczyk (Łukasz Kulik)
23:47 2:1 Marcin Kolusz  (Jarosław Różański)
31:55 3:1 Damian Kapica (Łukasz Szumal, Marcin Kolusz)
37:13 3:2 Artur Ślusarczyk (Martin Petrina)
41:16 3:3 Patryk Kogut (Mariusz Jastrzębski, Tomasz Jóźwik)
42:23 3:4 Marian Kacír (Marek Pohl)
45:35 3:5 Michał Gryc (Tomasz Jóźwik, Łukasz Kulik)