Newsy PHL

Korzestański opuścił "GieKSę"

2017-02-10 15:08:48 1 Autor: rak Źródło Hokej.Net / hokej.gkskatowice.eu

Łukasz Korzestański nie jest już zawodnikiem Tauronu KH GKS Katowice - informuje oficjalny serwis katowickiego klubu. Kontrakt z 20-letnim defensorem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Czesi podpisali nowe kontrakty

2017-02-10 14:53:26 2 Autor: rak Źródło Hokej.Net

Tomáš Komínek i Tomáš Fučík zostają w Jastrzębiu. Obaj czescy zawodnicy przedłużyli kontrakty z JKH o kolejny rok.

1

Zdecydowały rzuty karne

2017-02-09 23:04:55 8 Autor: rak Źródło Hokej.Net

W Polskiej Hokej Lidze trwa przerwa przeznaczona na mecze reprezentacji. Kluby jednak nie próżnują i rozgrywają spotkania sparingowe. Dziś Unia Oświęcim pokonała Polonię Bytom po rzutach karnych.

2

Większa moc Katowic

2017-02-09 22:34:26 0 Autor: ŁP Źródło jkh.pl

Trwa przerwa w rozgrywkach ligowych związana ze zgrupowaniem kadry oraz turniejem EIHC w Katowicach. Hokeiści JKH nie próżnują i szlifują formę przed fazą play-off. W pierwszym towarzyskim spotkaniu na Jastorze przegrali z ekipą GKS-u Katowice. Jutro szansa na rewanżu.

3

Tyskie riposty ws. ubezpieczeń

2017-02-09 16:44:58 6 Autor: rak Źródło Hokej.Net

W ostatnich dniach zawrzało na linii GKS Tychy – Polski Związek Hokeja na Lodzie. Powodem sporu okazały się polisy ubezpieczeniowe.

4

Po kontuzji nie ma już śladu

2017-02-09 14:50:06 2 Autor: rak Źródło Hokej.Net

Radosław Galant jest bliski powrotu do gry. Napastnik GKS Tychy od pewnego czasu trenuje na sucho, a już w przyszłym tygodniu powinien wyjść na lód.

5

Orlik bez Luczyka

2017-02-08 17:02:16 16 Autor: rak, skh Źródło Hokej.Net

Zach Luczyk opuści drużynę PGE Orlika Opole. Amerykanin złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu z przyczyn rodzinnych i wkrótce wróci do ojczyzny.

6

40. kolejka PHL: Szóstka Hokej.Netu

2017-02-08 14:34:24 0 Autor: Redakcja Źródło Hokej.Net

John Murray (PGE Orlik Opole), Lubomir Vosatko (Unia Oświęcim), Edgars Dīķis (Tempish Polonia Bytom), Elvijs Biezais (Tempish Polonia Bytom), Michael Cichy (PGE Orlik Opole), Michał Woźnica (GKS Tychy) - to szóstka najlepszych graczy 40. kolejki Polskiej Hokej Ligi wybrana przez dziennikarzy portalu HOKEJ.NET.

7

Bariera przekroczona. Ponad 1000 punktów Leszka Laszkiewicza!

2017-02-08 09:41:09 5

Przejrzeliśmy archiwum, dokonaliśmy niezbędnych obliczeń i naszym oczom ukazała się liczba 1003. Tyle właśnie punktów przez całą swoją karierę w polskiej ekstralidze zgromadził Leszek Laszkiewicz. Ale jak sam przyznał – nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Malicki: – Forma przyszła w odpowiednim momencie

2017-02-07 17:06:05 2

To był udany weekend dla Patryka Malickiego. Młody napastnik Unii Oświęcim w dwóch ostatnich meczach zdobył aż pięć punktów.

Pierwsza wygrana Polonii na Jastorze od 10 lat!

2017-02-06 21:14:56 0

Niemal dziesięć lat czekali na zwycięstwo na jastrzębskim lodzie hokeiści Tempish Polonii Bytom. W niedzielę 5 lutego drużyna Tomasza Demkowicza walcząca o 4. pozycję przed play-off zdobyła cenne trzy punkty, pokonując JKH GKS Jastrzębie 3:1 i tym samym przerwała serię jedenastu kolejnych wyjazdowych porażek z tym rywalem. Poprzednio na Jastorze bytomianie triumfowali 27 marca 2007 roku, kiedy rywalizowali z JKH Czarne Jastrzębie w finale play-off zaplecza ekstraligi.

Premie zamrożone. Motywacja przed najważniejszymi spotkaniami?

2017-02-06 16:56:24 7

Hokeiści Comarch Cracovii przegrali trzeci mecz z rzędu i o pierwszym miejscu po rundzie zasadniczej mogą już raczej zapomnieć. Teraz przed zespołem okres przygotowania do fazy play-off.

Woźnica: – Najważniejsze są trzy punkty

2017-02-06 15:05:14 3

GKS Tychy po raz drugi w tym sezonie pokonał TatrySki Podhale Nowy Targ i jest bliski zapewnienia sobie pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym. Jednym z ojców zwycięstwa był Michał Woźnica, który zdobył dwie bramki.

Trenują i sparują

2017-02-06 13:59:41 2

Przed nami przerwa na mecze reprezentacji. Dla trenerów to dobry czas, by zaserwować zawodnikom mocniejsze obciążenia, ale też rozegrać sparingi, w których będą mogli sprawdzić kilka nowych rozwiązań.

Koniec sezonu dla Gruszki

2017-02-06 09:31:19 13

Dariusz Gruszka nie zagra już w tym sezonie. 28-letniemu skrzydłowemu w spotkaniu z JKH GKS Jastrzębie odnowiła się kontuzja barku.

PGE Orlik po karnych pokonuje Comarch Cracovię (WIDEO)

2017-02-05 23:07:23 6

W wyrównanym spotkaniu na Toropolu 65 minut nie wystarczyło do wyłonienia zwycięzcy. W rzutach karnych więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, dzięki temu wygrywali z Comarch Cracovią 4:3.

Emocje w Tychach. Wicemistrz Polski powiększył przewagę (WIDEO)

2017-02-05 22:04:17 12

GKS Tychy po dobrym i emocjonującym meczu pokonał na własnym lodzie TatrySki Podhale Nowy Targ 4:3. Trójkolorowi zrobili ważny krok w kierunku zapewnienia sobie pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym. Tym bardziej, że dwa punkty straciła dziś Comarch Cracovia, która przegrała po rzutach karnych z PGE Orlikiem Opole.

Polonia wygrywa w Jastrzębiu (WIDEO)

2017-02-05 20:30:30 8

Polonia Bytom wygrała w Jastrzębiu-Zdroju z miejscowym JKH GKS 3:1. Taki wynik oznacza, że jastrzębianie stracili szansę na zajęcie piątego miejsca po rundzie zasadniczej, a bytomianie wykonali krok w stronę czwartego miejsca.

Zgodnie z planem

2017-02-05 20:18:29 3

W meczu 40. kolejki Polskiej Hokej Ligi hokeiści Unii Oświęcim pokonali na własnym lodzie Nestę Mires Toruń 7:2. Trzy bramki dla biało-niebieskich zdobył Jan Daneček.

40. kolejka PHL - zapowiedź

2017-02-05 12:28:09 8

Przed nami 40. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Najciekawiej powinno być w Tychach, gdzie miejscowy GKS Tychy podejmie TatrySki Podhale Nowy Targ.

39. kolejka PHL: Szóstka Hokej.Netu

2017-02-04 22:11:19 1

Štefan Žigárdy (GKS Tychy), David Turoň (Tempish Polonia Bytom), Petr Kuboš (GKS Tychy), Patryk Malicki (Unia Oświęcim), Artem Iossafov (TatrySki Podhale Nowy Targ), Martin Vozdecký (Tempish Polonia Bytom) - to szóstka najlepszych graczy 39. kolejki Polskiej Hokej Ligi wybrana przez dziennikarzy portalu HOKEJ.NET.

Młody golkiper dał radę. Świetnie zastąpił "Fikiego"

2017-02-04 22:06:31 0

Choroba Michala Fikrta sprawiła, że szansę pokazania swoich umiejętności dostał Witold Łazarz. 20-letni golkiper zaprezentował się ze świetnej strony i walnie przyczynił się do wyjazdowego zwycięstwa z Tauronem KH GKS Katowice (4:3 k.).

Kontrowersje: Bramka Rzeszutki wysokim kijem? Nie powinna zostać uznana (WIDEO)

2017-02-04 15:04:43 8

We wczorajszym hicie kolejki pomiędzy Comarch Cracovia a GKSem Tychy doszło do kontrowersyjnej sytuacji w 42 minucie spotkania. Sędzia Przemysław Kępa po naradzie z liniowym uznał trzecią bramkę dla gości po uderzeniu wysokim kijem przez Jarosława Rzeszutko.

Porażka "Pasów". Tyszanie wracają na fotel lidera

2017-02-03 23:32:10 7

Hokeiści Comarch Cracovii przegrali z GKS Tychy 1:4 i spadli na drugie miejsce w tabeli. Tyszanie wrócili na fotel lidera i po raz czwarty w tym sezonie cieszyli się ze zwycięstwa przy Siedleckiego.

Sędzia "zadbał" o emocje (WIDEO)

2017-02-03 23:26:45 17

Po trzech z rzędu porażkach hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ wreszcie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.„Szarotki” pokonały na własnym lodowisku w serii rzutów karnych drużynę JKH Jastrzębie. W regulaminowym czasie był remis 6:6.

Tempish Polonia bliżej czwartej lokaty (WIDEO)

2017-02-03 22:37:01 1

W bardzo ważnym spotkaniu w kontekście rywalizacji o 4. pozycję przed play-off hokeiści Tempish Polonii pokonali w "Stodole" PGE Orlik Opole 2:1 po dogrywce. Drużyna Tomasza Demkowicza wyrównującą bramkę autorstwa Romana Maliníka zdobyła na 69 sekund przed zakończeniem trzeciej tercji. W dogrywce szalę zwycięstwa na stronę niebiesko-czerwonych przechylił Martin Vozdecký. Tym samym bytomianie powiększyli swoją przewagę w tabeli nad Orlikiem do dwóch punktów.

Wysokie zwycięstwo Nesty ze "Szkółką"

2017-02-03 20:58:31 2

Bez najmniejszych problemów hokeiści Nesty Mires Toruń pokonali SMS PZHL Sosnowiec 12:2. Decydująca dla losów spotkania była druga tercja, którą gospodarze wygrali aż 8:1.

Oświęcimianie wygrywają w "Satelicie"

2017-02-03 18:59:04 8

W szlagierze grupy słabszej Tauron KH GKS Katowice przegrał na własnym lodzie z Unią Oświęcim 3:4. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędna okazała się seria rzutów karnych, w której lepsi okazali się biało-niebiescy.

39. kolejka PHL - zapowiedź

2017-02-02 23:38:49 4

Przed nami 39. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Hitem tej serii spotkań będzie konfrontacja Comarch Cracovii z GKS Tychy.

Automatyka wymęczyła zwycięstwo z SMS-em

2017-02-02 22:55:52 0

MH Automatyka w czwartkowy wieczór pokonała w stosunku 5:2 Szkołę Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca, choć po I tercji pachniało niespodzianką, gdyż goście prowadzili 2:1 i byli stroną dominującą.

38. kolejka PHL: Szóstka Hokej.Netu

2017-02-02 16:26:50 0

David Zabolotny (JKH GKS Jastrzębie), Edmunds Augstkalns (Tempish Polonia Bytom), Bartosz Skólmowski (Nesta Mires Toruń), Mateusz Danieluk (Tempish Polonia Bytom), Marcin Kolusz (GKS Tychy), Kamil Wróbel (JKH GKS Jastrzębie) - to szóstka najlepszych graczy 38. kolejki Polskiej Hokej Ligi wybrana przez dziennikarzy portalu HOKEJ.NET.

Korzestański: Ice cross downhill to dla mnie zastrzyk adrenaliny

2017-02-02 14:01:56 1

Łukasz Korzestański ma za sobą debiut w Red Bull Crashed Ice, czyli mistrzostw świata w ice cross downhillu. To szalone wyścigi łyżwiarzy, które zyskują coraz większą popularność i wkrótce mogą stać się dyscypliną olimpijską.

Mateusz Studziński: Nie czuję się bohaterem

2017-02-01 22:13:05 0

O meczach V rundy, planach na najbliższe spotkania i obecnej sytuacji rozmawiamy z bramkarzem Nesty Mires Toruń - Mateuszem Studzińskim.

Sýkora: - Cracovia ma ambicję zdobyć mistrzostwo (WIDEO)

2017-02-01 21:44:25 0

Tomáš Sýkora to ostatni zawodnik, który przed zamknięciem okienka transferowego dołączył do Comarch Cracovii. Jak zapatruje się na grę w "Pasach"?

Koniec transferów. Polskie kluby postawiły na doświadczenie

2017-02-01 19:54:44 2

Okienko transferowe zostało szczelnie zamknięte. Polskie kluby w styczniu nie próżnowały i dokonały kilku ciekawych wzmocnień.

Oficjalnie. Radzinski zawodnikiem Podhala

2017-02-01 17:36:54 0

Alaksandr Radzinski, 7-krotny uczestnik Mistrzostw Świata Elity i olimpijczyk z Vancouver, sezon 2016/2017 dokończy w drużynie TatrySki Podhala Nowy Targ. 38-letni defensor został potwierdzony do gry.