Wyświetleń: 6366

Sanoczanie przegrywają w Michalovcach

2015-08-25 23:19:58

Hokeiści Ciarko PBS Bank STS Sanok przegrali trzecie spotkanie sparingowe przed zbliżającym się sezonem. Tym razem sanoczanie ulegli HK Dukli Michalovce 6:3.

Sanoczanie przegrali trzecie towarzyskie spotkanie, tym razem z doświadczoną pierwszoligową ekipą z Michaloviec. W składzie STS-u zabrakło kontuzjowanych Olandera, Kosteckiego oraz Naparły i będącego na kadrze Strzyżowskiego.

Goście pierwsi zdobyli gola gdy Oullette przymierzył w okienko bramki Okolicanego. Jednak z minuty na minutę to Słowacy wykorzystali błędy sanockiej defensywy. Na prowadzenie gospodarze wyszli w 19 minucie gdy po indywidualnym błędzie obrony w sytuacji sam na sam Čížek zdobył bramkę. Wcześniej błąd Puuruli zakończył golem Faith. Fiński bramkarz jednak zrehabilitował się w kolejnych minutach broniąc kilka groźnych sytuacji w tym dwie sam na sam. W drugiej tercji Słowacy dominowali na tafli. Podwyższyli prowadzenie za sprawą Hinďoš i Harasthy. W ostatniej odsłonie padły po dwie bramki z obu stron. Celnie trafiał Salnikow i Łucznikow a dla sanoczan w przewadze Rąpała strzałem przy słupku i Breault po ogromnym zamieszaniu pod bramką i kilku dobitkach skierował gumę nad leżącym bramkarzem.

HK Dukla Michalovce - Ciarko PBS Bank STS Sanok 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Bramki: 7. Faith (Banovský, Čížek), 19. Čížek (Banovský), 26. Hinďoš (Łucznikow, Salnikow), 28. Harasthy, 49. Salnikow (Schnelly, Huňady), 52. Łucznikow (Salnikow) - 6. Oullette (Sliwinski) 5/4, 45. Rąpała (Biały) 5/4, 60. Breault (Oullette) 5/4.

Minuty karne: 14 - 14 min.
Widzów: 300.

DUKLA: Okoličány - Urban, Kubát, Woronow, Buraľ, Drotár, Boboš, Dolgoš (od 41. minuty) - Banovský, Faith, Čížek - Hinďoš, Salnikow, Łucznikow - Fedorko, Huňady, Schnelly - Gavura, Harasthy, Oros.

STS: Puurula - Tuominen, T. Skokan, Rąpała, Demkowicz, Lipsbergs, K. Ćwikła, Olearczyk - Sliwinski, Oullette, Bielec, Wilusz, Breault, R. Ćwikla, Biały, Siuty, Mielniczek.