Wyświetleń: 1151

Sparingi NHL: Blues zepsuli święto (WIDEO)

2017-09-25 07:11:32

Była hala im. Mario Lemieux, pierwsze od czasu zdobycia mistrzostwa NHL występy Sidneya Crosby'ego i Jewgienija Małkina i wielkie święto w maleńkim Belle Vernon pod Pittsburghiem. St. Louis Blues wszystko jednak popsuli swoim zwycięstwem.

Towarzyski mecz pomiędzy Pittsburgh Penguins a St. Louis Blues odbył się w hali UPMC Lemieux Sports Complex w Cranberry w stanie Pensylwania w związku z corocznym konkursem Kraft Hockeyville, który ma wyłonić za Oceanem najbardziej kochające hokej miasteczka w USA i Kanadzie. Tym razem amerykańską część konkursu wygrało liczące zaledwie tysiąc mieszkańców Belle Vernon w stanie Pensylwania, w którym zorganizowano szereg związanych z dyscypliną wydarzeń. Miał być też mecz Pittsburgh Penguins z St. Louis Blues, ale miejscowa hala okazała się nie być odpowiednią dla zorganizowania spotkania drużyn NHL, więc przeniesiono je do pobliskiego Cranberry, gdzie mieści się treningowy obiekt "Pingwinów" nazwany na cześć Mario Lemieux. Hali w Belle Vernon na pocieszenie pozostało 150 tys. od sponsora konkursu na renowację.

Mecz w Cranberry oglądało 1 500 widzów, bo tyle mieści obiekt, a gwiazdy NHL do takiej frekwencji raczej nie są przyzwyczajone. W takich okolicznościach przyrody swoje pierwsze sparingi w okresie przygotowawczym do nowego sezonu rozegrali Sidney Crosby i Jewgienij Małkin. Ten pierwszy już w 3. minucie zaliczył asystę przy golu Jake'a Guentzela, który wykończył akcję 2 na 1, ale później trafiali już tylko goście z St. Louis. Wyrównał w 24. minucie pięknym strzałem z nadgarstka, po którym krążek odbił się jeszcze od słupka, Władimir Tarasienko. A nieco ponad półtorej minuty później Jordan Kyrou dał przyjezdnym prowadzenie 2:1. Taki wynik utrzymał się do ostatniej minuty meczu, gdy Paul Stastny podwyższył go strzałem do pustej bramki, a na 12 sekund przed końcem, gdy Matt Murray wrócił już między słupki, Dmitrij Jaškin przeprowadził piękną indywidualną akcję i ustalił rezultat na 4:1.

W ekipie "Pingwinów" do gry wrócił Kris Letang, który z powodu urazu nie grał w meczu od 21 lutego. Po spotkaniu około 40 dzieci otrzymało bluzy meczowe podpisane przez graczy jednej z drużyn. - Takie wydarzenie to dla każdego dobra zabawa, również dla dzieci, które mogą zobaczyć to z bliska. Zwykle trenujemy tu z niewieloma ludźmi na trybunach, nie przy pełnej hali jak dziś. I dla nich, i dla nas to było bardzo przyjemne - skomentował po meczu Crosby. Podobne odczucia miał Paul Stastny. - To dla nas świetna zabawa. Nie mogliśmy uczestniczyć w tych wszystkich wydarzeniach, które się tam odbywały przez cały tydzień, ale śledziliśmy to - opowiadał. - O to właśnie chodzi w hokeju. O rozwijanie go w małych ośrodkach, które tego potrzebują i gdzie są korzenie tej gry. Możliwość grania w meczu sparingowym dla tych ludzi to duża przyjemność. Penguins i Blues już na poważnie spotkają się 4 października w Pittrbughu w meczu, który dla obu ekip otworzy nowy sezon NHL.

Pittsburgh Penguins - St. Louis Blues 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Guentzel (3.) - Tarasienko (24.), Kyrou (25.), Stastny (60.), Jaškin (60.)