Wyświetleń: 23125

Relacja tekstowa "Na Żywo": Polska - Węgry 1-2

2013-02-09 17:37:48

Zapraszamy na relacje tekstową "Na Żywo" z ostatniego spotkania reprezentacji Polski na turnieju Euro Ice Hockey Challenge rozgrywanego w Tychach. Początek meczu z Węgrami od 18:00.

Polska - Węgry 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) 18:00 KONIEC MECZU

0:1 Balazs Ladanyi - Daniel Kiss 13:11 (w przewadze)
1:1 Marcin Kolusz - Paweł Dronia - Krzysztof Zapała 32:13
1:2 Ladislav Sikorcin - Viktor Tokaji - Balazs Goz 50:13 (w przewadze)

4:51 - Mikołaj Łopuski - Polska - 2+10 min. - atak na głowę
11:37 - Maciej Urbanowicz - Polska - 2 min.
21:19 - techniczna - Węgry - 2 min.
22:13 - Balint Magosi - Węgry - 2 min.
22:13 - Adam Bagiński - Polska - 2 min.
23:03 - Adam Hegyi - Węgry - 2 min.
25:57 - Istvan Sofron - Węgry - 2 min.
49:39 - Maciej Urbanowicz - Polska - 2 min.
53:47 - Atilla Obran - Węgry - 2 min.
57:21 - Balint Magosi - Węgry - 2+2+10 min.
57:21 - Dariusz Gruszka - Polska 2+2+10 min.
57:56 - Balazs Ladanyi  - Węgry - 10 min.

Składy:

Polska: Odrobny - Dronia, Dutka; Malasiński, Zapała, Kolusz - Wajda, Gabryś; Gruszka, Witecki, Chmielewski - Noworyta, Bryk; L. Laszkiewicz, Słaboń, Bagiński - Urbanowicz, Pasiut, Łopuski oraz Rompkowski.

Węgry: Rajna - Goz, Kiss; Sikorcin, Bartalis, Benk - Szelig, Hegyi; B. Ladanyi, Hari, Sofron - Lada, Sziraanyi; J. Vas, Somogyi, Magosi - Tokaji, Orban; Szappanos, Galanisz, Hajos.

- 1 min. - Z boku uderzył Gruszka - ale zbyt lekko i odbija Rajna.
- 2 min. - Strzał Łopuskiego pewnie łapie Rajna.
- 3 min. - Sikorcin pod bramką, zablokowany w ostatniej chwili.
- 4 min. - Strzał Ladanyi odbija Odrobny.
- 5 min. - Łopuski otrzymał 2+10 min. za atak na głowę przeciwnika.
- 5 min. - Strzał Kissa ładnie broni Odrobny.
- 6 min. - Hari wjechał przed bramkę, ale zablokował go przed oddaniem strzału Mateusz Bryk.
- 7 min. - Strzał Droni odbija się od kasku Rajny, sędzie przerywa grę.
- 8 min. - Z daleka uderzył Sikorcin, ale pewnie łapie Odrobny.
- 10 min. - Malasiński do Zapały, ten uderza nad bramką.
- 11 min. - Janos Vas sam na sam, ale sędzia zagwizdał spalonego.
- 13 min. - Świetnie Odrobny leżąc broni strzał Bartalisa.
- 13 min. - GOL! 0-1! Odrobny broni strzał Kissa, ale dobitka Ladanyia ląduje w pustej bramce. Bramkarz za późno zorientował się gdzie jest krążek ...
- 16 min. - Leszek Laszkiewicz sam na sam, ale trafia prosto w parkany Rajna...
- 17 min. - Pasiut w dobrej okazji, ale pewnie broni Rajna.
- 19 min. - Sofron uderza obok bramki
- 20 min. - Węgrzy blisko drugiej bramki. Strzał z niebieskiej Szeliga odbija Odrobny, dobijał z bliska gdy nasz bramkarz leżał Bartalis ale także jemu nie udało się trafić do bramki.
Statystyki I tercji: strzał celne: 7-10, strzały niecelne: 4-8, wznowienia: 9-10

- 21 min. - Błąd obrony, Hari zamieszał po bramką, położył Odrobnego, ale wycofany przez niego krążek nikt nie przejął.
- 22 min. - Laszkiewicz z niebieskiej, lot krążka zmienił Słaboń, broni jednak Rajna.
- 23 min. - Dronia, ale strzał sygnalizowany i pewnie łapie Rajna.
- 24 min. - Strzał Dutki obok bramki.
- 24 min. - Ponownie Dutka mocno, ale równie niecelnie.
- 25 min.  - Bagiński pod bramkę, ale Słaboń nie zdążył przejąć krążka.
- 25 min. - Sofron najechał na bramkę Odrobnego, ale ten dobrze broni.
- 26 min. - Mocny ale sygnalizowany strzał Zapały, odbija Rajna.
- 27 min. - Z niebieskiej Bryk, lot krążka zmienił Słaboń, nad bramką.
- 27 min. - Strzał Słabonia, zablokowany.
- 28 min. - Mocny strzał Chmielewskiego odbija Rajna.
- 30 min. - Bagiński pod bramkę do Słabonia, ten po raz kolejny zablokowany przez obrońce.
- 30 min. - Sikorcin sam na sam, ale dwukrotnie świetnie broni Odrobny
- 31 min. - Odrobny dobrze broni uderzenie Magosiego.
- 32 min. - Rajna pewnie łapie strzał Chmielewskiego.
- 33 min. - GOL! 1-1! Dronia pociągnął z nadgarstka, zasłonięty Rajna przepuszcza gumę, której jeszcze lot zmienił Marcin Kolusz.
- 34 min. - Strzał Łopuskiego odbija się od obrońcy węgierskiego, i przetoczył się obok słupka bramki Rajny.
- 34 min. - Świetna interwencja Odrobnego, który łapaczką wyłapał strzał Sofrona.
- 35 min. - Chwila pogubienia w szeregach gospodarzy, dwukrotne zamieszanie pod bramką Odrobnego, ale z pomocą partnerów opanowali sytuacje.
- 36 min. - Świetna akcja jak po sznurku i z bliska strzał Słabonia odbija Rajna.
- 37 min. - Potężny strzał Noworyty - ostemplował słupek!
- 38 min. - Akcja za akcję. Najpierw nie trafia Pasiut z metra a za moment strzał Galanisza odbija Odrobny barkiem.
- 39 min. - Mocny strzał Dutki pewnie mrozi Rajna.
- 40 min. - Z bliska Laszkiewicz, odbija Rajna.
- Statystyki II tercji: strzały celne: 11-10, strzały niecelne: 8-8, wznowienia: 10-12

- 41 min. - Strzał z daleka Gruszki, odbija przed siebie Rajna.
- 42 min. - Magosi, ale strzał zablokowany.
- 43 min. - Urbanowicz obrócił się z krążkiem, ale krążek przechodzi wzdłuż bramki.
- 44 min. - Szappanos minął się w dobrej sytuacji z gumą.
- 45 min. - Strzał Chmielewskiego ale zbyt lekko i odbija Rajna. Z niebieskiej mocno Wajda, pewnie bramkarz węgierski.
- 47 min. - Strzały Gabrysia i Rompkowskiego obok bramki.
- 48 min. - Strzał Sikorcina odbija Odrobny.
- 50 min. - GOL! 1-2 Mocny strzał Sikorcina ląduje w bramce Odrobnego!
- 52 min. - Dwukrotnie Kolusz, ale zbyt lekko i radzi sobie Rajna.
- 52 min. - Czas dla Węgrów
- 53 min. - Strzał Dutki zablokowany.
- 55 min. - Strzał Zapały, ale nad bramką.
- 55 min. - Rompkowski z niebieskiej, ale zbyt lekko i pewnie łapie Rajna.
- 57 min. - Bójka Gruszki z Magosim. Górą Węgier.
- 58 min. - Janos Hari w sytuacji sam na sam, ale w ostatniej fazie akcji uciekła mu guma.
- 59:01 - Czas dla Polski
- 59 min. - Strzał Droni odbija Rajna. Za moment mocno Laszkiewicz, mrozi bramkarz Węgrów.
- 60 min. - Jeszcze Laszkiewicz, broni Rajna. Koniec Meczu

kuzwa PO w bramce,,,a lancucha mu trener nie zalaczyl......kuz lepiej zeby modemu dal sznse .
:( i nalepszy bramkarz turnieju.....
ech pamiętam jak laliśmy węgrów, a teraz? Przewyższają nas jazdą na lodzie i wogóle gra w przewagach to porażka na całego. Nie wiem jak komentatorzy w tv moga zachwycać sie grą naszych orłów. Ja nie widzę postepu tej reprezentacji, może coś zmieni jeśli obywatelstwo dostaną Chwedoruk, Sucharski i Kalemba ale wydaje mi się ze jedyną szansa na lepsze jutro jest opieka i ostre treningi dzisiejszych 20,18,16 latków tylko w nich nadzieja.
chłopak napisał prawdę a ty tyle - .Ludzie !!! no ok top tylko wy.... tylko Polacy więc co się dziwić !!!
ktos sie smialze tam pownina grac polska druzyna w MOL i pewnie by mogla sobie rywalizowac w mocniejsze lidze oni sa szybsi od naszych a odrobny ostatni sezon w sanoku :)
Wyminieć pół składu.Co Płachta nie widzi jak kto gra.Kurna młodzi grają lepiej.Nawet nie potrafią oszukać bramkarza tylko walą w pępek.
Odrobny zdecydowanie na PLUS!!! dobry mecz Przemka!!! ...no i nieudolność w napadzie na tyle sytuacji DRAMAT!!!
Szanse na Ukrainie na awans oceniam 60/40 dla Ukrainy%.Kiedyś Austria Francja Wlochy były na równo z nami potem przyszla kolej na Duńczyków Sloweńców Brytyjczyków obecnie widzę jak nacierają na nas Koreańczycy i Holendrzy Tak z nimi wcale nie będzie tak łatwo Chociaź przegrali z Niemcami ale po dobrej grze Liczmy jednak źe uda się rep.Polski awansuje o szczebel wyźej jak zrobiła to młodzieżówka!
bardzo dobry mecz, brawa dla Chłopaków. Odrobny rewelacyjny.
i znow to samo padaka brawo orly .
nic nie napisze o miszczu odrobny, ' poeiem kednp Zablotny
ferdek jesli masz tyle lat co mowisz to musisz byc uposledzony
Daleko mi do euforii po tym meczu, tym bardziej, że w druzynie Węgier aż 13 zawodników poniżej wieku 23 lat ( mozna powiedzieć młodzieżówka ).Dziwi mnie ta radość co nie których. Mamy przecietnych zawodników bez widoków na jakikolwiek sukces. Tyle w temacie.
No i niestety znowu to samo, staramy sie ale umiejętności już brakuje. Z peryspektywy turnieju uważam że Ukrainy nie przeskoczymy. Gramy dalej hokej b.wolny i szarpany. Napastnicy zawodzą na całej linii. Dronia zdecydowanie na plus i niestety Laszkiewicz słabiuteńsko. Żeby "Profesor" zmascił sam na sam - to nie do pomyslenia. A ponadto w tym meczu znowu niewiele pokazał. Przemek, ok, choć szkoda tez 1 bramki, nie za bardzo chyba wiedział w która stronę odbił krążek i zostawił 1/2 bramki odsłoniete. Powiedzmy bramka-przypadek. Ale wybaczcie, napastnicy na MINUS. Nie wybrał bym z całego meczu choć jednego wyrózniajacego sie "napadziora". Choc ambicji im nie zabrakło, to jednak umiejętności juz tak. Dalej nie potrafimy skutecznie grać w przewagach ale to bolączka juz od dawna i nawet Zacharkin nie bardzo wie co z tym zrobić.
Shocker! Slovenia to Sochi to jest postęp
Mial nosa Zacharkin z Odrobnym dzisiaj. Gdyby bronil Kosa mogloby byc ze 2 brami wiecej, z tego co pokazal ostatnio. Szkoda tej 1 bramki, gdzie nikt nie widzial hdzie jest krazek...Dobry mecz, ale powaznie zabraklo szybkosci i jak zwykle decydowaly detale, bo spokojnie moglismy wygrac. Active forchecking przynosi efekty, dobra 3 tercja ale brak bramek..denerwujacy jest brak dokladnosci podan i wykonczenia akcji w sumie brakowalo sprytu i pomyslu. Lechu mogl strzelic sam na sam gdyby nabral szybkosci.Musimy sie trzymac taktyki Zacharkina bo inaczej bedzie ciezko. Mam nadzieje, ze w meczach o stawke 'ktos' bedzie mial oko na slabszych graczy i sciagnie ich na lawe w trakcie meczu. Bryk dzisiaj kilka razy nie przypilnowal Wegrow z czego wywiazaly sie bardzo grozne sytuacje.
Z taką grą z Ukrainą będzie bardzo trudno wygrać. A i Holendrzy są coraz lepsi. Nie ma się co oszukiwać, brakuje nam umiejętności. Ambicja jest, ale to za mało. Następny problem to kluczowa pozycja bramkarza: Radziszewski i Odrobny tak sobie (choć P.O. jest dla mnie na chwilę obecną No 1). Kosowski dramat. Wystarczy popatrzeć na mecze PLH. W obronie rażą idiotyczne zagrania, tutaj prym wiedzie Dutka. W ataku nie mamy ani jednego wyróżniającego się na chwilę obecną zawodnika. Zawodnicy powyżej 26 lat lepiej grać już nie będą. Cała nadzieja w młodych (U16, U18 i U20) i w rosyjskich trenerach. Parafionow odwala kawał dobrej roboty. Zobaczymy co zwojuje z U18 za 2 miesiące w Tychach. Trzeba być dobrej myśli, bo gorzej (23. miejsce w rankingu IIHF) chyba już być nie może.
Pierwsze co to trzeba zająć się graniem, a nie imprezowaniem po nocach. Chociaż nie którym jak widać z naszych wychodzi to na dobre...
Tak jak pisałem, Odrobny miał sporo roboty i zadecydowały kary.
Naprawdę przyjemnie się patrzy jak rozgrywają przewagi, chociaż nie byli już tacy pewni swego jak z Koreą. Odrobny jakoś poważnie nie zawalił, chociaż przy 1 bramce miał dużo czasu żeby się pozbierać, ale i tak go objeżdżali jak chcieli, na szczęście za bardzo kombinowali i za nisko strzelali, powinien też dostać karę jak ściął przeciwnika kijem tak że aż go złamał. Węgrzy świetny przegląd pola gry i duży spokój w wyprowadzaniu krążka nawet pod presją, duża dokładność, dopiero w końcówce 3 tercji trochę się gubili. Strzały naszych napadziorów no comment, co z tego że gra jakoś wygląda, że są świetne okazje jak strzał jest nie do przepuszczenia, Pasiut, Laszkiewicz, Zapała, Urbanowicz... ehhh. A jeśli chodzi o obrońców, to czy tylko Dutka potrafi uderzyć groźnie na bramkę?!
Mogliśmy ten mecz wygrać, jednak naszym brakuje obycia i doświadczenia z takimi drużynami jak Węgry. Momentami to co podkreślał Zacharkin w wywiadzie po meczowym graliśmy dobrze. Było również momenty dobrej gry. Przed MŚ będzie dłuższe zgrupowanie, jeżeli nasi wyeliminują przestoje, poprawią skutecznośc- to myślę że będziemy mieli jakieś tam szanse na awans, może 40 %! Ukraina bez graczy z NHL i kilku z KHL jest jak najbardziej do ogrania.

A swoja drogą można się zastanowić dlaczego z Węgrami przegrywamy ostatnio notorycznie skoro ich U-18 i u-20 jest niżej w rankingach od naszych......ANO dlatego że ich najlepsi zawodnicy ogrywaja się z lepszymi zawodnikami w EBEL gdzie pełno jest pomijając dobrych Austriaków i Słoweńców tez Kanadyjczyków i innych świetnych graczy.
W reprzezentacji Węgier było kilunastu graczy poniżej 23 lat. Kilka sezonów temu stanowili o sile ich reprezentacji młodzieżowych i myśmy wóczas z nimi wygrywali ! Jaki stąd wniosek? Ano taki że oni w międzyczasie kontynuoawali kariery grając w EBEL a nasi ślizgają sie w naszej PLH!
Wnioski nasyuwaja się same................
Mecz niestety zawalił nam Urbanowicz. To po jego dwóch głupich karach padały bramki dla Węgrów
w 100% sie z Toba zgadzam! za te bezmozgowe faule powinien odpoczac od reprezentacji. . . podobnie jak bryk,noo i ta ofiara losu zwana gabrysiem - Boze widzisz i nie grzmisz! ten gosc to jakas farsa,jest niesamowicie slaby. . .
yankesgks - sam jesteś jedną wielką ofiara losu na tym portalu, ubierz łyżwy i pokaż co potrafisz, bo zachowujesz sie jakbys z własnej kieszeni płacił im za gre. Jestes smieszny. Urban jeden słabszy turniej i do wyrzucenia ? A ile wcześniej zrobil dla reprezentacji ? Nie pamietasz ? Jeden z najlepszych napastników w Polsce. Bryk też dobry turniej, zero błędów, blokował strzały, dobra gra ciałem. Ale jak zawsze wszyscy potraficie tylko krytykować. Błazny tępe
Moim zdaniem gra wyglądała bardzo bardzo słabo momentami zero pomysłu co do droni ktoś go tam wychwalał ale nie wiem za co zapała nic ogólnie atak słabo malaś pomyłka o a borysek coś tam ugrał choc troche przypadku przy pierwszej bramce.
bardzo, bardzo to ty masz **srane w głowie!
natomiast co sie tyczy samej gry to chlopaki zagraly bardzo dobry hokej - wygladalo to o niebo lepiej niz w tych poprzednich spotkaniach:) noo,tylko ta skutecznosc - w szczegolnosci slabego. . .
a wynik meczu Korea-Rumunia gdzieś znajdę na tym portalu?
a Polska - Korea widzisz gdzieś? wyniki Korei są oplątane tajemnicą
O co Wam chodzi,przecież słupek uratował Węgrów od remisu.Pozatym do składu na mistrzostwa wróci Mateusz Danieluk i pewnie Jarosław Rzeszutko.Cieszyc nas też powinna postawa młodych zawodników w tym Witeckiego i Aarona Chmielewskiego,oni będą za kilka lat stanowić o sile reprezentacji Polski.Np. Dronia jest młody,a gra już jak wytrawny weteran reprezentacyjny.Jak tylko wejdziemy do zaplecza elity to bedziemy mieli co roczne ogrywanie się z wysokiej klasy reprezentacjami.Pozatym Hokej się wyrównuje poziomem i chyba dobrze,bo już nie 6 reprezentacji przewodzi,ale w elicie wszystko moze sie zdażyć.Nadal nie moge odżałować Kostucha i jego kuzyna,już by grali dla reprezentacji.Nie można tracić takiego gracza jak Kostuch dla reprezentacji.do Tego Wolski i mamy świetny skład i długą i dobrą ławke rezerwowych.jeszcze mamy młodych w odwodzie Jak Kapica i innych.długosiężna i wnikliwa analiza selekcyjna.Jest wielu graczy poza granicami.w Szwecji poznałem 25letniego hokeiste trenera urodzonego w Szwecji,a jego rodzice są Polakami.był kiedyś na testach w Gdańsku,ale był wtedy za młody i rozłąka mu nie odpowiadała.tymczasowo nie gra w hokeja,ale szybko mugłby wrócic do formy.Do Polski by nawet sie skusił przyjechać by grać w PLH,myśle że by się odnalazł w naszej lidze i wniósł swoją zadziorną osobowość do gry i byłby dobrym graczem.Trzeba szukać zawodników z Polskimi korzeniami i jak najwiecej do PLH ściągać,gdyż oni wywodząc sie z innych krajów mogą wnośić inne spojrzenie na hokej inna taktyke i świerzość do gry.CZym wiecej zawodników w lidze tym wyższy poziom.