Wyświetleń: 34511

Relacja tekstowa "Na Żywo": Polska - Rumunia 10:0

2013-02-08 19:21:24

Zapraszamy na relacje tekstową "Na Żywo" z drugiego występu reprezentacji Polski w ramach turnieju Euro Ice Hockey Challenge rozgrywanego w Tychach. Początek meczu z Rumunią o godzinie 19:30.

Polska - Rumunia 10:0 (2:0, 3:0, 5:0) koniec meczu

1:0 - Słaboń - Bagiński(4:55)
2:0 - Rompkowski - Kotlorz (14:25)
3:0 - Słaboń - Bagiński - Laszkiewicz (27:04)
4:0 - Chmielewski - Witecki (33:20)
5:0 - Noworyta - Słaboń - Laszkiewicz (39:19) 5/4
6:0 - Dronia - Chmielewski - Gruszka (43:03)
7:0 - Bagiński - Laszkiewicz (53:45)
8:0 - Witecki - Gruszka - Chmielewski (54:54)
9:0 - Zapała - Malasiński - Kolusz (55:37)
10:0 - Bagiński - Laszkiewicz - Słaboń (59:52)

Składy:

Polska: Radziszewski - Dronia, Dutka; Malasiński, Zapała, Kolusz - Bryk, Noworyta; L. Laszkiewicz, Słaboń, Bagiński - Kotlorz, Rompkowski; Urbanowicz, Pasiut, Łopuski - Wajda, Gabryś; Gruszka, Witecki, Chmielewski.

Rumunia: Ruczuj- Nagy, Finta; Molnar, Petres, Biro - Peter, Lusneac; Antal, Szocs, Zsok - Papp,  Florea; Balint, Imecs, Molnar - Kosa;  Tranca, Gliga, Becze
Trener: Tom Skinner

1 min. - Zaczynamy spotkanie. Polacy szybko łapią wykluczenie, na ławkę kar udaje się Kolusz.
3 min. - Rumunii nie potrafili zagrozić bramce Radziszewskiego. Gramy w komplecie
5 min. - GOOOL! 1:0! Bagiński zza bramki do Słabonia, a ten dopełnił formalności.
7 min. - Teraz Polacy zgrają w przewadze. Szocs siedzi już w boksie.
8 min. - Biało-czerwoni mają problemy z założeniem zamka.
9 min. - Rumunii już w komplecie.
11 min. - Rompkowski brzydko potraktował jednego z rywali i zarobił dwie minuty.
12 min. - Jednak nasi rywale maja olbrzymi problem z wjechaniem do tercji. Skutecznie się bronimy.
13 min. - Ależ błąd przy zmianie. Szombar Molnar będąc przed Radziszewskim fatalnie przestrzelił.
14 min. - Szczęście uśmiechnęło się do "Radzika", strzał Nagy'ego z niebieskiej zatrzymał się na słupku!
15 min. - GOOOL! 2:0! Rompkowski podwyższa prowadzenie. Pokonał Ruczuja strzałem ze środka tercji.
17 min. - Nie klei się gra biało-czerwonych. Co prawda łatwo wjeżdżają do tercji rywali, ale pod bramką są bardzo nieporadni. Podejmują błędne decyzje i oddają za mało strzałów.
19 min - Łopuski wypuścił w bój Urbanowicza, a ten został spychany przez jednego z obrońców. Nie zdołał oddać celnego strzału.

Przerwa

21 min. - Zaczynamy II tercję, Polacy w przewadze, groźnie uderza Adam Bagiński... kara dla Bryka
23 min. - Polacy w pełnym zestawieniu
24 min. - Indywidualna akcja Molnara, przegrywa pojedynek oko w oko z Radziszewskim... po chwili ponownie Molnar
24 min. - Szybka akcja Polaków i Laszkiewicz trafia w słupek.
25 min. - Urbanowicz ładnie zabrał się z krążkiem i z dobrej pozycji nie trafia w światło bramki Ruczuja
25 min. - Szarża Daniela Trancy... Wajda dobrze go blokuje
28 min. - GOOOL! 3:0! Leszek Laszkiewicz kapitalnym podaniem uruchamia na skrzydle Bagińskiego, ten oddaje do środka gdzie Damian Słaboń tylko dostawia łopatkę kija i podwyższa wynik na 3:0!
29 min. - Wajda w słupek.
30 min. - Dronia z niebieskiej prosto w Ruczaja
33 min. - Uderzenie Pasiuta broni Ruczaj
34 min. - Ruczaj kapitalnie odbijaczką broni mocny strzał Droni.
34 min. - GOOOL! 4:0! Aron Chmielewski z najbliższej odległości pokonuje rumuńskiego bramkarza!
35 min. - 2 minutowa kara techniczna dla Rumunii za nadmierną ilość graczy na lodzie.
37 min. - Szarża Malasińskiego... bez powodzenia.
38 min. - Kara dla Rumunów za natarcie... może wreszcie wykorzystamy grę w przewadze?
39 min. - Z niebieskiej uderza Noworyta, Ruczuj odbija
40 min. - GOOOL! 5:0!  Po raz pierwszy w dzisiejszym meczu wykorzystujemy okres gry w przewadze... Noworyta jak profesor wyczekał Ruczuja i wpakował gumę do rumuńskiej bramki!
40 min. - Łopuski odesłany na ławkę kar za natarcie.

Przerwa

41 min. - Rozpoczynamy III tercję
42 min. - Kontra Polaków... Bagiński zwodem mija obrońcę i trafia w słupek.
44 min. - GOOOL! 6:0! Chmielewski oddaje do Pawła Droni, silnie uderzony krążek przez naszego obrońcę ociera się po drodze o rumuńskiego obrońcę i wpada do bramki, obok całkowicie zdezorientowanego Ruczuja!
47 min. - Ruczuj broni strzał Laszkiewicza.
48 min. - Pasiut z dobrej pozycji prosto w rumuńskiego bramkarza.
48 min. - Dobra okazja Balinta... kara dla polskiego zawodnika za uderzanie.
49 min. - Bójka Wajdy z Antalem za bramką Radziszewskiego.... do bójki włączają się kolejni zawodnicy.... trwa analiza video
51 min. - Zmiana bramkarza w rumuńskiej ekipie... do bramki wchodzi Adrian Catrinoi.
54 min. - GOOOL! 7:0! Laszkiewicz do Bagińskiego, a ten zakręcił pirueta i pokonuje zmiennika Ruczuja!
55 min. - GOOOL! 8:0! Witecki z bliska!
56 min. - GOOOL! 9:0! Kopia akcji sprzed minuty i Zapała zdobywa dziewiątą bramkę dla Polski! Dobre podanie Malasińskiego
56 min. Do rumuńskiej bramki powraca Ruczaj.
60 min. - GOOOL! 10:0! Na lód z boksu kar powraca rumuński zawodnik, a za moment Adam Bagiński ustala wynik spotkania!