Wyświetleń: 5861

I Liga: Dwa zwycięstwa Zagłębia z Krynicą

2018-02-11 20:21:06

Dwa zwycięstwa na własnym lodowisku odnotowali hokeiści Zagłębia Sosnowiec, którzy w półfinałach play-off pierwszej ligi rywalizują z Academy 1928 KTH.

W weekendowych pojedynkach w Sosnowcu emocji nie brakowało. W sobotę podopieczni Marcina Kozłowskiego dopiero na sekundę przed końcowa syreną zdołali doprowadzić do wyrównania, by w dogrywce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niedzielny pojedynek był równie emocjonujący, a sosnowiczanie wygraną przypieczętowali strzałem do pustej bramki na osiemnaście sekund przed końcem regulaminowego czasu gry.

W sobotnim pojedynku sosnowiczanie przekonali się o tym, że dwubramkowe prowadzenie w play-off nie znaczy zbyt wiele. Mimo dwukrotnego prowadzenia goście odrabiali przewagę, a na dwie minuty przed końcem spotkania wyszli na prowadzenie. Kryniczanie pewnie punktowali rywala wykorzystując każdy ich błąd. Kluczową akcją sobotniego meczu było rozegranie krążka w ostatniej minucie, które zapewniło Zagłębiu dogrywkę.

Grając z przewaga jednego zawodnika oraz bez Michała Czernika w bramce gola w ostatniej sekundzie zdobył Nikołaj Stolarienko, który wykorzystał zamieszanie przed bramką i posłał krążek obok interweniującego Mikity Kitajou. W doliczonym czasie gry trafienie na wagę zwycięstwa w 62 minucie zanotował Łukasz Rutkowski, który potężnym uderzeniem pod poprzeczkę zapewnił Zagłębiu Sosnowiec zwycięstwo. Warto wspomnieć, że od 25 minuty meczu sosnowiczanie grali bez swojego kapitana – Jakuba Jaskólskiego -  bowiem otrzymał on karę meczu za atak kolanem.

W niedzielnym spotkaniu Zagłębie już w drugiej minucie otworzyło wynik pojedynku, gdy zamieszanie pod bramką rywala wykorzystał Nikołaj Stolarienko. Idąc za ciosem chwile później prowadzenie miejscowych podwyższył Dmytro Demjaniuk, który na raty z bliska pokonał Mikite Kitajou.

Goście skutecznie odpowiedzieli w 13 minucie, a szybkim strzałem w okienko popisał się Jan Jindra. Wynik tercji ustalił Łukasz  Rutkowski, który będąc tyłem do bramki sprytnym strzałem skierował go pod poprzeczkę.

Podopieczni Tomasza Cieślickiego na początku trzeciej tercji zdobyli kontaktowego gola, gdy grę z przewagą jednego zawodnika wykorzystał Aleksandr Alimow. Wynik spotkania strzałem do pustej bramki na osiemnaście sekund przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Rutkowski.

W rywalizacji do czterech zwycięstw Zagłębie prowadzi 2:0. Kolejne dwa spotkania w najbliższy weekend w Krynicy.

Sobota, 10.02.2018, godz. 18:00
HK Zagłębie Sosnowiec - Academy 1928 KTH Krynica-Zdrój 6:5 po dogrywce (2:0, 0:2, 3:3 - 1:0)
1:0 Jakub Jaskólski - Tobiasz Bernat, Nikołaj Stolarienko (06:36)
2:0 Nikołaj Stolarienko - Łukasz Rutkowski (16:04)
2:1 Tomasz Cieślicki (35:49)
2:2 Aleksandr Alimow - Dawid Kruczek (36:57)
3:2 Pawło Taran - Nikołaj Stolarienko, Andrzej Stojek (41:05)
4:2 Dmytro Demjaniuk - Michał Bernacki, Pawło Taran (42:23)
4:3 Grzegorz Leśniak - Marek Bryła, Krzysztof Dudkiewicz (53:03)
4:4 Walerij Polinin - Piotr Pach (57:23, 5/4)
4:5 Grzegorz Myjak - Marek Novák (57:58, 5/4)
5:5 Nikołaj Stolarienko - Michał Bernacki (59:59, 4/3)