Wyświetleń: 15050

Naprzód Janów awansował do PHL! (WIDEO)

2017-03-12 22:08:19

Naprzód Janów wykorzystał atut własnego lodowiska i po raz trzeci pokonał drużynę Zagłębia Sosnowiec. Zwycięzcę niedzielnego pojedynku wyłonić musiała dwudziestominutowa dogrywka, a gola na wagę awansu zdobył Łukasz Elżbieciak.

Spotkanie z „wysokiego C” rozpoczęła drużyna Zagłębia Sosnowiec czego efektem było trafienie Marcina Kozłowskiego w drugiej minucie. Napastnik Zagłębia z najbliższej odległości skierował krążek nad interweniującym Szymonem Niemczykiem. Gospodarze do wyrównania doprowadzili w 16 minucie meczu, gdy Kamil Charousek wykorzystał grę z przewagą jednego zawodnika i pewnie wpakował krążek do siatki. W kolejnych minutach Naprzód przeważał na lodzie.

Na początku drugiej tercji powinno być już 3:1 jednak Adam Vrba pięknymi paradami dwukrotnie zablokował Michała Gryca. Ku uciesze miejscowych kibiców Gryc w 35 minucie zdołał pokonać czeskiego bramkarza i szybką dobitką wykończył akcję Adriana Parzyszka. Goście do wyrównania doprowadzili dopiero na 12 minut przed końcem meczu, gdy krążek po strzale Siarhieja Mikulczyka wturlał się tuż przy słupku bramki Niemczyka. Zagłębie próbowało iść za ciosem jednak próby Marcina Jarosa i  Tobiasza Bernata nie wpłynęły na zmianę rezultatu. Dużo więcej szczęścia w 52 minucie miał Marek Pohl, po którego strzale krążek wślizgnął się do bramki pod interweniującym bramkarzem gości. Trafienie zostało uznane po analizie wideo. Po stracie bramki sosnowiczanie starali się przeprowadzać szybkie akcje i jedna z nich przyniosła wyrównanie. Do remisu doprowadził Adam Jaskólski, który szybkim strzałem z nadgarstka pewnie pokonał Niemczyka. Przyjezdni mogli rozstrzygnąć spotkanie w regulaminowym czasie gry, lecz w ostatniej minucie Artur Ślusarczyk nie zdołał podnieść krążka nad leżącym Niemczykiem, a chwilę później bramkarz Naprzodu powstrzymał najazd Bernata.

Decydująca o losach spotkania była akcja z 66 minuty, gdy grając w liczebnej przewadze Łukasz Elżbieciak pokonał sosnowieckiego bramkarza. Tym samym Naprzód zasłużenie awansował do ekstraligi.

Pozostaje zadać sobie tylko pytanie czy zagra w niej w przyszłym sezonie? Mamy nadzieję, że tak i  klub nie będzie miał problemu z przyznaniem licencji.

- Cieszymy się z wygranej na własnym lodowisku dla naszych kibiców, bo to Zagłębie było faworytem. Adrian Parzyszek jako trener dobrze poustawiał drużynę i dobra postawa Szymona Niemczyka w bramce pozwoliła nam się cieszyć z awansu - powiedział tuż po awansie strzelec decydującego gola w dogrywce, Łukasz Elżbieciak.

Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec 5:4 po dogrywce (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
0:1 Marcin Kozłowski - Siarhiej Mikulczyk (01:26)
1:1 Kamil Charousek - David Cvrk - Łukasz Elżbieciak (16:10, 5/4)
2:1 Michał Gryc - Adrian Parzyszek - Kamil Charousek (35:03)
2:2 Siarhiej Mikulczyk - Adam Jaskólski - Łukasz Rutkowski (48:00)
3:2 Marek Pohl - Łukasz Elżbieciak - Michał Gryc (51:24)
3:3 Adam Jaskólski - Łukasz Rutkowski - Siarhiej Mikulczyk (54:40)
4:3 Łukasz Elżbieciak - Michał Stokłosa (66:01, 5/4)

Sędziowali: Sebastian Kryś, Michał Baca - Dariusz Pobożniak, Patryk Puławski.
Minuty karne: 8 - 16
Strzały: 39 - 41
Widzów: 1100

Naprzód: Niemczyk (M. Elżbieciak - n/g) - Kosakowski, Kurz; Gryc, Parzyszek, Piper - Charousek, Cvrk; Stokłosa, Pohl, Ł. Elżbieciak - Musioł, Sarna; Adamus, Stachura, Rajski - Żywiołek, Uherek; Kapłon, Michalski.

Zagłębie: Vrba (Białek - n/g) - Kowalówka, Lacheta; A. Jaskólski, Rutkowski, Jaros - Kulik, Vrana; M. Kozłowski, Stojek, Bernat - Kafel, Gniewek; Pędraś, Klak, Mikulczyk - Wądra, Janus - Ślusarczyk, Bernacki, Goździewicz.

Brawo dla Janowa i wielkie brawa dla Ślusarczyka - pokazał klase - reszta niech sie uczy szczególnie moczymorda :)
WRACAMY PO SWOJE JANOWIE WRACAMY PO SWOJE!!

NAPRZÓD JANÓW!!NAPRZÓD!!
DZIĘKUJEMY!!
Brawo, brawo, brawo. Od razu trzeba pisać do UM z filmikiem z fety. Trzeba kuć żelazo póki gorące. Wyrównany mecz, mogło być różnie, ale na szczęście wygrał Naprzód :-)
Obie drużyny Zagłębie i Naprzód powinny grać od początku sezonu w PHL na rzecz Torunia i Tauronu Katowice które to drużyny kupiły miejsce w PHL. Jak widać działacze tych klubów nie uznają gry fair-play.Zagłębie pogrzebało szansę awansu już trochę wcześniej,nie wygrywając drugiego spotkania w Sosnowcu chociaż prowadziło do 32 min. 3:1.Obie drużyny sportowo i finansowo są na takim samym poziomie,ale więcej szczęścia miał Janów któremu w końcówce ostatniego meczu Pan Kryś też trochę pomógł dokładając małą ,,cegóweczkę'' do zwycięstwa.Myślę że Darek Kisiel prezes Zagłębia nie zrezygnuje i dalej pociągnie ten wózek hokejowy z napisem Zagłębie.Tym bardziej,że w przyszłym roku sekcja hokejowa będzie obchodziła jubileusz 85 lecia powstania.Mam też nadzieję,że hokej w Sosnowcu nie umrze i w kolejnym sezonie nastąpi upragniony awans,a w przyszłości spełni się marzenie wielu kibiców i Zagłębie zdobędzie wymarzony medal.
Gratulacje od oświęcimianina. Wracacie na właściwe tory!
Jeszcze licencję musicie dostać :D a tak serio to czekam na derby, jakieś pstryczki muszą być, normalne, ale takie mecze każdy chce oglądać, zresztą z Zagłębiem byłyby podobnie ciekawe
Zgadza się . O tym czy dostaniemy licencje zadecyduja ,,przyjaciele,, twojego klubu . Zawodnicy Naprzodu wczoraj doprowadzili do tego nie będą spali spokojnie .
Taki żart z ust ( spod palców) kibica Gieksy świadczy o całkowitym braku honoru i jest co najmniej nie na miejscu
gratki z Gdanska
Gratki Janów. Mam nadzieje że Was nie okradną z tego awansu i będziecie grali w PHL. Jak już będziecie grali to osobiście będe Wam życzył upierd.... gieksy co to za pomocą układów (bo wkońcu na spółkę z Nestą zajeli Nam miejsca w phl) w jakimś stopniu przyczyniła się pewnie do pierwszoligowego bytu Naprzodu i Zagłębia.
Co do rywalizacji to wygrać ten finał mogli i jedni i drudzy bo względem prezentowanego poziomu specjalnie różnic nie widać. Myślę że brzemienny w skutkach dla Nas okazał się mecz nr. 2 gdzie w zasadzie po 30 minutach Zagłębie zakończyło walkę na lodzie i oddało wynik tego meczu. Nie umniejszając jednak zagraliście dobre cztery mecze i macie awans, szczerze gratuluję. Dzięki Zagłębie za walkę do końca mimo tego niefortunnego jednego meczu. Myślę że pan Darek pociągnie naszą grę i jeszcze wrócimy, to nie ostatnie słowo!
Wszystkie mecze były wyrównane i na poziomie godnym PHL, gdzie i my i Wy powinniśmy grać, moim zdanie kluczowe były trafine transfery u nas ( Charousek, Cvrk i Adamus ) i nie trafiony u Was szczególnie Vrba bo nie był najmocniejszym puktem drużyny, no i szczęście też nam kilka razy sprzyjało, tak czy siak dzięki za dobre widowiska i szybiego awansu.
Dlaczego nigdzie nie widziałem komentarzy, że Orlik kupując dziką kartę zajął miejsce Krynicy i dlatego nie dostali licencji na sezon 14/15? Podpowiem: bo jest to tak samo bezzasadne jak tutaj. Na takiej samej podstawie jak GKS i Toruń w ekstralidze grają Orlik i Podhale, a jakoś o nich nic się nie mówi jakoby mieli mieć układy
Nie widzisz, bo Krynica nawet nie chciała startować w PLH po przygodzie z Wołodią. Zagłębie i Naprzód owszem. Sportowo też się należało bo nie spadliśmy. Jak byś się czuł jako kibic Gieksy gdyby po tym sezonie Twój klub nie dostał licencji, a dostał reaktywowany Sanok. Proces licencyjny w PZHL jest tak nie jasny, związek dobiera sobie kluby według widzi mi się i tego ile im pasuje, żeby w lidze grało. Pasowało im 10 + szkoła to do tego dążyli i kogoś trzeba było odstrzelić.
Krynica chciała grać w PHL wtedy, pamiętam to dobrze bo to był ten sam okres kiedy HC dostał licencję a nie powinien zawsze było o nas razem pisane, nie dostali licencji i przystapili do 1 ligi tak jak teraz Naprzód i Zagłębie, a o problemach finansowych tych dwóch klubów było wiadomo od dawna tak samo jak w KTH i specjalnie mnie taka decyzja pzhl nie zdziwiła. Gdybyśmy nie dostali licencji to na pierwszym miejscu winiłbym zarząd GKSu, a Sanok jeśli wykupi dziką kartę to nie widzę nic złego skoro mają takie prawo, myślę że raczej się nie pomylę jeśli stwierdzę, że te 100tys. za dziką kartę zwraca się być może nawet z nadwyżką z tego, jakie korzyści są z grania w ekstralidze a nie w 1 lidze - frekwencja, łatwiej pozyskać sponsora itd. Dla zarządzających klubami sport to biznes i ciężko się im dziwić podejmując taką decyzje, to wszystko są przeliczenia co się bardziej opłaca finansowo.
Tak samo było larum jak Podhale wyrolowało pzhl płacąc tylko jedną ratę dzikiej karty tak jak i jak Orlik sobie kupił miejsce w lidze, przejżyj sobie artykuły archiwalne
Jeszcze doba od zakończenia rozgrywek nie upłynęła a tu zamiast radości i gratulacji dyskusja o licencjach na przyszły sezon. Brawo Janowianie. Addie Ty się o naszą licencję nie martw proszę. Pomartw się lepiej Waszymi drużynami młodzieżowymi.
a co sie dziwisz? Sorry, taki mamy narod....niejasne przepisy, z choooya interpretacje, zielone stoliki, dzikie kur...karty!! to my polacy, to my polacy ;]
Widzów było dużo więcej niż 1000!!! 1000 to było sprzedanych biletów!!!!!!
Ta liczba i tak jest zaniżona bo w oficjalnym protokole pisze 1100. A ludzi było więcej na pewno niż 1100.
JESZCZE RAZ BRAWO DRUŻYNA!!JEDNOŚĆ!!WALECZNOŚĆ!!DUMA!!
Brawo Janów! Choć zrobiłbym miejsca w elicie dla Sosnwca kosztem SMsa który dostaje ciągle lanie. Nie wierzę, że ich pobyt w PHL ma sens, ciągłe dostawanie w * może co najwyżej zniechęcić do walki. Pierwsza liga to dobre miejsce dla SMsa, np. z dwoma grupami wiekowymi.