Wyświetleń: 9791

Stoczniowiec 2014 Gdańsk awansował do PHL!

2015-11-15 20:23:12

W niedzielnym spotkaniu play-off I ligi Stoczniowiec 2014 na własnym lodowisku pokonał UKH Dębicę 5:1 i zakończył rywalizację wynikiem 4-0. W Hali Olivia awans do PHL świętowało ponad 4 tysiące kibiców!

Czwarty mecz play-off I ligi był powrotem rywalizacji o awans do ekstraklasy na lodowisko w gdańskiej hali Olivia. Po trzech zwycięstwach drużyny MH Automatyki Stoczniowca 2014, włodarze klubu rozpoczęli akcję zatytułowaną "wejdź z nami do hokejowej ekstraklasy" mającą zachęcić kibiców do jak najliczniejszej frekwencji na trybunach. Akcję można uznać za udaną, bo na trybunach pojawiło się około 4000 widzów.

Pierwsza tercja, mimo iż bezbramkowa, rozgrywana była pod dyktando gospodarzy, którzy oddali aż 17 strzałów na bramkę Kamila Fecia. Co nie udało się w pierwszej tercji, zisciło się tuż po rozpoczęciu drugiej - wynik spotkania otworzył Wojciech Wrycza. Gospodarze niedługo cieszyli się z prowadzenia, bo już po niecałej minucie wyrównał Łukasz Kisiel po podaniu Sebastiana Bacy. Pięć minut później Stoczniowiec znów wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca - na listę strzelców wpisał się Sochacki. Mimo wzmożonej od tego momentu aktywności pod bramką Tomasza Witkowskiego, to zawodnicy Stoczniowca zdobywali kolejne bramki. W trzeciej tercji rzut karny na bramkę zamienił Wrycza, a później padły kolejne gole autorstwa Lehmanna i kapitana drużyny - Jakuba Stasiewicza. Stoczniowiec zakończył rywalizację wynikiem 4-0 i stosunkiem bramek 16:6.

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk - UKH Dębica 5:1 (0:0,2:1,3:1)
1:0 Wrycza - Zaleski - Kulczyk (21:30)
1:1 Kisiel - Baca (22:24)
2:1 Sochacki - Szczerbakow - Wachowski
3:1 Wrycza - rzut karny (45:45)
4:1 Lehmann - Michałkiewicz (52:43)
5:1 Stasiewicz - Kabat - Kulczyk (58:32)

Sędziowali: Kobielusz - Szutta - Lipiński