Wyświetleń: 5033

Lepsi o jedną bramkę

2015-10-25 00:40:39

W trzecim meczu finału I ligi hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 Gdańsk pokonali na wyjeździe UKH Dębicę 4:3 i z kompletem zwycięstw są o krok od awansu do PHL.

Gdańszczanie przystąpili do meczu osłabieni brakiem Filipa Pesty oraz Marcina Kabata, którzy nie byli w stanie pogodzić gry z obowiązkami zawodowymi. Z kolei gospodarzy wzmocnił dobrze znany kibicom z Gdańska Łukasz Zachariasz. To właśnie były gracz m.in Stoczniowca Gdańsk w 9. minucie dał prowadzenie gospodarzom.

Chwilę później było już 2:0, a drugą bramkę dla Dębicy zdobył grający trener Arkadiusz Burnat. Nieco ponad dwie minuty później kontaktowe trafienie zaliczył Jakub Stasiewicz, który wykorzystał grę w podwójnej przewadze.

W drugiej tercji gra się zaostrzyła, czego efektem była spora liczba wykluczeń w tym kara 10 minut za niesportowe zachowanie dla Borisa Pugaczowa. W 27. minucie goście doprowadzili do remisu za sprawą Krzysztofa Wróblewskiego.

W 43. minucie gdańszczanie wyszli na prowadzenie, a drugie trafienie w meczu zdobył Stasiewicz. Stracona bramka nie załamała gospodarzy, którzy wykorzystując okres gry w przewadze doprowadzili do remisu, a strzelcem gola był Paweł Wądra. Na niespełna 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Sebastian Wachowski. Było to w momencie gdy obie ekipy grały bez jednego zawodnika.

Kolejny mecz rozegrany zostanie 15 listopada w gdańskiej hali Olivia. Jeśli Stoczniowiec zwycięży to w przyszłym sezonie zagra w PHL.

UKH Dębica - Stoczniowiec Gdańsk 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
1:0 Łukasz Zachariasz - Sebastian Baca, Łukasz Kisiel (08:41),
2:0 Arkadiusz Burnat - Maciej Gągol (12:18, 5/4),
2:1 Jakub Stasiewicz - Michał Ruszkowski (14:32, 5/3),
2:2 Krzysztof Wróblewski - Jakub Serwiński, Jakub Stasiewicz (27:43),
2:3 Jakub Stasiewicz - Krzysztof Wróblewski (34:32),
3:3 Paweł Wądra - Sebastian Baca (42:27, 5/4),
3:4 Sebastian Wachowski - Jakub Serwiński (50:02, 4/4).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek (główny) - Jarosław Kosidło, Piotr Zamożniak (liniowi)
Minuty karne: 40 ( w tym 2 minuty kary technicznej) - 22.