Wyświetleń: 4948

I liga: Trzy punkty dla Polonii

2012-11-03 23:54:38

Wzmocniona sześcioma zawodnikami HC GKS-u Katowice Polonia odniosła zasłużone zwycięstwo nad Orlikiem Opole. Gospodarze rozstrzygnęli spotkanie w 3. tercji aplikując opolanom trzy bramki.

Jeszcze wczoraj Mateusz Bepierszcz, Filip Komorski oraz Kamil Kalinowski grali w Tychach w wewnętrznym meczu kadry przygotowującej się do turnieju eliminacji olimpijskich. Dzisiaj natomiast hokeiści ci zaprezentowali się na lodowisku w Bytomiu, gdzie pomogli miejscowej Polonii w odniesieniu zwycięstwa nad Orlikiem Opole.

Wyrównana pierwsza tercja zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy. Jedyne trafienie zaliczył w 15. minucie Bartłomiej Gawlina, który wykorzystał zamieszanie powstałe pod bramką Piotra Jakubowskiego. Na drugie trafienie w meczu kibice zgromadzeni na trybunach musieli czekać do 28. minuty. Michał Kalinowski wjechał do tercji obronnej Orlika, następnie wyłożył krążek jadącemu za nim Bartłomiejowi Bychawskiemu, a ten uderzeniem spod niebieskiej zaskoczył golkipera rywali. Goście odpowiedzieli jednak pięć minut później kontrą 2 na 1. Rafał Bernacki obsłużył podaniem Tomasza Sznotalę, który ulokował krążek w siatce. Chwilę później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Mateusz Bepierszcz. W 36. minucie sztuka ta nie udała się także Danielowi Kukulskiemu i kibice miejscowych musieli zadowolić się jednobramkowym prowadzeniem po dwóch tercjach. Ostatnia odsłona zdecydowanie należała już jednak do bytomian. Potwierdza to bilans strzałów 17-5 oraz 3 zdobyte bramki. Jako pierwszy na listę strzelców w tej tercji wpisał się Gawlina notując swoje drugie trafienie w tym meczu. Napastnik Polonii dobił do odsłoniętej bramki uderzenie Bepierszcza. Chwilę później dwie szybkie kary złapali zawodnicy Orlika, jednak podopiecznym Andrzeja Secemskiego nie udało się wykorzystać ponad 100 sekund gry w podwójnej przewadze. Niewiele potem Jakubowski skapitulował jednak po raz kolejny. W 51. minucie Bepierszcz zdołał wepchnąć gumę w krótki róg opolskiej bramki. Końcowy wynik ustalił Michał Kalinowski, który na cztery i pół minuty przed końcem spotkania ładnym strzałem przypieczętował zwycięstwo miejscowych.

Polonia Bytom - Orlik Opole 5-1 (1-0, 1-1, 3-0)

1-0 Gawlina - Komorski (14:02)
2-0 Bychawski - M. Kalinowski (27:27)
2-1 T. Sznotala - Bernacki (32:03)
3-1 Gawlina - Bepierszcz - Stępień (44:20)
4-1 Bepierszcz - Gawlina (50:21)
5-1 M. Kalinowski - Bychawski (55:35)

Polonia: Szydłowski (od 55:35 Szopa) - Owczarek, Banaszczak, Puzio, Kukulski, Kłaczyński - Urban, Stępień, Gawlina, Komorski, Bepierszcz - Bychawski, M. Kogut, Szymański, K. Kalinowski, M. Kalinowski - (Cichoń - nie grał).
Orlik: Jakubowski (Nobis - nie grał) - Pawlak, Resiak, P. Kogut, Wilusz, Bernacki - Talaga, M. Stopiński, T. Sznotala, Korzeniowski, Wacławczyk - K. Zwierz, Błaszków, R. Nalewajka, Błażejczyk, Ł. Nalewajka - (Cwykiel, Obrał, M. Zwierz, Szczurek - nie grali).

Sędziowali: Heltman - Radzik, Wierucki.
Kary: 10 - 16 min.
Strzały: 38 - 23

Czy ktoś mi wyjaśni na jakiej zasadzie zawodnicy HC GKS-u Katowice grali w tym meczu?
powiem ci na zasadzie umowy farmerskiej Orlik ma taka podpisana z Jastrzębiem i w Orliku graja zawodnicy ktotzy nie lapia sie w JKH do pierwszej druzyny i ogrywaja sie w I lidze a Polonia dała czadu wiec to nie było Fair Play
Jakie są przyczyny rozwiązania kontraktu z Bobby'm Preece'm?
Jak zwykle na stronce HC GKS-u nic konkretnego nie ma.
kolego pewnie za moło odwiedzasz liczne dyskotyki jak byś tam bywał to byś wiedział kto się tam bawi i czym się bawią
na takiej samej jak zawodnicy Tychów i Oświęcimia w Janowie
i na tej samej zasadzie co zawodniki JKH grają w Orliku
a co to niby kluby satelity?
za stary jestem na dyskoteki, mam ciekawsze zajęcia
To co zobaczyłem w wykonaiu naszej drużyny pełen szacunek ,ze strony Orlika to jakaś szopka jezdzili bez głowy .Z taką grą Orlik jak wejdzie do Play off to będzie cud.Brawo Bychawski,brawo chłopaki z Katowic ,dzieki za pomoc .
Daj sopokój człowieku. Fakt Rompkowski pomógł w meczu z Janowem ale był jedynym zawodnikiem występującymw ekstraklasie. Natomiast bracia Nalewajki, Bernacki występują w tym sezonie jedynie w 1 lidze. Gdyby nie szóstka z Katowic Polonia nie miałaby żadnych sznas, bo koniec drugiej tercji i cała trzecia to gra w wykonaniu zawodników Katowic, właściwi " Poloniści" nie mieli już siły. Tak więć zapraszam do podsumowaia meczu z Twojej strony, gdy drużyny zmierzą sięw Opolu bez zawodników regularnie wystepujących w eksaklasie.
do markus
niewiadpmo czy bedzie hokej w Opolu bo ten weekend moze zniszczyc starania zarzadu i chlopakow o walke o przetrwania wiec pieknie dziekujemy za gre fair Polonii.
Dokłądnie są to ostatnie mecze w tym roku kalendarzowym, a każdy zdaje sobie sprawę, że miasto będzie dzieliło środki na nowy rok dla sportu i wszytsko zależy od uzyskanego miejsca.
antongrz. Chłopie płaczecie że Polonia nie gra fair play ty jesteś zielony w hokeju jak nie wiesz jacy zawodnicy u was grają kto wam wygrał mecz z Janowem opolanie czy Rompkowski z resztą chłopaków z Gks a on nie jest tam rezerwowym a w tamtym sezonie Bryk ,Kulas ,Górny,......itp.to są Kadrowicze na dzień dzisiejszy i podstawowy skład w Gks Jastrzębie
poriwnaj sobie sklady Orlika z 3 ostatnuch meczów ;
1 z polonia Skład Orlika na dzisiejszy mecz: Jakubowski, Nobis; Pawlak, Resiak, Kogut, Wilusz, Bernacki; Talaga, Stopiński, Sznotala, Korzeniowski, Wacławczyk; K.Zwierz, Błaszków, R. Nalewajka, Błażejczyk, Ł. Nalewajka, M. Zwierz, Obrał, Cwykiel, Szczurek. Trener: Miroslav Doleżalik
2 z Podhalem Orlik:Jakubowski, Nobis - Pawlak, Resiak, Nalewajka Ł, Nalewajka R, Kogut - Talaga, Błaszków, Bernacki, Korzenioski, Wacławczyk - Zwierz K, Stopiński, Zdrojewski, Wilusz, Szczurek - Obrał, Sznotala, Cwykiel, Błażejczyk. Trener: M. Doleżalik
3. z jamowem Jakubowski, Nobis; Pawlak, Resiak, R.Nalewajka, Rompkowski, Ł.Nalewajka; Talaga, Błaszków, Bernacki, Korzeniowski, Wacławczyk; Stopiński, Cwykiel, Zdrojewski, Wilusz, Błażejczyk; Obrał, Sznotala, K.Zwierz, Szczurek, trener: Miroslav Doleżalik.czy widzisz tu jakies znane nazwiska z ekstraklasy no to kto tu jest zielony a mecz powinien zostac zweryfikowany jako walkower Rompkowski w dwumeczu strzelil 2 bramy i byl jedynym dodatkowym zawodnikiem a reszta z JKH regularnie wystepuje w Orliku!!!!!!!!!!!!!!!!
Do kogo macie pretensje,Orlik ma podpisaną umowę z JKH to mogli wam dać Krala.
Poczytaj przepisy zanim coś napiszesz:) Umowy zgodnie z Regulaminem rozgrywek dotyczą zawodnikó do lat 23. Według założeń miały służyć klubom PLH do utrzymania rytmu meczowego zawodników, którzy nie grają w pierwszym składzie.
Jastrzębie wysyła do Orlika Braci Nalewajków w sumie 2 mecze w PLH, Koguta 4 mecze i Rompkowskiego 16 razy wysłąny 2 razy jak się nie załapał. Domagała dał chłopakom z GKSu wolną rękę, kto chce niech gra. Przyjechał więc Bychawski 19, Komorski 19, Bepierszcz 20, Szymański 17 meczy, Bracia Kalinowscy obaj po 15 meczy. Jak widać chłopcy z GKSu chciały pogwiazdorzyć w 1 lidze (bo w PLH różnie bywa) i zapewne złakomiły się na parę groszy od Polonii.
Domagała jednak jest nieco nieodpowiedzialny wysyłając zawodników z pierwszego składu. Nikomu nie życzę, ale jak ktoś złapie kontuzję i zmarnuje pół sezonu to już nie będzie tak wesoło.
Patrząc obiektywnie na mecz nasza Polonia w swoim składzie miała by problemy z tak łatwym zwycięstwem. Tak więc te pienia zachwytu są nie na miejscu. Zarząd zamiast ściągać gwiazdki z PLH powinien pomyśleć jak zaradzić problemom personalnym i finansowym Polonii.
Pozdrawiam wszystkich sympatyków hokeja.
Ps. Przepis o współpracy klubów powinien zostać zmieniony tak, aby nie wypatrzał sportowego wymiaru widowiska.
a mnie osobisie dziwia takie podchody i umowy bo to wszystko o kant d.uuupy rozbic.potem przyjda PO a PLH wkroczy w decydujaca faze i w obawie o kontuzje juz nie beda tak chetnie pozyczac grajkow i co wtedy???nie lepiej dac sie ogrywac swoim wlasnym mlodym grajkom??dziwic sie potem ze kluby maja problemy jak wszystko opieraja o armie zaciezna.!!wychodzi na to ze tylko Podhale i KH Gdansk walcza tylko w oparciu o zawodnikow ktorych maja i nie beda sie musialy martwic w PO czy dostaniemy jakies wsparcie z PLH czy nie??zreszta dla mnie to nieuczciwe podejscie do tematu i zaciera realne umiejetnosci poszczegolnych zespolow
Żadnemu z was nie przychodzi do głowy, dlaczego GKS może posłać swoich mocnych graczy a Jastrzębie nie? Ano dlatego, że w Gieksie o sile zespołu decydują młodzi zawodnicy, po 20-22 lata. A przepis mówi, że w meczu "farmy" mogą zagrać zawodnicy do lat 23. Więc katowickie "gwiazdy" się na ten przepis łapią, a "gwiazdy" Jastrzębia, Unii, Janowa nie łapią. Z Tychów chyba jedynie Galant i Witecki mogliby wspomóc Janów, bo reszta podstawowego składu zbyt wiekowa. No a w Katowicach jest takich kilku. Mnie w tej relacji uderza co innego. Mianowicie Bartek Gawlina - widać, że nie zapomniał grać w hokeja, tylko musi mieć z kim grać. W ataku z Bepierszczem i Komorskim pokazał, że ma nadal potencjał na ekstraligę.
Aha i jeszcze jedno. Dzięki takim meczom zawodnicy z I ligi mogą się ogrywać z mocnymi rywalami, widzieć jak się gra w PLH. A to jest niezbędne, bo u nas to jakby dwa osobne światy. W innych dyscyplinach wyróżniający się w niższej lidze zawodnicy trafiają do wyższej. A w hokeju pierwszy od dawna taki wypadek to właśnie Bepierszcz i Komorski. A reszta - jak nie trafił do ekstraklasy z własnych juniorów albo z SMS-u to nie trafił nigdy... Ale zawodnicy I ligi przeciw takim ekstraligowym piątkom mogą pokazać czy są na tym samym poziomie. I dlatego podoba mi się, że Polonia zagrała w takim składzie. Życzę innym klubom I ligi tego samego!
Słusznie prawisz.Moim zdaniem wszystkie kluby I ligi powinny podpisac takie umowy z tymi z PLH! Ja widzę same korzyści.
Przypominaja mi się stękania zawodników z lig amatorskich przeciwko występowaniu w tych rozgrywkach zawodników z przeszłoscią zawodową.Poziom I ligi ma się rozwijać, na mecze bedzie przychodzić więcej kibiców a młodzi zawodnicy maja się ogrywac bo przeciez w PLH nie zawsze sa wystawiani do wyjściowego składu a jak już to często graja w czwartej piątce...