Wyświetleń: 10864

Kwalifikacje do ZIO: Zabójcze 105 sekund Polek. Mamy awans!

2021-10-10 14:20:17

W decydującym spotkaniu prekwalifikacji do Zimowych Igrzysk Olimpijskich reprezentacja Polski pokonała Holandię 3:2. Biało-czerwone obróciły losy spotkania w ciągu 105 sekund i awansowały do finałowej fazy turnieju kwalifikacyjnego.

To było bardzo wyrównane, zacięte i niesamowicie emocjonujące spotkanie. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W tej odsłonie gry Biało-Czerwone miały wyborne sytuacje, dwukrotnie nie wykorzystały okazji sam na sam z bramkarką, jak również gry w przewadze. W drugiej tercji Holenderki zdobyły bramkę. W 25. minucie gola strzeliła Isabelle Schollaardt.

W trzeciej tercji w 51. minucie było 2:0 po bramce Michelle Noe. Końcówka w wykonaniu Biało-Czerwonych była rewelacyjna. W 105 sekund strzeliły trzy gole! - W końcówce nagle nie zmieniliśmy naszego stylu gry. Od początku graliśmy tak samo i byliśmy lepszym zespołem. Brakowało nam tylko skuteczności – mówił trener Ivan Bednar. - Dla mnie to najważniejszy i najlepszy moment w życiu – zaznaczała Kamila Wieczorek, która świetnie się spisywała.

Biało-Czerwone w listopadzie zagrają w ostatnim etapie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Prawdopodobnie Polki zagrają w dniach 11-14 listopada w Chomutowie z reprezentacjami Czech, Norwegii i Węgier.

Holandia - Polska 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
1:0 Isabelle Schollaardt - Zoe Barbier (24:31),
2:0 Michelle Noe - Esther de Jong (50:02),
2:1 Karolina Późniewsa - Kamila Wieczorek, Wiktoria Sikorska (52:47),
2:2 Wiktoria Sikorska - Karolina Późniewska (54:14),
2:3 Klaudia Chrapek - Ewelina Czarnecka (54:32)

Sędziowali: Nikoleta Celarova (główna) - Anja Klemm, Klaudia de la Pompa Carrera (liniowe)
Minuty karne: 18-12
Strzały: 22-25
Widzów: 300

Holandia: Gabriele - Wortel; Huisman, Schollaardt, Nes (4), Tjin-A-Ton (4) - Hamers (2), Even (6); Barbier, Zwarthoed (2), Collard - Noe, Ooijen; Haverkorn, Dijkema, Jong - Flink, Houten; Karst
Trener: Joep Franke

Polska: Sass - Sfora (2), Chrapek (2); Późniewska (2), Czarnecka (2), Łaskawska - Gogoc, Zielińska; Tomczok, Wieczorek, Sikorska - Korkuz, Strzelecka (2); Orawska, Talanda (2), Łąpieś - Wcisło; Łapińska, Dziwok
Trener: Iwan Bednar