Wyświetleń: 15440

Ostry mecz w Toruniu, kary meczu i Sadrietdinow w szpitalu (WIDEO)

2019-12-15 20:05:03

Do wielkich emocji doszło w niedzielnym spotkaniu na toruńskim Tor-Torze gdzie nie tylko kije ale również pięści skrzyżowali zawodnicy KH Energii Toruń i JKH GKS Jastrzębia. Bój wygrali gospodarze 2:1, ale nie zabrakło też chwili strachu gdy nieprzytomnego Artioma Sadrietdinowa służby medyczne zabrały do szpitala.

W pierwszej tercji nie zobaczyliśmy gola a starcie było bardzo wyrównane. Prowadzenie objęli w 23 minucie jastrzębianie po trafieniu Radosława Sawickiego. W 31 minucie w tercji gospodarzy doszło do wymiany ciosów pomiędzy zawodnikami a bójkę stoczył Māris Jass z Aleksandrem Griebieniukiem z której zwycięsko wyszedł łotewski obrońca JKH GKS Jastrzębie. Obaj przez sędziów zostali wysłani do szatni z tym, że jeden otrzymał 20+5 a drugi 25 co będzie skutkowało zawieszeniem na przyszłe spotkania.

Torunianie wykorzystali zamieszanie na tafli i minutę później doprowadzili do wyrównania. Obrońca gospodarzy Artiom Smirnow znalazł się pod bramką i uderzył nad łapaczką Ondreja Raszki. Drugiego gola gospodarze zdobyli podczas okresu gry w przewadze gdy Dmitrij Kozłow zaskoczył strzałem spod niebieskiej jastrzębskiego golkipera.

W trzeciej odsłonie goście ruszyli do ataku, jednak na posterunku był Patrik Spěšný. W między czasie doszło do groźnie wyglądającej sytuacji na lodzie gdy po wejściu Macieja Urbanowicza upadł pod bandą Artiom Sadrietdinow. Zawodnik z Torunia długo się nie podnosił z lodu gdyż stracił przytomność i była potrzebna pomoc służb medycznych. Rosyjski napastnik został na noszach przetransportowany z lodowiska do szpitala a napastnik z Jastrzębia odesłany do szatni za atak w okolicę głowy i szyi.

Ostatecznie torunianie po dobrym meczu dowieźli zwycięstwo do końca i w dolnych rejonach tabeli zrobiło się tłoczno.

KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
0:1 Radosław Sawicki - Patryk Matusik, Dominik Paś (22:49)
1:1 Artiom Smirnow - Bartosz Fraszko, Michał Kalinowski (32:26)
2:1 Dmitrij Kozłow - Dienis Sierguszkin, Artiom Sadrietdinow (34:05, 5/4)

Sędziowali: Paweł Meszyński, Paweł Pomorzewski (główni) - Sajmon Grelich, Wiktor Zień (liniowi)
Minuty karne: 37-68 (w tym 20+5 min. dla Griebieniuka oraz po 25 min. dla Jassa i Urbanowicza)
Strzały: 37-31
Widzów: 700

KH Energa: Spěšný (Bojanowski n/g) - Kozłow, A. Jaworski; Wołżankin (2), Fraszko, Kalinowski - Zieliński (6), Jeriomienko; Sadrietdinow, Fieofanow (2), Sierguszkin - Griebieniuk (25), Smirnow; Minge, Szkodienko, J. Jaworski - Gazda, Skólmowski; Mazurkiewicz, Naparło (2).
Trener: Juryj Czuch

JKH GKS: Raszka (Marek n/g) - Auvinen (2), Górny; Sawicki (4), Jarosz (4), Urbanowicz (25) - Jabornik, Kostek; Kasperlík (2), Paś, Iossafov - Matusik (2), Jass (25); Ł. Nalewajka (2), Wróbel, R. Nalewajka - Gimiński (2), Michałowski; Pelaczyk, Kulas, Radzieńciak.
Trener: Robert Kaláber

Żałuję, że meczu nie widziałem, ale oczekiwanie na wynik w aplikacji było równie ekscytujące. Cieszy zwycięstwo za 3 punkty i lepsza gra naszych zawodników. Gonimy ósemkę, oby skutecznie.
Znoeu Pan Urbanowicz kara meczu .Pan Hollywood nie płakał na konferencji na prace sędziów ? :)
Brawo super mecz, chłopaki dali z siebie 100% i się postawili. Gratulacje. Artyom #88 zdrowia, oby nic poważnego :(
Trzeba powiedzieć otwarcie Najlepszy Mecz TKH w tym sezonie Brawo!!!!
Zgadzam się, świetny mecz!
I gdzie to jkh co gra fary play znów sędziowie winni
Oglądałem mecz w internecie ale chętnie zobaczę jeszcze powtórkę ale wg mnie atak Maćka był czysty Rosjanin zapomniał że głowę trzyma się u góry i patrzy a on przed samym atakiem jeszcze ją uchylił. Wg mnie nie powinno być żadnej kary.
Az sie takich bzdur czytać nie da. Gdzie w regulaminie gry masz punkt jak zawodnik atakowany ma trzymac głowę?
Według mnie tez nie było tam kary.Tak naprawdę to nie było tam nawet dwóch minut.Normalne czyste mocne wejście.
Był niuwazny i po prostu dostał dzwona atak był zrobiony ciałem.
Jass tez 4 ciosy wyprowadził w potylice, pewnie tez był „nieuważny” . W sumie to jak Turtainen pod waszym lodowiskiem tez był nieuważny i dostał od patusow. Taki maja klimat bukiety
Nie bądź śmieszny , internetowy chuliganie
Jass akurat wcześniej dostał crossa wiec się nie dziwie ze wystartował ale sędziowie tego nie widzieli
Gowen02 jak tam niby kary nie było? Koleś atakuje zawodnika typowo w głowe nie jest zainteresowany krązkiem i nie ma kary? CZłowieku nie gadaj tutaj bzdur bo aż w oczy razi... Zawiesić Urbanowicza tyle w temat
Niebyło tam nawet kary dwóch minut,normalny czysty mocny atak!!
Jak się to zobaczy jeszcze raz to widać ze tam nawet Urbanowicz mocno się do tego wejścia ciałem nie przyłożył.Nie może sobie chłop nawet w hokeja pograć bo odrazu jakieś nie zrozumiałe kary.
To lepiej załóż okulary albo nie ćpaj tego gowna co twoj idol Maciek, zwykły bandyta Ale już dziadzia i ktoś go obije kwestia czasu.
Prezydent uwaj zeby Tobie ktos Nie obil tego brzydkiego *a
Urbanowicz to bandyta po *u widać że to jaskiniowiec A nie hokeista !!!
Do wszystkich co wyzywają Urbanowicza-pamiętajcie ze Karma do Was wróci i tez ktoś Was nie słusznie będzie osądzał.Prawda jest taka ze nie było tam faulu.Dwie minuty w normalnej lidze przy normalnym sędziowaniu to max co by dostał.Nie było tam żadnego ataku z premedytacją.Spójcie w lustro a później jeszcze raz to obejrzyjcie.Pozdrawiam normalnych-obiektywnych kibiców.Polski hokej dla kibiców!!
Karma to dopadnie Maciusia za podobne akcje w Sosnowcu albo Nowym Targu i to tylko sytuacje z tego sezonu. Panie urbanowicz połowa miarki miej tego mesomorpha bo pikawa ci siądzie.
Jaka karma? Piszesz tak bo jesteś z Jastrzębia szkoda że tak zeszłego roku nie pisałeś jak grał w Katowicach punkt widzenia zależy od punktu siedzenia . Dlaczego kaliber teraz nie grzmi na sędziów i kierownictwo jkh gdzie wasze fair Play to powinno działać w dwie strony
Taka karma ze tez któś Was będzie nie słusznie sądził.Tak dla informacji nie jestem z Jastrzębia a jak Urbanowicz grał w Katowicach i prawidłowo się zachował w sytułacji z Jaśkiewiczem to pisałem ze Urbanowicz się prawidłowo zachował bo wtedy Jaśkiewicz pierwszy go uderzył.Wczoraj Urbanowicz nie faulował.
Jestem kibicem hokeja na lodzie a Urbanowicz gra w hokej na lodzie.
Włącz sobie na dobrym laptowie powtórkę i widać ze Urbanowicz nie faulował.Normalnie to widać-ja to się dziwie skąd w Was ludzie takiej nie szczerej,fałszywej nie nawisci.
Bramkarz Cracovii 3 mecze
Bramkarz unii 2 mecze
Jadę ?
Urbanowicz?
Oglądałem powtórkę i na pierwszy rzut oko wszytko wychodzi za prawidłowe wejście. Ale jak sobie obejrzycie powtórkę w zwolnionym tempie to na początku wejście jest jak najbardziej prawidłowe ale w końcowej fazie Urbanowicz prawą ręka uderza/dociska przeciwnika w szyję. Widać to na powtórce.
Ja tylko z takim zapytaniem, niewiadomo do kogo. Jak długo trzeba w Toruniu czekać na skrót meczu pod relacją? W Oświęcimiu dzieje się to niemal po meczu u nas 2 dni. Za chwilę o tym meczu wszyscy zapomną. Wiem, że mogłem wykupić relację, ale i tak nie miałbym czasu obejrzeć na żywo. A skrót w zupełności wystarczy.
Poczatek ataku czysty ale potem ewidentnie widac jak dostaje uderzenie w okolicy szyi. Takze co niektórym proponuje zainwestowac w oksy.
Jest wideo można się przyjżeć: 1. Sam najazd Maćka nie jest nawet jakoś specjalnie szybki, nawet atak nie wygląda zbyt mocno. 2. Maciek do samego końca swoją lewą rękę trzyma wzdłuż ciała wyprostowaną - trudno tu mówić o jakimś łokciu. 3. Zawodnik Torunia nawet za bardzo nie dobił do bandy - patrz jak wyżej atak nie był po prostu zbyt mocny. 4. Zawodnik Torunia do samego końca posiada krążek - chciał po prostu uciec od ataku ciałem ale zrobił to byt późno i był nisko na nogach i lekko pochylony stąd zapewne jakiś niekorzystny zbieg okoliczności (obrócona szyja?). 5. W całym ataku nie widać ani procenta celowości ataku na głowę.
Jak to czytam, to sami znawcy.... weźcie Wy lepiej się wypieki pierników, bo z hokejem macie problemy.
Oczywiście nie dotyczy to zawodników, ale komentujących.
Dla mnie ewidentny atak na faul. Na bandę można rzuci, bo taki to sport, ale Urbanowicz w nosie miał krążek. Mógł przecież podjechać i kijem odebrać krążek. Być może wcześniej został upokorzony przez rozyjskiego zawodnika jakimś zwodem i po prostu w złości zagrał faulem. Zabrakło umiejętności technicznych na czystą grę. Może sędziowie też pozwalali na ostrzejszejsza grę i doszło do chamstwa na lodzie, z jednej jak i z drugiej strony. Świętych w tym sporcie nie ma. Torunscy zawodnicy też pewnie tak grają. Nasz zawodnik nie spodziewał się takiego ataku i nie zrobił, żadnej zasłony, ani uniku. W zasadzie ten komentarz nie jest tylko do Ciebie, ale między innymi. Co do pierników to świetny pomysł. Idą święta i czas zacząć o świąteczne wypieki..