Wyświetleń: 6653

Zagłębie po ponad dziewięciu latach ogrywa JKH!

2019-11-29 22:21:16

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec sprawili nie lada niespodziankę pokonując pierwszy raz ... od ponad 9 lat ekipę JKH GKS Jastrzębie! W piątkowy wieczór sosnowiczanie po trudnym boju wygrali 3:2 i było to pierwsze zwycięstwo z tym rywalem od 30 spotkań!

3 października 2010 roku Zagłębie Sosnowiec wygrało z JKH GKS Jastrzębie 3:2, czyli minęło od tego czasu aż 9 lat i 50 dni!

Dzisiaj o wygranej Zagłębia zadecydowało tak naprawdę pięć minut pierwszej tercji, podczas których dzisiejsi gospodarze trzykrotnie pokonali Davida Marka. Wynik spotkania w piątej minucie otworzył Nikita Bucenko, który przekierował strzał Mateja Cunika. Prowadzenie w 10 minucie podwyższył Dominik Nahunko, który strzałem z niebieskiej linii pokonał zasłoniętego bramkarza. Niecałą minutę później miejscowi prowadzili już trzema bramkami, a mocnym strzałem krążek do bramki skierował Kamil Charousek. Goście w kolejnych minutach raz po raz atakowali bramkę Rafała Radziszewskiego. Ten skapitulował dopiero w 18, a krążek pod pachą bramkarza Zagłębia zmieścił Artem Iossafov. Dziesięć minut później przed kapitalną szansą stanął Kamil Sikora, lecz z metra trafił wprost w Marka, a krążek został sparowany obok słupka.

W drugiej i trzeciej tercji widać było, że drużyna Zagłębia w dzisiejszym meczu straciła dużo sił, a gra hokeistów z Sosnowca polegała głównie na obronie wyniku. Rywal częściej rozgrywał krążek zagrażając bramce Radziszewskiego, lecz ten dopiero na trzy minuty przed końcem meczu skapitulował po uderzeniu z bliska Iossafova. Trafienie zostało uznane po analizie wideo. Na półtorej minuty przed końcem meczu goście wycofali bramkarza, lecz to ostatecznie nie pomogło im doprowadzić do remisu i to boks Zagłębia cieszył się po końcowej syrenie.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)
1:0 Nikita Bucenko - Matej Cunik (04:34)
2:0 Dominik Nahunko - Damian Tyczyński (09:32, 5/4)
3:0 Kamil Charousek - Siemion Garszyn, Michał Działo (10:17)
3:1 Artem Iossafov - Martin Kasperlík (17:11)
3:2 Artem Iossafov - Henri Auvinen, Radosław Sawicki (57:13)

Sędziowali: Sebastian Kryś, Tomasz Radzik (główni) - Mateusz Bucki, Paweł Kosidło (liniowi)
Minuty karne: 16-12
Strzały: 23-32
Widzów: 600

Zagłębie: Radziszewski (Czernik n/g) - Cunik, Salamon; Nahunko (2), Tyczyński, Stoklasa (2) - Kaluža (4), Triasunow; Oriechin, Karczocha (2), Garszyn (2) - Działo, Charousek; Kozłowski, Bucenko, Bernacki - Khoperia, Horzelski; Sikora, Stojek, Jaskólski.

JKH GKS: Marek (58:02-58:28 Prokop) - Auvinen, Górny; Urbanowicz (2), Wałęga (2), Sawicki - Jass (2), Kostek (4) - Kasperlík, Paś (2), Iossafov - Gimiński, Michałowski; Wróbel, Jarosz, Matusik - Chorążyczewski, Radzieńciak; Pelaczyk, Kulas.