Wyświetleń: 12559

Dawny klasyk dostarczył emocji. Złoty gol Dziubińskiego

2019-11-19 20:45:03

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 22. kolejki Polskiej Hokej Ligi Podhale Nowy Targ pokonało na własnym Re-Plast Unię Oświęcim 4:3 po dogrywce. Gola na wagę zwycięstwa i awansu do Turnieju Finałowego Pucharu Polski zdobył Krystian Dziubiński.

Po pierwszej tercji to Podhale prowadziło po golu zdobytym niemal równo z syreną kończącą tę odsłonę. Dylan Willick wystrzelił spod bandy, krążek tuż przed interweniującym Clarkiem Saundersem trącił jeszcze Emil Svec i ten wpadł do bramki. Goście mieli prawo czuć się skrzywdzeni takim obrotem spraw, bo to do nich – i to zdecydowanie - należała inicjatywa w tych pierwszych dwudziestu minutach. Gorących momentów pod bramką Przemysława Odrobnego było wiele. Sposobu na jego pokonanie oświęcimianie jednak nie znaleźli.

Za to już w drugiej minucie drugiej tercji, w odstępie zaledwie 12 (!) sekund biało-niebiescy zdobyli dwa gole, oba w bardzo podobnych okolicznościach. Najpierw Aleksiej Trandin, potem Anatolij Protasenja wykorzystali proste błędy nowotarskich graczy przy wyprowadzeniu akcji spod własnej bramki i wygrali pojedynki z Odrobnym. „Szarotki” bliskie były wyrównania już w 24. minucie podczas gry w liczebnej przewadze. Potężne uderzenie Samu Suominena zatrzymało się na słupku bramki Unii. Potem to goście nie wykorzystali gry 5 na 4.

Mniej więcej od 30 minuty dało się zauważyć, że przyjezdni – którzy od samego początku narzucili sobie wysokie tempo – zaczęli opadać z sił. Gospodarze to bezlitośnie wykorzystali i w ostatnich pięciu minutach drugiej tercji odrobili straty, i to z nawiązką. Napierw Saundersa pokonał – po kontrataku i wymianie podań z Krystianem Dziubińskim – Tomáš Franek, a parę chwil później – po podaniu zza bramki od Richarda Jenčíka – ponownie Emil Švec.

Trzecia tercja zaczęła się od sytuacji dla Unii. Uderzał Protasenja, krążek przeleciał między parkanami Odrobnego zaczął toczyć się w kierunku bramki, jednak w ostatnim momencie zgarnął go Maciej Sulka. W odpowiedzi dynamiczną, indywidualną akcję przeprowadził Łukasz Siuty, ale przegrał starcie z Saunderesem.

W kolejnych fragmentach wydawało się, że Podhale w pełni panuje już nad wydarzeniami na lodzie. „Szarotki” dobrze się broniły i długo na nic nie pozwalały rywalom. Jednak 88 sekund przed syreną końcową – kiedy Unia grała już bez bramkarza – w ogromnym zamieszaniu stan meczu na 3:3 wyrównał Luka Kalan.

W dogrywce najpierw to Podhalu przytrafiła się kara techniczna za nadmierną ilość zawodników na lodzie. Unia przewagi liczebnej nie wykorzystała. Kiedy w takich samych okolicznościach na ławkę kar powędrował jeden z zawodników Unii, na 44 sekundy przed końcem, zwycięskiego gola dla Podhala zdobył - po indywidualnej akcji - Dziubiński!

Na tym emocje w tym meczu się nie skończyły bowiem w momencie zejścia do szatni obu drużyn, doszło jeszcze do przepychanek między zawodnikami.

Bardzo nierówne spotkanie w naszym wykonaniu. Za dużo było przestojów w naszej grze i błędów. Koniec końców szczęśliwie wywozimy stąd punkt i to jest na pewno pozytywne – powiedział po meczu Nik Zupančič, trener Re-Plast Unii.

Unia to mocny zespół. Wiedzieliśmy o tym. Poza tymi pięcioma minutami na początku drugiej tercji, zagraliśmy dobre spotkanie. Kolejny raz było widać efekty naszej pracy na treningach, coraz lepiej rozumiemy nasz system gry. Dużą rolę w tym zwycięstwie odegrali nasi kibicie, którzy kolejny raz stworzyli niesamowitą atmosferę – powiedział Phillip Barski, szkoleniowiec Podhala.

Podhale Nowy Targ – Re-Plast Unia Oświęcim 4:3 d. (1:0, 2:2, 0:1, d. 1:0)
1:0 - Emil Švec - Dylan Willick, Samu Suominen (19:58),
1:1 - Aleksiej Trandin - Sebastian Kowalówka (21:00),
1:2 - Anatolij Protasenja - Andrej Themár (21:12),
2:2 - Tomáš Franek - Krystian Dziubiński (35:48),
3:2 - Emil Švec - Richar Jenčík (39:06),
3:3 - Luka Kalan - Aleksiej Trandin, Patrik Luža (58:32, 6/5),
4:3 - Krystian Dziubiński - Jussi Nättinen (64:44, 4/3)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Sebastian Kryś (główni) – Sajmon Grelich, Paweł Kosidło (liniowi).
Minuty karne: 4 (w tym 2 minuty kary technicznej) –  4 (w tym 2 minuty kary technicznej).
Strzały: 31-31 (10-11, 8-13, 12-7, 1-0)
Widzów: 1800.

Podhale: Odrobny – Suominen, Seed; Jenčík, Willick, Švec – Chaloupka, Kamienieu; Dziubiński, Neupauer, Franek (2) – Mrugała, Sulka; Pettersson, Valentino, Nättinen – Wsół; Różański, Siuty, Słowakiewicz.
Trener: Phillip Barski.

Unia: Saunders – Wanacki, Pretnar; Koblar, Kalan, Malicki – Bezuška, Luža; S. Kowalówka, Trandin, Przygodzki – Šaur, Zaťko; Protosenja, Wanat, Themár (2) – M. Noworyta, P. Noworyta; Piotrowicz, Krzemień, Dudkiewicz.
Trener: Nik Zupančič.

Brawo Unia,graty dla Podhala!Był to jeden z lepszych męczy PHL w tym sezonie !Walka do końca z obu stron....
Brawo Podhale za walkę do końca!
Szkoda ze znowu przegraliśmy Saunders trochę się nie popisał
Pierwszy i jego
4
Koniec glaskania Slowenców. Niech wyjeżdżają spowrotem do tej ligi alpejskiej. Kompletnie nic nie grają. Mieli być motorem napędowym druzyny a sa jej hamulcowym. Czwarta piątka lepiej zagrala od nich. A oni ciągle nic i nic.
Racja kolego, pora wskoczyć w galoty i pokazać chłopakom jak się gra.
Pokażcie mi chociaż jeden mecz w którym nasza najlepsza piątka zdecydowała o wygranym meczu. Grają Głowno jak squrwysyn
Minusujcie i dalej bądźcie w nich zapatrzeni. Powtarzam oni mieli ciągnąć tą drużynę A nie umieją nawet bramki w przewagach zdobyć ba strzału oddać.
Kto strzelił na 3:3? Był moment zwłaszcza po pierwszych meczach, że na prawdę można było ich krytykować. W drugiej rundzie grają już znacznie lepiej. Sprawdź sobie też punktację kanadyjska drużyny a później wypowiadaj się na temat ich przydatności.
Zaku, ale oni spędzają najwięcej czasu na lodzie, punktów powinno być dużo więcej
Najczęściej grają też na pierwszą formacje rywala. Więc mają najtrudniej o punkty. Na prawdę w obecnej sytuacji to już czepianie się na siłę.
Najczęściej również wychodzą na przewagi i co? Gowno. Przestańcie już ich bronić. Grają piach i tyle. Nic w ich grze nie porywa. Jakie pkt 3 bramki z Janowem ? Słabi są i tyle
SEBKO ,rozumie Cię,ale wstrzymajmy się jeszcze do końca roku. Liga mocna jak pieron i wyrównana. Nikt się nie położy przed nikim. Przykład ;ósma Cracovia awansuje w pucharze.
w przewagach wyskakują jako pierwsi. Jeżeli pamięć mnie nie myli to Kalan strzelił 3 albo 4 bramki Naprzodowi dlatego jest wysoko w kanadyjce
SEBKO masz jakies uprzedzenia do Słoweńców,tym narzekaniem juz mi sie chce .... Kto dla Uni zdobył dzisiaj 1 punkt?
Co to za argument, że strzelił 3 gole Naprzodowi? No strzelił, Malicki też mógł strzelić i być wysoko w kanadyjskiej a nie strzelił. Przypadek?
Nie wiem dlaczego oczy coponiektorych kibiców są zwrócone na gre tylko dwóch zawodników a nie całej druzyny i kilkunastu pozostałych.
Sebko, kiedy przesądzili o meczu? Np dziś. Zarobili chociaż 1 punkt. A że zdobyli punkty z Janowem, no to znaczy co, grali sami? Przecież oprócz Słoweńców z Janowem grali też inni zawodnicy UNII. To dlaczego sobie nie Manili statystyk? Czepiasz się Sebko. Pewnie byłeś w Słowenii na wakacjach i cię jakaś Słowenka wydymała. I teraz się mścisz.
zakuos:są to przeciętni zawodnicy a wy spuszczacie się jak by to były gwiazdyNHL
I jedziemy popatrzec na naszych. Brawo. Male miasto wielki klub..... dobry mecz, dzieki Podhale, dzieki Unia.
Gratulacje dla Szarotek I Unii za gre w PP. Powodzenia w walce o puchar.
kato, graty dla Ciebie. Jesteś prawdziwy kibic.
Unia gra bardzo fajny hokej ale niestety brakuje jej lub Wam egzekutorów pokroju Dziubka ,Sveca , Franka i jeszcze kilku innych z Podhala , Jacyś Słoweńcy całkowicie niewidoczny . Kapitan z Opola to nie kapitan - nie pociągnie drużyny do boju !!! Trener również jakiś jakby martwy . Hej hej Podhale !!!
Apropos Dziubińskiego. Był taki moment trudniej sytuacji Podhala przed sezonem, gdy chodziło dużo plotek o Dziubku w Unii. Wtedy nasi kibice pisali, że nie jest potrzebny, że gwiazdor itp. Drugi mecz z rzędu decydujący cios w dogrywce zadaje nam Dziubiński. Szkoda, że nie udało się go pozyskać byłby jednym z liderów drużyny.
Zawsze mówiłem że jedynymi zawodnikami których chciałbym zobaczyć w Unii z Podhala to Dziubiński o Malasinski. Co do meczu znów gdyby lepsza skutecznosc 3 pkt nasze. Ale taka liga :) Jeśli nie trafi się na gorszy dzień przeciwnika to decyduje jedna bramka/jeden błąd patrz chociażby dziś i bramka i głupia kara Unii
cy9any bay,bay haha
Cygan cie pewnie zrobil kompleksiarzu.
Uspokój sie dospelu
nieładnie gonzo
Liniowi drukowali pod Katowice , ohyda !!!
Nie tylko liniowii. Myślisz, że czemu taki słaby zestaw sędziowski przyjechał na ten mecz?
Graty dla Podhala Nowy Targ i Re-Plast Uni Oswięcim.
Dobry szybki mecz. Bardzo wyrównany. Szczęśliwie uratowany punkt w końcówce ale później oddalismy go Podhalu. 2 minuty 4 na 3 to musi być gol. Na dodatek babol Saundersa na 30 sekund przed końcem. Ps. Nasi Słoweńcy przy ich kanadyjczykach wyglądają BARDZO słabo.
10/10 Satyr trza nam dobrej strzelby,albo jakiejś zmiany,jakiegoś bodźca jeszcze. No i Zupa mògłby czasem się wqrwic i ryknąć soczyście by ich pobudzić w boksie. Bo ten stoicki spokòj też może działać jakoś nieenergetycznie.
A Saunders ,no còż czasem tak ma i to jest jego bolączka , ciężko nam będzie się do tego przyzwyczaić
Brakuje nam tej iskry, tego czegoś... Myślę że to odnajdą, trener też. Bravo za walkę, zwycięstwa muszą nadejść...
graty dla Podhala
Jeden z lepszych meczów jakie widziałem na naszym lodowisku w ostatnich latach.

Widać było gołym okiem że Unia przyjechała z zamiarem zrehabilitowania się za ostatni mecz z Katowicami oraz ostatnią porażkę z Podhalem u siebie. Dawno nie widziałem tego zespołu tak pozytywnie "nabuzowanego", a dodając do tego że Podhale ostatnie tygodnie jest w bardzo dobrej formie, przełożyło się to wszystko na widowisko co się zowie.

Fantastyczna gra Willicka, Franka, Dziubińskiego i Jencika ze strony Podhala, choć trzeba przyznać ze cała nasza drużyna nie odstawała. Unia z każdą minutą tak od połowy drugiej tercji jakby słabła, ale nie na tyle aby Podhale całkowicie przejęło inicjatywę w meczu. Unia nie odpuszczała i doprowadziła do dogrywki. Tam Dziubek zachował się jak prawdziwy kapitan i w najważniejszym momenie ustalił wynik meczu.

Podsumowując obie drużyny zaprezentowały taki poziom, że podejrzewam, gdyby dzisiaj nie trafiły na siebie to obojętnie z jakim przeciwnikiem by grały, odniosły by zwycięstwo
Fantastyczny, twardy i pełen zwrotów akcji mecz!Obie drużyny gryzły lód, aż miło było patrzeć.Piękna bramka Trandina na 1:1 rodem z NHL(szacun Datsyuk gol:)) ale po 2 szybkich bramkach zamiast ciągnąć grę, odpuszczamy i po głupich błędach obrońców tracimy 2 gole.Cóż można powiedzieć , że taki jest sport ale ten mecz był do wygrania. Kur...ica mnie bierze jak chłopaki nie wykorzystują idealnych sytuacji bramkowych.Panowie odblokujcie się bo potenciał naprawdę jest duży a sami robicie sobie nerwówkę. Panie Sibik może trzeba pogadać z drużyną przecież w każdym meczu tak niewiele brakuje do szczęścia. Mam nadzieję, że w niedzielę na Chemików będzie piekło na ziemi. Gratulacje dla obu ekip naprawdę dobry hokej!!!
Co tu dużo gadać . Napastnicy " obco "-Uni poza Trandinem 9 bramek wypadają bardzo słabo !!! Zobaczcie po ile strzelonych bramek mają obcokrajowcy Podhala ... To jest przepaść !!!
Piękny wynik! Byle Katowice bez PP!
Mecz stojący na wysokim poziomie,duze zaangażowanie, dużo walki dużo emocji, udzielajacych się ja trybunach dla kibiców obu drużyn.. :) to potwierdza to, że liga open to strzał w dziesiątkę.. Tyszanie Punktuja w chl.. Craxa w finale PK.. Jastrzębie w finale wyszehradzkiego.. Do tego dochodzą coraz to bardziej wyrównane sparingi z czołowymi słowackim drużynami..
Jednak co do samego meczu, może i Unia miała więcej z gry ale proste błędy doświadczonych zawodników, za każdym razem niwelowaly nasza przewagę.. Oczywiście szkoda że nie udało się wygrać, ale tak już w tej lidze jest, że o każdy Punkt trzeba solidnie powalczyc.. Dziś małe rotacje w składzie, jednak sporo dały odpowiedzi.. 3 atak powinien taki zostać, Themar, Tolek i Wanat byli dziś najgrozniejsi pod bramka Odrobnego.. Themar zwawszy, jakby odzyl, ja nadal liczę na Jego przebudzenie, bo potencjał ma ogromny.. W 1 ataku.. Mimo starań Malickiego, mimo że walczył.. To chyba jednak za wysokie progi dla tego chłopaka.. Slowency byli zdani na siebie i nie bardzo to wychodziło.. Jak dla mnie drużyna gra na 60% potencjału.. Dopisuje nam 3 punkty za mecz z kadra i 3 miejsce chyba jest aż na wyrost, po tej nierównej formie jaka prezentowalismy przez te dwie rundy..
Ale mamy to co chcieliśmy już raczej czyli awans do turnieju o Puchar Polski.. No i zagramy z gospodarzami tego turnieju prawdopodobnie w półfinale.. Emocji na pewno nie zabraknie.. :)
TYLKO UNIA!!!
Do pierwszego ataku przydałby się jakiś dżentelmen w czarnym kapeluszu i płaszczu ze skórzanym neseserem z zalaminowaną licencją na zabijanie w środku
Świetny mecz do oglądania, o wyniku zadecydowały błędy, których Unia niestety popełniła więcej. Ale tak przegrać to nie wstyd, jedziemy dalej
Jak by mi ktos powiedzial 1.09 ze bedziemy w 4ce to bym go do lekarza wyslal.
Pierwszego kontaktu , czy do specjalisty?
Luxusowymario i po co było tak bić pianę przed meczem jak i wilk syty i nowotarska owca cała! Charakter z obu stron był i za to GRATY się należą! Do zobaczenia w półfinale
Nie narzekamy. Sezon rozruchowy. Jest super. Graty Podhale Graty Unia
Narzekajmy
Mecze choć nie zawsze zwycięskie mają dostarczać emocji. I tak w tym sezonie jest.