Wyświetleń: 8636

Tyszanie w połowie drogi do finału

2018-03-11 19:40:26

Hokeiści GKS-u Tychy po raz drugi pokonali TatrySki Podhale Nowy Targ. Tym razem wicemistrzowie Polski musieli się jednak sporo napocić, ostatecznie wygrywając 3:1. Losy spotkania rozstrzygnęły się w trzeciej tercji.

Podhale dobrze zaczęło, będąc w pierwszych kilkunastu minutach stroną aktywniejszą i stwarzającą groźniejsze bramkowe okazje. Efektem tego było prowadzenie jakie w 11 min dał „Szarotkom” Siergiej Ogorodnikow, który skutecznym strzałem sfinalizował składny kontratak. Wynik 1:0 dla Podhala utrzymali się do końca pierwszej tercji, mimo że dwukrotnie przyszło im grać w liczebnych osłabieniach.

W drugiej tercji już zaznaczyła się wyraźna przewaga tyszan, który zdecydowanie podkręcili tempo gry.  Po strzale Jarosława Rzeszutko Podhalu jeszcze dopisało szczęście (krążek zatrzymał się na poprzeczce), ale po chwili Mateusz  Bryk już nie dał szans Przemysławowi Odrobnemu.  Między 28, a 30 minutą gry „Szarotkom” przyszło przez 79 sekund bronić się w trójkę przeciwko piątce tyszan. Nowotarżanie wbić sobie gola w tym okresie jednak nie pozwolili.

W ofensywie w tej odsłonie Podhalanie za wiele szans nie mieli. Najlepszą z nich zmarnował w 38 min Filip Wielkiewicz, który z najbliższej odległości nie zdołał pokonać Johna Murraya.

Po 40 minutach wynik był więc remisowy 1:1.

Trzecią tercję Podhale zaczęło z 50 sekundową liczebną przewagą. Raz mocno zakotłowało się pod bramką GKS Tychy, ale ostatecznie krążek do niej nie wpadł.

Czego nie udało się gościom, udało się gospodarzom. Podczas kary Zapały (czwartej w tym meczu!) do bramki Podhala trafił z bliska Filip Komorski.

Kolejne minuty to seria kar z obu stron, ale już bez konsekwencji dla obu drużyn.

Im było bliżej końca tym Podhale próbowało z większym animuszem atakować tyszan. Nowotarżanie oddali sporo celnych strzałów na bramkę tyszan, ale żadne z nich nie był na tyle precyzyjny by zaskoczyć dobrze dysponowanego tego dnia Murraya.

67 sekund przed syreną końcową trener Podhala zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza. Błąd na niebieskiej linii w tercji tyszan popełnił jednak Michał Pichanarcik i Jarosław Rzeszutko strzałem do pustej już bramki przypieczętował wygraną gospodarzy.

Dobry mecz. Kosztował on nas dużo wysiłku. Podhale zagrało bardzo dobrze w swojej tercji. Mieli duże wsparcie w swoim bramkarzu. Ale można było się tego spodziewać. Nikt nie chce przegrywać. Dlatego przede wszystkim z wyniku jesteśmy z zadowoleni i z tego że prowadzimy w serii 2:0. Teraz już myślimy o kolejnych meczach. Na pewno będą zmiany w składzie, bo z z gry nie wszystkich zawodników jestem zadowolony. Teraz czekają nas bardzo trudne mecze w Nowym Targu. Ja znam atmosferę jaka tam panuje. Musimy być gotowi na ciężkie boje – podsumował trener GKS Tychy, Andrej Husau.

Chciałbym pogratulować zwycięstwa gospodarzom, ale i słowa pochwały kieruje dla moim zawodników, bo zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Wpływ na wynik miała kolejny raz zbyt duża ilość kar z naszej strony. Teraz wracamy do domu i postaramy się odwrócić losy tej rywalizacji. Musimy teraz zregenerować sił i powalczyć u siebie – ocenił trener Podhala, Andriej Parfionow.

GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:1 (0:1, 1:1, 2:0)
0:1 - Siergiej Ogorodnikow - Elvijs Biezais (10:45),
1:1 - Kamil Górny - Adam Bagiński, Jarosław Rzeszutko (26:10, 4/4),
2:1 - Filip Komorski - Alex Szczechura, Gleb Klimienko (44:49, 5/4),
3:1 - Jarosław Rzeszutko - Adam Bagiński, Gleb Klimienko (59:22, 5/6, do pustej bramki).

Sędziowali: Michał Baca, Zbigniew Wolas (główni) – Paweł Kosidło, Witkor Zień (liniowi).
Minuty karne: 10-20 (w tym 2 minuty kary technicznej).
Strzały: 44-26.
Widzów: ok. 2500.
Stan rywalizacji: 2:0 dla GKS Tychy.
Kolejny mecz: w środę w Nowym Targu.

GKS Tychy: Murray – Pociecha, Ciura; Klimienko, K. Kalinowski (2), Komorski – Bryk (2), Górny; Huovinen, Rzeszutko, Bagiński – Kotlorz; Bepierszcz, Cichy, Szczechura – Kolarz, Jáchym (2); Jeziorski, Galant (4), Witecki oraz Kogut.
Trener: Andrej Husau

Podhale: Odrobny – Samarin (2), Sulka (2); Kolusz, Ogorodnikow (2), Biezais – Jaśkiewicz, Tomasik; Michalski (2), Zapała (8), Różański – K. Kapica, Pichnarčík; Siuty, Neupauer, Wielkiewicz (2) – Wojdyła, Mrugała; Svitac, Kondraszow, R. Podlipni.
Trener: Andriej Parfionow.

no i pięknie :) dziś było trudniej ale końcowy wynik cieszy i oby tak dalej :) TYLKO TYSKI GKS!!!
Dlaczego nie dacie zrobić transmisji prze slaskie.tv? odkąd pamiętam nigdy nie zawiedli
Komorski 3 bramki w dwóch meczach -BRAVO!!!
Co do Zapały to sprawił dziś niespodziankę.Zaliczył aż 8 min kar:)
tylko 8 min. bo należało mu się więcej
Zapała ma parcie na Oskara :)
Gratulacje dla GKSu. A my chcąc coś ograć musimy wykorzystać takie sytuacje jak pod koniec drugiej tercji i mniej faulować. Teraz u siebie walczymy. HEJ HEJ PODHALE!!!
2:0 czyli zgodnie z planem...teraz 2 trudne mecze na wyjeździe - oby zwycięskie.
Dziś NT dużo lepiej niż wczoraj - Odrobny robi Wam robote. Ale zaczynam rozumieć o czym mówił Kalaber...Kolusz - jak chłopa lubię bo to dobry grajek to co gwizdek ten już u sędziego i "płacze", albo co nasz zawodnik na nim pracuje ten od razu na kolana albo leźy i próbuje wymusić kare....ja rozumiem, że szuka szansy w przewagach ale trzeba jakiś balans zachować a nie non stop aktorzyć - kto jak kto ale On akurat nie musi bo ma umiejętności.
Oby nie do zobaczenia w Tychach w tym sezonie ;)
"Gdzie jest Andrzejek ,Podlahle gdzie jest Andrzejek " :) Co do meczu Podhale na plus Odrobny (macie z niego duzy pozytek,trzeba sie duzo napracowac aby go ukąsić).Ogorodnikov i Biezais. Po naszej Tyskiej stronie troszkę gorsza skuteczność ale ważne ,że zwyciestwo na plus.Zapała co kontakt z rywalem to "nurek"...Teraz wiem skad trener Kalaber wymyślił Hollywood.Teraz czekamy na kolejne dwa mecze -oby ostatnie :)
Kto to jest andrzejek ??
Duchu pamiętam jak Kalaber mówił że największe bydło jest w Tychach. I co z tego?
Kiedy niby tak mówił ?? Właśnie dlatego zostałeś nazwany trollem internetowym.
Nie mówił? No popatrz. A nawet jak nie mówił to na pewno powie. A troll to twój stary *u.
Jesteś *iem trollu internetowy.
Prosta*kiem.
Widzisz prost*aku wymyślasz bajki jak każdy troll, a jak ktoś ci to wytknie to wyzywasz i jak 6 latek jedziesz po rodzicach.
Bez odbioru trollu internetowy. Nie licz na moją odpowiedź bo nie zwykłem rozmawiaćz ograniczonymi.
Beeee beeee tyski baranie.
I kto tu jest *iem? Napisałem że Kalaber tak powiedział w nawiązaniu do postu niejakiego Ducha,który powoływał się na słowa Kalabera jakby były wykładnią. A ty d.u.r.n.i.u bez szkoły bierzesz to za dobrą monetę i wypisujesz swoje bzdety z wyzwiskami. Jesteś więc,co napisane już zostało, baran. Beeee eeeeee beeeeee
Tak jak pisałem, jesteś tylko i wyłącznie prost.akiem. dziwię się wam kibice PNT, że sami nie zrobicie porządku z tym typem. Robi wstyd wam, a nie mi.
Effendi... a niby kiedy Kalaber tak powiedział? Coś ci sie pomyliło...
Widzę, że trolla o intelekcie rozwielitki już z nami nie ma. Została mu noc z jego drugą połówką czyli z baranem. No ale pięknie potrafi beczeć w każdym poście więc dobrze się dogadują :)
Za ten brak transmisji macie duuuzy minus.Proponuje na nastepny mecz dla tyskich kibicow brak biletow+brak transmisji live... Zenada..
Do blehha: pytałeś ile w tym stuleciu Podhale miało medali? Już Ci odpowiadam. Tych najważniejszych czyli złotych w tym stuleciu mamy dwa, (2007 i 2010) czyli tyle, ile wy w ogóle. Nie szukaj więc porównań jeśli chodzi o medale, bo wypada to dla Twoich Tychów cieniutko. Żebyście mieli tyle samo, braknie wam tego stulecia. Chyba że tych za drugie miejsce. Tam macie wprawę,chociaż nawet tu Podhale wypada lepiej bo Tychy 9 a Szarotki 11.
Wiem wiem,zaraz się zacznie... hłe hłe hłe.
Ty lepiej napisz, ile razy klub z Nowego Targu zbankrutował w tym stuleciu. I ile razy zmieniał nazwę a "tradycje" przejmował jakiś nowy twór. Przyznając się do osiągnięć, a do zobowiązań to już jakoś tak nie bardzo...
Przygadywał kocioł garnkowi. A wy to co niby? Najpierw Górnik Murcki,potem GKS Tychy,potem Piast Tychy,następnie Tysovia, później TTS Tychy, i znowu od 1999r Górnośląski Klub Sportowy Tychy, a od 2008 Górniczy Klub Sportowy Tychy. I co z tego wynika ? Ano nic. A zmiany nazw co jest normalne, najczęściej wiążą się ze sponsorami więc o co kaman? To ,że teraz macie więcej kasy to bardzo dobrze,bo tzn.że klub umiejętnie pozyskuje sponsorów. Tym bardziej, że jako duże miasto możliwości są w nim zupełnie inne. Co do bankructwa to raz w 2000r klub miał problemy finansowe. Ale bankructwem był tego nie nazwał . Tak naprawdę do dzisiaj je ma, mając kilka razy budżet mniejszy od was. Gdyby nie to, grając naszymi grajkami którzy obecnie są w Katowicach czy Cracovii za dużo byście nie ugrali.
Effendi, ja na mecze chodzę od polowy lat 80, nie 50... wiec zapytam tylko raz, na jakiej podstawie wnioskujesz, ze braknie nam tego stulecia.... Poza tym, nie smialbym szukac porownania... U nas byłoby nie do pomyslenia, by miasto stało się zakładnikiem jednej dyscypliny i jednej atrakcji. A mimo to, prosze, porownaj sobie ilosc medali w ostatniej dekadzie... Wy robicie wszystko co tylko sie da, by utrzymac hokej przy zyciu, ze wspomne tylko o ilosci reklam w samym Zakopcu i okolicy. My mamy hokej przy okazji. Widzisz roznice?
W tym stuleciu to jest 2:2 w tytułach mistrzowskich, jeśli chodzi o wice to jet 8:2 dla GKS, a stulecie jeszcze się nie kończy, ale my już tego chyba nie dożyjemy:) żeby policzyć.
Walczyć Podhale!!! To dopiero połowa drogi. Górale pokażcie charakter, to wasza przewaga!!! Kolejne mecze u Was. Będzie ok.
Nie poddajemy sie! Walczymy do konca.Jeszcze sie zdziwicie!
Wszystko wskazuje na to, że sobotni wynik to taki mały spoiler jak zakończy się cała rywalizacja...
Transmisja jest normalnie na stronie GKSu,albo kanale w youtube wystarczy troche głową ruszyc ogladałem spoko jakość pzdr
Warto dodac ze ta transmisja byla free !
Co Ty za bzdury piszesz.Po bramce Ogorodnikowa transmisa sie urwala i koniec kropka.Zreszta co to za transmisja byla, chyba z telefonu komorkowego.Zenada.Narzekacie na Gabriela Samoleja, ale NT przez lata mial dwie transmisje do wyboru z dobrych jakosciowo kamer.Teraz wprowadzili ppv i wole zaplacic i ogladac mecz niz to co sie dzisiaj wydarzylo w Tychach.Kto za taki stan rzeczy jest odpowiedzialny.Poprostu wstyd i marnosc.
Dokładnie żadne ppv czy 15 zł null i gitara
Wolałbym zapłacić te 15zł i mieć normalną transmisję, a nie g....o, które się zawiesiło po 10 minutach i już do końca meczu lipa.
Podhale super, niewiele braklo!W NT odrabiamy straty!
Walczymy caly czas do konca!
Kolego do czego niewiele brakowało?
Np.do dogrywki. Bo było tylko 2-1 i dopiero po zdjęciu bramkarza wpadł 3 gol.
Co nam z darmowej transmisji jak się zakończyła po bramce dla Podhala...

Mimo dwóch przegranych, nie było najgorzej. Teraz dwa dni odpoczynku i może uda się coś ugrać u siebie.
Bedzie sie dzialo :) Podhale u Siebie zagra jeszcze lepiej i licze tez na wygranie meczu u Siebie. zobaczymy jak bedzie ale napewno Tychy niewygraja 4-0 w rywalizacji
HEJ HEJ PODHALE
Mam nadzieję, że tak się nie stanie, ale Podhale jest w stanie wygrać nawet i dwa mecze u siebie.
Tychy muszą! Podhale będzie chcieć.
Przy stanie 0-2 to raczej Podhale musi a GKS może wygrać... jedna porażka i Podhale ma nóż na gardle. Liczę na dobre widowisko, walkę Fair Play a wtedy i może być nawet 7 mecz w Tychach.
Jezu ,kto cię pisać uczył człowieku...będzie chcieć?