Wyświetleń: 10465

Kontrowersje w PHL. Kto przekroczył przepisy, komu należała się większa kara? (ZOBACZ WIDEO)

2018-02-13 22:26:07

Za nami sezon regularny Polskiej Hokej Ligi, nie odbyło się bez kontrowersyjnych sytuacji na lodzie przez te kilka miesięcy. Poniżej kilka wybranych starć pokazanych przez nas na wideo. Czy sędziowie postąpili w nich słusznie?

Mecz 15.09.2017: PGE Orlik Opole - Anteo Naprzód Janów 4:5
Czas i wynik spotkania podczas opisywanego zdarzenia: 51:37, 4:2
Sędziowali:
Bartosz Kaczmarek (główny) - Michał Kogut, Dariusz Pobożniak (liniowi)
Dla kogo kary? Miroslav Zaťko (#6) 5 + 25 min. kary za walkę na pięści

Opis sytuacji: W 52 minucie spotkania Marcin Jaros zaatakował Miroslava Zaťko kijem trzymanym oburącz, na co sam poszkodowany - wobec braku reakcji sędziego - odpowiedział bójką. Sędzia Bartosz Kaczmarek nie ukarał zawodnika Naprzodu żadną karą mniejszą czy większą, a janowianie podczas 5-minutowej zdobyli aż trzy bramki.

Mecz 22.10.2017: PGE Orlik Opole - MH Automatyka Gdańsk 1:2
Czas i wynik spotkania podczas opisywanego zdarzenia:  58:05, 1:2
Sędziowali: Włodzimierz Marczuk (główny) - Grzegorz Cudek, Artur Hyliński (liniowi)
Dla kogo kary? bez kar

Opis sytuacji: Pod koniec spotkania Filip Pesta uderza w oko Milana Baranyka. Po tym zdarzeniu czeski napastnik został odwieziony do szpitala a następnie musiał pauzować przez kilka tygodni.

Mecz 19.12.2017: GKS Tychy - TMH Polonia Bytom 9:0
Czas i wynik spotkania podczas opisywanego zdarzenia:  00:08, 0:0
Sędziowali: Tomasz Heltman (główny) - Sebastian Adamoszek, Maciej Byczkowski (linowi)
Dla kogo kary? Bartosz Ciura (#6) 2 min. kary za spowodowanie upadku przeciwnika

Opis sytuacji: Już w 8 sekundzie z gry został wykluczony Filip Stoklasa, którego ostro sfaulował Bartosz Ciura.

Mecz: 09.01.2018: TatrySki Podhale Nowy Targ - MH Automatyka Gdańsk 6:3
Czas i wynik spotkania podczas opisywanego zdarzenia: 55:10, 3:2
Sędziowali: Tomasz Radzik (główny) - Artur Hyliński, Rafał Noworyta (liniowi)
Dla kogo kary? Yannick Mund (#64) 2 min. kary za przeszkadzanie

Opis sytuacji: W meczu pomiędzy TatrySki Podhale Nowy Targ a MH Automatyką Gdańsk (6:3) w 55 minucie Yannick Mund otrzymał karę za rzekomy faul na Filipie Wielkiewiczu, który jak widać na filmiku wymusił karę, a stojący obok sędzia Tomasz Radzik natychmiast podniósł rękę do góry sygnalizując przewinienie.

Mecz: 14.01.2018: Tauron KH GKS Katowice - GKS Tychy 4:3  po rzutach karnych
Czas i wynik spotkania podczas opisywanego zdarzenia: 28:22, 1:3
Sędziowali: Zbigniew Wolas (główny) - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi)
Dla kogo kary? Bez kar.

Opis sytuacji: W 29 minucie spotkania Tauronu KH GKS Katowice z GKS Tychy miało miejsce ostre wejście ciałem Bogusława Rąpały w Bartłomieja Jeziorskiego, którego na kilkanaście sekund zamroczyło.

Mecz: 01.02.2018: KS Unia Oświęcim - MH Automatyka Gdańsk 3:0
Czas i wynik spotkania podczas opisywanego zdarzenia: 24:29, 1:0
Sędziowali: Sebastian Kryś, Tomasz Radzik (główni) Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi)
Dla kogo kary? Krzysztof Kantor (#76), 2 + 10 min. kary za atak na głowę oraz za niesportowe zachowanie

Opis sytuacji: Obrońca MH Automatyka Gdańsk Krzysztof Kantor uderza w twarz napastnika Unii Oświęcim Martina Kasperlika za co otrzymuje karę 2 + 10 min.

Mecz: 08.02.2018, Tauron KH GKS Katowice - Comarch Cracovia 2:1
Czas i wynik spotkania podczas opisywanego zdarzenia: 30:07, 2:0
Sędziowali: Michał Baca, Tomasz Radzik (główni) - Artur Hyliński, Rafał Noworyta (liniowi)
Dla kogo kary? Teddy Da Costa (#77), 5 + 20 min. kary za atak ciałem oraz kara meczu za niesportowe zachowanie

Opis sytuacji: W 30 minucie spotkania Teddy Da Costa ostro zaatakował Dusana Deveckę, który został odwieziony do szpitala. Okazało się, że ma wstrząs mózgu.

Mecz: 09.02.2018, PGE Orlik Opole - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:4
Czas i wynik spotkania podczas opisywanego zdarzenia:  31:23, 3:2
Sędziowali: Sebastian Kryś, Paweł Meszyński (główni) - Sebastian Adamoszek, Michał Kogut (liniowi)
Dla kogo kary? Krzysztof Zapała (#19), 2 min. kary za rzucenie na bandę oraz Bartłomiej Bychawski (#91) za nadmierną ostrość w grze.

Opis sytuacji: W 31 minucie spotkania pomiędzy PGE Orlikiem Opole a TatrySki Podhale Nowy Targ (3:4) napastnik gości Krzysztof Zapała rzuca na bandę Michala Šátka. Słowacki napastnik doznał wstrząsu mózgu, a Zapała otrzymał 2 minuty kary... Tyle samo otrzymał Bychawski.

Mecz: 11.02.2018, GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 4:2
Czas i wynik spotkania podczas opisywanego zdarzenia: 00:13, 0:0
Sędziowali: Michał Baca, Zbigniew Wolas (główni) - Grzegorz Cudek, Marcin Polak (liniowi)
Dla kogo kary? Andrej Themár (#88), 2 + 5 + 20 min. kary za atak ciałem - natarcie, nadmierna ostrość w grze, w tym kara meczu za niesportowe zachowanie, Jakub Witecki (#66) 5 + 20 min. kary za nadmierną ostrość w grze, w tym kara meczu za niesportowe zachowanie oraz Bartłomiej Jeziorski (#91) 2 min. kary za atak ciałem - natarcie.

Opis sytuacji: Już w 13 sekundzie meczu GKS Tychy z Tauronem KH GKS Katowice poszły w ruch pięści. Najpierw Andrej Themár (#88) atakuje Bartłomieja Jeziorskiego (#91), co wywołuje spięcie między zawodnikami i bójkę w której uczestniczy Jakub Witecki (#66).

Mecz: 11.02.2018, Comarch Cracovia - MH Automatyka Gdańsk 3:0
Czas i wynik spotkania podczas opisywanego zdarzenia: 21:42, 0:0
Sędziowali: Paweł Meszyński, Mariusz Smura (główni) - Mateusz Bucki, Wiktor Zień (liniowi)
Dla kogo kary? Maciej Urbanowicz (#92) 5 + 20 min. kary za atak kijem trzymanym oburącz oraz karę meczu za niesportowe zachowanie

Opis sytuacji: Maciej Urbanowicz w ferworze walki pod bramką uderza Kamila Dolnego, który ucierpiał po tym ciosie. Zawodnik Comarch Cracovii otrzymał za to zagranie karę meczu za niesportowe zachowanie karę 5 + 20 min.

Materiały wideo dzięki uprzejmości: TVP Sport, cracovia.pl, Obiektyw Sportowy, Nowotarska Telewizja Kablowa, GKS TychyTV.

A jakie Wam zapadły sytuacje w sezonie regularnym z tafli Polskiej Hokej Ligi w którym macie wątpliwości co do zachowania zawodników bądź postępowania sędziów. Piszcie w komentarzach co należałoby tutaj dodać :-)