Wyświetleń: 13224

Polonia po 16 latach z medalem Mistrzostw Polski! Salamon bohaterem (WIDEO)

2017-03-24 20:32:52

Drużyna Tomasza Demkowicza w drugim spotkaniu o brązowy medal ponownie okazała się lepsza od Podhala Nowy Targ, tym razem wygrywając 1:0. Bohaterem meczu został wychowanek niebiesko-czerwonych Błażej Salamon, który rozstrzygnął mecz w 7. minucie dogrywki.

Nowotarżanie do Bytomia przyjechali bez kontuzjowanego już od dłuższego czasu Dariusza Gruszki oraz Jarmo Jokili, natomiast w Polonii pauzował Elvijs Biezais, który doznał urazu w trzecim starciu półfinałowej serii z GKS-em Tychy.

Pierwsza tercja to uważna gra z obu stron. Dobrych sytuacji bramkowych było bardzo mało. Po stronie Polonii najbliżej wpisania się na listę strzelców był w 3. minucie Mateusz Danieluk, który jednak po zagraniu zza bramki Marcina Słodczyka posłał krążek nad poprzeczką. Górale swoją okazję stworzyli w 15. minucie, gdy groźną szarżę przeprowadził Kasper Bryniczka zatrzymany dopiero przez Filipa Landsmana.

W 24. minucie blisko otwarcia wyniku był Roman Maliník, po którego strzale zza bulika guma odbiła się od słupka świątyni Mārisa Jučersa. Siedem minut przed zakończeniem drugiej odsłony Tomasz Kozłowski leżąc próbował posłać krążek do pustej bramki gości. Rezultat pozostawał jednak bez zmian.

Trzecie dwadzieścia minut mogło idealnie rozpocząć się dla niebiesko-czerwonych. W 41. minucie po wygranym wznowieniu w tercji "Szarotek" Edmunds Augstkalns wypalił spod niebieskiej, a gumę po drodze trącił jeszcze Łukasz Krzemień, trafiając w słupek. Nowotarżanie również szukali sposobu na objęcie prowadzenia. W 55. minucie groźny strzał oddał Bartłomiej Neupauer, uderzając w słupek, a toczący się w polu bramkowym krążek w porę zdołał zamrozić Landsman. Trzy i pół minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry w sytuacji dwa na jeden Jakub Wanacki nie znalazł recepty na pokonanie Jučersa. Chwilę później karę złapał David Turoň i to Podhale stanęło przed szansą na zmianę wyniku. Gospodarze wybronili jednak to osłabienie i w Bytomiu potrzebna była dogrywka. W końcówce tercji kontuzji doznał Edgars Dīķis, który został trafiony krążkiem w nogę i nie był w stanie kontynuować gry.

,,Czwarta tercja” od początku przebiegała pod dyktando bytomian. W 3. minucie dodatkowego czasu gry Richard Bordowski nie trafił w krążek, mając przed sobą praktycznie pustą bramkę. Decydująca okazała się 67. minuta. Marcin Słodczyk podał do Błażeja Salamona, ten wjechał do tercji przyjezdnych, minął zwodem obrońcę, a następnie precyzyjnym uderzeniem zakończył spotkanie. W tym momencie w "Stodole" wybuchła euforia radości, a chóralnym śpiewom nie było końca.

Polonia swój ostatni do dziś medal również brązowy wywalczyła w 2001 roku, wygrywając wówczas rywalizację z GKS-em Tychy. Bytomianie w swojej kolekcji mają już łącznie 12 krążków w tym 6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. Zawodnikom, trenerom oraz działaczom niebiesko-czerwonych należą się duże brawa za to czego dokonali w tym sezonie. Po wielu latach Polonia znowu jest w tym miejscu, w którym być powinna. Dziękujemy!

Po meczu powiedzieli:

Błażej Salamon (strzelec złotego gola): - To spełnienie moich marzeń! Był wjazd z tercji neutralnej i nie było możliwości podania na lewe czy prawe skrzydło, tylko trzeba było spróbować strzału. Marcin Słodczyk dograł mi przed niebieską, obrońca się zawahał, Jučers sie zawahał i Polonia ma brąz w tym sezonie! Polonia po szesnastu latach ma brąz! To niesamowite, wtedy oglądałem mecze, a teraz Polonia ma brąz i to moje roczniki teraz grają. Jestem niesamowicie szczęśliwy.

Tomasz Demkowicz (trener Tempish Polonii): - Był to bardzo ciężki mecz. Obie drużyny zamurowały własną bramkę. Były sytuacje, ale można było przewidzieć że jeden gol zadecyduje o wyniku. Cały mecz bez bramek, udało się skontrować i mamy brąz. W dogrywce mieliśmy delikatną przewagę i udokumentowaliśmy to bramką. To wspaniałe uczucie, ale to sukces wszystkich, którzy na to pracowali - miasta, klubu, zarządu, zawodników i sztabu trenerskiego!

TMH Tempish Polonia Bytom - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:0 po dogrywce (0:0, 0:0, 0:0 d. 1:0)

1:0 Błażej Salamon - Marcin Słodczyk, Jakub Wanacki (66:26)

Sędziowali: Paweł Breske, Maciej Pachucki (główni) - Marcin Młynarski, Mariusz Smura (liniowi)
Strzały: 45 - 35
Minuty karne: 8 - 8
Widzów: 1400
Stan serii play-off (do dwóch zwycięstw): 2-0 dla Polonii Bytom

Polonia Bytom: Landsman (Raszka n/g) - Cunik, Działo; Bordowski (2), Maliník, Vozdecký (2) - Augstkalns, Turoň (4); Krzemień, Frączek, Kozłowski - Dīķis, Wanacki; Salamon, Słodczyk, Danieluk - Owczarek, Pastryk; Wieczorek, Wąsiński, Kłaczyński.
Trener: Tomasz Demkowicz

Podhale Nowy Targ:  Jučers (B. Kapica n/g) - Jaśkiewicz, Haverinen; Wielkiewicz, Zapała, Iossafov - Tomasik (2), Radzinski (2); Hattunen, Bryniczka, Różański (2) - Łabuz (2), Sulka; M. Michalski, Neupauer, D. Kapica - Wojdyła, K. Kapica; P. Michalski, Siuty, Svitac.
Trener: Marek Rączka

Brązowa drużyna Tempish Polonii Bytom:

Bramkarze:
Filip Landsman, Ondřej Raszka, Tomasz Zdanowicz.

Obrońcy:
Edmunds Augstkalns, Matej Cunik, Edgars Dīķis, Michał Działo, Kamil Falkenhagen, Sebastian Owczarek, Tomasz Pastryk, Bartłomiej Stępień, David Turoň, Jakub Wanacki.

Napastnicy:
Piotr Bajon, Elvijs Biezais, Richard Bordowski, Mateusz Danieluk, Łukasz Dybaś, Kamil Filip, Marcin Frączek, Sebastian Kłaczyński, Tomasz Kozłowski, Łukasz Krzemień, Roman Maliník, Błażej Salamon, Marcin Słodczyk, Martin Vozdecký, Karol Wąsiński, Artur Wieczorek.

GRATULACJE!!!
Meeeega gratulacje dla Bytomian !!!!!!!! Mimo wszystko szkoda mi Podhala... Sporo zawirowań mieli w trakcie sezonu zasadniczego szczególnie jeśli chodzi o trenerów.... No ale cóż... Gdy ktos wygrywa -ktos musi przegrać ...taki sport. Mimo to szacuneczek !
Brawo!
Wielkie brawa dla Bytomia. Bardzo mnie cieszy ten medal.
B R A W O PB.
Brava dla Polonii oraz brava też dla pokonanych czyli Podhala.Podhale moim zdaniem strasznie zawiodło w tym sezonie.
Zawodnicy fińscy już nie robili tej różnicy.Druga sprawa to moim zdaniem nie jest to wina Marka Rączki tylko dyrektora sportowego Marka Ziętary bo to chyba on pociągał w tym wszystkim za sznurki.Nie po to na mecze wyjazdowe jeździł z nimi pan Ziętara.
Wszystko w temacie Podhalu potrzeba nowego trenera i tyle . Gratulacje dla Polonii .
Dzieki za gratulacje. Wyraz uznania dla pokonanych. Podhale dalo dzis pokaz fajnej walki. Ciesze sie ze medal jest w Bytomiu. Oby teraz nie zmarnowano tego co budowano i dzialo sie dalej w dobrym kierunku. ;) moze w przyszlym sezonie final. Apetyt zostal pobudzony.
Właśnie też mnie to bardzo ciekawi dlaczego tak bardzo w tym sezonie ktoś zaniża oficjalną frekwencję. Pamiętam mecze z naszych awansów czy meczów o utrzymanie z Unią gdy podawano frekwencję w granicach 3 tyś i dzisiaj ścisk był podobny bądź niewiele mniejszy. A tutaj jakaś śmieszna liczba 1,4 tyś...
Gratulacje z Sanoka
Przyłączam się do Gratulacji.
Dzieki zycze szybkiego powrotu do ligowej stawki. Sezon bez Sanoka jakis taki smutny troche ;)
Oczywiście szacunek dla Podhala za walkę do samego końca. Podhale w tym sezonie zawiodło ale tak jak pisał Domin55 zawodnicy zagraniczni nie robili różnicy w najważniejszej fazie sezonu.
Gratulacje dla Polonii i szacunek dla kibiców za na prawdę niezły doping (oprócz tego momentu "* Podhale")
boogerd gdyby nie sytuacja z wtorku. Mozna bylo by tego uniknac. Ale doping dzis byl mega. Szkoda ze ktos tutaj zanizyl frekwencje. Stodola wypelniona jak za dawnych lat. Osobiscie obok mnie ludzie stali podwojnie rzedowo wiec na pewno bylo znacznie powyzej 2000. ;)
Polonia Brązowa!!!!
Gratulacje z Tychów
Gratulacje z Oświęcimia!
To było do przewidzenia Podhalu brakowało świeżości, błysku, ofensywności z czego zawsze słynęło co do trenera no cóż na dorobku ( a nie jak kiedyś pisał redaktor Leśniowski, którego zresztą bardzo często ponosi fantazja, że trener z pełną głową pomysłów - raczej nie miał wiele do powiedzenia ) z całym szacunkiem ale jeszcze nie teraz! Mam nadzieję, że zostaną wyciągnięte wnioski na przyszłość. HEJ HEJ PODHALE !!!
pięknie Polonio! łania trolu gdzie jesteś?
Tak naprawdę to ani Rączka ani Ziętara na trenerów się nie nadają. Jeden ma zbyt małą wiedzę i brak charakteru (poza tym z większością zawodników jest kolegą) , a drugi ma niewłaściwy temperament i jest zbyt nerwowy do prowadzenia drużyny. Niestety było to do przewidzenia.Jeśli prezes Michalska która jest osobą ogólnie dość szanowaną nie weźmie tego pod uwagę w następnym sezonie, i będzie dalej upierać się przy Ziętarze (choć trochę to dziwne) to widzę rychły odpływ kilku sponsorów. Niestety. Graty dla Bytomia.
Gratulacje dla Polonii! W pełni zasłużony medal, który jest owocem przemyślanego planu odbudowy hokeja w Bytomiu. Oby tak dalej!
No i ładnie brawo Polonia ehhh
Chomiku brawa dla waszych zawodnikow tez sa wskazane. Obie druzyny walczyly jak rowny z rownym. Zacznijcie u siebie cos dzialac. Bo wasi obco strasznie slabiutko wygladali podczas tej ruwalizacji.
Zapodam tu klasyka :D ''Cudze chwalicie swego nie znacie'' chodzi tu o pana T.Demkowicza... Wielki szacun ! No i graty dla Polonii ! Po takiej przerwie taki sukces smakuje lepiej niz .... Nie jedna przyjemnosc :D Milego swietowania !
Kariya ten medal smakuje jak Mistrzostwo. ;) Dla nas nasi hokeisci sa Mistrzami. ;)
GRATRULACJE Z JANOWA!
Czekamy na deRby ;) znow beda fajne mecze.
Podhale w tym sezonie to rzeczywiście cienizna, aż dziwne skąd tyle punktów. Orlik tez ma lepszy bilans spotkań. Poloni na pocieszenie hokejowy brąz, bo pn to już 3 liga. .
Rolo. Jeszcze pn troche meczy ma wiec noz uda sie utrzymac. Dzis prezydent miasta dostal wyrazny sygnal czego oczekujemy. A na gwalt potrzeba nam nowej hali.
Gratulacje dla Was Polonia Bytomska....
Gratulacje Polonia!. Macie dobry sezon, Panowie brąz, Panie złoto a młodzież w półfinałach w Jastrzębiu. Kawał dobrej roboty zrobione. Jeszcze raz Gratulacje:)
Gdzie są krzykacze z orlika teraz?
Słuchaj no kolo skąś tam. Kibice Orlika to też kibice Odry, ale jak chcesz mieć wojnę to bęziesz ją miał.. I nie dziw się ostrych komentarzy pod adresem Bytomia, bo ostatnio kibolstwo pastwiskowe PB odstawiło niezłe bydło na Toropolu. A że tak sobie rymnę: jest podstawowa zasada, że lód to nie trawa.... O czym wszyscy normalni wiedzą. Pozdro
To Wy się napinaliście po każdym przegranym naszym meczu z Tychami, więc grzecznie pytam gdzie jesteście teraz :)

Tylko Wielka POLONIA!
Atmosfera jak za starych dobrych czasów :)
Kiedy miałam 12 lat świętować mi było dane po wygraniu z Tychami brązowy medal :)
Teraz ponownie zdobywamy medal :)
Dla takich chwil warto żyć !!! :)
Szacunek dla pokonanych za walkę i nie ukrywam że dla tych kilku kibiców którzy przyjechali a którzy próbowali dopingować swoją drużynę :)
Jestem bardzo szczęśliwa :)

Wiadomo nowa hala jest potrzeba ale pytanie czy będzie na niej taki klimat jak w naszej "Stodole"? Szczerze wątpię...

Powodzenia Tychy w kolejnych meczach o złoto :)

A dla zarządu etc Polonii nowe wyzwania.. utrzymać trzon drożyny i najlepszych zawodników, parę wzmocnień i walczymy w przyszłym sezonie... Dobrze by było gdyby obaj bramkarze zostali bo świetnie się uzupełniają !!! :)

A więc chwila na świętowanie i zaczynamy misję - kolejny sezon !!! :)

Polonia!!! :)
Justa klimatu Stodoly nic nie przebije.
Ciężki mecz... ale na szczęście wygrany! :-)
Brawo POLONIA!!

Teraz czas na Tychy aby złoto zdobyły, niech puchar zostanie na Śląsku! :-)
Gratuluję brązu Polonii ,oraz szacunek dla Podhala.
Pozdrowienia z Tychów.
Gratulacje Bytom.
To powinna być prawdziwa Zgoda Tyszan. Śląski, prawdziwy, zaprzyjaźniony Klub, a nie sztuczna sztama z małopolskimi góralami spod Góry Synaj... Graty Poloniści. Graty od Tyszanina, Ślązaka, Polaka. Polonia Bytom!
My swoje zrobiliśmy, brąz jest! teraz trzymam kciuki za Tychy! powodzenia

Gratulacje dla Polonii. Niestety ale od początku 2017 roku Podhalu brakowało tego czegoś, tragiczna VI runda, męczarnie z Jastrzębiem, 0:4 z Pasami i 0:2 z Polonią. Sytuacje były ale skuteczność wołała o pomstę do nieba... Mam nadzieję, że w najbliższym sezonie sponsorzy się nie odwrócą, zostaną wyciągnięte wnioski i wreszcie Podhale awansuje do upragnionego finału. Dumnie po zwycięstwie, wierni po porażce. HEJ, HEJ PODHALE!
W sezonie zasadniczym Szarotki były naszą zmorą więc grać potrafią , coś zawiodło o czym wiedzą pewnie wtajemniczeni .
Polonio nie zbaczajcie z obranej drogi - gratulacje dla wygranych i szacun dla przegranych od GKS-u Tychy !!!
Gratulacje dla zwycięzców, szacunek pokonanym od kibica Cracovii. Przede wszystkim ogromne gratulacje dla trenera Demkowicza. Do tej pory nie uważałem go za fachowca, który może poprowadzić jakąkolwiek drużynę do sukcesu. Mój błąd. Szacunek.
Gratulacje.
Gratulacje dla Poloni Bytom
Dzieki. Szacunek dla was za walke. To byl naprawde bardzo dobry mecz wykonaniu obu druzyn.
Gratulacje dla Polonii.Zasluzyla na braz. Z Podhala uszlo powietrze miesiac temu i niestety nikt nie wie dlaczego.Sa informacje o problemach w klubie,ale jak to sie przelozylo na gre zawodnikow, tego nie wiem.
Cos sie wyraznie zacielo, w szczegolnosci z Finami.Zabraklo kogos kto by pociagnal gre ( czytaj Wronka w tamtym roku ) oraz Raszki w bramce. Co do trenera, to nie wysuwalbym jakichkolwiek wnioskow, bo przygotowanie zesplu i caly cykl ma swoje miejsce rok wczesniej i jest zbyt wiele czynnikow na to, ze braklo pary pod koniec sezonu.Trener Raczka, przypominam byl drugim trenerem i raczej mial maly wplyw na motoryke i przygotowanie kondycyjne.To sie robi duzo wczesniej. Tutaj braklo czynnika ludzkiego, zwierzaka-lidera, ktory ma z kim pograc. I prawdziwej ostoi w bramce, to co wyprawial Tomek Rajski w meczach o zloto z GKS-em Tychy, albo Ondrej rok temu.
Chlopakom naleza sie podziekowania za caly sezon, dali serducho, walczyli do konca.Trzeba to przyjac na klate, a wnioski niech wysuna osoby, ktore sie na tym znaja.Oby z pozytywnym rezultatem w przyszlym sezonie.
*Czy wygrywasz czy nie,
ja i tak kocham Cie.
W moim sercu Podhale
I NA DOBRE I NA ZLE*
Dzieki za walke i gratulacje. Oby wszystko u was w klubie sie dobrze poukladalo. Zawodnicy obu druzyn zostawili sporo sil na lodzie. My na szczescie w dogrywce dostalismy drugi oddech i bylo to widac. Teraz czas na przygotowanie sie do kolejnej walki w nastepnym sezonie. Oby zakonczonej finalem kto wie ;) powodzenia Szarotki.
Naprawdę bardzo bardzo bardzo dawno nie widziałem tak beznadziejnego meczu. Obie drużyny schowane za podwójną gardą, tak nudnym "widowiskiem " można by karać niegrzeczne dzieci, chociaż i tak nie wiem czy nie byłaby to nazbyt surowa kara mogąca wpłynąć im zbyt mocno na psychikę. Gratulacje dla Polonii. Brawo za walkę dla Podhala.
Gratulacje z Sosnowca. Dla Polonii za tak długo wyczekiwany medal, dla Podhala za walkę.
Gratulacje dla Polonii i Tomasza Demkowicza. Dobra robota.
Brawo. Brawo za Brąz, brawo za kolejne Mistrzostwo Polski Kobiet, brawo za kolejne Mistrzostwo Amatorów, brawo za wygrany międzynarodowy turniej amatorów w Niemczech!!!