Wyświetleń: 1577

Nietypowa sytuacja przerwała mecz. Znów im się to zdarzyło (WIDEO)

2018-09-11 18:54:25

Do nietypowego zdarzenia doszło podczas dzisiejszego meczu ligi KHL. Sędziowie musieli w jego wyniku przerwać spotkanie.

Nietypowa sytuacja miała miejsce w drugiej tercji meczu Sibira Nowosybirsk z Awtomobilistem Jekaterynburg. W 36. minucie w hali w Nowosybirsku nagle pękła osłona z pleksi. W miejscu, w którym do tego doszło nie miało miejsca żadne starcie zawodników. Chwilę wcześniej gracze obu drużyn walczyli przy bandzie w narożniku tafli. Na najbardziej zaskoczonego wyglądał stojący najbliżej feralnego kawałka pleksi obrońca gospodarzy Roman Sawczenko.

Obie drużyny po tym rzadkim zdarzeniu udały się do szatni, a służby techniczne musiały posprzątać taflę. Pozostałe nieco ponad 4 minuty drugiej tercji zawodnicy dograli po naprawieniu awarii.

W momencie przerwania spotkania Awtomobilist prowadził 2:0, a ostatecznie zwyciężył 4:1.

Zespół z Jekaterynburga ma swoiste "szczęście" do tego typu sytuacji. W lutym 2016 roku w Magnitogorsku spotkanie ekipy "Awto" z miejscowym Mietałłurgiem  pierwszej rundzie play-offów Pucharu Gagarina przerwał bliźniaczy incydent.